لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در نصب kubuntu 9.04 بر روی هارد اکسترنال
2009-06-29, 05:35 PM,
ارسال : #1
مشکل در نصب kubuntu 9.04 بر روی هارد اکسترنال
سلام.
من چند وقت پیش روی لپ تاپم XP و ubuntu 9.04 داشتم و روی هارد اکسترنالم هم fedora 10 نصب بود. یعنی وقتی سیستم طبق معمول از روی هارد داخلی می خواست بالا بیاد بین xp و ubuntu یکی را انتخاب می کردم وهر وقت می خواستم با fedora 10 کار کنم هارد اکسترنالم را وصل می کردم و آن را به عنوان first boot device قرار می دادم. در این حالت سیستم از روی هارد اکسترنال بوت می شد و بدون مشکل با fedora 10 کار می کردم.
اما تصمیم گرفتم که در کنار fedora 10 روی هارد اکسترنالم kubuntu 9.04 را هم نصب کنم (حالا به هر دلیلی...شما فرض کنید سرم درد می کنه واسه ور رفتن با سیستم Big Grin ). اما بعد از نصب kubuntu 9.04 موقع بوت شدن سیستم حتما باید هارد اکسترنالم به سیستم وصل باشه (حتی اگر نخواهم با kubuntu کار کنم) در غیر این صورت پیغام خطای grub ظاهر میشه و دیگه با ویندوز هم نمیتونم کار کنم. یعنی مثل دفعه پیش که fedora 10 نصب کردم نیست چون اون موقع اگر هارد اکسترنال به سیستم وصل نبود هیچ مشکلی نداشتم و سیستم طبق معمول بوت میشد مثل اینکه اصلا هارد اکسترنالی در کار نباشه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید تا بتونم kubuntu را هم مانند fedora روی هارد اکسترنالم داشته باشم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان