انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق
پیشنهادات من و نظرات مدیر سایت - نسخه قابل چاپ

+- انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق (https://forum.sito.ir)
+-- انجمن: جامعه کاربری (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: نظرات و پیشنهادات (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=17)
+--- موضوع: پیشنهادات من و نظرات مدیر سایت (/showthread.php?tid=1362)

صحفه ها: 1 2

پیشنهادات من و نظرات مدیر سایت - koli - 2004-12-09

با سلام
دوستان عزیز؛ چنین به نظر میرسد که هدف از ارائه پیشنهاد، میل به هم فکری و نیل به نتایج سودمند باشد.
چندی پیش از مدیریت سایت خواهش کردم که ستون ثابتی را در صفحه ی نخست سایت برای درج اعلان مقالات جدید اختصاص دهند. نظر ایشان این است که همان بخش اخبار ی که به این موضوع اشاره میکند، کافی است. با این وصف انگار ایشان مرا موظف میداند که اگر مایلم از مقالات جدید مطلع شوم میبایست هر روز به سری به اینجا بزنم و اگر به هر دلیلی این امر میسر نشد؛ تنبیهم این است که تمامی بخشهای مختلف مقالات را از نو بازنگری کرده و کاوش کنم. البته این روش ایشان اگر چه در راستای ترغیب ما برای بازدید و بروز شدن اطلاعات ماست اما چه کنم که همیشه هم همه چیز به خواست و اراده ی من نیست و از این دست هم اشکالات خطوط تلفن و آی اس پی و بیماری و ....
و نیز باز به نظر میرسد که ارائه ی مقالات با فرمت پی دی اف به صورت یک سنت - البته پسندیده - در اینترنت درآمده است. پیشنهاد دوم من جز این نبود که این کار را ما - میبینید که چه احساس تعلقی دارم؟! - نیز انجام دهیم. اما از آنجا که انگار پیشنهادم ابلهانه بود و جواب ابلهان جز خاموشی نیست؛ پاسخی نخوانده ام تا بحال.
سخنی بود از روی درد دل و امیدوارم همچنان که می اندیشید سایت بی نقص و ایراد است؛ تداوم کارتان چنین باشد. به اعتقاد من اگر باری چنان سنگین است که در هر قدم مشتی از آن بر زمین میریزد؛ کمک خواستن از دوستان عین درایت است! کار را تقسیم بر توان کنیم و از هر کسی به قدر توانش کمک بگیریم

- blix - 2004-12-09

آیا «مرورگر مقالات سایت» به شما کمکی نمی‌کند؟ اگر فکر می‌کنید هر کدام از مقالات سایت ممکن است بعدها هم به کارتان بیاید چرا آن را روی سیستم خود ذخیره نمی‌کنید؟

- koli - 2004-12-09

کاربر محترم دائمی سایت، Blix
انگار من خیلی "بد" مینویسم؟ من از امکانات ضرور برای این سایت سخن میگویم و شما از ...
نخست عرض کنم که یک فکر و یا ایده تنها زمانی شکل مقاله بخود میگیرد که نگارنده گمان میبرد از این کار نیاز و یا احتیاجی برآورده خواهد شد. وانگهی شما چرا فکر میکنید که من و امثال من موظفیم که لیستی از مقالات سایت تهیه کنیم و هر بار آنرا با لیست «مرورگر مقالات سایت» مقایسه کرده و اینطور پی به وجود مقالات جدید ببریم؟ - که احیانا و از این پس با این توصیه خردمندانه ی شما آنرا ذخیره کنیم؟ -

- navidjoon - 2004-12-09

سلام
باید بگم که من هم با پیشنهاد koli جان در مورد ایجاد یک ستون که مقالات جدید رو نشون بده کاملا موافقم. به عقیده من این باعث میشه که هم تشویق بشن تا اسمشون را هر چه بیشتر در این ستون نگه دارن. فکر نکنم هیچ کدوم منکر این باشیم که یکی از ارکان هکر بودن شهرته. پس چرا ما این امکان رو فراهم نکنیم ؟ blix, جان حرف شما هم درسته ولی اگه این امکانی که koli گفته میتونه برای یه عده مفید باشه چرا اون رو در اختیار نذاریم ؟ مطمئنم که آلن عزیز هم این درخواست رو با نظر منطقی بررسی خواهد کرد.

- irix - 2004-12-09

عزیز جان من هم با بهنام موافقم. مقالات جدیدی که اضافه میشن به همون آخر «مرورگر مقالات سایت» هم اضافه میشن. شما از اونجا خیلی راحت می‌تونید بفهمید که آیا مقاله‌ی جدیدی اضافه شده است یا نه؟ به نظرم این همون چیزی هست که شما احتیاج دارید. تنها تفاوتش اینه که شما میگید منو یا ستون ثابت باشه ولی اینجا منوی آبشاری هستش. احتیاجی هم نیست که هر دفعه تمام بخش های مقالات رو بگردید. (البته ناراحت نشید ها٬ این فقط نظر من بود٬ لزومی نداره قبولش کنید و یا از دستم ناراحت بشید! :oopsSmile
در ضمن من فکر نمی کنم منظور بهنام این باشه که شما موظف باشید لیست مقالات رو ذخیره کنید! Tongue

- Digital - 2004-12-09

به نظر من هم اگر مقالات سايت به صورت pdf باشه بد نيست ولي در مورد ستون آخرين مقالات حق را به irix ميدهم .
من هم هر وقت كه بخواهم از آخرين مقالات سايت مطلع شوم از همين بلوك مرورگر مقالات سايت استفاده ميكنم
در مورد فايل هاي pdf هم من حاضرم همه اون ها رو تهيه كنم و در اختيار مديران و دوستان قرار بدم

- koli - 2004-12-09

سلام و ايام پاييزي به کام؛

ميفرماييد در انتهاي ليست "مرورگر مقالات سايت" ميتوان عناوين جديد رو پيدا کرد. اما تنها از روي عناوين ميتوان پي برد که فلان مقاله به کدام گروه از مقالات تعلق دارد؟ من به عنوان يک تازه کار که نه، چيزي بيش از اين؛ - چون هنوز سي دي ها و کتاب آقاي باغوميان را دريافت نکرده ام - فقط به مقالاتي نياز دارم که در اين گروه قرار داده شده اند. پس اين حق را براي مراجعه کنندگان قائل شويم که در همان وهله ي نخست بدانند مقاله جديد برايشان مفيد هست يا خير.
يک ستون که حاوي نام مقاله و نام نويسنده و نام گروهي که مقاله بدان تعلق دارد ضرور است!
شما در شهري مثل خرم آباد حتي حاضر به رويت يک صفحه از هيچ سايتي نيستيد!! از بس که سرعت شبکه افتضاح است!!!

- irix - 2004-12-09

البته این موردی که گفتید درسته. در هر صورت خود آقای باغومیان تصمیم می گیرند. (البته این کارها کلی وقت آقای باغومیان رو می گیرن!)

- alan - 2004-12-09

البته فکر کنم مطالعه تمامی مقالات خالی از فایده نباشه!
با این حال لگر کسی حاضر باشه فرمت sxw مقالات سایت رو آماده کنه، استقبال می‌کنم...

- blix - 2004-12-09

koli نویسنده :کاربر محترم دائمی سایت، Blix
انگار من خیلی "بد" مینویسم؟ من از امکانات ضرور برای این سایت سخن میگویم و شما از ...
نخست عرض کنم که یک فکر و یا ایده تنها زمانی شکل مقاله بخود میگیرد که نگارنده گمان میبرد از این کار نیاز و یا احتیاجی برآورده خواهد شد. وانگهی شما چرا فکر میکنید که من و امثال من موظفیم که لیستی از مقالات سایت تهیه کنیم و هر بار آنرا با لیست «مرورگر مقالات سایت» مقایسه کرده و اینطور پی به وجود مقالات جدید ببریم؟ - که احیانا و از این پس با این توصیه خردمندانه ی شما آنرا ذخیره کنیم؟ -
من گمان کردم شما به مقالات خاصی برای مراجعه دائم نیاز دارید و لازم ندیدم که اشاره کنم بعد از Select All و کپی مقالات می‌توانید آن را در یک فایل sxw ذخیره کنید و اگر خیلی به فرمت pdf علاقمندید یکی برای خودتان بسازید و هر بار لازم بود به آن مراجعه کنید. اگر شما این کار را بلد نیستید من می‌توانم برای شما انجامش دهم یا بهتر از آن، به شما طرز انجام این کار ساده را بیاموزم.
اما از تمام این حرفها گذشته فکر نمی‌کنید این که انتظار دارید دیگران تمام کاری را که دلخواه شماست برایتان انجام دهند و شما هم فقط کنایه بزنید زیاده‌خواهی است؟

- koli - 2004-12-09

به ظن من همگي از مزاياي فرمت Pdf آگاهيم و نيازي به توضيح زياده نيست؛ ليکن برخي اين پيشنهاد را صرفا يک سليقه ي شخصي فرض کرده اند. "... ارائه ی مقالات با فرمت پی دی اف به صورت یک سنت - البته پسندیده - در اینترنت درآمده است..."
کاربر محترم سايت، آقاي Blix عزيز؛ من نه تنها اين فرمت را ميشناسم بلکه به چگونگي کارکرد آن نيز اشراف کامل دارم. اگر چه کاربر لينوکس نيستم اما به گمانم شما نيز تا قربان چشمان بادامي تان ميروند، هوس بادام ميکنيد...

اين بحث را تمام شده فرض ميکنم

- blix - 2004-12-09

با شما در مورد تمام کردن این بحث بی‌فایده موافقم.
و البته هر کسی بخشی از شخصیتش را در گفتگو با دیگران بروز می‌دهد. :roll:

- Digital - 2004-12-10

مشكل من تايپ فارسي با openoffice هستش من هر وقت كه ميام "ي" تايپ كنم با مشكل مواجه ميشم اگر فونتي داريد كه اين مشكل من رو برطرف كنه و وقتي كه تايپ مي كنم كلمات توي هم ديگه نره من حاضرم همه مقالات سايت رو به فرمت sxw در بيارم و در اختيار آقا آلن قرار بدم

- alan - 2004-12-10

کافیه از قلمی مثل تاهوما استفاده کنید و یا ی را با ي جایگزین کنید و یا قلم‌های جدید زرنگار رو نصب کنید! Smile

- Digital - 2004-12-11

من از قلم تاهوما استفاده كردم ولي باز هم اين مشكل پيش اومد اگر براي شما ممكنه بگيد قلمهاي جديد زرنگار رو از كجا گير بيارم

- irix - 2004-12-11

مگر برای تایپ کردن حرف "ی" از چه کلیدی استفاده می کنید؟ اگر از تاهوما استفاده می‌کنید و با کلید "d" بنویسید نباید مشکلی باشد!

- mkargar - 2004-12-11

من به شخصه از Shift+D استفاده ميکنم...

- Digital - 2004-12-11

من قبلا 95% مقالات سايت رو به صورت فايل هاي word micro$oft در آوردم :oops: :oops: حالا وقتي كه اونهارو ميارم و در openoffice باز ميكنم بعضي حروف به صورت حروف بزرگ نشون ميده و بعضي از كلمات هم قاتي پاتي و توي هم نشون ميده.
حالا اگر اين مشكل من حل بشه من آخر اين هفته تقريبا همه مقالات سايت رو به صورت sxw به آقا آلن تحويل ميدم.

- mkargar - 2004-12-11

کافيه که Select all کني و فونتها و اندازه آنها رو تظيم کنيد...

(البته خود من با اين مرورگر مقالات بسيار راحت ترم تا تبديل به فرمت Word...)

- مهمان - 2004-12-11

من به نوبه خود وپيشاپيش از زحمات کاربر فعال سايت؛ Digital تشکر ميکنم