لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالاتی در رابطه با توزیع Mandriva 2007
2006-12-07, 04:33 AM,
ارسال : #1
سوالاتی در رابطه با توزیع Mandriva 2007
من این توزیع رو از طریق اینترن ماهواره ای دریافت کردم و بعد از نصب مشکلاتی داشتم که از شما تقاضا دارم در در رفع اونها به من کمک کنید
1 - من نتونستم طبق دستورات قبلی درایور کارت گرافیکم و نصب کنم ( Nvidia )
خطایی مبنی بر پیدا نکردن سورس کرنل و عدم نصب بسته های لازم برای RPM میداد البته تمام بسته ای خواسته شده رو نصب کردم ولی در این توزیع دو عنوان رو پیدا نکردم تا نصب کنم یک Kernel -source و kernel-development
2 - می خواستم تا روش صحیح نصب مودم خودم رو در این توزیع و توزیع های مشابه بدونم ( البته این سوال رو بخاطر این پرسیدم که من در رابطه با نصب مودم تا حالا بیشتر از 10 تا 15 روش مختلف پیدا کردم که هیچ کدم به طور کامل جواب گو نیست مودم من هم Genus هستش که از طریق modemconf چیپست Ltmodem رو معرفی میکنه که از خانواده Lucent هستش درایور های مختلف رو هم دریافت کردم که معمولا در مراحل اولیه کامپایل کردن مشکل بروز میکنه
3 - مراحل نصب XGl و Compiz
4 - روند استفاده و اجرا بازی توسط برنامه Cedega
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-12-09, 06:02 AM,
ارسال : #2

یعنی در سایت کسی از این توزیع استفاده نمی کنه
2006-12-14, 04:01 PM,
ارسال : #3

اوه چه چیزایی میخوای....
من غیر از سدگا بقیشونو نصب کردم و همه چیز عالی بود. یه سرچ گوگل کارتو راه میندازه (من دقیقا با همون help هایی که تو گوگل \یدا کردم همشون نصب کردم). اما مندریوام دو هفته هم دوام نیاورد چون که نتونستم در برابر وسوسه کوبونتو مقاومت کنم... کمک واسه کوبونتو (و اوبونتو) خیلی زیادتره...
۱-اون خطا واسه اینه که repository ها رو اضافه نکردی. از easyurpmi.zarb.org استفاده کن.
۲-مودمت اگه اینترناله باید همچنان به سرچ ادامه بدی!
۳-کومبیز رو خود سی دی هست(بعد از نصب درایور nvidia براحتی میتونی اجراش کنی). راهنما واسه بریل هم فراوونه.

-----------------------------
فردا
2006-12-14, 04:49 PM,
ارسال : #4

سلام...

شرمنده که اینجا می پرسم چون با آی دی مهمان آمدید...

من هم کارت DVB دارم می خ.استم بدونم لینوکس ها رو روی کدوم ماهواره و روی کدوم کانال دریافت می کنید ؟ و از چه نرم افزاری استفاده می کنید. ما که هر چی دانلود آفلاین میکنیم مشکل اخلاقی دارند....

عرفان
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-12-19, 04:32 AM,
ارسال : #5

buttercup نویسنده :سلام...

شرمنده که اینجا می پرسم چون با آی دی مهمان آمدید...

من هم کارت DVB دارم می خ.استم بدونم لینوکس ها رو روی کدوم ماهواره و روی کدوم کانال دریافت می کنید ؟ و از چه نرم افزاری استفاده می کنید. ما که هر چی دانلود آفلاین میکنیم مشکل اخلاقی دارند....

عرفان
شما سری به این لینک بزن امیدوارم مشکلت حل بشه البته نشد در خدمت هستیم
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=75129#75129">http://www.technotux.org/html/index.php ... 5129#75129</a><!-- m -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-12-19, 04:44 AM,
ارسال : #6

Anonymous نویسنده :اوه چه چیزایی میخوای....
من غیر از سدگا بقیشونو نصب کردم و همه چیز عالی بود. یه سرچ گوگل کارتو راه میندازه (من دقیقا با همون help هایی که تو گوگل \یدا کردم همشون نصب کردم). اما مندریوام دو هفته هم دوام نیاورد چون که نتونستم در برابر وسوسه کوبونتو مقاومت کنم... کمک واسه کوبونتو (و اوبونتو) خیلی زیادتره...
۱-اون خطا واسه اینه که repository ها رو اضافه نکردی. از easyurpmi.zarb.org hsjthni استفاده کن.
۳-کومبیز رو خود سی دی هست(بعد از نصب درایور nvidia براحتی میتونی اجراش کنی). راهنما واسه بریل هم فراوونه.
ممنون از پاسخی که دادید البته بنده هم منتظر Suse 10.2 هستم تا از اون استفاده کنم البته این مندریوا هم در ظاهر چیزی کم نداره
2006-12-23, 04:29 AM,
ارسال : #7

Anonymous نویسنده :اوه چه چیزایی میخوای....
۱-اون خطا واسه اینه که repository ها رو اضافه نکردی. از easyurpmi.zarb.org استفاده کن.

-----------------------------
فردا

دوست عزیز من هر کاری کردم نتونستم nvidia رو نصب کنم در ضمن نمی تونم به اینترنت وصل بشم تا ین برنامه رو نصب کنم از طریق دانلود هم به طور کامل نصب نمیشه راهی برای این امضا نیست
2006-12-23, 04:45 AM,
ارسال : #8

اگر نمی تونی از طریق urpmi نصب کنی سورس درایور رو دانلود کن (از طریق خود سایت nvidia) و اونو نصب کن (اول باید سورس کرنل رو هم نصب کنی که روی خود CD ها هست. فکر کنم اسمش یه چیز عجیب غریب بود یه چیزی مثله libdevelopment. درست یادم نیست. در ضمن تو سایت مندریوا یه جایی بود که میتونستی سرچ کنی برنامه ای که میخوای تو کدوم پکیجه...ادرسش یادم نیست).
در مورد opensuse 10.2 هم باید بگم به امتحانش می ارزه اما اگر کار اصلیت دسکتاپه مندریوا عالیه... این opensuse ظرف این یکی دوروزی که نصبش کردم یه خورده اذیتم کرده. واسه هاردور من drake مندریوارو به yast ترجیح میدم (البته واضحه که yast کاملتره). بوت مندریوا خیلی سریعتره و بسیاری از تنظیمات ساده تر از زوزه است......... با اینحال این سلیقه ایه... زوزه رو هم امتحان کن.

موفق باشی
2006-12-23, 10:19 AM,
ارسال : #9

مسلمه دوست عزیز وقتی شرکتی همچون ناول بسیار پرقدرت پشت سوسه ایستاده سایر توزیع ها هرچه تلاش کنند باز هم به این سیستم عامل نمی رسند در مورد Yast هم راست می گی من قبلا از سوسه 9.2 استفده می کردم با اینکه اشکالات زیدای داشت ولی باز عالی بود

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان