لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعمیر Yast در openSUSE
2009-07-02, 03:37 AM,
ارسال : #1
تعمیر Yast در openSUSE
سلام دوسان
من میخواستم krita رو نصب کنم که yast نتونست dependencyهای مورد نیازشو بصورت خودکار از اینترنت بگیره و نصب کنه، من‌هم اونهایی که اعلام کرده بود (مربوط به qt4) رو از اینترنت دانلود کرده و بصورت یک مخزن روی هارد قرار داده و به yast اعلام کردم که از اونجا دانلود و نصبشون کنه که فایل اول رو از همونجا برداشت ولی برای بقیه باز سعی کرد از اینترنت بگیره که موفق نشد و من هم بالاجبار عملیات رو قطع کردم.
بعد از اینکه پروسه قطع شد و یاست بسته شد سعی کردم مجدد اجراش کنم ولی در کمال ناباوری دیدم که دیگه اجرا نمیشه! کسی از دوستان راهی برای حل این مشکل پیشنهاد میکنه که چکار کنم تا دوباره yast برگرده سرجاش؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-07-02, 07:11 AM,
ارسال : #2
پاسخ: تعمیر Yast در openSUSE
در این موارد(که YaST بطور غیرمعمول خارج میشه) فکر می‌کنم باید این دستور رو اجرا کنید:
کد :
killall y2base
البته اگه اینو نمی‌دونستید هم با یه بار ری‌استارت مشکل حل میشه.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-07-02, 07:38 AM,
ارسال : #3
ilius نویسنده :در این موارد(که YaST بطور غیرمعمول خارج میشه) فکر می‌کنم باید این دستور رو اجرا کنید:
کد :
killall y2base
البته اگه اینو نمی‌دونستید هم با یه بار ری‌استارت مشکل حل میشه.
ممنون دوست عزیز بابت پاسخ ولی مشکل من فراتر از اینه و بعد از ریستارت دیگه سیستم‌عامل وارد محیط گرافیکی نمیشه! فعلاً فقط به محیط خطی دسترسی دارم!
2009-07-02, 11:36 AM,
ارسال : #4
خوب بالاخره تونستم با راه‌اندازی دستی X به محیط گرافیکی دست پیدا کنم ولی مشکل اینه که دیگه به KDE دسترسی ندارم و فعلاْ دارم از Gnome استفاده میکنم و تعدادی از برنامه‌هایی که باهاشون سر و کار دارم متأسفانه فقط توی محیط KDE اجرا میشن و بس!
Yast هم تحت Gnome بخوبی داره کار میکنه ولی الآن با کلی دنگ و فنگ موفق شدم وارد محیط KDE3 بشم که متأسفانه اونجا Yast کار نمیکرد و همونجوری که میدونین توی KDE بصورت پیش‌فرض Yast مدیریت اتصالات رو بر عهده داره که بدلیل عدم موفقیت توی اجرا شدنش دسترسیم به اینترنت مقدور نیست و باز برگشتم توی محیط گنوم!
ضمناْ توی فایل /etc/sysconfig/displaymanager من بجای گزینه‌های تم KDM گزینه تنظیمات رزولیشن مانیتور قرار دارن!
کسی راه حلی پیشنها میده؟ از صبح که KDE خراب شده یجورایی انگار معذبم و با گنوم احساس راحتی ندارم!

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان