لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پایین اومدن سرعت boot بعد از crash کردن لینوکس
2009-03-08, 12:28 AM,
ارسال : #1
پایین اومدن سرعت boot بعد از crash کردن لینوکس
بعد کرش های ناگهانی ( به هر دلیلی ) سرعت بالا اومدن grab و لینوکس به طرز محسوسی پایین میاد ( اقلا در ویندوز این شکلی اوضاع بهم نمیخوره ) . که بعد از shutdown معمولی مشکل بر طرف میشه
( پارسیکس و ناپیکس تجربه کردم )
راه حلی برا رفع مشکل هست که نگران این وضعیت در حالاتی که زمان برامون مهم باشه ؟
حدس خودم استفاده از پارتیشن فشرده اس - reiserfs
ولی رو Ext3 ام به نسبت بوت معمولی سرعت خیلی پایین میاد

مرسی
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-03-08, 08:43 PM,
ارسال : #2
پاسخ: پایین اومدن سرعت boot بعد از crash کردن لینوکس
این مشکل مربوط به فایل سیستم reiserfs هست. چونکه consistency فایل سیستم به هم می‌خوره.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-03-08, 10:34 PM,
ارسال : #3
ممنون ، پس به ext3 مهاجرت کنم بهتره نه ؟ برا فشرده سازی راه حلی هست ؟

تازه کار
2009-03-10, 12:47 AM,
ارسال : #4
با اینکه reiserfs سرعت بالاتری داره، پایداری ext3 بالاترهست. منظورتون از فشرده سازی پارتیشن چیه؟ چکار می‌خواهید انجام بدید؟

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-03-10, 04:02 PM,
ارسال : #5
ممنون ، آلان سایز پارتیشن 4Gig با فرمت reiserfs حدود 7.5 گیگ شده و نزدیک 1.5 گیگ فضای ازاد موجوده در حالیکه با فرمت Ext3 بعد نصب پارسیکس هیچ فضای آزادی باقی نمیمونه باید راهی باشه مثل reisrfs بتونم دیتا رو compress شده نگه دارم و در ضمن مشکل کم شدن سرعت موقع بروز مشکل برام پیش نیاد .

مشکل من سایز هاردم که بیشتر از اون مقدار امکانش نیست در حال حاضر . ( راه حل هایی وجود داره برا افزایش ظرفیت ولی میخوام ببینم نرم افزاری راهی مونده، نشد باید دست به جیب بشم ...)
------
توجه :
من ویندوز SP3 رو با فرمت NTFS در حالت Compress شده تست کردم سرعت که کم نشده موقع crash با یه اسکن ابتدای راه اندازی بدون توقف های طولانی سیستم بالا میاد خیلی امیدوارم رو لینوکس ام به همین سطح دسترسی پیدا کنم
-----
امروز نسخه 2 پارسکیس ام به دستم رسید عجب خوشکل شده خصوصا Virtual Box دست شما درد نکنه .

تازه کار
2009-03-11, 05:25 PM,
ارسال : #6
امروز پارسیکس 2 رو یه حافظه بزرگتر 8 گیگ با فرمت Ext3 نصب کردم فضایی به حجم 16 گیگ ایجاد شدکه 5 گیگ اون مصرف شده ،سرعت به مراتب بهتر از فرمت قبلی با قابلیت اطمینان بیشتر .
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_file_systems">http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_file_systems</a><!-- m -->

بعد سوال اینکه چطور میتونم موقع نصب پارسیکس به پارتیشن swap نیازی نباشه در حالی رم سیستم 512 مگا هست ؟ بعد چه شکلی از حالت cache به صورت فشرده که رو رم مستقره استفاده کنم ؟
بعد نصب با دستور swapoff -a استفاده میکنم
در ضمن به خاطر پارسیکس 2 که مشکلات نسخه 1.5 رو نداره یه خسته نباشید جانانه از طرف من

تازه کار

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان