لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفتار نا مناسب ناظران
2007-09-14, 02:41 PM,
ارسال : #21

اولا search سايت شما بايد بتونه با دادن كلمات كليدي تمام سؤالات پرسيده شده قبلي مرتبطرو بياره كه نميتونه.
ثانيا سايتهاي انجمن دار براي اين طراحي ميشن كه پرسشگر سريعتر به جوابش برسه و شما بايد اين هدفو برآورده كنيد وگرنه
جواب تمام سؤالهاي اين انجمن تو سايتهاي ديگه يا كتابا پيدا ميشه و اگه پرسشگر وقت يا حالشو داشت ميرفت تو كتاب مرجع جوابشو پيدا ميكرد حالا شما يا اين وضع search سايت باز توقع اجراي قانون از كاربر داريد؟!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-09-14, 03:04 PM,
ارسال : #22

اونیکه شما میگی عزیز من محیط های چت و گفتگوی آنلاین است
که هیچ چیز در آنها بایگانی نمیشه و صد البته برآورنده ی نیاز دوستانی است که به قول شما حال و حوصله چند تا لینک ساده رو نداشته باشند
( من اصلا قصد ندارم در مورد فلسفه ی ایجاد و نوع کاربرد انجمن ها و محیط های چت آنلاین بحث کنم )
اما در انجمن ها وضع کاملا متفاوت است به این تفاوت ها ی آشکار توجه کرده اید ؟!!!! اینجا باید جدای داشتن روح همکاری حس و حال جستجو رو هم داشته باشم .
شاد باشید

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-09-14, 05:46 PM,
ارسال : #23

hosein-mec نویسنده :صد رحمت بر رفتاری که با روزنامه ها میشه.
من اول این بحث هم اشاره کردم که با تمام حذف‌ها موافق نیستم اما این که صد رحمت به این و اون یکمی پیازداغ رو زیاد کردنه و باعث می‌شه از دفعات بعدی روی نظراتتون مثل همیشه حساب نشه چون به نظر میاد پیازداغ رو بدون دلیل زیاد کردید ;-)

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-09-14, 08:19 PM,
ارسال : #24

من فکر نمیکردم تاپیکم تکراری باشه. موضوعش دقیقا اون چیزی که نیست که انگار میخواسته جلوه داده بشه.
بهرحال اشکال نداره بخاطر تمیزی و سبکی تکنوتاکس پاکش کنید.
ولی بنظر من تاپیکهایی که با آی دی مهمان زده میشه بیشتر شایسته هست که به این سرعت و قاطعیت و با متد قفل کردن پاک بشه؛ احتمال ادامه و پیگیری درست و حسابی اونا کمتر هست.
اتفاقا در کلیتش تغییر رویهء مدیریتی از بی تفاوتی و هرج و مرج به سطح حداقل حذف تکرار زاید و تکثیرهای همزمان، قابل توجه و تقدیر بوده و قبلا هم اشاره کردم.
ولی در این میان بالاخره اشتباه و کم تجربگی ممکنه پیش بیاد.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2007-09-14, 10:23 PM,
ارسال : #25

مهمان هميشگي نویسنده :اولا search سايت شما بايد بتونه با دادن كلمات كليدي تمام سؤالات پرسيده شده قبلي مرتبطرو بياره كه نميتونه.!
نمی تونه؟
2007-09-14, 11:51 PM,
ارسال : #26

سلام

نه نمی تونه سرچ سایت بسیار بد عمل می کنه و بین ۱۰ تا تاپیکی که پیدا می کنه فقط ۲ یا ۳ تاش مربوط به کلمه ی سرچ شده هستش .
2007-09-15, 12:31 AM,
ارسال : #27

به نظر من جستجوی سایت به هیچ عنوان به درد یک تازه وارد نمیخوره چون جستجوی سایت که مثل گوگل هوشمند همل نمیکنه که بفهمه کاربر چی میخواهد شما توی جستجوی سایت تنها میتوانید دنبال یک کلمه بگردید تازه اگر بدانید چه کلمه ای را باید جستجو کنید.در ضمن یک کاربر تازه وارد اصلا نمیدونه چه کلمه ای را جستجو کنه چون اگر میدونست که سوالی توی ذهنش نبود اگر بیشتر از یک کلمه را جستجو کنیم که نتیجه خرابتر خواهد شد و کلا ما را از مقصود دور میکنه.
2007-09-15, 02:10 AM,
ارسال : #28

هر پایگاهی در اینترنت سیاست های خودش رو داره .
اگر انقدر عجله دارید بهتر نیست از IRC استفاده کنید؟
من توصیه می کنم technotux هم یک کانال IRC راه اندازی کنه چون واقعا برای دوستانی که (دوست دارن پینگلیش ) مشکلاتشونو حل کنند لازمه و الان نبودش کاملا حس می شه .
2007-09-15, 10:48 AM,
ارسال : #29

mithridat3s نویسنده :هر پایگاهی در اینترنت سیاست های خودش رو داره .
اگر انقدر عجله دارید بهتر نیست از IRC استفاده کنید؟
من توصیه می کنم technotux هم یک کانال IRC راه اندازی کنه چون واقعا برای دوستانی که (دوست دارن پینگلیش ) مشکلاتشونو حل کنند لازمه و الان نبودش کاملا حس می شه .

در حال حاضر تکنوتاکس یه کانال IRC داره.
اینجا رو ببینید.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2007-09-15, 10:53 AM,
ارسال : #30

ما قبلا به پیشنهاد دادیم مثل اینکه مورد استقبال واقع نشد...؟؟
برای جلوگیری از تکراری بودن تاپیک ها بهتره یه قسمت حذف داشته باشیم که تاپیک های تکراری به اونجا منقل بشه و بعد از مدتی پاک بشه.

هر چه دانایی٬ پرسان باش
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-09-15, 11:04 AM,
ارسال : #31

فکر می کنم که بخش زباله دانی برای همین موضوع ایجاد شده !!!

Freedom is not free
------------------------------
2007-09-15, 01:35 PM,
ارسال : #32

Anonymous نویسنده :به نظر من جستجوی سایت به هیچ عنوان به درد یک تازه وارد نمیخوره چون جستجوی سایت که مثل گوگل هوشمند همل نمیکنه که بفهمه کاربر چی میخواهد شما توی جستجوی سایت تنها میتوانید دنبال یک کلمه بگردید تازه اگر بدانید چه کلمه ای را باید جستجو کنید.در ضمن یک کاربر تازه وارد اصلا نمیدونه چه کلمه ای را جستجو کنه چون اگر میدونست که سوالی توی ذهنش نبود اگر بیشتر از یک کلمه را جستجو کنیم که نتیجه خرابتر خواهد شد و کلا ما را از مقصود دور میکنه.
خوب موقه ی جستجو گزینه ی «جستجو برای تمام کلمات» رو انتخاب کنید. مثلا برای فهمیدن چه طوری قطع کردن صدای مودم بنویسید «قطع صدای مودم» تقریبا تمام مواردی که می یاد مربوط می شن.
2008-04-18, 11:02 AM,
ارسال : #33

با سلام
اولا تأكيد مي‌كنم كه:
1- عنوان اين تاپيك را مورد مناسبي براي موردي كه مي‌خواهم مطرح كنم نمي‌دانم. خصوصاً مطالبي كه در پست‌هاي قبلي نوشته شده را اصلا مناسب نمي‌دانم كه اين مطلب در ادامه آن بياد. ولي بطور كلي دو پست براي اين زمينه در انجمن پيدا كردم. يكي <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/PNphpBB2-viewtopic-t-14762.html">http://www.technotux.org/html/PNphpBB2- ... 14762.html</a><!-- m --> كه قفل شده و يكي هم تاپيك موجود. ولي با توجه به اوضاعي كه مي‌بينم مطمئن بودم اگر تاپيك ديگري باز كنم. "تاپيك بدليل تكراري بودن قفل و سپس پاك خواهد شد.".
2- به هيچ عنوان ناظرين محترم را دشمن كاربران نمي‌دانم و معتقد نيستم كه با كاربران خصومت دارند. خدمت اكثر آنها ارادت دارم و معتقدم از روي علاقه، لطف مي كنند و با اوضاع نامناسبي كه ارتباط اينترنت در ايران دارد به وضعيت سايت رسيدگي مي‌كنند.
3- به هيچ عنوان توقع باز كردن قفل تاپيكي كه در ادامه توضيح مي‌دهم يا جواب دادن به سوال آن را ندارم. شايد بهتر باشه اصلا ديگه سوال نپرسم‼!
ديروز يك تاپيك در مورد ماشين‌هاي مجازي در لينوكس نوشتم (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=111504#111504">http://www.technotux.org/html/index.php ... 504#111504</a><!-- m -->). با تجربه‌اي كه در اين چند سال در مورد سوالات سايت داشتم، اول سايت را جستجو كردم. بهترين مواردي كه بدست مياد اينها هستند:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10203&highlight=qemu+vmware+virtual+box">http://www.technotux.org/html/index.php ... irtual+box</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=11542&highlight=qemu+vmware+virtual+box">http://www.technotux.org/html/index.php ... irtual+box</a><!-- m -->
اولي مطالب نسبتاً مربوطي به سوال من داشت ولي عنوان آن كاملاً بي‌ربط بود. دومي هم سوال مورد نظر من نبود. من qemu را در پارسيكس و virtual Box را هم در پارسيكس و هم در ويندوز نصب كرده بودم ولي مشكل و سوال من چيز ديگري بود. در اينترنت هم طبق لينكي كه در پست اول آمده (<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_virtual_machines">http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... l_machines</a><!-- m -->) به قدري تعداد ماشين‌هاي مجازي عنوان شده زياد است كه بدرد مورد سوال من نمي‌خورد.
با كمال تعجب بعد از ارسال سوال متوجه شدم كه دوست عزيزمون عنوان را بدليل تكراري بودن قفل كردند و قراره پاك بشه.
آيا اين سوال قبلاً پاسخ داده شده؟ تا آنجا كه من جستجو كردم خير
آيا بايد به تاپيك مرتبط منتقل بشه؟ كدوم تاپيك؟ آيا فكر نمي‌كنيد اگر همه موارد كه به نحوي به يك تاپيك مربوط ميشوند به آن تاپيك منتقل شوند ديگر آن تاپيك بلااستفاده خواهد شد؟ درست است كه وجود سوالات تكراري باعث اشغال بي دليل پايگاه داده سايت مي‌شود ولي آيا بايد بخاطر اين صرفه‌جويي مطالب بي‌ربط را بدنبال هم قرار بدهيم. يك نگاهي به تاپيك مربوط به مشكلات پارسيكس بكنيد. كدام كاربري خصوصاً اگر تازه‌كار باشد، مي‌تواند با اين تاپيك مشكلات خودش را با پارسيكس مرتفع كند؟ بنابراين كاش در كنار توقعي كه از كاربران براي جستجو در سايت قبل از ارسال تاپيك جديد هست، ناظران محترم هم قبل از قفل كردن تاپيك‌ها توجه بيشتري بفرمايند.
قفل شدن تاپيك‌هاي تكراري در صورتي دقيقاً همان سوال كه البته جواب هم داده شده منطقي است ولي سري به فروم‌هاي بزرگ و معتبر ديگر بزنيد و يك سوال تكراري مطرح كنيد. ببينيد آيا مشابه ناظران تكنوتاكس برخورد مي‌كنند. چندين مورد آن اوايل كار براي من پيش آمده كه بعدا كه فروم مربوطه را جستجو كردم ديدم سوال مطرح شده بوده ولي با كمال تعجب كاربران جواب داده بودند. حتي درمواردي مديران سايت جواب داده بودند و براي توضيحات بيشتر لينك پست قبلي را گذاشته بودند. هدف از ايجاد اين سايت را فراموش نكنيم‼ ادامه روند موجود در ضمن اينكه سايت را منظم مي‌كند ولي بسياري از كاربران را سايت و چه بسا از لينوكس گريزان خواهد كرد. توجه كنيد كه اين سايت تقريباً تنها فروم فارسي در مورد لينوكس است و بسياري از كاربران كه تازه با لينوكس آشنا شده‌اند با يك برخورد اين‌چنيني بطور كل از لينوكس دلزده مي‌شوند. پس شايد بهتر باشد در پاسخ به سوالات و خصوصاً مواردي كه از ديد ناظرين تكراري تلقي مي شود دقت بيشتري بشود. وضعيت موجود اين تصور غلط را براي كاربران ايجاد مي‌كند كه ناظرين بخاطر وقتي كه براي امور سايت اختصاص مي‌دهند، احساس مي‌كنند مجازند به هر صورت كه دوست دارند سايت را اداره كنند يا رفتار ناظرين را خصمانه قلمداد مي‌كنند. در حالي كه همانطور كه در ابتدا نوشتم به هيچ عنوان اين تصور درست نيست ولي به نظر مي‌رسد كه مي‌توان به گونه‌اي عمل كرد كه اين سوءبرداشت‌ها كم‌تر شود.
اميدوارم كه مطالبي كه نوشتم باعث بحثهاي نامناسب بين برخي كاربران و ناظران نشود و توجه بفرمائيد كه ارسال آن صرفاً از سر دلسوزي بوده و از روي ارادتي است كه به كاربران ، ناظران و مدير سايت دارم. اميدوارم با تلاشي كه ناظران دارند سايت هر روز بهتر از روز قبل باشد و به هدفي كه سايت به منظور آن ايجاد شده نزديك‌تر شويم.
2008-04-18, 05:05 PM,
ارسال : #34

خيلي ببخشيدا! ولي من به تجربه فهميدم كه اگه سوالاتو با يك عنوان دهن پر كن و با يك سري عبارات خارجكي بنويسي همه براي اينكه بگن چيزي حاليشونه سعي مي‌كنن بهش جواب بدن. ولي اگه اينجوري نباشه (يعني با سوالت حال نكنن) با سنگ قيچي كاغذ بالاخره زحمت پاك كردنشو يكي ميكشه.
قبلا يه جواب داده بودم به خاطر اينكه به قول خودشون بي ادبانه بود ويرايشش كرده بودن. ببينم به اين چي كار مي‌كنن.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان