لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Webservices!!!
2005-01-07, 01:24 PM,
ارسال : #1
Webservices!!!
ba salam khedmate doostane Aziz,
Man dar hale hazer projecti ro shoru kardam ke ehtiaj be komake hamwatananam daram,

Yekin inke mikhastam bedunam ke aya IIS bishtar az Apache estefade mishe? wa aghar are chera
WebServices, mesle email, community, chat, wa into barname ha ba che no narmafzarhai anjam dade mishe.
masalan sendmail ya qmail ya posix
baraye e-Commerce az che tekniki estefadeh mishe wa che OS

mamnoone azizan
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-01-10, 04:06 PM,
ارسال : #2

cheghdar inja javab neweshte shode. Kheili mamnoon. Khejalatam nadid. :lol:
2005-01-10, 11:10 PM,
ارسال : #3

سلام جهان جان
ولله بقیه رو نمی‌دونم ولی دلیل اینکه خودم جواب ندادم این بود که می‌ترسیدم اطلاعات غلط بدم. برای سوال اولت توصیه می‌کنم یه سری به netcraft بزنی. بدون شک جوابت IIS نیست. دلیلش هم همون دلیل پیشرفت تمامی نرم‌افزارهای متن‌بازه ، قیمت ، قابلیتها ،پشتیبانی قوی ، به روز شدن سریعتر برای کاربردهای خاص و .... .
http://news.netcraft.com/archives/web_se...urvey.html
در مورد سوال دوم هم باید بگم تا جایی که من می‌دونم اینجوربرنامه‌ها بیشتر با زبانهای OpenSource از نوع Script که کارآیی بسیار خوبی هم دارن مثل Python یا Perl و ... نوشته میشن. ممکنه زبانی مثل C از قدرت خیلی زیادی برخوردار باشه ولی برای اینجور کارها بهترین گزینه نیست. برای پیدا کردن زبان مورد استفاده در یک برنامه خاص توصیه می‌کنم HomePage اون برنامه رو در یه جایی مثل <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.sourceforge.net">www.sourceforge.net</a><!-- w --> یا <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.freshmeat.net">www.freshmeat.net</a><!-- w --> پیدا کنی. اطلاعات کامل در مورد اینجور پروژه‌ها رو میشه در اونجا پیدا کرد از جمله اینکه با چه زبانی نوشته شده.
مورد OS مورد استفاده هم از همون لینک بالایی می‌تونی استفاده کنی.در مورد تکنیکهای e-Commerce هم چون هیچ نظری ندارم باشه دوستانی که می‌دونن نظر بدن.
در ضمن چون من اصلا برنامه‌نویس نیستم امیدوارم اگه اشتباهی بود دوستان ببخشن و تصحیح کنن.
آخر کار هم اینکه ، جهان جان ، اگه سوالی پرسیدی و کسی جواب نداد فکر نکن بچه‌ها بی‌تفاوتن و یا حال نداشتن جواب بدن. واقعیت اینه که اکثر ماها تازه‌کاریم.جواب خیلی سوالها رو نمی‌دونیم. خود من فقط ۶ ماهه که شروع کردم ولی از پیشرفت خودم راضیم. ایشالا همه دست همدیگه رو بگیریم و روز به روز پیشرفت کنیم.
یاعلی
قربانت
نوید
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-01-11, 10:23 AM,
ارسال : #4

همينطوري که نميشه آمار و ارقام داد...بايد آمارگيري شود...

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2005-01-11, 11:32 AM,
ارسال : #5

آره درسته باید آمازر گیری کنیم چه طوری می شه آمار گیری کرد مثلا آمار درصد سیستم عاملهای سرورها در سایتهای مختلف(25% لینوکس دبیان- 30% لینوکس ردهت یا فدورا - 45% ویندوز سرور و .....؟)
آقای جهان:اگه می شه لطفا فارسی بنویسید
2005-01-11, 01:37 PM,
ارسال : #6

اگر ایران مد نظر هست بله توایران از IIS بیشتر استفاده می‌شه چون ادمین‌هامون سواد علمی ندارند یا سواد فنی ندارند ! بنابراین با لینوکس و آپاچی بلد نیستند کار کنند.
اما در سطح بین‌الملل نوید گفت.

بازهم در قسمت دوم یعنی وب سرویس‌ها منظورتون ایرانه یا نه؟ من در ایران خبر دارم که از برنامه‌های ویندوزی مثل Mdeamon استفاده می‌شه اما سرویس‌های کار درست از EXIM یا Qmail استفاده می کنند که بازهم Exim به دلیل سادگی بیشتر توایران استفاده می‌شه.

درباره‌ی تجارت الکترونیک هم من چون یک قرون پول در بساط ندارم نه از خودش خبر دارم نه از نحوه‌ی استفاده‌اش Wink

با نوید موافقم اگر از صفحه‌ی انجمن عمومی نگاه کنید خواهید دید که چند نفر این تاپیک رو خوندند اما بعضی چیزها خوب همه دربارش نمی‌دونند مثل همون پرینتر من که کمتر کسی امروزه از کاغذ و پرینت استفاده می‌کنه باقی هم CUPS جواب کارشون رو می‌ده بنابراین افراد بی‌تفاوت نیستند اما برای این که شلوغ نشه هر کدوم نمیان بگن من چیزی بلد نیستم Smile

راستی این پروژه چی‌هشت؟ البته اگر فضولی نباشه .

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-01-11, 04:21 PM,
ارسال : #7

سلام
mkargar جان منظورت اینه که netcraft منبع موثقی نیست ؟ اگه همون لینک بالایی رو ببینی جواب سوال شما رو داده. اگه منظورت ایرانه حرف دیگه ای یه. در مورد حرف شما هم همینطور goldooneh2001 جان.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-01-11, 05:28 PM,
ارسال : #8

بله...منظور من ايران است...شکي در NetCraft نيست...

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2005-01-11, 05:45 PM,
ارسال : #9

KHob kheili Az doostan moteshakeram ke kami dar in mored sohbat kardan.
NAVIDJOON: Man dar hale Hazer Keyboard Farsi Nadaram wa dar Alman hastam wa rastesho bekhai hodude 16 Sale ke inja hastam wa ta be hal Farsi naneweshtam dar alman (yadam narafte walli halesh nist )
Pass da r in morde miche ghoft ke dar Iran kheili tejartha mishe ba linux wa modul haye mokhtalef anjam dad.
baraye amar ghereftan yek forme PHP kafie ke be sourate POPUP dar sitehaye morede nazar tabligh kard wa amar ghereft.
Walli in barnamehai ro ke azashun bayan shode ziad dar Alman estefadeh nemishe.
Man ham omidwaram ke ye roozi pishrafte ziadi dar morede Linux dar iran dashte bashim wa mostaghel kar konim.
Man kheili moshtagham ke dar Iran sherkat baz konam wa az chand sherkate almani komak beghiram baraye barghararieh Linux dar Iran.
Diro zood dare sukhto suz nadare Wink
2005-01-11, 08:36 PM,
ارسال : #10

البته با چیزهای دیگه کاری ندارم اما بدی اینه که با فرم نمی‌شه تو ایران آمار گرفت آخه همه خالی می‌بندند مثلا یه شبه یکی میاد ۱۳۰ تا نظر می ده که من با فلان چیز مخالفم یا یه برنامه می‌نویسیه که کل نظر خواهی رو به گند بکشه Wink

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان