لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا فارسی از لیست زبان های ubuntu حذف شده؟
2007-10-09, 09:36 AM,
ارسال : #1
چرا فارسی از لیست زبان های ubuntu حذ
سلام

در محیط نصب ubuntu 6 فارسی بود ولی از 7.4 و 7.10 حذف شده!

چرا؟؟؟

انا و جمیع من فوق التراب
فداء تراب نعل ابی تراب (ع)
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-10-09, 09:47 AM,
ارسال : #2
پاسخ: چرا فارسی از لیست زبان های ub
شاید به خاطر سیاست و برچسپ تروریستی است که به ما میزنند.
2007-10-09, 09:55 AM,
ارسال : #3
تا حالا فکر می کردم که به خاطر فلسفه opensource تنها را پیشگیری از عواقب تحریم استفاده از نرم افزار های open source است اگر این یکی رو هم از ما بگیرند که دیگه باید سیستم رو بفروشم صرف کمک به حق مسلم مون کنم.
2007-10-09, 01:27 PM,
ارسال : #4
سلام
نقل قول :این یکی رو هم از ما بگیرند که دیگه باید سیستم رو بفروشم صرف کمک به حق مسلم مون کنم.
میبینید که هر جا تحریم بوده سریعتر رشد کردیم
البته من نمیخوام کار اونا رو توجیه کنم ولی از یه عده زورگو انحصار طلب که خودشون رو قیم دنیا میدونن
انتظار دیگه ای نمیره
اصلا یکی از دلا یل رفتن به سمت طرح ملی وهمین پروژه های تحسین برانگیز پارسیکس شبدیکس هم همینه
که دست نگر اونا نباشیم .
امیدوارم با رشد سریع پارسیکس و همینطور اراِِیه لینوکس ملی خیال همه از این بابت ها راحت شه .
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-10-09, 01:40 PM,
ارسال : #5
ارائه توزیع یا پرورش غاز!!
sepehhr نویسنده :سلام
نقل قول :این یکی رو هم از ما بگیرند که دیگه باید سیستم رو بفروشم صرف کمک به حق مسلم مون کنم.
البته من نمیخوام کار اونا رو توجیه کنم ولی از یه عده زورگو انحصار طلب که خودشون رو قیم دنیا میدونن
انتظار دیگه ای نمیره
اصلا یکی از دلا یل رفتن به سمت طرح ملی وهمین پروژه های تحسین برانگیز پارسیکس شبدیکس هم همینه
که دست نگر اونا نباشیم .
امیدوارم با رشد سریع پارسیکس و همینطور اراِِیه لینوکس ملی خیال همه از این بابت ها راحت شه .

فکر نمی کنم چون اگر خدایی نکرده کرنل لینوکس ما رو تحریم کنه دیگه مجبوریم بریم غاز بچرونیم. و اعضای این پروژه ها هم جذب دارالترجمه ها شوند.( که البته شغل مناسب تری است هرچند که در آمد طرح لینوکس ملی را ندارد.!$$$)

راه دیگری هم هست که دانلود غیر قانونی کرنل است که صد البته با فلسفه سورس باز مخالف است.
2007-10-09, 02:29 PM,
ارسال : #6
Re: پاسخ: چرا فارسی از لیست زبان ها
انتظار دیگه ای نمیره
که دست نگر اونا نباشیم .

این استدلال یکی از مزخرفترین حرفایی بود که فک کنم تا حالا تو تکنوتاکس زده شده Confusedhock:

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
2007-10-09, 02:42 PM,
ارسال : #7
پاسخ: ارائه توزیع یا پرورش غاز!!
با همه ی این موارد چیزی که با ارزش است اینه :
1- خودمون ، خودمون رو تحریم نکنیم
سعی کنیم کمی سنجیده تر عمل کنیم اینجا یعنی انجمن های تکنوتاکس رو محلی برای عقده گشایی ندونیم
2- مدتی روی چند توزیع آخر پارسیکس هم دسترسی به زبان های فارسی با مشکل روبرو بود که خدا شکر در آخرین انتشار رفع شده
پس نباید زود قضاوت کنیم
3 - چیزی که واضحه امکان اضافه کردن زبان محدود نشده و شما آزاد هستید که اینکار رو انجام بدین
4 - از همه مهمتر این انسانها هستند که در بسیاری از موارد به خیلی از چیزها موجودیت و ارزش می دهند نه آنها به انسانها اگر امثال آقای باغومیان و غیره نبودند پارسیکس و ... نبودند و این درست نیست که بگیم اگه این نباشه یا اون نباشه فلانی و ... باید برن ( چه می دونم )
چرا این قدر سطحی به قضایا نگاه می کنی دوست من
اینها رو نوشتم که حواسمون جمع باشه قوانین انجمن ها رو رعایت کنیم ( منظورم توهین ناخواسته به افراد و ضمنا از موضوع خارج نکردن بحث اصلی است ) :wink:

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2007-10-09, 03:17 PM,
ارسال : #8
سلام
ظاهرا این حس قربانی شدن ما ایرانی‌ها تمومی نداره و هر وقت به خاطر کم‌کاری خودمون چیزی میشه گزینه اول تحریم بودن و اینجور صحبتهاست. چرا که نه، کار ساده‌تر از این دیگه نداریم. بگذریم، اگه توی این صفحه دنبال بسته language-support-fa بگردین متوجه میشین از نسخه 6.06 تا به حال به روز نشده به همین دلیل Ubnutu اون رو از لیست زبانهای نصب حذف کرده. راه حل؟ فایلهای این بسته رو به روزآوری کنیم.
یه مطلب دیگه، طبق GPL ما حق داریم از هر برنامه‌ای که تحت این مجوز ارائه بشه استفاده کنیم، هر اتفاقی هم که میخواد بیفته این قضیه تغییر نمی‌کنه.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2007-10-09, 05:44 PM,
ارسال : #9
دل خجسته اي داريد شما. اين بحث قبلا هم تكنوتاكس بوده search كنيد
به تعداد بسيار زياد هم تو انجمنهاي اوبونتو بوده
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=1064.0">http://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=1064.0</a><!-- m -->
2007-10-09, 05:57 PM,
ارسال : #10

آره این تحریم خوب چیزیه، با تحریم شدن هر چیزی ما سریع پیشرفت می‌کنیم :
مثلا شبکه یا تکنولوژی‌های مخابرات که از دنیا ۵ سال عقبیم؟
یا صنعت که از دنیا ۳۰ سال عقبیم و برای خرید یک پمپ هیدرولیک باید هزار بار دور ایران رو بزنیم و هزار تا مارک تغییر بدیم؟ یا خرید آهن یا آلومینیوم آلیاژی به یه مافیا نیاز داره.
یا صنایع پزشکی که برای تهیه‌ی یه قطعه دستگاه تصویربرداری پزشکی مثل MRI باید یه ماه به این درو اون در زد.
یا تهیه‌ی کتاب‌های علمی
یا هزار تا چیز دیگه که با توجه به تحریم ما تونستیم توی ایران خیلی سریع و راحت اون‌ها رو ایجاد کنیم و الویزیون هم همیشه می‌گه حتی از نمونه‌های خارجی‌هم ارزان‌تر و پیشرفته‌تر هست.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2007-10-10, 06:23 AM,
ارسال : #11
انتظار دیگه ای نمیره
که دست نگر اونا نباشیم .
[ltr]
Others already replied to your comment, I just wanted to mention one point and that is you are mixing up Independence with Isolation.
While independence and any effort towards it is appreciated, achieving it through isolation is not and never was possible. We can never re-invent the wheel, maybe we can, but it's certainly not efficient.

There was a time when we were ahead of South Korea in Automobile industry, a time when our leather industry was one of the top 5 in the world, some say only second to Italy! there was a time when poor, thirsty and hungry Arabs came to Iranian side of the Persian gulf, in hopes that maybe, just maybe, a rich Iranian fellow or an American/European tourist would give them a tip in return for some little thing they do like cleaning their shoes... I guess it's the other way around these days.

Sigh... those times are long gone and along many reasons, being isolated from the rest of the world was a prime factor leading us where we are.
Case of Dubai and the huge investments, are we able to invest hundreds of billions in tourism? where do we get that money?
Yes, the answer is investors (money and technology), from other countries.
If we have good relations with Italy, we can start buying modern leather industry technology and same goes for auto-industry, etc. We just don't have the resources to start from scratch, we have to borrow, lend, share and improve on what we have, as is the nature of human development.

Sorry for being off-topic, common mis-conceptions like this are sometimes really irritating.
[/ltr]
2007-10-10, 09:08 AM,
ارسال : #12
پاسخ: Re: پاسخ: چرا فارسی از لیست زب
چه بحث داغی احتمالا ادامه این بحث به موارد زیر خواهد انجامید :
یک جهش بزرگی توی توزیع های لینوکس پیدامیشه
ایران از تحریم بیرون میاد
پکیج فارسی مربوطه اپدیت میشه و اوبانتا اونو تولیست زبانهاش قرار میده
دانش کاربران تکنو تاکس به بالا ترین سطح میرسه و هیچکی تولینوکس به مشکل برنمیخوره.
شرکت انحصاری $M زبان فارسی رو بخاطر اینکه فراموش کرده بودن ایران تو تحریمه از لیستشون حذف خواهند کرد.
ایران از صنعت کامپیوتر 20 سال جلو میفته و ما به بروز ترین شبکه مخابراتی دنیا تبدیل میشیم.
برنامه نفت در برابر غذای عراق بعد از چند سال تبدیل میشه به برنامه نفت در برابر تکنولژی برای ایران
کتابهای Redhat Press رو بقیمت کتابهای نشر .... میتونید بخرید
قیمت دلار با ریالمون چنداد اختلافی نخواهد کرد شاید هم پایین تر بیاید.
دیگه از طرف شرکت های بزرگ فیلتر نمیشیم (چند وقت پیش شرکت اوراکل امارات رو برای محصولاتش تحریم کرده بود به گقته یکی از دوستان که تونمایشگاه جیتکس شرکت کرده بود)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2007-10-10, 09:19 AM,
ارسال : #13
۱. از جواب های دوستان ممنونم.
۲. من اصلا قصد راه انداختن یک بحث سیاسی (یا هر چیز مشابه!) را نداشتم
۳. صرفا کنجکاوی بود که جواب سوالم را هم گرفتم. البته در ubuntu-ir نوشته بود:

نقل قول :== راه حل مشکل چیست؟ ==
ساده است! همت کنید و بسته debian-installer رو ترجمه و بروزآوری کنید. مطمئن باشید که به محض تکمیل و بروزآوری زبان فارسی رو در نصاب اوبونتو خواهید داشت.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://translations.launchpad.net/ubuntu/gutsy/+source/debian-installer/+pots/debian-installer/fa/+translate">https://translations.launchpad.net/ubun ... +translate</a><!-- m -->

این هم آدرس پست: <!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=1064.0">http://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=1064.0</a><!-- m -->

انا و جمیع من فوق التراب
فداء تراب نعل ابی تراب (ع)
2007-10-10, 09:57 AM,
ارسال : #14
به هیچ وجه ubuntu زبان فارسی را حذف نکرده.
بلکه در ابتدای آغاز ubuntu نباید بگذارید 30 ثانیه بگذرد و ubntu بالا بیاید. باید یک کلید را بزنید. سپس کلید F2 را بزنید و از لیست ظاهر شده fa را انتخاب کنید. سپس حتی همان منو هم فارسی میشود. پس از آن با انتخاب اولین گزینه(بارگزاری ubuntu) سیستمی زیبا با رابط کاربری فارسی را تجربه کنید. ضمنا با انتخاب زبان فارسی(تیک زدن آن در لیست زبانها از منوی اصلی ubnutu) میتوانید زبان فارسی را برای gnome و حتی open office بروز و نصب کنید. پس از آن با زدن Ctrl+Backspace رابط x11 را ریست کنید تا ubuntu را با زبان فارسی بروز شده تجربه کنید. البته برای اینکه open office فارسی شود، باید ubuntu را نصب کرده باشید. اما سایر قسمت ها در حالت live هم بروز میشوند.
یادتان باشد که ubuntu دیسک هایش را به ایران(بنا به درخواست شما) ارسال میکند. حال چگونه میشود زبان فارسی را حذف کند؟! من خودم ubuntu 7.04 را از آنها دریافت کردم و باز زبان فارسی هم کار کردم. یادتان باشد که تحریم چیز اجرا نشدنی است. زیرا شرکتها و سرمایه داران در پی سود هستند. جالب است بدانید که شرکتهای بزرگ نفتی چون Shell انگلیس و Haliberton آمریکا در ایران سرمایه گذاری میکنند. این سود شرکتها است که آنها را به سرمایه گذاری تشویق میکند نه سیاست دولتها...
زود قضاوت نکنید. بیشتر جستجو کنید...
2007-10-13, 09:55 AM,
ارسال : #15
البته بله نصب Ubuntu 7.04 فارسی ندارد ولی سایر قسمتها فارسی است. فکر کنم فارسی نبودن نصب هم به تحریم ربطی نداشته باشد(چون سایر قسمتها کاملا فارسی است) و بیشتر به کم کاری گروه ایرانی مرتبط است. همانگونه که سایر پروژه ها عملا تعطیل و ناقص می ماند. نمیدانم چرا اینطور است و توسعه دهندگان ایرانی پس از مدتی پروژه را رها میکنند. البته به نظر خودم بدلیل مشکلات مالی است(چون به هر حال این کارها نیازمند وقت و اینترنت پر سرعت است که کاربران ما ندارند)

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان