لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دنبال کار میگردم
2009-08-10, 10:13 AM,
ارسال : #1
دنبال کار میگردم
به نام خدا
سلام دوستان
من چند وقتیه که با یه دختر خانم آشنا و قصد ازدواج دارم. :lol: :lol: :lol: Tongue :wink:
منتها ، باباش اینا میگن که باید کار داشته باشی
منم از اون جهت که ۱۸ سالمه و هنوز دارم پیش میخونم، می خواستم ببینم که:
۱:ال پی آی بگیرم خوبه؟
۲:هزینش چقدره؟
۳:آیا شغل مناسب براش هست؟
۴:این مدرک به درد چه زمینه شغل هایی میخوره؟
۵:تو اصفهان چقدر طول میکشه تا بتونم یه کاری با این مدرک واسه خودم دست و پا کنم؟
۶:آيا این امکان هست که دوره هاشو عصر ها بگذرونم؟(آخه روز ها باید برم پیش دانشگاهی)
۷:بعد از این که این دوره هارو گذروندم چه توانایی هایی بدست میارم؟
۸:کسی توی اصفهان جایی واسه ی من کار سراغ/صراغ/سراق/صراق نداره؟
9: کاری که به دست میارم آیا میتونه خارج از وقت اداری انجام بشه؟ آخه بعدش باید دانشگاه برم و اگه شغلش با وقت دانشگاهم تداخل پیدا کنه مشکل پیش میاد.

آیا شما راه بهتر از LPI سراغ دارید که درامش یه چیزی دورو ور 400 تومان در ماه باشه؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-08-10, 10:15 AM,
ارسال : #2
پاسخ: دنبال کار میگردم
ببخشید یادم رفت خودم رو معرفی کنم.xaman هستم
2009-08-10, 01:23 PM,
ارسال : #3

کار هست ولی ضمن اینکه با رقابت شدیدتری مواجه هستی حقوق کافی هم نمیگیری که خونواده طرف رو راضی کنه ضمن اینکه به دانشگاه رفتند هم لطمه میزنه (عوض اینکه انرژی رو بذاری واسه کنکور و ...)
ولی اگه برادر کوچیکم بودی عمرا میذاشتم تو این سن ازدواج کنی درسته آدما عاشق میشن ولی این عشق هم فارغ شدن داره و ازلی و ازین حرفها نیست به نظرم هنوز زوده یاد اون ضرب المثل انگلیسی می افتم که میگه:
دوستت دارم چون مرا یاد وقتی میندازی که جوان و احمق بودم Smile
به نظر من سنگاتو باشون وا بکن که کار درست و حسابی تا بعد از دانشگاه یوخته! اگه طرفت هم تا اون موقع به پات سوخت خوب خوشبخت میشی ان شاءالله
بیخیال
2009-08-10, 02:06 PM,
ارسال : #4

سلام
راستش منم یه همچین مشکلی داشتم ، می خواستم کافی نت لینوکسی راه بندازم بعد موقع گرفتن جواز کسب بهم گفتن یا باید سی سال سن داشته باشی یا باید بری زن بگیری . !
آخه من نمیدونم این چه وضعیت مزخرفیه که ما داریم .

Debian GNU/Linux System Administrator
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-08-10, 03:58 PM,
ارسال : #5

اگه دنبال یه کار ثابت لینوکسی می گردی باید شانس زیادی داشته باشی چون در کل چند شرکت خارجی تو ایران هستند که دارن لینوکس استفاده می کنن می تونم بهت بگم که حقوقای خوبی هم میدن ولی خوب سختیای خودش داره اینو کسی بهت می گه که داره تو یکی از این شرکتا کار می کنه . در کل بیخیال اون دختر بشی بهتره .
2009-08-10, 05:43 PM,
ارسال : #6

بابا، من نیمدم که شما بهم بگید دختررو چی کارش کنم که. اومدم که راهنماییم کنید یه شغل خوب پیدا کنم.
از طرفی بهم بگید آخه موقعیت شغلی ال پی آی چیه؟
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-08-10, 08:26 PM,
ارسال : #7

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.irantalent.com/home/index.php">http://www.irantalent.com/home/index.php</a><!-- m -->
2009-08-11, 12:13 AM,
ارسال : #8

دوست عزیر
- نخست اینکه توی اصفهان دوره LPI برگزار نمیشه
- دوم اینکه اگر اصفهان زندگی میگنی- دوره‌ی کمپ LPI رو میتونی بری تهران که جمعه ها برگزار میشه ۴-۵ هفته است اگر اشتباه نکنم
البته به صورت یک‌هفته - هر روز هم برگزار میشه
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lpir.org/c/camp-class-schedule.html">http://www.lpir.org/c/camp-class-schedule.html</a><!-- m -->
- هزینه کمپ، به جز هزینه رفت و آمد و اسکان، ۵۰۰ اگر نادرست نگم. البته هزینه کلاسه و هزینه امتحان ها جداست
- این مدرک به درد سیس ادمین ها میخوره
- بله به کسانی که این مدرک و دانشش رو دارن (مدرک تنها ملاک نیست) نیاز هست
- شما موقعی این مدرک به دردت میخوره که بتونی بری دانشگاه. چون اومدیم و دانشگاه قبول نشدی اونوقت باید بری سربازی. این رو برای این میگم که شرکت ها معمولا به نیرویی نیاز دارن که بتونند دست کم یکی دو سال روش حساب کنند. روی کسی که فردا پس فردا قراره بره سربازی نمیشه حساب کردش
- در اصفهان هم به کسانی که واقعا چنین توانایی هایی رو داشته باشند نیاز هست
- کار سیس ادمین، برخلاف برنامه نویسی، معمولا تمام وقته. البته گاهی هم نیمه وقت میشه پیدا کرد
- اگر میخوای بری رشته کامپیوتر تو دانشگاه، بهتره برنامه نویسی هم یاد بگیری
اگر بازم پرسشی یود بگو

کسب و کار نرم افزار
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.businessofsoftware.ir">http://www.businessofsoftware.ir</a><!-- m -->
2009-08-11, 04:12 AM,
ارسال : #9

- هر مدرکی به آینده شغلی میتونه کمک کنه، ولی چیزی که مهمه سواد هستش نه مدرک. من به شخصه هیچ مدرکی ندارم.
- اگر کار رو بلد باشی، هر جایی میشه کار گیر آورد.
- قسمتی هم بستگی به خود شخص داره که چقدر زرنگ باشه.
- اگر به فکر این باشید که یک بار یاد بگیرید و بعد فقط کار کنید، موفق نخواهید بود. در طول همون کار هم باید چیزهای جدیدتر رو یاد بگیرید تا همون موقعیت فعلی یا موقعیت های بهتر رو از دست ندید.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2009-08-11, 05:08 AM,
ارسال : #10

من حالم از محیط دانشگاه بهم خورد(یه جورایی فرار کردم!)، چون کسی دنبال دانش نبود! کسی مثل دانشمندان بزرگ، عاشق علم نبود! (یا به ندرت بودن) اکثراً فقط و فقط بخاطر مدرک و شغل و ازدواج و اعتبار اجتماعی و...(حالا اینا که خوبه. بخاط gf و bf بازی و...) دانشگاه میان. نه که اینا همش بد باشه. ولی اینکه تمام انگیزهٔ انسان رو تشکیل بده باعث میشه علم تبدیل به یه کار کلیشه‌ای و طوطی‌وار بشه! خلاقیت و نوآوری لگدمال بشه! بازده کار آدم پایین بیاد! لذت علم‌جویی از علم‌آموزان گرفته بشه! و در کل، محیط علمی به گند کشیده بشه!!! فکر نمی‌کردم یه روز این بیماری به جامعهٔ گنو/لینوکس هم سرایت کنه!

شما چند سال هست که داری با گنو/لینوکس کار می‌کنی؟! چند تا برنامهٔ درست درمون نوشتی؟! بلدی سایت راه بندازی؟! می‌تونی یه سرور رو مینتین کنی؟! اصلاً می‌تونی با خط فرمان، سیستم رو مدیریت کنی؟! تازه می‌خوای مدرک LPI بگیری و کار پیدا کنی؟!

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود...

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2009-08-11, 09:59 AM,
ارسال : #11

ilius نویسنده :شما چند سال هست که داری با گنو/لینوکس کار می‌کنی؟! چند تا برنامهٔ درست درمون نوشتی؟! بلدی سایت راه بندازی؟! می‌تونی یه سرور رو مینتین کنی؟! اصلاً می‌تونی با خط فرمان، سیستم رو مدیریت کنی؟! تازه می‌خوای مدرک LPI بگیری و کار پیدا کنی؟!

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود...

من شاید حدود ۶سالی هست که با لینوکس کار میکنم اما دو ساله که فعالیتمو جدی کردم.
برنامه نویسی هم می کردم، اما چون هیچ هدف خاصی برام وجود نداشت هیچ وقت برنامه ی آدم وار ننوشتم.
بله. من چنتا وب سایت راه انداختم. اما چون هیچ مطلبی وجود نداشت که داخلش بنویسم بستم. دو سه تایی با فلش ساختم. حالا هم روی هاستم ورد پرس نصب کردم و شروع کردم به معرفی برنامه های آزاد و بررسی برخی از توانایی های آن ها
http://prex.freehostia.com
لطفا در مورد وبسایت نظر بدید، البته هنوز روش خیلی کار نکردم و یه مدتی سراغش نرفتم چون درس داشتم. انشا الله بعد ۱۵ هم شهریور دوباره شروع می کنم. هنوز هم وقت نکردم دامنه بخرم.
مینتین رو که می گید نمی دونم چیه اما توی خونه با کامپیوتر های موجود یه شبکه ی ساده راه انداختم.
از دستورات خط فرمان هم به اندازه ای که نیاز هامو رفع بکنه بلدم. هر وقت نیازم بیشتر بشه ،خوب بیشتر یاد میگیرم. شاید به اندازه ای که سیستم رو تعمیر کنم .

درضمن دوست عزیز، پرسیدن عیب نیست،ندانستن و نپرسیدن عیب است. من می خوام برم یاد بگیرم ، معلومه که اگه بلد بودم بی کار نبودم برم توی کلاس ها شرکت بکنم.

در ضمن هر کسی یه هدفی واسه خودش تو زندگی داره که واسش محترمه و هیچ کس هق توهین به اون رو نداره ،چرا که اگر این کار رو بکنه با برخورد شدید طرف مقابل مواجه میشه یا شاید یه کلمه ی ساده بشنوه : به تو چه!

پس سعی کن خودت رو زیاد برای این چیز ها ناراحت نکنی.سعی کن طوری زندگی کنی که بقیه به روش زندگیت افسوس بخورن و سعی کنن مثل تو بشن، نه این که به اون ها توهین کنی تا با برخورد متقابل اون ها مواجه بشی.

خوش رفتاری با مردم نیمی از خرد است
2009-08-11, 10:08 AM,
ارسال : #12

والا من که توهینی توی نوشته‌ی ilius نمیبینم Undecided

Come and see what GNU creates for You
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mtux.wordpress.com">http://mtux.wordpress.com</a><!-- m -->
2009-08-11, 12:50 PM,
ارسال : #13

زامان جان تاپیک خیلی بامزه ای باز کردی (:
نظر شخصی ام اینه که احتمالا با این مدرک می تونی حقوق در حد چهارصد تومن بگیری ولی اصل جریان اینه که باید بری دانشگاه / سربازی و حین این دو تا نمیشه تمام وقت کار کرد (: برای ازدواج عجله نکن.... می تونن با هم دوست باشین و نیازی به ازدواج در هیجده سالگی نیست (:
به شکل معقول چیز یاد بگیر و پیشرفت کن. الان هم خوب داری می ری جلو و مطمئن هستم که اگر جدی بگیریش، دانشگاهت که به سالهای آخر برسه کلی موقعیت شغلی داشته باشی.

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
2009-08-11, 01:24 PM,
ارسال : #14

با این که دلم خیلی پر بود، ولی سعی کردم توهین نکنم! نمی‌دونم میشه اسم هر انتقاد شدید رو توهین گذاشت یا نه! ولی وقتی یه معضلی همه‌گیر بشه، دیگه با مسالمت و خوش‌رفتاری و انتقاد نرم، فایده‌ای نداره! ضمن اینکه یه معضل وقتی همه‌گیر بشه دیگه از دید مردم معضل محسوب نمیشه و عادی میشه! برای همین نیاز به انتقاد جدی داره! من نظر خودم رو گفتم. شایدم اشتباه می‌کنم. شما هم اگه اگه تاپیک باز کردید، معنی‌ش اینه که نظر دیگران رو می‌خواید. اما اگه فکر می‌کنید توی نوشته من توهینی بوده، معذرت می‌خوام.

دیگه سعی می‌کنم این نظراتم رو برای خودم نگه دارم، چون گوش کسی بدهکار نیست!

به هر حال من از توانایی فنی شما زیاد اطلاع ندارم. شاید خیلی از امثال من باسوادتر باشید. اما با روش و انگیزهٔ امثال شما مخالفم. همین.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2009-08-11, 08:39 PM,
ارسال : #15

ببنین ilius جان، کسی نگفت نظر ندید. من گفتم نظر بدید. اما شما نظر ندادید بلکه سعی کردید نظرتون رو تلقین کنید. یا این که از لحنی استفاده کردید ازش این طوری برداشت می شد که شما قصد دارید نظرات مختلف رو احمقانه و نظر خودتون رو صحیح بشمارید.

بعدش هم اینو یادم اومد.دکتر حسابی وقتی بچه بوده میرن لبنان.بعدش باباش ، مامانشو ترک می کنه.خیلی فقیر بودن و فشار ناشی از فقر باعث میشه که محمد حسابی عزم خودشو جزم کنه برای نجات از فقر وانگیزه ای میشه برای اینکه پله های ترقی رو تی کنه و بشه پدر فیزیک ایران و تنها شاگرد ایران اینشتین.

Xaman
2009-08-12, 01:05 AM,
ارسال : #16

نقل قول :لی اصل جریان اینه که باید بری دانشگاه / سربازی و حین این دو تا نمیشه تمام وقت کار کرد (: برای ازدواج عجله نکن.... می تونن با هم دوست باشین و نیازی به ازدواج در هیجده سالگی نیست (:
شاید برای دوستی محدودیت دارند جادی جان Smile

xaman عزیز، فکر نکنم illius گرامی با صدها پستی که در تکنوتاکس داره بخواهد با شما دعوا کند یا مسخره کند یا ... (فقط کافیه لحن خواندن را عوض کنید)

در ضمن فرموده جادی را هم جدی بگیر. باید مدرک بگیری، باید سربازی بری (خدا را شکر امروز فهمیدم که منم معاف شدم‌ Smile ) باید موقعیتی برای خودت دست و پا کنی. نمی خوام بیام بگم که باید صد میلیون داشته باشی که ازدواج کنی ولی برای ازدواج بهتره تو اجتماع پخته تر بشی، تجربه کسب کنی، باید ثبات شخصیت پیدا کنی (تازه اولشی) و ... . اگه بتونی دوست باقی بمانی که خوبه ولی ازدواج را بذار چهار پنج سال دیگه که اینایی که گفتم رخ بدهد Smile

راستی شخص دیگری تو انجمن تکنوتاکس هست که مثل ایشون در این سن می خواسته ازدواج کنه و دنبال کسب درآمد بوده باشه؟ اگه زمانی از آن گذشته بهتره بگه که چی شده و راهنمایی کنه.

واقعا تاپیک جالبی شده. نصف لینوکسی و نصف اجتماعی !!

سی‌تو را در فیس‌بوک | توییتر | گوگل‌پلاس دنبال کنید.
2009-08-12, 03:09 AM,
ارسال : #17

شاید جاش نباشه ولی btavakkoli تعداد شیزینی هایی که باید بدی داره زیاد می شه ها ! مبارکه!
xaman عزیز یه جیز رو بدون ( یه نصیحت برادرانه ) هر چه قدر جوون تری دنیا واسط کوچیکتره هر چقدر بزرگتر می شی دنیا و مشکلاتش بزرگتر می شه . این که مرد زندگی بشی خیلی سخته سختر از اون مردموندنه ! سعی کن عجله نکنی تا هم خودتو و هم اون خانوم و خوشبخت کنی .
در مورد LPI واسه کار حتما لازم نیست که این مدرک رو دارشیه باشی ( البته اگه داشیه باشی عالیه ) چیزی که حتما نیاز داری فکر اقتصادی و پشت کاره . می تونی از دانشی که داری پول در بیاری ( من اوایل اینجوری کار می کردم الانم گاهی اوقات ای کار. می کنم ) . ولی تا جایی که جا داره مدرک جمع کن
حتما دانشگاه برو چون علاوه بر مزایای که داره دید اطرافیانت رو نسبت به تو دگرگون می کنه

Registered Linux User #443548
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lxsamee.com/">http://lxsamee.com/</a><!-- m -->
Follow me in Ohloh
http://www.karajlug.org
2009-08-12, 08:51 AM,
ارسال : #18

من LPI و Java Certificate دارم. دانشجوی IT هستم و سربازی رفتم و ازدواج هم کردم. الآن هم با ۵ سال سابقه کار, مشغول به کارم و علاوه بر برنامه نویس در شرکت ادمین سرورهای بانکی هم هستم. در کار و زندگی مشکلی ندارم(خدا رو شکر), ولی در درس که الآن دو سال مونده لیسانس بگیرم, بسیار مشکل دارم( یعنی وقت کم میارم). حالا با دیدن شرایط و قابلیتهای من و مقایسه با خود تصمیم بگیر, یعنی بقول قدیمیها خواه پند گیر خواه نه. با آرزوی موفقیت و سربلندی.
پ.ن: من برای خود در زندگی به یک کلید موفقیت دست پیدا کردم که اون این است:
همه چیز را به فال نیک گیر که زمان بازگشتی ندارد.
2009-08-12, 09:45 AM,
ارسال : #19

ممنون از همه ی دوستان.
بهتر چند تا نکته رو هم یاداوری کنم
من دو ساله دیگه قراره ازدواج کنم. یعنی ۲۰ سالگی. درواقع این نکته رو دکتر فرهنگ بهم گفت.
بعد هم این که من فقط می خوام کار پیدا کنم که اولا دختره نپره و ثانیا بتونم از الان در کنار درسم کار هم بکنم ،پول جمع کنم ،سپرده گذاری کنم تا ۵ -۶ سال دیگه که ایشالا مدرک دانشگاهی گرفتم یه کار بهتر بدست بیارم.
وگرنه من میخوام دانشگاه هم برم.

از همه ی دوستان هم ممنون که وقتشونو گذاشتن اینجا

XAmaN

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان