لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 1 رأي - معدل امتيازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک اشتباه، کمک لطفاً
2012-08-23, 09:34 AM,
ارسال : #1
یک اشتباه، کمک لطفاً
سلام،
موقع نصب اوبونتو اسم خودم رو به عنوان Administrator با یک حرف کمتر نوشته بودم ( مثلاً به جای Reza نوشته بودم Rza). توی قسمت User Accounts اسمم رو اصلاح کردم، اما پوشه ای که توی فایل های سیستمی بود به همون اسم اشتباه قبلی (rza) مونده بود. چند روز پیش با سطح دسترسی root وارد پوشه های سیستمی شدم و اسم پوشه رو هم اصلاح کردم. اما مجدداً که سیستم رو روشن کردم و میخواستم وارد بشم نتونستم. الان فقط به عنوان Guest می تونم وارد بشم (نه به عنوان Administrator)، که از این طریق هم نمی تونم دسترسی root داشته باشم تا اسم پوشه رو به حالت قبل برگردونم. اگر کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2012-08-23, 03:25 PM,
ارسال : #2
Re: یک اشتباه، کمک لطفاً
در قسمت login کلیدهای Alt + ctrl + F2 یا F3 یا F4 یا F5 رو بزنید. وارد محیط متنی میشید. با یوزر root یا reza وارد شید. بعد حالا میتونید با استفاده از خط فرمان اون پوشه رو تغییر اسم بدید. مثلا:
کد :
sudo mv /home/reza /home/rza
برای اینکه اسم فولدر هم reza باشه، یه یوزر دیگه به اسم reza بسازید. بعد برای اینکه تنظیمات خودتون رو داشته باشید، با سطح دسترسی root فایلهای موجود در rza رو توی reza کپی کنید. یادتون باشه که فایلهای مخفی رو هم کپی کنید. بعد این دستور رو اجرا کنید تا مجوز ها به reza تغییر کنند:

کد :
sudo chown -hR reza:reza /home/reza
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2012-08-23, 05:47 PM,
ارسال : #3
خوشبختانه قسمت اول کار انجام شد و تونستم وارد بشم، اما برای ساخت یک یوزر دیگه ازم پسورد میخواد، پسوردی که قبل از این مشکل ازش استفاده میکردم رو قبول نمیکنه. این رو هم بگم که وقتی به عنوان Guest وارد شده بودم Auto Login رو برای یوزر اصلی فعال کرده بودم. توی قسمت User Accounts جلوی پسورد هم گزینه None فعاله، پسورد جدید هم که میخوام بهش بدم دکمه Change فعال نمیشه.
2012-08-23, 10:06 PM,
ارسال : #4
من اوبونتو (با یونیتی) ندارم و نمیدونم تنظیماتش کجا قرار داره. اما برای تغییر رمز عبور یک کاربر در خط فرمان میتونید از این استفاده کنین:
کد :
sudo passwd USERNAME
که به جای USERNAME شما مثلا میذارید reza
فکر میکنم اگه الآن هم یه یوزر به اسم reza بسازید، چون reza وجود داره، سیستم میاد فولدر home یوزر جدید رو تغییر نام میده. و دیگه reza نمیذاره. مثلا میذاره reza0 . نمیدونم. مطمئن نیستم.
ترجیحا یه یوزرنیم موقت غیر از reza انتخاب کنید. بعد با اون reza رو پاک کنید و یک reza جدید بسازید. و سرانجام این یوزر موقت رو هم پاک کنید.
2012-08-24, 07:52 AM,
ارسال : #5
این کار رو انجام دادم، که اولش این درخواست رو داد: Confusedudo] password for rza]
اما هر پسوردی که وارد می کنم ازم قبول نمیکنه، حتی پسوردی که قبل از تغییر نام پوشه home یوزر ازش استفاده می کردم.
و این پیغام رو میده: Sorry, try again
2012-08-24, 08:33 PM,
ارسال : #6
پس اول با دستور su وارد ترمینال کاربر root بشید. بعد بزنید passwd reza دیگه sudo استفاده نشه.
یه چیزی. مگه شما الان نام کاربریتون reza نیست؟ چرا پسورد rza رو خواسته؟!
2012-08-24, 09:48 PM,
ارسال : #7
آره Reza هست، اما نمی دونم چرا پسورد rza رو میخواد. خودم حدسم این بود که به خاطر اسم پوشه home که rza هست اینطوریه.
با زدن su به تنهایی ازم پسورد میخواد که باز هرچی می زنم این پیغام رو میده: su: Authentication failure
و وقتی هم بصورت su passwd Reza دستور رو وارد می کنم این پیغام رو میده: Unknown id: passwd
2012-08-25, 06:02 AM,
ارسال : #8
حتما میدونید که پسوردی که برای su میدید پسورد کاربر root هست.
یادتون باشه حروف کوچیک استفاده کنین. Reza نه، reza.
شما یه اشتباهی دارین انجام میدین. اول باید su رو بزنید، وقتی وارد ترمینال root شدین اونوقت دستور passwd رو بدون su یا sudo اجرا کنین. su passwd reza غلطه. قبول نمیکنه.
2012-08-25, 08:26 AM,
ارسال : #9
توی پیام قبلی هم گفتم، اول su رو توی terminal تایپ می کنم و enter رو می زنم که این درخواست رو میده: :password
بعدش هر پسوردی که بهش میدم ( ازجمله پسورد کاربر root یعنی پسورد Reza ) و دکمه enter رو می زنم این پیغام رو میده: su: Authentication failure
2012-08-25, 02:22 PM,
ارسال : #10
خب... پس بیا یه کاری کنیم که دستور sudo ازت پسورد نخواد تا بتونی با استفاده از اون، پسوردها رو تغییر بدی. عجیبه که نه پسورد خودت رو قبول میکنه نه پسورد root. پس حالا که این طوری هست سیستم رو با یه توزیع لایو بیارش بالا، و با استفاده از کاربر root برو توی درایوی که این لینوکس رو نصب کردی. (درایوها لیست میشن، ببین کدومشون فایلهای لینوکست رو داره). بعد وارد etc/ شو و فایل sudoers رو باز کن. این کار رو باید با کاربر root انجام بدی. و این خط رو بهش اضافه کن:

کد :
reza ALL = NOPASSWD: ALL
rza ALL = NOPASSWD: ALL

بعد save کن و خارج شو. حالا توی لینوکست وقتی از sudo استفاده میکنی نباید ازت پسورد بخواد. اگه اون فایل رو ذخیره نکرد و بازی در آورد توی همون سیستم لایو، توی ترمینال su بزن و این دستور رو اجرا کن :

کد :
sudo echo >> /etc/sudoers reza ALL = NOPASSWD: ALL
sudo echo >> /etc/sudoers rza ALL = NOPASSWD: ALL

ولی به جای etc/sudoers/ باید آدرس فایل لینوکس خودت رو بدی. (اون فایل رو درگ کن توی ترمینال تا آدرسش رو بنویسه)

من همین به ذهنم میرسه. امیدوارم درست شه.
2013-07-01, 02:48 AM,
ارسال : #11
سلام.من الآن ابونتوي ٩٠١ با دستور العمل هاي يه كتاب رو ويندوز ٧ نصب كردم البته اشتباه كردم بدون اطلاعات إينكارو كردم،روي ويندو زم اطلاعات مهمي داشتم،فك ميكردم جفت سيستم عامل رو ميتونم در كنار هم داشته باشم ولي وقتي رستارت كردم ديگه ٧ بالا نيومد و أوبونتو اومد،مىخواستم لطف كنيد اساتيد يه رآه نمائي كنن ببينم ميتونم اطلاعات رو بر گردونم يا اين كه چه كاري ميتونم انجام بدم وأسه اين اشتباه.ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنن
2013-07-01, 12:30 PM,
ارسال : #12
سلام، درکت می کنم، چون قبلاً این مشکل برای من پیش اومده و خوشبختانه با کمی وقت گذاشتن و حوصله به خرج دادن به خیر گذشت.
اول با اوبونتو وارد شو و ببین درایوهایی که داشتی سرجاشه یا نه؟ و کلاً قبلاً چندتا درایو داشتی و الان چندتا درایو؟ آیا درایو ویندوز رو هم داری؟ ( قاعدتاً درایوی که پوشه های Windows، Users و ... داره)
چک کن و اطلاع بده

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان