لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه های اضافی فدورا
2006-01-24, 02:08 PM,
ارسال : #1
برنامه های اضافی فدورا
سلام
یک سوال داشتم در مورد برنامه های اضافی فدورا ۴ که توی سی دی های فدورا نیست و فقط میشود بسته هایی را که مورد نیاز است را از این ادرس دانلود و نصب کرد.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/extras/4/i386">http://download.fedora.redhat.com/pub/f ... ras/4/i386</a><!-- m -->
ولی سوالی که من داشتم این است که من چطوری میتوانم بفهمم که این بسته ها چی هستند و به درد چه کاری میخورند من خیلی از این بسته هایی را که توی این سایت لیست شده را نمیشناسم ونمیدانم به چه دردی میخورد خیلی مواقع شده که ماهها دنبال برنامه ای گشته ام ولی نمیدانستم اسم ان چیست مانند برنامه ریاضی R که توی سی دیهای فدورا نیست ولی اینجا به عنوان برنامه اضافی برای دانلود گذاشته شده اگر من میدانستم که برنامه ریاضی مانند R وجود دارد ماهها از وقتم هدر نمیشد.و همینطور برنامه های دیگر به نظر شما برای اینکه بدانم این بسته ها چه هستند چه کار باید کنم تا سریعتر به هدف برسم
از راهنمایی شما ممنونم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-01-24, 06:05 PM,
ارسال : #2

دوستان شما هم توی لینوکس با تلف کردن عمر ووقتتان فهمیدید که توی لینوکس چه برنامه ای به چه درد میخورد یا از بقال سر کوچه که ویندوز ببخشید لینوکس کار هستند پرسیدید که چه برنامه ای به چه درد میخورد البته گر از بقال سر کوچه پرسیدید که چه قدر خوش شانس بودید که توی محله شما بقال سر کوچه تان لینوکس کار است ولی من از شانس بدم تا کیلومترها اطراف خانه مان کسی را نمیشناسم که لینوکس را خوب کار کرده باشد وکمی از خودم بیشتر بلد باشد ومن چیزی از او یاد بگیرم البته اگر مشکل ویندوزی داشتم شاید بقال سر کوچه هم میتوانست کمکی به من بکند چون اینجا همه ویندوز کارند حتی شده برای گوش دادن به موسیقی.وهر کسی میتواند چیزی به معلومات من اضافه کند حالا به نظر شما من برای شناخت برنامه های لینوکسی چه کار کنم؟
2006-01-24, 06:42 PM,
ارسال : #3

از برنامه yumex استفاده کن تمام برنامه هارو بهت میگه به چه دردی می‌خورن لازم نیست تو این سرما بری تا بغالی سر کوچه .
تو همان extra برنامش هست
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-01-24, 07:17 PM,
ارسال : #4

همیشه قبل کار با هر برنامه و کلا کامپیوتر مطالعه نباشه بیشتر وقتی که پشت پی سی میگذره میشه اتلاف عمر

بهتره قبل شروع کار ابتدا یکی از مراجع فارسی لینوکس رو بخونید راه افتادید منابع خارجی و گوگل !!!

کتاب و گوگل بهترین دوست شما در سرما و گرما !!! حتی می تونید مشکلات بقال سرکوچه رو هم براش با اینا جواتب بدین !!!
2006-01-24, 08:06 PM,
ارسال : #5

میتونی اسم برنامه ویندوزی رو از بقال محلتون بپرسی و معادل لینوکسیش رو اینجا پیدا کنی :wink:
2006-01-25, 06:20 PM,
ارسال : #6

سلام به همه دوستان
خدا را شکر که توی این سرما مجبور نشدم از پشت این منقل (کامپیوتر) بلند شوم و تا سر کوچه بروم.مولا جان yumex همان چیزی بود که دنبالش بودم دستت درد نکنه من قبلا از yum استفاده کرده بودم ولی اسم yumex را نشنیده بودم در ضمن باید بگویم من دسترسی به اینترنت پر سرعت دارم وبعضی وقتها زورم میگرفت که اینترنت پرسرعت را ازش استفاده ای نمیکنم چون نمیدانستم چیرا باید دانلود کنم در ضمن باید بگویم yum ابزار بسیار خوبی است و من همیشه سیستمم را با ان به روز میکنم همانطور که الان kde 3.5 روی فدورا ۴ خودم دارم وان را با yum به روز کرده ام.
باز هم ممنون ازشما اگر چیز دیگری هم نگفته داری بگو هم به درد من میخورد هم دوستان.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان