لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه اندار لینوکس
2004-08-01, 02:04 PM,
ارسال : #1
راه اندار لینوکس
من وقتی که لینوکس ردهت۹ رو نصب کردم نحوه ی بوت شدن رو از روی Disk boot انتخاب کردم از ترس این که نتونم ویندوز XP م رو بالا بیارم.ولی حالا میخام نحوه راه اندازی رو عوض کنم و از Grub استفاده کنم.آیا راهی است که من بتونم بدون نصب مجدد لینوکس این کار رو بکنم و دیگه به Floppy نیازی نداشته باشم؟؟؟؟؟ممنون
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-08-01, 02:17 PM,
ارسال : #2

شما بايد مديرت بوت Grub رو نصب کنيد...
مقاله مربوط به ((ترمیم مدیر بوت لینوکس با استفاده از دیسک‌های زنده)) را مطالعه کنيد..(فکر کنم مشکلتون حل بشه..يک امتحاني بکنيد)

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-08-01, 04:59 PM,
ارسال : #3

اگر همون موقع نصب ردهت گراب رو انتخاب کرده بودید الان هیج مشکلی نداشتید و می تونستید ویندوز رو هم بوت کنید.
فکر کنم بعد از اینکه ردهت رو بوت کردید ( Rescue ) با دستور grub-install /dev/hdX میتونید گراب رو تو MBR نصب کنید. این در حالتی که قبلا گراب رو نصب کرده باشید حتما کار می کنه ولی حالا که اصلا گراب نداشتید نمی دونم. راستش تا حالا امتحان نکردم.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-08-01, 05:39 PM,
ارسال : #4

نه کار نکرد.فکر کنم تنها راهش نصب مجدد لینوکس باشه.ضمنا از همه ی شما ممنون
2004-08-01, 08:52 PM,
ارسال : #5

آقا چرا می خواهی روباره نصب کنی؟ یه کم صبر کن حتما حل میشه!
در ضمن تو دستوری که من اون بالا نوشتم بجای hdX باید هارد خودوتون رو بنویسید. مثلا اگر هاردتون hda هست باید بنویسید dev/hda/ نصب گراب زیاد سخت نیست و می تونید یاد بگیرید.

2004-08-01, 09:04 PM,
ارسال : #6

آقا شما ردهت رو از cd هاش در حالت rescue بوت کن . ( اگر درست یادم مونده باشه باید جلوی اعلان بوت دستور rescue یا linux rescue رو وارد کنید. ) بعد از اینکه یکی دو تا سوال ازتون کرد و اومد بالا--> یه خط فرمان دارید. اول دستور chroot /sysimage یا یه همچین چیزی رو باید اجرا کنی که خودش تو یکی از پیغامهایی که بهتون میده می نویسه که آدرس دقیقش sysimage/ هست یا چیز دیگه. دقت کنید تا اگر آدرس رو اشتباه نوشتم خودتون تصحیحش کنید.) بعدش دستور grub-install /dev/hda رو اجرا کنید. فکر کنم مشکلتون حل بشه!
کسی اگر بهتر یادشه کمک کنه!

2004-08-01, 09:59 PM,
ارسال : #7

آقا شما تو خط فرمان باید بنویسید :[ltr]
#/usr/sbin/grub
[/ltr]
بعد اون دستور install رو بدید اگر نتونستید بگید کامل بگم و باز هم می شه از طریق همون سی دی اول گراب رو نصب کرد .. یه وقت با نصب مجدد وقتتون رو تلف نکنید ها..

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان