انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق
چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق (https://forum.sito.ir)
+-- انجمن: پرسش‌ها و پاسخ‌ها (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: لینوکس و سخت‌افزار (https://forum.sito.ir/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB) (/showthread.php?tid=5604)

- مهمان - 2007-12-27

سلام.
AT command های کارت skystar2 را از کجا ریافت کنم وآیا آنها با سایر کارتها نیز سازگار است.

- b.tavakkoli - 2008-01-13

نقل قول :خیلی وقت بود می‌خواستم این مقاله رو به یه PDF تبدیل کنم. امروز از تعطیلی استفاده کردم و نسخه‌ی PDF ای از این مقاله درست کردم.
برای دریافت مقاله‌ی «نصب DVB در لینوکس» به صورت PDF می‌توانید اینجا کلیک کنید. این PDF با سایز A4 و با حجم 1.7 مگابایت در ۲۱ صفحه قابل دریافت است.
(در صورتی که مایل بودید می‌توانید این لینک را در انتهای مقاله اضافه نمایید، در صورتی که سروری به عنوان سایت شخصی دارید می‌توانید فایل را به سرور خودتان منتقل کنید و لینک نقطه‌ی دوم را در انتهای مقاله ذکر کنید)

و اما تغییرات اعمال شده:
۱. در متن فنی تغییری داده نشده است.
۲. تنها تغییراتی در نگارش صورت گرفته برای نمونه: فاصله گذاری پس از ویرگول‌ها یا نقطه‌ها رعایت نشده بود، چند اشتباه املایی تصحیح شد، طبق رسم‌الخط جدید فارسی (مصوب ۱۳۸۰) «می» از ابتدای کلمات جدا شد یعنی میباشد به می‌باشد تبدیل شد. نیم‌فاصله‌ها تصحیح شدند.
۳.با توجه به در دست بودن امکانات بیشتر در نسخه‌ی PDF صفحه آرایی و تغییراتی در نحوه‌ي قرار گیری تصاویر انجام شد.
۴.نویسنده و تاریخ نگارش و نسخه‌ی نگارش و نحوه‌ی دسترسی به آخرین نسخه نیز نسخه‌ی اصلی در نسخه‌ی PDF ذکر شده است.

با سپاس از زحمت دوستمان hexus در نگارش این مقاله و mkargar در ویراستاری این مقاله.
با احترام
نوید

سلام نوید جان
این فایل PDFای که لینکش را دادی، خراب است.

- مهمان - 2008-01-14

با سلام
یه سوالی چند وقتیه که ذهنمو مشغول کرده
سوالم اینه که هر کارتی که توسط کرنل شناسایی شد توسط اسکای نت ( تنها یک اسکاینت برای لینوکس نوشته شده که اپن هم قدیمیه ) می توان باهاش دانلود آفلاین داشت یا مثل ویندوز باید یه streamreader (البته لینوکسیش shock: Confusedhock:
براش نوشت؟
ممنون

- l0v34aCk - 2008-01-20

اقا شما مطمئن هستید که Twinhan vision plus واسه لینوکس خوبه ( لینوکس ساپورتش میکنه )

SuSE , Ubuntu , Debian Mandriva , ...

رو پشتیبانی میکنه چون من قسط خرید دارم ( همین امروز و فردا میرم سفارش میدم )

- hamidnassiby - 2008-01-20

l0v34aCk نویسنده :اقا شما مطمئن هستید که Twinhan vision plus واسه لینوکس خوبه ( لینوکس ساپورتش میکنه )

SuSE , Ubuntu , Debian Mandriva , ...

رو پشتیبانی میکنه چون من قسط خرید دارم ( همین امروز و فردا میرم سفارش میدم )

توی کرنل درایورش هست ، از این رو نباید مشکلی باشه . اما من خودم اسکای استار ۲ رو تست کرده ام ، خیلی بی دردسر و راحته .

- l0v34aCk - 2008-01-22

ممنون

یعنی الان من Skystar2 B2C2 بخرم یا Twinhan vision plus

کدومش بهتره هم از جهت کیفیت صوت و تصویر و اینترنت م-ا-ه-و-ا-ر-ه-ا-ی و هم برای لینوکس

- mkargar - 2008-01-22

اگر قصد خرید دارید،‌Skystar2 B2C2 رو بگیرید!از همه لحاظ خوبهSmileنصب!استفاده!و...

ضمنا اینترنت ماهواره‌ای رو فراموش کنید!همش وقت تلف کردن هست!فقط ممکنه چند روز اول اشتیاق داشته باشیدSmile

- l0v34aCk - 2008-01-22

‌شنیدم B2C2 با b2c2 فرق میکنه راست میگن (‌ کدومش بهتر )‌

راستی اینترنت ماهواره ای رو دیگه چرا بیخیال شم

با تشکر

- l0v34aCk - 2008-01-23

l0v34aCk نویسنده :‌شنیدم B2C2 با b2c2 فرق میکنه راست میگن (‌ کدومش بهتر )‌

راستی اینترنت ماهواره ای رو دیگه چرا بیخیال شم

با تشکر
لطفآ این جواب ما (‌ من )‌ رو بدید اخه عجله دارم

با تشکر

- hamidnassiby - 2008-01-23

l0v34aCk نویسنده :ممنون

یعنی الان من Skystar2 B2C2 بخرم یا Twinhan vision plus

کدومش بهتره هم از جهت کیفیت صوت و تصویر و اینترنت م-ا-ه-و-ا-ر-ه-ا-ی و هم برای لینوکس

در مورد کیفیت صدا و تصویر ، برنامه ی مورد استفاده ی شما ، عامل اصلیه . چون این کارتها دکودر سخت افزاری نداره و استریم دریافتی توسط نرم افزار به صدا یا تصویر تبدیل میشه . میمونه کیفیت و قدرت تیونر که بر اساس شنیده ها ( تجربه با ویژن پلاس نداشتم ) ss2 بهتره .
همچنین سازگاری با نرم افزارهای مختلف در ss2 بهتره . در مورد اینترنت ماهواره ای: هم یکی از دوستان ما عمری با ویژن پلاس کارش آفلاین بود و راضی بود اما اون شخص هم با ss2 تجربه ی کار نداشت پس نمیتونه مقایسه کنه .
اینترنت ماهواره ای هم به دلیل قیمتش نمیصرفه و این که یکطرفه است و ... ای دی اس ال به مراتب گزینه ی بهتریه .
اگر تفاوت قیمت این دو خیلی نیست همون ss2 رو بخرید . b2c2 اسم شرکتیه که چیپ flexcopIIb رو برای اونکارت ساخت . حروف کوچیک و بزرگش فرقی نمیکنه . روی چیپ کارتهای فعلی اسم تکنیست هست . بازم من اونو تست نکردم ببینم فرقی داره با قبلیها یا نه .
یه چیزم توی نت خوندم که ورژن 2.8 اسکای استار وارد ایران شده بود قیمت حدود ۷۰ بود اما چیپش با قبلیها فرق داره و از ساپورت لینوکسیش اصلا اگاهی ندارم .

- l0v34aCk - 2008-01-23

ممنون میشه یه عکس از ss2 بزارید همون مدل (‌ usb ) هستش نه ؟
قیمتش هم بگید ممنون میشم

- hamidnassiby - 2008-01-24

منظوز از ss2 همون Skystar2 بود Smile مخففش کردیم . و PCI است . چرا usb ? برا لپتاپ میخواهید ؟
قیمت هم بستگی به فروشنده داره . ۶۰ هفتاد هشتاد ... باید بگردید مناسب پیدا کنید .

- l0v34aCk - 2008-01-26

اهان ( الان فهمیدم ) ss2
خوب چه مدلی از ss2 بگیرم

اینجارو نگاه کنید

( تبلیغ نشه )

<!-- m --><a class="postlink" href="http://saba-trading.org/shopping/dvbmenu.htm">http://saba-trading.org/shopping/dvbmenu.htm</a><!-- m -->

- l0v34aCk - 2008-01-26

واسه لپ تاپ ( laptop ) هم نمیخوام PCI باشه بهتره

از اون دو مدل کدومش بهتره و با لینوکس سازگارتر ( یا اگه خودتون مدلی سراغ دارید ممنون میشم بگید )

- mkargar - 2008-01-29

نوع PCI رو بگیرید!

ضمنا اگر تاپیک را از اول می‌خواندید،‌حتما حتما به جواب مورد نظرتان می‌رسیدیدSmile

- مهمان - 2008-02-13

سلام

فایل pdf دانلود نمی شود
لطفا یررسی نمایید

- مهمان - 2008-02-16

سلام به همه دوستان
مشابه این دو دستورات برای vlc چی میشه؟
[ltr]
xine <!-- m --><a class="postlink" href="stdin://mpeg2">stdin://mpeg2</a><!-- m --> < /dev/dvb/adapter0/dvr0

mplayer /dev/dvb/adapter0/dvr0
[/ltr]
باید توضیح بدم من با دستور
[ltr]
szap -c .tzap/channels.conf -r -i
[/ltr]
کارت ماهواره را روی شبکه مودر نظر تنظیم میکنم (البته باید توی پنجره بعدی هم اسم شبکه را بنویسم مثلا PMC ) و بعد با دو دستور بالا به برنامه های ماهواره نگاه میکنم.دلیل این مورد که دستور را برای vlc میخواهم اینه که از امکانات سروری ان برای پخش برنامه ها توی شبکه lan استفاده کنم و دلیل این موضوع که مستقیما از خود vlc نمیخواهم استفاده کنم اینه که vlc موقع پخش ماهواره فشار زیادی به cpu میاره ولی ترکیب szap و mplayer یا szap و xine حدود ۱۵ درصد به cpu فشار میاره و szap خیلی راحت کار میکنه و امکان کنترل از راه دور با ssh را هم داره

- مهمان - 2008-02-16

سوال را طور دیگه ای میپرسم
چطور میشه stream روی dev/dvb/adapter0/dvr0/ را به روی شبکه فرستاداگر حتی نخواهیم خودمان مستقیما به ماهواره نگاه کنیم؟چه برنامه ای برای این کارها هست؟

- مهمان - 2008-02-16

سلام دوست عزیز ممنون از مقاله خوبتون
من اسکای نت اماده رو گرفتم و خودم کمپایل نکردم دو نسخه گیر اوردم یه نسخه کار می کنه ولی نسخه دوم که اسمش r32 هست که باز میشه ولی بعد از چند ثانیه بسته میشه
ممنون میشم کمک کنید

- مهمان - 2008-02-17

ضمن عرض تشکر و خسته نباشید از شما مقاله بسیار کاملی بود
ولی چند نکته

اکثر لینک های موجود در مقاله از کار افتاده اند و غیر قابل استفاده

تمامی موضوعت پیرامون مشاهده کانال های ماهواره ای بود و کسی حرفی از اینترنت ماهواری ای نزد
اگر بخواهم از ریسیو ماهوراه استفاده کنم باید چه کاری انجام دهم؟
چطور کارت را برای یک فرکانس تنظیم کنم تا از سرویس ماهواره ام استفاده کنم؟