لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا آبانتا یا زوزه را از منابع آموزشی رد هت میتوان آموخت.
2006-11-09, 05:12 PM,
ارسال : #1
آیا آبانتا یا زوزه را از منابع آم
سلام
من یک کاربر لینوکس! 100% تازه کارم. میخواستم از دوستان بپرسم که : آیا بوسیله منابع آموزشی رد هت(فدورا) میشود کاملا بدون مشکل توزیع آبانتا یا زوزه را تا حد متوسط آموخت.
پیشاپش ممنون از وقتی که برای جواب دادن صرف میکنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-11-09, 06:01 PM,
ارسال : #2

زوزه را شاید ولی اوبونتو را فکر نکم ولی تا ندازه ای با اصول اولیه آنها می توان آشنا شد

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-11-23, 11:32 PM,
ارسال : #3

mfaridi نویسنده :زوزه را شاید ولی اوبونتو را فکر نکم ولی تا ندازه ای با اصول اولیه آنها می توان آشنا شد

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی
بله اما شما باید بدانید که نسخه red hat fedora core در بعضی موارد بهتر از آبانتا است به نطر من red hat fedora core بهتر از ubuntu است زیرا محدودیت نرم افزاری ندارد اما کاربر پسندی آبانتا بالا تر است . در red hat fedora بیشتر دستورات از طریق محیط متنی terminal اجرا می شود . به نطر من از help خود آبانتا استفاده کن
2007-11-23, 11:52 PM,
ارسال : #4

ولی به نظر من برای شروع این مقایسه اصلا درست نیست
در واقع ubuntu هم مستندات ترجمه شده ی خوبی داره و هم کاربران فعال چه نیازی به استفاده از مستندات یک توزیع دیگر است
البته برای شروع عرض می کنم چون ممکن است با تفاوت هایی روبرو بشوید که شما را گمراه کنند وگر نه اصول کار با بسیاری از توزیع های لینوکس یکسانه و مشترکات فراوان دارند اگه میخواهید با ubuntu کار کنید پیشنهاد می کنم که سری به کتاب جناب آقای باغومیان ( توسعه دهنده ی پارسیکس گنو/لینوکس ) بزنید که تحت مجوز GPL منتشر شده بزنید و از اینجا می تونید این کتاب رو دانلود کنید
موفق یاشید

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-11-24, 02:57 AM,
ارسال : #5

سلام
در ادامه ی حرف دوستان باید بگم٬ توزیعهای فدورا و زوزه بر اساس ردهت هستند و توزیع اوبونتو (و پارسیکس) بر اساس دبیان. البته قسمتهای بسیار زیادی از اونها شبیه هم هستند ولی چون تازه کارید این تفاوتها ممکنه گیجتون کنه.
فکر کنم بهتر باشه برای یادگیری توزیعهایی که بر اساس دبیان هستند از همون کتاب آموزش پارسیکس که آقای کشاف لینکش رو بالا گذاشته استفاده کنید

ـــــــــــــــــــــــــــــــ
این خرابه قبرستان نه ایران ماست *** این خرابه ایران نیست٬ ایران کجاست؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-11-25, 10:01 AM,
ارسال : #6

البته در اصلاح بحث باید بگم، توزیع فدورا برپایه‌ي RedHat هست اما SuSE بر اساس Slackware هست نه RedHat .
(هر چند که این روزها Redhat بر اساس Fedora هست ;-) منظورمهمون تستی بودن فدوراست)

حتما دقت کنید که آبانتا ندریم. توزیع Ubuntu هست که اوبونتو تلفط می شه، هم توی سایتش هم بعد از نصب روی میزکارتون توی یه فایل صوتی تصویری می‌گه که این توزیع اوبونتو تلفظ می‌شه.

درباره‌ی نرم‌آفزار هم چه Debian GNU/Linux چه Parsix GNU/Linux چه Ubuntu GNU/Linux هر سه دارای تعداد متعددی بسته‌های deb هستند که به سادگی نصب می‌شوند. تقریبا هر برنامه‌ای که توی بازار هست برای هر نوع توزیع برپایه‌ی Debian یا Fedora قابل استفاده است.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان