لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در نصب live linuxها روی هارد (با استفاده از vmware)
2006-09-28, 02:05 AM,
ارسال : #1
مشکل در نصب live linuxها روی هارد (با ا
learnux و opendevelop-0.3.0rc2 رو نمی‌تونم رو هارد مجازی‌ام نصب کنم.
موقع نصب کردن همه‌چیز رو به‌صورت طبیعی نشون می‌ده. منتها progress bar تو سه سوت پر می‌شه. (طوری که معلومه تو اون مدت یه سی‌دی نمی‌تونه حتی کپی بشه چه برسه به decompress شدن. بعد هم که ری‌استارت می‌کنم هیچی به هیچی. اصلا انگار این هارد خالی‌ه.

از VMware Workstation 5.5.1 build-19175 استفاده می‌کنم.
رم واقعی 256+256+128
cpu intel celeron 1100
هارد به مقدار لازم

سخت‌افزار مجازی برای vmware
رم 256
هارد 20 IDE
سی‌دی رام درایو iso file
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-09-28, 11:30 AM,
ارسال : #2

بعضی از توزیع ها با vmware هنوز سازگار نیستند

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-10-01, 12:44 AM,
ارسال : #3

دوستان دیگه. هیچ کس تا حالا یکی از این دو توزیع رو روی vmware نصب نکرده؟

توزیع: Ubuntu 10.04 amd64, debian 6 amd64
2006-10-01, 10:31 PM,
ارسال : #4

در مورد لرنوکس می تونید از مسولین طرح ملی بپرسید و لی در مورد OpenDevelop شما با vmware تونستید بوتش کنید ؟ با qemu امتحانش کردید ؟ به چه صورت خواستید نصب کنید ؟ اگه میشه مراحلی که برای نصب طی کردین یه توضیح کوچیکی بدین چون من فکر می کنم یک سری پارامتر ها رو درست ندادین و یک سری ماجول ها پیدا نشدن . البته حقیقتش رو بخواین ما چون هنوز در مراحل اولیه کار هستیم و بیشتر بر روی صحت عملکرد کامل توزیع متمرکز شده ایم ( مواردی از قبیل پپشتیبانی سخت افزاری مناسب و عملکرد مناسب توزیع از لحاظ سرعت و کیفیت و ... ) هنوز نتوانسته ایم به این گونه موارد برسیم . این پروژه هنوز به هاست جدیدی که برای ان در نظر گرفته شده مهاجرت نکرده و به همین دلیل در دیسترو واچ qualify نشده. هنوز به اندازه 5 درصد توزیع هایی مثل اوبونتو و دبیان و ... مستندات و FAQ ندارد . هنوز یک نصاب حرفه ای مثل نصاب اوبونتو ندارد و کمی و کاستی های دیگر . ما این مشکل که شما فرمودین مورد بررسی قرار خواهیم داد و به زودی حل خواهد شد ولی همون طور که ملاحظه می کنید اولویت ها و کارهای نشده بسیاری در این پروژه وجود دارد. از باگ ریپورت تون خیلی متشکرم.
یک راه نصب بدون رایت CD استفاده از نصب فشرده OpenDevelop است . اینجا به طور مختصر براتون توضیح میدم . این موارد به زودی به صورت مستندات منتشر خواهد شد.
فرضا می خواین این توزیع رو روی پارتیشن دوم دیسک اول که از نوع logical است ( که میشه hda5 ) نصب کنید و توزیع دیگری بر روی سیستمتون نصب است. ابتدا مونتش کنید و فایل ها رو کپی کنید.
[ltr]mkdir /mnt/iso
mount opendevelop-0.3.0rc2.iso /mnt/iso -o loop
cp -r /mnt/iso/* /media/hda5[/ltr]
به همین راحتی نصب شد . حالا باید بوت لودرتون رو تنظیم کنید که بتونه بوتش کنه . مثلا برای GRUB کافیه خطوط زیر رو به انتهای فایل boot/grub/menu.lst/ یا grub.conf اضافه کنید.
[ltr] title OpenDevelop 0.3.0 RC2
root (hd0,5)
kernel /boot/vmlinuz vga=769 max_loop=255 init=linuxrc load_ramdisk=1 prompt_ramdisk=0 ramdisk_size=4444 root=/dev/ram0 rw
initrd /boot/initrd.gz
boot[/ltr]
الان اگر از منوی گراب این گزینه رو انتخاب کنین OpenDevelop بوت خواهد شد. راهنمای نصب رو از اینجا می تونید مطالعه کنید.
2006-10-03, 12:34 AM,
ارسال : #5

- من هر وقت وارد فروم می‌شم رو گزینه "نمایش ارسال‌ها پس از آخرین بازدید" کلیک می‌کنم، اما خیلی وقت‌ها (مثل همین مورد) تاپیک‌هایی رو پیدا می‌کنم که بهشون جواب داده شده ولی من تو لیست "نمایش ارسال‌ها..." ندیدم‌شون. (بعدا به صورت اتفاقی متوجه شدم که کسی جواب داده). اشکال از منه یا از technotux؟

- بله با vmware تونستم بوتش کنم و وارد محیط گرافیکی بشم. بعد تو کنسول می‌نویسم
cfdisk و پارتیشن‌ها رو این‌جوری درست می‌کنم:
یه پارتیشن w95 fat32 با حجم 20 گیگ + یه پارتیشن linux swap با حجم 512 مگ
بعد می‌نویسم opendevelop-install و پنجره مخصوص نصب باز می‌شه.
source = /boot
install to = mnt/hda1
write mbr to = /dev/hda
گزینه اول و سوم به صورت پیش‌فرض همینه ولی فیلد دوم اول‌ش خالی هست و خودم پرش می‌کنم.
نصب به صورت real
بعد که رو دکمه نصب کلیک می‌کنیم، تو سه شماره progress bar پر می‌شه. و بعد هم close

- با qemu امتحان نکردم.
- من هنوز تو وبندوز هستم.
- یه سوال دیگه. تو opendevelop، نمی‌شه از genome استفاده کرد؟
- خیلی ممنون از توجه‌تون.

2006-10-03, 08:53 PM,
ارسال : #6

تا کنون با vmware کار نکردم ولی مثل اینکه non free هستش . ببینم نکنه شما از نسخه کرک شده اش دارید استفاده می کنید ؟ من امشب با qemu تست می کنم و برای qemu یک راهنمایی تو سایت می نویسم . اصلا دوست ندارم ملت رو به راه و رسم کرک بکشونم . حساب گناهانم به اندازه کافی سنگین هست . اگه شما بتونید به من بگید که چطور بدون کرک روی vmware تست کنم اون وقت به بررسی این مشکل در مورد vmware خواهم پرداخت.
مرسی
2006-10-03, 11:51 PM,
ارسال : #7

- خب من همیشه کرک‌ش می‌کنم. ولی فکر می‌کنم 30 روز آزمایشی بتونید ازش بدون کرک استفاده کنید.
در مورد استفاده از کرک.
من خودم همیشه از کرک نرم‌افزارهای خارجی که قانونا تو ایران می‌شه استفاده کرد استفاده می‌کنم(همون جوری که خارجی‌ها می‌تونن قانونا از نرم‌افزارهای ما بدون پرداخت پول استفاده کنن) و تا زمانی که ایران بره قاطی کشورهای عضو اون قانون کپی‌رایت(یا یه همچین چیزی) قانونا شرعا و اخلاقا هیچ اشکالی تو این کار نمی‌بینم.
از نرم‌افزارهای ایرانی هم فقط از همون نسخه‌هایی با کرک استفاده می‌کنم که به هر حال(چه کرک‌شون موجود باشه چه نباشه) نمی‌رم بخرم‌شون(پس کسی از این کرک کردن من ضرر نمی‌کنه) و به دوستام هم نمی‌دم(چون ممکنه اونا اگه کرک‌ش رو نداشته باشن برن بخرن ;-) ).

- من یه جا خونده بودم که وقتی می‌خوایم از این qemu استفاده کنیم باید یه پلاگین‌ی چیزی بهش اضافه کنیم که سرعت‌ش درست و حسابی بشه. حالا اون پلاگین برا نسخه ویندوزش هم هست؟ خلاصه منظورم این‌ه که اگه بشه ازش تو ویندوز استفاده کرد از این به بعد به جای wmware از qemu استفاده می‌کنم.

- opendevelop فقط kde رو داره؟

2006-10-13, 10:06 PM,
ارسال : #8

در مورد کرک هیچ گونه نظری ندارم و فکر می کنم این یه بحث شخصیه و هر کس باید ببینه که خودش با این قضیه چطور کنار میاد ؟ اما در مورد qemu فکر نکنم نسخه ویندوزی داشته باشه و برای محیط لینکس توسعه پیدا کرده برای سرعتش هم یک ماجول کرنل هست به نام kqemu یا یه چیز تو این مایه ها . الان اسمش دقیقا یادم نیست که لازمه برای سرعت مناسب نصب کنید .
و اما در مورد OpenDevelop باید بگم سیاست های ما یه مقدار زیادی تغییر پیدا کرده ( البته کار سیاسی نمی کنیم ها Smile ) و بنابراین Roadmap مان هم به کلی تغییر پیدا کرده و به همین دلیله که 0.3.0 رو به طور کامل هنوز منتشر نکردیم . چیزی که می تونم الان بگم اینه که نتیجه کار که فکر کنم 20 تا 30 روز دیگه منتشر بشه خیلی ها ( چه developer ها و چه غیر developer ها ) مخصوصا کسانی که دوست دارن از یک توزیع optimized داشته باشن رو خیلی راضی می کنه . یه کم دیگه هم اگه بخوام بگم اینه که یه گنوم زیبا و بهینه و فوق العاده سریع با یه عالمه ابزار هم داریم فراهم می کنیم . KDE هم سر جاش هست و بهینه تر خواهد شد. سایت جدید هم با مستنداتی که یکی دو روزه نوشتنشون رو شروع کردیم به زودی اماده میشه . خلاصه خبر خوب زیاد خواهیم داشت
2006-10-19, 10:49 PM,
ارسال : #9

خود qemu که برا ویندوزش هم هست اما این شتاب دهنده‌ه که لازم داره، اسم‌ش grml نیست؟
اگه این باشه که این هم برا ویندوز هست.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.grml.org/qemu/">http://www.grml.org/qemu/</a><!-- m -->

2006-10-21, 10:23 PM,
ارسال : #10

ببخشید اصلاح می‌کنم: این grml یه توزیع لینوکس هست که یه شتاب دهنده برا qemu نوشته، اما نمی‌دونم این شتاب دهنده فقط برای اجرای grml هست یا کلا موتور خود qemu را شتاب دار می‌کنه.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان