لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار و پروژه
2010-03-15, 07:40 AM,
ارسال : #1
کار و پروژه
سلام همگی.
یه دانشجو چجوری می تونه شغل اولش رو پیدا کنه ؟
راستش ۴ سالی هست که دارم با لینوکس (و اطرافیانش) کار می کنم.
و البته سابقه ی شغلی هم ندارم.
باید یه جوری شروع بشه دیگه. حالا چه بهتر که از همین جامعه ی آزاد شروع کنم.
کسی اصلا در این مورد ریسک می کنه ؟
**ویرایش شد.
***مطمینا بهتر از این موقعیت پیدا نمیشه.

سپاس.

خوبی این انجمن اینه که وقتی کسی جواب سوالی رو می ده دیگه کسی نمیاد جواب همون سوال رو تکرار کنه و بگه من بلدم!
خوبیش اینه که اگر همه جوابی روی جوابی بیاد سعی می کنه تکمیل کننده باشه!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-03-15, 03:39 PM,
ارسال : #2
پاسخ: (به دنبال) کار پاره وقت
در چه زمینه لینوکس ؟ برنامه نویسی یا مدیریت شبکه ؟

در مورد شبکه اگه تجربه نداری بهتره یه مدت رایگان کاراموزی کنی (البته قبلش ازت مصاحبه میکنن ببینن حداقل theory مساله مسلطی یا نه !!

در مورد برنامه نویسی راه ساده تری داری ... کافیه یک یا دو برنامه رو (مثلا در web developing) به صورت open source بنویسی و منتشر کنی تا برادری خودتو ثابت کنی ... بعدش رو هوا میبرنت ...
2010-03-18, 12:22 AM,
ارسال : #3
پاسخ: (به دنبال) کار پاره وقت
منم همین سوالو دارم؛تو زمینه ی برنامه نویسیش(سیستمی) فعالیت می کنم ولی تا حالا کار جدیی نکردم حاضرم به عنوان کار اموز هم فعالیت کنم. دانشجو هم هستم.

جایی نیست که دنبال کاراموز باشه؟
2010-03-18, 12:59 AM,
ارسال : #4
Re: پاسخ: (به دنبال) کار پاره وقت
Anonymous نویسنده :منم همین سوالو دارم؛تو زمینه ی برنامه نویسیش(سیستمی) فعالیت می کنم ولی تا حالا کار جدیی نکردم حاضرم به عنوان کار اموز هم فعالیت کنم. دانشجو هم هستم.

جایی نیست که دنبال کاراموز باشه؟

پیشنهاد میکنم با توجه به زبان برنامه نویسی که کار میکنی یه سری به سایت freshmeat
(<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.freshmeat.com">www.freshmeat.com</a><!-- w --> بزنی . بر اساس نوع برنامه ها که در چه زمینه ای هستن و با چه زبانی نوشته شدن طبقه بندی داره ...

پیشنهاد میکنم یه پروژه اپن سورس رو دانلود کن و رسما بخورش (واسه شروع یه پروژه کوچیک رو بردار) !! طوری که خودت بتونی از اول بنویسیش .

بعد از اون گام پروژه رو تکمیل ترش کن و به دنیای اپن سوری سابمیت کن ...

همین کار درهای دنیا رو چه در داخل ایران و چه در خارج بروت باز میکنه Smile
2010-03-18, 03:12 PM,
ارسال : #5
پاسخ: Re: پاسخ: (به دنبال) کار پاره وقت
Delet Khushe
Onayi ke toye in zamine Advance hastan kar nadaran
Donbale kar migardi booro C# va az in koftyia yad begir zood kar peyda mikoni
2010-03-18, 11:06 PM,
ارسال : #6

سلام
به این لینکها یه نگاهی بنداز شاید بدرد خورد:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.isc.co.ir/ContactUs/ContactUsF2.asp">http://www.isc.co.ir/ContactUs/ContactUsF2.asp</a><!-- m -->
itjobs.ir
karbin.ir
و بخش آگهی استخدام در سایتهای developercenter.ir و barnamenevis.org
کمی جستجو در گوگل هم ممکنه نتیجه بخش باشه.
و در ضمن لازم نیست همه سی شارپ کار کنند.در بعضی زمینه های دیگه درسته که کار کمتره ولی اگه کار پیدا بشه به نسبت درآمد بیشتری داره. تو یک آگهی استخدام برنامه نویس جاوا می خواستند و حقوق پایه هم یک میلیون و دویست هزار تومن بود که به نظرم از در آمد خیلی از سی شارپ کارها بیشتره.
2010-03-21, 02:28 PM,
ارسال : #7

مشکل اصلی افرادی مثل من همینه؛من الان بیشتر سایت های کاریابی را زیر و رو کردم متاسفانه فقط دو مورد تونستم پیدا کنم که هر دو سابقه ی کار چندین ساله می خواستند. هیچکس کاراموز یا کسی که کمک کننده باشه، حتی به رایگان نمی خواد. تو محل زندگی خودمم که بدتر، من حتی شرکتی را نمی شناسم که توی این زمینه باشه که در صورت وجود بازم خط بالا(سابقه ی کار) می خواند.

نمی دونم این سابقه ی کار را از کجا باید جمع کرد در حالی که هیچکس حاضر به پذیرش نیرو نیست،اونم مجانی.

نقل قول :پیشنهاد میکنم یه پروژه اپن سورس رو دانلود کن و رسما بخورش
با خوردن و این حرفا مشکلی ندارم ولی می شه کمکم کنید؛مثلن من می خوام روی یک پروژه ی درایور سخت افزاری کار کنم، تو سایت سورس فورج نمی دونم کدوم مورد برای من خوبه یه پروژه مثل درایور کارت اینتل خیلی بزرگه یا یه پروژه مثل بهینه ساز درایور هارد ata خیلی کوچولو و منسوخ شده در حالی که خیلی ها تو همین فروم های ایرانی می گند ما با فلانی پروژه در حال همکاری هستیم در حالی که من حتی نمی دونم چطوری می تونم کمک کنم؛از کسی هم می پرسی می گه برو باگ پیدا کن ،رفع باگ کن و...

با این که منکر زحمت کشیدن نیستم ولی چیزهایی را که با زحمت زیاد بدست اوردم و مثل این برنامه های مایکروسافتی drag and drop شوربا نبوده حالا باید در جایی براش دنبال کار بگردم که خودش محل کرک و ... هست و کمتر کسی می دونه اینا چیند.(عجب درد و دلی کردم).
2010-03-21, 05:57 PM,
ارسال : #8

نقل قول :راستش ۴ سالی هست که دارم با لینوکس (و اطرافیانش) کار می کنم.
دوست عزیز میشه بگی تو این ۴ سال دقیقا چی کار کردید با لینوکس ؟ خیلی از دوستان با لینوکس کار کردند و مثل شما دنبال کارن . ولی به نظر من کیفیت کار کردن با لینوکسه که یه حرفه ای میسازه نه صرفا کارکردن . خیلی ها سیستم عامل اصلیشون لینوکسه و اصلا کاری با ویندوز ندارن و کارهای روزمرشون رو با لینوکس انجام میدن و میشه درگیر کارهای فنیه لینوکس هم نشد . ولی وقتی لینوکس رو بخواین یاد بگیرید اونوقته که میبینید خیلی چیزها نمیدونید یا به عبارت دیگه هیچی نمیدونید . مثلا مدارک LPI یا زوم کردن روی راه اندازی و کانفیگ و ... سرورها
.
اگه یه توضیحی بدید ممنون میشم Smile
2010-03-21, 07:41 PM,
ارسال : #9

Anonymous نویسنده :
نقل قول :راستش ۴ سالی هست که دارم با لینوکس (و اطرافیانش) کار می کنم.
دوست عزیز میشه بگی تو این ۴ سال دقیقا چی کار کردید با لینوکس ؟ خیلی از دوستان با لینوکس کار کردند و مثل شما دنبال کارن . ولی به نظر من کیفیت کار کردن با لینوکسه که یه حرفه ای میسازه نه صرفا کارکردن . خیلی ها سیستم عامل اصلیشون لینوکسه و اصلا کاری با ویندوز ندارن و کارهای روزمرشون رو با لینوکس انجام میدن و میشه درگیر کارهای فنیه لینوکس هم نشد . ولی وقتی لینوکس رو بخواین یاد بگیرید اونوقته که میبینید خیلی چیزها نمیدونید یا به عبارت دیگه هیچی نمیدونید . مثلا مدارک LPI یا زوم کردن روی راه اندازی و کانفیگ و ... سرورها
.
اگه یه توضیحی بدید ممنون میشم Smile
در این مورد هم باید بگم که تو این ۴ سال لینوکس ، ‌ویندوز اصلیم بوده .
شوخی کردم :دی منظورم همون سیستم عامل اصلی رایانه ام است. (لطفا به دل نکیرید !!! )
تو این مدت هم می تونم بگم :
کار های روزانه + درگیر شدن با امور فنی( همون تنظیمات برای دسکتاپ) + آشنا شدن با آپاچی و نصب انواع سی ام اس ها
و + آشنا شدن با زبان سی + نصب و کانفیگ کرنل + آشنایی با html , css , js +آشنایی با اسکریپت نویسی bash.
دیگه باید عرض کنم که تو این مدت هم خوب کتاب درموردش زیاد خوندم ولی خوب چون به فعل سیستم ادمین بودن واقعا دسترسی نداشتم نتونستم کار عملی انجام بدم.
که باید بگم من هم با یه مدت مجانی کار کردن مشکلی ندارم .
ممنون که توضیح خواستین.
2010-03-21, 11:19 PM,
ارسال : #10

نقل قول :با خوردن و این حرفا مشکلی ندارم ولی می شه کمکم کنید؛مثلن من می خوام روی یک پروژه ی درایور سخت افزاری کار کنم، تو سایت سورس فورج نمی دونم کدوم مورد برای من خوبه یه پروژه مثل درایور کارت اینتل خیلی بزرگه یا یه پروژه مثل بهینه ساز درایور هارد ata خیلی کوچولو و منسوخ شده در حالی که خیلی ها تو همین فروم های ایرانی می گند ما با فلانی پروژه در حال همکاری هستیم در حالی که من حتی نمی دونم چطوری می تونم کمک کنم؛از کسی هم می پرسی می گه برو باگ پیدا کن ،رفع باگ کن و...

من گفتم Freshmeat نه sourceforge . چون اولی پروژه ها رو بر طبق نوع کاربری و زبان و ... طبقه بندی کرده .

خوردن هم یعنی خوردن دیگه !!
یعنی کد رو دانلود و کامپایل / اجرا کن .ببین چی کار میکنه .. چه ورودیهایی میخواد و با اونا بازی کن .

عد میرسی به اصل کار ... باید شروع کنی خط به خط کد رو خوندن . ببین هر خط چکار میکنه و برنامه نویس خواسته چی بگه . تاکید میکنم خط به خط رو باید درک کنی (واسه همین میگم با پروژه کوچیک شروع کن). خلاصه اینقدر با کدش ور برو که دیگه تقریبا برنامه رو حفظ بشی ...

وقتی کامل به اون برنامه مسلط شدی شروع کن به بهبودش . مثلا برنامه کار الف و ب رو انجام میده ... تو بیا مورد ج رو هم به اون اضافه کن و به منبع پروژه اضافه کن و اسمتو واسه اون قسمت ج ثبت کن . یواش یواش مسلط تر میشی و اعتماد به نفست بالاتر میره و میتونی با همین ترتیب چندین پروژه دیگه رو هم انجام بدی و ...

این سیستم روش همه برنامه نویسان نرم افزارهای بازمتن / آزاد هست . همه از یه جا شروع میکنن و سفرشون رو شروع میکنن .... تو از پروژه دلخواه در freashmeat شروع کن .
2010-03-22, 12:01 AM,
ارسال : #11

میگم آقا/خانم مهمان :
شما که اینقدر زحمت میکشید و این پستها رو می فرستید و دوستانمون رو راهنمایی میکنید . چرا عضو سایت نمیشید و عین بچه آدم خودتونو معرفی نمی کنید ؟! کمک و راهنمایی که خجالت نداره !
این نوع پست ها باعث بالا رفتن اعتبارتان حساب کاربریتان در سایت میشه .

Debian GNU/Linux System Administrator
2010-03-22, 12:16 AM,
ارسال : #12

خیلی قشنگ توضیح دادی.
راستی سایتش freshmeat.net بود نه .com
2010-03-22, 12:38 AM,
ارسال : #13

mah454 نویسنده :میگم آقا/خانم مهمان :
شما که اینقدر زحمت میکشید و این پستها رو می فرستید و دوستانمون رو راهنمایی میکنید . چرا عضو سایت نمیشید و عین بچه آدم خودتونو معرفی نمی کنید ؟! کمک و راهنمایی که خجالت نداره !
این نوع پست ها باعث بالا رفتن اعتبارتان حساب کاربریتان در سایت میشه .

این پستها از طرف من بود ....

مساله خجالت یا بالا رفتن اعتبار در سایت نیست پسر خوب .... بعضی وقتا من یادم میره لاگین کنم .

ضمنا آی دی مهم نیست ... مهم راهنماییه نه افراد .

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
2010-03-22, 12:41 AM,
ارسال : #14

Anonymous نویسنده :خیلی قشنگ توضیح دادی.
راستی سایتش freshmeat.net بود نه .com

آره ... اشتباه لپی بود Smile

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
2010-05-29, 12:59 PM,
ارسال : #15
حالا دیگه کار تمام وقت
بچه ها کسی می تونه کمکم کنه ؟
باور کنید حتی حاضرم تا هرجند وقت که صلاح بدونید بدون دستمزد کار کنم.
تابستان هم داره میاد. دیگه کار پاره وقت میشه تمام وقت( برای این فصل).
شبکه یا ادمین. اما خوب مسلما در ادمین بودن توانایی هام بیشتره.
من خودمم دارم رو سی پلاس پلاس کار می کنم ولی خوب کسی که برنامه نویس سی ++ نمی خواد اونم بی تجربه و بدون پروژه تاره واسه لینوکس !
می خوام فعلا توانایی هام رو بیشتر کنم تو ادمین و شبکه . وگرنه بیشتر سی پلاس پلاس واسه سرگرمی و یادگرفتنه.

خوبی این انجمن اینه که وقتی کسی جواب سوالی رو می ده دیگه کسی نمیاد جواب همون سوال رو تکرار کنه و بگه من بلدم!
2010-05-29, 11:28 PM,
ارسال : #16
پاسخ: حالا دیگه کار تمام وقت
پسر به خودت اطمینان داشته باش! توی این بازار افتضاح و پر از دروغ خیلی‌ها فقط با حرف دارن کار می کنند.
یک رزومه به <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> بزن.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-05-30, 09:37 AM,
ارسال : #17
Re: پاسخ: حالا دیگه کار تمام وقت
JraNil نویسنده :پسر به خودت اطمینان داشته باش! توی این بازار افتضاح و پر از دروغ خیلی‌ها فقط با حرف دارن کار می کنند.
یک رزومه به <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> بزن.

این میل برگشت میخوره. من به آدرس زیر میل زدم, لطفا رسیدگی کنید.
<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
2010-05-31, 05:50 AM,
ارسال : #18
پاسخ: Re: پاسخ: حالا دیگه کار تمام وقت
Anonymous نویسنده :این میل برگشت میخوره. من به آدرس زیر میل زدم, لطفا رسیدگی کنید.
<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
در ضمن شما هم داری از آب گل آلود ماهی می گیریا ! Wink
خوب حداقلش اینه که می فهمم یکی دیگه مثل من هم هست که همچین شرایطی داره.
سپاس همگی.
موفق باشید

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان