لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت Ubuntu & debian
2005-12-20, 06:37 PM,
ارسال : #1
تفاوت Ubuntu & debian
سلام
من با لینوکس و suse کار کرده ام وبرای اولین بار اسم این دو سیستم عامل را در این سایت شنیدم.
می خواستم ببینم تفاوت اونا چی؟
و برای من که کار محاسباتی انجام می دم کدوم بهتره و اصلا ارزش امتحان کردن را داره.

با تشکر.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-12-21, 11:19 AM,
ارسال : #2

بد نیست دبیان رو امتحان کنید! :-) بسته‌هاش خیلی کامل هستند. ۱۴۰۰۰ بسته مختلف.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-12-21, 02:19 PM,
ارسال : #3

در مجموع می خواستم بدونم سرعت کدوم توزیع بهتره و اجرای کد(به خصوص فرترن) تو کدوم سریعتره چون سرعت اجرا برام خیلی مهم .
و چون من بیشتر در محیط ترمینال کار میکنم و خیلی از بسته های دیگه استفاده نمی کنم می خواستم ببینم کدوم توزیع بهتره.
یه چیزه دیگه اینه که هر کدوم از این توزیع ها چه مقدار ram نیاز داره استفاده بهینه از ram برام خیلی مهمه.
می خواستم بدونم آیا تفاوت زیادی با لینوکس داره وبا تغییر توزیع چقدر دچار مشکل میشم چون تازه چند وقت تو لینوکس راه افتادم.
با این همه شما کد توزیع را پیشنهاد می کنید
2005-12-21, 02:41 PM,
ارسال : #4

سلام.

برای شما (کار شما) فرق زیادی بین این دو وجود ندارد.
2005-12-21, 07:16 PM,
ارسال : #5

suse بهتره یا debian من مشکلی که داشتم این بود که مودم zoltix را نمی شناخت توی debian چطوره میشناسه ؟؟؟؟؟
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-12-21, 07:28 PM,
ارسال : #6

Ubuntu محبوب ترین و بهترین و کاملترین لینوکس دنیاست
بچه دبیانه ولی دوست داشتنی تر از دبیانه
دبیان قدیمیه و برای سرور خوبه و حتی جدیدترین نسخه دبیان هم Gnome 2.13 رو نداره
Ubuntu یک cd هست و با همون یک cd همه چیز به راحتی نصب میشه و کامله
دبیان برای سرور شاید خوبه
من که خیلی با Ubuntu حال میکنم
البته اگه گرافیک خوشگل و KDE بخواهید شاید suse بهتر باشه
2005-12-22, 12:49 AM,
ارسال : #7

نقل قول :Ubuntu محبوب ترین و بهترین و کاملترین لینوکس دنیاست
ممکنه یکی از توزیع های محبوب باشه...و دوست داشتنی تر... ولی فکر نکنم کسی که یک بار دبیان رو امتحان کرده باشه بتونه به توزیع دیگه ای کوچ کنه...من خودم یک هفته بو طور آزمایشی زوزه 10 رو که خیلی دوستداشتنی تر از همه است رو نصب کردم... بعد از یک هفته دیدم که دارم دیوانه میشم... چون خیلی با نصب کردن بسته ها مشکل داشتم و اکثرا با بسته های دیگه conflict داشت... ولی دبیان دارای انعطاف بیشتریه مخصوصا برای مهمان عزیز که بیشتر با ترمینال کار میکنند.
نقل قول :دبیان قدیمیه و برای سرور خوبه و حتی جدیدترین نسخه دبیان هم Gnome 2.13 رو نداره
دبیان یکی از به روز ترین توزیع های دنیاست...فقط کافیه از بسته های unstable و یا testing استفاده کنید... و با یک دستور ساده apt-get upgrade هر روز اون رو به روز کنید.
نقل قول :Ubuntu یک cd هست و با همون یک cd همه چیز به راحتی نصب میشه و کامله
اگر اشتباه نکرده باشم دبیان 14 تا سی دیه و همونطور که آلن عزیز گفتند 14000 بسته داره و هیچ وقت 1 سی دی با حدود 1000 بسته نمی تونه جاش رو بگیره.
نقل قول :دبیان برای سرور شاید خوبه
برای سرور عالی ترین و برای دستکاپ از بهترین هاست.
نقل قول :البته اگه گرافیک خوشگل و KDE بخواهید شاید suse بهتر باشه
به راحتی میتونید KDE رو روی اوبونتو نصب کنید و با نصب چند جلوه اون رو هرجور که می خواهید درست کنید....

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2005-12-23, 02:38 AM,
ارسال : #8

من راهنما ی Ubuntu را یه نگاه کردم دستوراش به خصوص برای نصب با لینوکس یه کم تفاوت داشت .
می خواستم ببینم دبیان هم همینطوره ؟
و در مورد نصب و updateکردن چه تفاوتی با لینوکس داره؟
2005-12-23, 03:35 AM,
ارسال : #9

آیا Ubuntu برای نصب همزمان با ویندوز، مجهز به Boot manager هست؟ همونطور که در Suse 9.3 دیدم؟ (من کاربر تازه کارم)

راهنمایان محترم؛ لطفادر پاسخ به من، از لینک دادن به منابع انگلیسی پرهیز فرمایید.
2005-12-23, 01:15 PM,
ارسال : #10

بله خوب ubuntu هم grub داره
2005-12-23, 03:11 PM,
ارسال : #11

نقل قول :و در مورد نصب و updateکردن چه تفاوتی با لینوکس داره؟
دوست عزیز منظور شما از لینوکس چیست؟؟؟ اوبونتو هم یکی از ت.زیع های لینوکسه.... درواقع لینوکس نام یک سیستم عامل نیست بلکه فقط یک هسته (kernel) است.... تمام این سیستم عامل ها (دبیان-اوبونتو-زوزه-فدورا-ردهت-مندریوا-پارسیکس-کنوپیکس و ...) توزیع هایی از لینوکس هستند.
نقل قول :لینوکس چیست؟
لینوکس به خودی خود، یک هسته (Kernel) است. هسته، بخش اصلی سیستم‌عامل را تشکیل می‌دهد که کار آن کنترل داده‌ها، مدیریت حافظه، سخت‌افزار، ورود و خروج داده‌ها و تمامی موارد اصلی سیستم‌عامل می‌باشد. همانطور که گفتم، لینوکس به خودی خود سیستم‌عامل به شمار نمی‌رود، بلکه با استفاده از ابزارهایی که پروژه بازمتن (OpenSource) گنو (GNU) برای آن تولید کرده است، تبدیل به یک سیستم‌عامل کامل می‌شود (به همین دلیل است که لینوکس را معمولا گنو/لینوکس یا GNU/Linux می‌نامند) و با اضافه کردن سایر نرم‌افزارهای بازمتن به آن، می‌توان از آن در موارد متعددی مانند سرویس‌دهنده‌ها، ایستگاه‌های کاری، کامپیوترهای روی‌میزی، ابر رایانه‌ها، ابزارهای صنعتی و پزشکی که دارای سیستم‌های درونه‌ای (Embedded) می‌باشند و... استفاده کرد.

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2005-12-23, 06:30 PM,
ارسال : #12

نقل قول :بعد از یک هفته دیدم که دارم دیوانه میشم... چون خیلی با نصب کردن بسته ها مشکل داشتم و اکثرا با بسته های دیگه conflict داشت
من هم همین مشکل رو دارم و داره دیوونه ام میکنه
تازه این خوبه
بعضی از بسته هایی هم که در موقع نصب خودش نصب شده هم همینطوره و مشکل داره

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان