لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کپی صفحات ذخیره شده
2009-08-04, 12:39 AM,
ارسال : #1
کپی صفحات ذخیره شده
من تو ویندوز وقتی یه صفحه وب را ذخیره می کردم ۲ تا فایل درست می شد که با کپی کردن هرکدوم دیگری هم ک\ی میشد .اما تو دبیان ( گنوم) این دو فایل ساخته می شن اما وقتی یکی را کپی می کنی دیگری کپی نمی شه . چرا ؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-08-04, 08:49 AM,
ارسال : #2
پاسخ: کپی صفحات ذخیره شده
منظورت يك فولدر و يك پوشه هست؟
اون فولدر محتوي فايلهاي خارجي مورد نياز صفحهء وب هست (مثل تصاوير).
اما عملا فايل اچ تي ام ال و فولدر فايلهاش در روي سيستم فايل مستقل از هم هستن. اينكه در ويندوز با انتقال و كپي و دليت يكي، ديگري هم مورد عمل قرار ميگيره تلاش ويندوز براي هوشمندي و كمك به كاربر هست.
اما بطور كلي اين عمل چندان هم استاندارد بنظر نمياد * و ضمنا كسي موظف نيست اون رو در سيستم عامل لحاظ كنه (بستگي به سليقه و نظر طراحان سيستم عامل داره).

*: تشخيص از روي نام فايل و فولدر صورت ميگيره و بنابراين درصورت وجود تصادفي فايلها و فولدرهايي با الگوي نامگذاري مشابه، ممكنه اين هوشمندي دردسرساز بشه.
2009-08-04, 10:24 AM,
ارسال : #3
Re: کپی صفحات ذخیره شده
Anonymous نویسنده :من تو ویندوز وقتی یه صفحه وب را ذخیره می کردم ۲ تا فایل درست می شد که با کپی کردن هرکدوم دیگری هم ک\ی میشد .اما تو دبیان ( گنوم) این دو فایل ساخته می شن اما وقتی یکی را کپی می کنی دیگری کپی نمی شه . چرا ؟
چون لینوکس ویندوز نیست (: قرار نیست هر چیزی که توی ویندوز بوده اینجا تکرار بشه (: فایل ها از هم مستقل هستن و ایده هایی مثل چسبوندن فایل ها به دم همدیگه به خاطر اسم مرتبط یا اجرای هر چیزی که اسم خودش رو autorun.inf بذاره و ... توی لینوکس پذیرفته نشده تا ایمنی سیستم بره بالا (:
در عین حال این نکته مربوطه به میزکار و ربطی به لینوکس به عنوان هسته سیستم عامل نداره. ممکنه میزکارهای مختلف ( یا حتی فایل منجیر های مختلف)‌ در این باره راه هال مختلفی در پیش بگیرن .

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-08-04, 10:31 AM,
ارسال : #4
Re: کپی صفحات ذخیره شده
Anonymous نویسنده :من تو ویندوز وقتی یه صفحه وب را ذخیره می کردم ۲ تا فایل درست می شد که با کپی کردن هرکدوم دیگری هم ک\ی میشد .اما تو دبیان ( گنوم) این دو فایل ساخته می شن اما وقتی یکی را کپی می کنی دیگری کپی نمی شه . چرا ؟
چون لینوکس ویندوز نیست (: قرار نیست هر چیزی که توی ویندوز بوده اینجا تکرار بشه (: فایل ها از هم مستقل هستن و ایده هایی مثل چسبوندن فایل ها به دم همدیگه به خاطر اسم مرتبط یا اجرای هر چیزی که اسم خودش رو autorun.inf بذاره و ... توی لینوکس پذیرفته نشده تا ایمنی سیستم بره بالا (:
در عین حال این نکته مربوطه به میزکار و ربطی به لینوکس به عنوان هسته سیستم عامل نداره. ممکنه میزکارهای مختلف ( یا حتی فایل منجیر های مختلف)‌ در این باره راه هال مختلفی در پیش بگیرن .

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان