لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال در مورد knoppix
2005-01-30, 01:05 AM,
ارسال : #1
چند سوال در مورد knoppix
سلام.

آقا بعد از نصب knoppix 3.7 و دردسر های بسیاری که برای مچ کردن آن با دیگر لینوکس ها کشیدم (که البته چیز های زیادی یاد گرفتم) یه مشکل برام پیش آمده:
۱. چرا knoppix اجازه ورود با حالت root نمی دهد. برای همین من در kuser یوزر عادی خودم را به گروه root اضافه کردم که تغییری حاصل نشد. من حتما میخواهم با root وارد بشم.چیکار کنم؟
۲.گرافیک نوشته در همه جای kde مخصوصا فارسی خراب است.(چطوری بگم؛ پیکسل پسکسلی هست.کج و کوله و ...) چیکار کنم؟
۳.نصب دراور nvidia هم در دبیان دردسری هستا. میشه راهنماییم کنید؟
۴.سی دی درایو هم مونت نمیشود.میگه :
Could not mount device.
The reported error was:
mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/cdrom,
or too many mounted file systems
(could this be the IDE device where you in fact use
ide-scsi so that sr0 or sda or so is needed?)
در terminal هم همینو میگه.چه کنم؟

ولی در کل سیستم عامل خوبیه؟ من کلا از سیستم عامل های جمع و جور خوشم میاد مثل yoper.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-01-30, 07:15 AM,
ارسال : #2

yoper چیه ؟

هر چه دانایی٬ پرسان باش
2005-01-30, 07:36 AM,
ارسال : #3

سلام.
مشکل نصب nvidia حل شد. ولی بقیه اش نه.

سیستم عامل Yoper مبتنی بر RPM هست که فکر کنم یه بوهایی از SuSE برده (چون من چند بار اسم Suse رو تو منوهاش دیدم) ولی در کل خیلی روان و سریخ همراه با برنامه های مفید و همچنین kde میباشد.

مفق باشید.
2005-01-30, 07:36 AM,
ارسال : #4

یه توزیع لینوکس توی Distrowatch می‌تونید ببنید چه مشخصاتی داره.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-01-30, 11:43 AM,
ارسال : #5

سلام
عزیزم من آخر نفهمیدم شما الان Yoper کار می‌کنین یا Knoppix ؟ اگه Yoper کار می‌کنین شاید من بتونم کمک کنم. همون مشکلهای بالایی رو دارین دیگه ؟

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-01-30, 05:54 PM,
ارسال : #6

سلام.

ببینید من می خواستم که دو تا سیستم عامل که البته یکی RPM و دیگری DEB باشه روی سیستم داشته باشم. که در حال حاظر این دو یعنی knoppix و yoper را بهترین برای خود یافتم.(در ضمن میخواستم که هر دوتاش هم free باشه.قیمتو میگم) و البته سعی میکنم که دیگه تغییرشان ندهم.(من از موقعی که سی دی ها از آقا آلن گرفتم با libranet کار می کردم.)
سوالاتم هم در مورد knoppix هست.
در مورد سوال اول اگر که نمیشه پس چطوری میتونم به یک کاربر عادی تمام دسترسی های root رو بدم؟
و بقیه؟

موفق باشید.
2005-01-30, 07:53 PM,
ارسال : #7

سلام
والا اینی که گفتی تا جایی که من می‌دونم yoper هم از RPM استفاده می‌کنه و هم Deb بنابراین استفاده از Knoppix اصولا لازم نیست. در مورد اینکه چه جوری اختیارات root به یه کاربر بدی هم کافیه از kuser استفاده کنی و اون کاربر رو عضو گروه root کنی. در مورد اون قضیه Deb و RPM هم از برنامه KPackage در Yoper استفاده کن و هر repository که مد نظرته اضافه کن. به راحتی لیست نرم‌افزارهای موجود رو اضافه می‌کنه که با انتخابش می‌تونی نصبش کنی . در مورد مشکلت هم با CDROM اگه به کتاب آلن مراجعه کنی کامل توضیح داده. شما باید CDROM خودتون رو به حالت SCSI ببرین. کار سختی نیست. اگه سوال دیگه‌ای هم بود در خدمتم.

2005-01-31, 12:02 AM,
ارسال : #8

اگر میخواهید توی KNOPPIX با مجوز root کر کنید 2 تا راه حل داره
1) با استفاده از دستور sudo بر نامه خودت رو اجرا کن ==> sudo mozilla
2)از منوی KNOPPIX>ROOT SHELL رو انتخاب .نیازی هم به تعریف یوزر نیست و پسورد هم نمیخواد

یه بار دستور mount رو بزن ببین شاید cdrom شما با بسم دیگه ای قبلا مونت شده !

همیشه میتونی بهترین باشی ...
2005-01-31, 02:03 AM,
ارسال : #9

سلام.
من تعجب می کنم. توی دیسترواچ دات کام میگه که yoper از RPM استفاده میکنه.من DEB ندیدم. بعدشم من هر کاری کردم نتونستم DEB نصب کنم.هرچی انتخاب میکنم انگار هیچ. apt-get داره ولی dpkg نداره .من بسته ها رو روی هاردم دارم.(اگر میشه که از طریق apt-get یا هر راه دیگر بسته های روی هاردم قابل نصب بشن لطفا راهنماییم کنید.) و دیگه اینکه تمام بسته های yoper . آر پی ام هستند.
2005-01-31, 02:33 AM,
ارسال : #10

سلام
نه اصلا اینطور نیست. البته اشتباه نشه ، Yoper مستقیما از بسته‌های Deb استفاده نمی‌کنه بلکه اونها رو دریافت می‌کنه و با همین برنامه KPackage تبدیل می‌کنه به RPM . برای نصب Deb باید CD خودتون رو به عنوان Repositry به Synaptic یا KPackage معرفی کنین. به عنوان مثال در KPackage از Settings و بعدش هم Configure KPackage محل بسته‌هاتون رو معرفی کنین. بعدش از گزینه Special بسته‌های Apt رو جستجو کنین. هر کدوم رو خواستین انتخاب کنین و بعدش هم نصب. فکر نکنم مشکلی به وجود بیاد. اگه هم بود در خدمتیم.
موفق باشی

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان