لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microsoft starts fighting
2007-06-23, 07:42 PM,
ارسال : #1
Microsoft starts fighting
[ltr]Sorry for English
Have you noticed that it's been a time Microsoft has started a new strategy against Non-Microsoft softwares?
For example: Emails which are sent using It's newest Email client application, Windows Live Mail,can not be opened in Firefox! The attachments, specially attached pictures, are invisible in Firefox!

Microsoft office 2007 files can not be opened using OpenOffice.org! When u try to do so, you will get an Internal/External Error Message

Microsoft Windows Vista does not allow Google Desktop Search to work properly!

Some people say that these are business strategies but I do not agree with them. In business you should compete, increase your quality and decrease your prices to attract customers but what MS is doing is forcing! It is not called competition

I think free software/service giants such as Sun , Google and Novell should do some thing in reply!
Imagine Google adds some features which do not work in IE
or Sun to delay releasing updated for it's Windows version of JVM
and so on

What's your opinion?
AND,How to make this texts Left to Right? :lol:[/ltr]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-07-13, 01:30 PM,
ارسال : #2
پاسخ: Microsoft starts fighting
ميكروسافت سابقه انحصار طلبي را در پرونده خود دارد.
با وجود اين حجم زياد و رشد نرم افزار آزاد جايگزيني نرم افزار ساخت ميكرو سافت كار سختي به نظر نمي رسد و جواب موثري از طرف كاربر خواهد بود. حتي اگر سيستم عامل MS هم بد خلقي كند مي توان از يك سيستم عامل ديگر استفاده كرد و البته Linux,BSD,Linspire و از اين قبيل مناسب هستند 8)
2007-07-13, 03:30 PM,
ارسال : #3
متاسفانه در کشور عزیزمان این بحثها به دو دلیل یعنی کشک :
1.تمام نرم افزار های به اصطلاح انحصاری به راحتی با 400 تومان از بقالی سر کوچه قابل تهیه است و در مقابل نرم افزار های لینوکس اگر رایگان باشند که اینترنت 24 ساعته میخواهند و اگر انحصاری باشند (مثل سدگا و کراس آور) که راهی به جز خودکشی نمیگذارند (تازگیها هم که این نرم افزار های جدید شرکت مخابرات سایتهای لینوکسی را با سایتهای ... اشتباه میگیرد و مشترکان روز به روز گرامی تر میشوند که البته من فکر میکنم اشتباهی نیست)
2.به دلیل عملکردهای مثبت در راستای ... سایتهایی مثل گوگل و سان جاوا برای کاربران ایرانی که کم هم نیستند جایگاهی مناسب در نظر نمی گیرند
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-07-13, 04:19 PM,
ارسال : #4
قسمت زیر خط دار در ارسال فوق ویرایش شده
...............................
Amir جان از میان فرمایشات شما مهمترین نکنه همان استراتژی مایکروسافت است
واقعیت این است که یکی از معضلاتی که دامن رقبای مایکروسافت را گرفته است این است که بیش از انچه که لازم است به تحقیق و پژوهش می پردازند
همه ی ما نسبت به وقایع پیرامون خود حساسیم اما این تعلق خاطر آیا به اندازه ی کافی است
منظورم توجه و حساسیت به واقعیت های موجودی که به ما در اتخاذ یک شیوه ی صحیح برای نیل به اهدافی که در سر داریم کمک می کنند است
گناه مایکروسافت چیست ؟!
تبلیغات حرفه ای و اغنای مردم دنیا ؟
به نظر من نه ، آنها کار خود را به درستی انجام داده اند تقریبا بدون نقص با این مشکل که در رعایت آداب تبلیغات ( البته در یک عرصه ی بی رقیب ) راستی و صداقت را فراموش کرده اند تقریبا حق انتخابی برای مصرف کنندگانش باقی نگذاشتند همچنین فقدان صداقت در کار
و این یعنی محصول شما یک تاریخ مصرف دارد هر چند که از کنارش درآمد خوبی حاصل بشود اما ماندگاری لازم را ندارد
در همین کشور خودمان به جرات می گویم بسیاری از افرادی که سنک مایکروسافت را به سینه میزنند تحمل خرید چند نرم افزار ویندوزی را ندارند و به نظرم در این عرصه (رقابت مایکروسافت با جامعه ی آزاد نرم افزاری ) حکم سیاهی لشکر را دارند
خلاصه می کنم :
لئو برنت ( leo Burnett ) یکی از مردان بزرگ تبلیغات می گوید
در دنیای رقابت و تبلیغات اگر نتوانید توجه دیگران را به سوی خود جلب کنید هیچ چیز نخواهید داشت شما حتما باید مورد توجه قرار بگیرید ؛ و در این بین هنرمند و موفق تر کسی است که جلب توجه کند به شکلی طبیعی و از راه درست ، بدون هیاهو و بدون کلک . آن موقع است که می توان گفت تا همیشه از شما و محصولتان به نیکی یاد می شود
......... ضمنا متن شما که چپ به راسته و مشکلی نداره

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2007-07-13, 04:53 PM,
ارسال : #5
امیدوارم عذر مرا در مورد ارسال قبلی بپذیرید البته قصد بی ادبی نداشتم اما معمولا در این زمینه ها چون هیچ راه حلی به فکرم نمیرسد عصبی میشوم شما خودتان قضاوت کنید از هر طرف که به این قضیه نگاه کنید انگار تمام دنیا بسیج شدند تا شما را از هدفتان منصرف کنند و در راس همه خود مردم هستند که به تنها چیزی که فکر میکنند بازی است (از جمله خود من تا دو هفته پیش) وبعد شرکتهای نرم افزاری در ایران که هر کار غیر قانونی را انجام میدهند و حتی به نرم افزارهایی که تحت حمایت قوانین ایران قرار دارد رحم نمیکنند اما برای یکبار هم که شده مجموعه ای از توضیع ها و یا نرم افزار های تحت لینوکس (به جز فدورا) ارائه نداده اند (حداقل من ندیده ام) و مثلا من هربار برای ارتقاء سوزه لینوکس یا باید آن را دانلود کنم یا به مسافرت (؟!) بروم در مرحله بعد اقدامات دولت که مانند دشمنان قسم خورده لینوکس هستند و آن سری بی احتیاطی ها که مسلما اینجا جای مناسبی برای مطرح کردن آنها نیست ...
2007-07-13, 05:33 PM,
ارسال : #6
نقل قول :Some people say that these are business strategies but I do not agree with them
بله . کاملا درسته . اینها واقعاbusiness strategies هستند . اما نه برای سال ۲۰۰۷ . بلکه برای دهه ۹۰ ...
برای مثال :
ماکروسافت در دهه ۹۰ با استفاده از انحصاری که روی پلتفرم ویندوز داشت به راحتی تونست netscape رو شکست بده و IE در اون زمان پیروز شد ...

نقل قول :In business you should compete, increase your quality and decrease your prices to attract customers but what MS is doing is forcing! It is not called competition
ماکروسافت خیلی به دنبال رقابت نیست بلکه هنوز میخواد رقبا رو با استفاده از انحصار طلبی شکست بده .
انحصار نرم افزار به وسیله open source شکسته شده و دیگه نمیشه با انحصار طلبی کاری از پیش برد ....

نقل قول :I think free software/service giants such as Sun , Google and Novell should do some thing in reply!
شرک ها یی مثل گوگل هم دقیقا دارن همچین کاری رو میکنن اما نه بصورت مقابله به مثل ...
الان تو نسلی از دنیای کامپیوتر هستیم که سکوی کاری کم کم داره از دسکتاپ به وب منتقل میشه و این همون کاری که این شرکتها انجام میدن ...
و این دقیقا همون چیزی هست که ازش به web 2.0 یاد می کنیم

===============================================
iman
2007-07-13, 07:07 PM,
ارسال : #7
"First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win"

[عکس : banner.png]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-07-13, 09:01 PM,
ارسال : #8
از وقتی مالکیت فکری جعل شد برای گرفتن حقوق طبیعی و بدیهی انسان همین شد دیگه. این چیزها هم تحت نام تکنیکهای تجارت، شاید نشه تعقیب قانونی بشن، اما بنظر من رذالت هستن. یعنی شما بخاطر پول، دستاوردها جامعه رو هدر میدی؛ امکان استاندارد شدن و اتحاد و مزایاش رو از بین میبری؛ به کاربران خاصی ضرر میزنی...
اینا همش نتایج سیستم دروغیه که بشر خودش ساخت. کار شارلاتانهاست!
منکه امروز صحبت از تجارت میشه اول یاد کلاهبرداری و دروغ و زبون بازی و دست زدن به هرکار غیراخلاقی تحت عنوان ترفندهای تجاری می افتم. به همچین کسانی اعتمادی ندارم و براشون احترامی قایل نیستم. به چشم آدمهای رذل بهشون نگاه میکنم.
توی کشورهایی مثل ماهم که دیگه گلدکویست هم شده تجارت. ما یک موج دنباله رو هستیم که دامنهء نوسانمون بیشتر از موج اصلی هم هست! ظاهرا البته بیشتر در طرف منفی اون!!

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان