لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مکینتاش
2004-08-08, 11:31 AM,
ارسال : #21

mr_mohammad نویسنده :
نقل قول : البته اگر الان سال 97 بود شا می توانستید Rhapsody,Next/Open STep...
علی اقا عالی بود واقعا اطلاعات شما درباره این سیستم عامل خیلی کامله....
اگه می شه یه توضیح بیشتری دربارش بدی دیگه معرکه‌ست.
والا موضوع به سال 1988 بر می گرده. در اون سال Steve Jobs رییس Apple به دلیل اختلافاتی با مدیریت آنجا استعفا داد و شرکتی جدید با تعدادی از همکارانش تاسیس کرد به نام NeXT. این شرکت سیستم عاملی هم بر پایه BSD ساخت با امکانات شگفت انگیز و میشه گفت اولین Unix با رابط کاربر عالی رو ارائه داد.ابتدا این سیستم عامل فقط بر روی کامپیوترهایی که توسط خود این شرکت تولید می شدند نصب میشد اما بعد از مدتی NeXT Step برای Intel هم ساخته شد و همچنین بعد از همکاری با Sun آن را با نام OpenStep و رایگان بر روی بسیاری از Platform ها آماده کردند.(جالب است بدانید پدر وب کارش را با همین سیستم های NeXT انجام داد و همچنین NeXT Step اولین سیستم عامل با مرورگر گرافیکی بود.) تا اینکه در سال 96 این شرکت توسط Apple خریداری شد و Steve Jobs و همکاراش به Apple برگشتن. در این مدت بارها وعده ی سیستم عاملی مانند NeXT را به مشتریان دادند اما اینکار مرتبا عقب افتاد! به عنوان مثال نسل بعدی سیستم عامل مکینتاش که نامش Rhapsody بود و به نوعی فرزند NeXT Step حساب می شد و برای x86 و Power PC کامل شده بود با عدم حمایت مواجه شد.بنابراین Rhapsody نسخه ی x86 در Developers Preview2 مختومه شد! اما Rhapsody نسخه ی PowerPC ابتدا با همان نام و بعدها با نام Mac OS X Server به فروش رسید و Mac OS X نسخه ی معمولیش تفاوتهایی با اون داره. خلاصه این شد که دیگه خبری از نسخه ای برای PC کارها نشد که نشد Sad
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-08-08, 11:45 AM,
ارسال : #22

Anonymous نویسنده :علی آقا دوباره تشکر؛ من در سایت مکینتاش سوالم رو یه کم تکمیل کردم و دوباره پرسیدم. البته میدونم که احتمال زیاد یکی از آقایان رستگار یا صمدی خود شما هستید! اما چون سوالات جدیدی برایم پیش آمده ترجیح دادم دوباره بپرسم. بدیهیه که جواب قسمت اول سوالم رو از شما گرفتم. من هرچه بیشتر تحقیق می کنم سوالاتم بیشتر میشه! مثلا بهم گفتن که قطعاتش تو ایران گیر نمیاد و اگه خراب بشه وامصیبتا! یا این که تحقیقات اولیه ام نشون میده که فروشندگان ایرانی مک
حسابی آدمو تیغ میزنن. دیروز قیمت کردم جی فایو 2.5 قیمتش بیش از 3 میلیون تومن ! همه این ها یک طرف؛این که نمیدونم آیا کار کردن با مک شروع کردن از صفر است؟ من الان هیچ مشکلی با پی سی و کارهایی که به عنوان یک نفر میکسر فیلم باید انجام دهم ندارم. اما از مک فقط عکس هاشو دیدم! ای مک رو هم قیمت کردم یک میلیون و صد هزار تومن. نمیدونم سرعتش چقدره و معادل چه سرعتی در اینتل یا اتلونه. هم چنین نمیدونم آیا کارت کپچری که توشه توانایی نمایش چند لایه رو بدون رندر داره؟ ( به عنوان مثال کارت کپچر پرو وان اس از پیناکل در پریمیر 6.5 میتونه 3 لایه رو بدون رندر نشون بده و لازم نیست برای دیدن افکت های اعمال شده اول رندر کنی.) خلاصه که نمیدونم باید چی کار کنم!
من علی رستگار هستم :wink:
درمورد قطعاتش و پشتیبانی والا من مطمئن نیستم ولی خوب این شرکتها موقع فروش کل سیستم رو گارانتی می کنن و در ضمن از Nevisa و Tasnim خیلی از روزنامه ها نرم افزار و سخت افزار مکینتاش خریدن و استفاده می کنن و اگر پشتیبانی درست حسابی نبود حتما سراغ این شرکتها نمی رفتن :wink:
اما درمورد نرم افزارهاش.میشه گفت اکثر نرم افزارها و بازیهای معروف ویندوز برای مکینتاش هم ساخته میشن.میشه گفت خیلی هاشون اصلا شروع کارشون با مکینتاش بوده! محصولات Adobe,Macromedia,Microsoft و... همرمان با نسخه ی ویندوز عرضه میشن. اما خوب مثلا Adobe Premire6 آخرین نسخه برای مکینتاش بود! چون با ابزارهای رایگان و بسیار آسونی که Apple برای اینکار ارائه میده عملا Adobe از بازار خارج شده بود در این زمینه.شما در مکینتاش خیلی از کارهای حرفه ای رو می توانید به سرعت و آسان انجام بدین.برنامه هایی مثل Final Cut رو هم اگر ببینید مطمئنا شگفت زده میشوید Smile
اما درمورد سازگارری سخت افزاری. در میکنتاش می توانید قطعات را به AGP,PCI,PCI Express,USB2,Firewire 400&800 و... وصل کنید مثل یک PC. اما امکان داره از نظر نرم افزاری سازگار نباشه و بهتره با شرکت سازنده ی کارتتون تماس بگیرید و بپرسید.
درمورد کار با خود مکینتاش هم به دلیل کپی برداری که ویندوز از همون ابتدا ازش داشته شما حس نا آشنایی نخواهید داشت :lol: این رو هم بدونین که کار با مکینتاش از ویندوز راحت تره.
دیگه تصمیم با خودتونه.
2004-08-08, 11:59 AM,
ارسال : #23

mr_mohammad نویسنده :علی اقا وان شبیه سازه نصب میشه ولی تو خط فرمان اجرا نشد...
راه خاصی داره اجراش؟؟؟؟
شما فعلا این راهنمای ویندوز رو بخونید تا من راهنمای کامل رو در irmug بنویسم.
البته درکل فرق زیادی ندارن.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=6633&page=1">http://forum.persiantools.com/showthrea ... 633&page=1</a><!-- m -->
mkargar نویسنده :بله...قيمت اين سيستمها ها به دلايلي که مهمان عزيز گفتن واقعا گران هست...فکر نکنم براي ما ايرانيها اين قيمت به صرفه باشه...قيمتها واقعا گران و سر سام آور است..(من هم خيلي دلم ميخواد اين سيستم رو داشتم و خيلي چيزها هم دربارش شنيدم)... Tongue
البته اگر کسي اين 3 ميليون داشته باشه و براش چيزي نباشه،خوب...اين ديگه يک حرف ديگه است.. Smile
Anonymous نویسنده :خوب دوست عزيز سري رو كه درد نميكنه كه دستمال نمي بندند !
به نظر من وقتي شما با پي سي براي كاراتون مشكلي نداريد بهتره كه پولتونو دور نريزيد. البته به قول اون دوستمون در بالا "مگر اينكه بخوايد دكور خونه تون رو تكميل كنيد".
البته اين قيمت بالاي مك در ايران ناشي از تحريم اقتصادي آمريكا و سود جوئي يك عده در اين وسط هستش كه شايد هم كمي حق داشته باشند. ولي اين رو در نظر بگيريد كه اگر نياز به قطعه پيدا كنيد و يا اينكه مثلا كارت كپچرتون جوابگو نباشه و بخوايد يك كارت ديگه بگيريد ، اونوقت بايد يك پول حسابي بديد به اين آقايون و يا دست به دامن يكي بشيد كه براتون از خارج بگيره بياره.

من در قدرت و تكنولو‍ژي بالاي اين كامپيوتر ها هيچ شكي ندارم چون اونا رو از نزديك ديدم. ولي به درد ما با اين شرايط فعلي نميخوره مگر اينكه پول برامون زياد مهم نباشه!
موفق باشيد
من با قیمت بالای مکینتاش در ایران موافقم اما خوب اگر پول داشته باشیم از نظر من بازم میارزه.
Anonymouse نویسنده :ای مک رو هم قیمت کردم یک میلیون و صد هزار تومن. نمیدونم سرعتش چقدره و معادل چه سرعتی در اینتل یا اتلونه.
والا emac هم خوبه اما خوب آخرین شماره ی PC Magazine مقایسه ای بین کامپیوترهای ارزون و همچنین laptop های ارزون انجام داده بود در اون آزمایشها eMac خیلی خوب عمل نکرده بود اما در قسمت مقایسه laptop ها iBook "editor's choice" رو گرفت :wink:
اگر مدلی با قیمت مناسب و کارایی خوب می خواهید منتظر iMac با پردازنده ی G5 باشید.
2004-08-08, 01:37 PM,
ارسال : #24

نقل قول :این رو هم بدونین که کار با مکینتاش از ویندوز راحت تره.
دیگه تصمیم با خودتونه.
علی اقا اول از همه ممنون از اطلاعات بسیار ارزنده ای که دادید.
دوم اینکه من که خودم به شخصه این همه پول ندارم بدم مکینتاش بخرم اونم اگه اجرا بشه یا نه...مگه این که کپیش رو گیر بیارم که اونم بعید. خیلی‌ها نمی دونن اصلا مکینتاش چیه!!!!
سومم اینکه فعلا همین لینوکس برای ما فقیر فرا ها خیلی خوبه.... :lol:
راستی اون لینکی که دادی راهنمای خیلی خوبی بود . خودتون نوشته بودید؟؟؟؟
این pear pc تو لینوکس تریبا تنظیماتش مثل ویندوزه.
من الان فقط مشکل فضای خالی رو هارد برای اون 6 گیگا بایت پارتیشن و خود مکینتاش رو دارم.. :cry:

آموزش بدون محدودیت
2004-08-08, 04:15 PM,
ارسال : #25

Mac OS X 10.3 رو اگر خواستید چند جا آدرس بدم نسخه ی کپی 3CD هم هست.(متاسفانه مثل اینکه CD4 وارد ایران نشده،البته چندان هم لازم نمی شد برای ما، توش Xcode و X11 SDK رو داشت ولی خود X11 در cd3 هست) نصب شدنش هم الان که نسخه ی 0.3pre هستیم دیگه حتما نصب میشه اما خوب هنوز بعضی اشکالات هست. تو این مدت این برنامه خیلی پیشرفت کرده. و اما درمورد نویسنده ی اون مطلب بله خودم هستم Tongue
اما درمورد فضای خالی اگر نسخه های قبلی Mac OS X رو پیدا کنید(ترجیحا 10.2) می توانید بر روی یک Hard Disk Image 3 GB هم نصب کنید.
موفق باشید.

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2004-08-09, 06:42 AM,
ارسال : #26

علی آقا من نمیدونم از شما چه طور تشکر کنم. خیلی لذت بردم از راهنمایی های شما. من هنوز آن لینکی که
دادین رو نخوندم ولی از آخرین پست شما این جور برداشت کردم که آخرین ورژن سیستم عامل مک روی پی سی ؛ البته با تمهیداتی قابل نصبه! درست فهمیدم؟
اگه مشکل داشتن فضای خالی روی هارده؛ همه هاردم
تقدیم به اون !!( به جز لینوکسم) ؛ برای من مهمه که این فاینال کات پرو رو ببینم. فکر می کنم اگه مک او اس
ایکس رو نصب کنم لابد این نرم افزار و بقیه رو هم می تونم ببینم. من منتظر یه راهنمایی جامع و کامل در این مورد می مونم ؛ فکر می کنم اگه فرصت نوشتنش رو داشته باشین ؛ چه این جا ؛ چه تو انجمن مک ؛ خیلی قابل استفاده باشه و خیلی استقبال شه. لطفا محل خرید سی دی و نرم افزار های مربوطه رو هم ذکر کنین
که پس از خواندن دستور العمل مربوطه ؛ مو به مو آن را
اجرا کنیم. باز هم تشکر.
2004-08-09, 11:14 AM,
ارسال : #27

نقل قول :... Mac OS X 10.3 رو اگر خواستید چند جا آدرس بدم نسخه ی کپی 3CD هم هست.(متاسفانه مثل اینکه CD4
علی اقا ادرسه رو بده بریم بگیریی نصب کنیم ببینیم چیه این مکینتاش؟؟؟!!!
راستی این cdهاش رو میشه با virtual cd ایمیج گرفت؟؟؟؟

آموزش بدون محدودیت
2004-08-09, 12:07 PM,
ارسال : #28

علی آقا
آیا در مک میشه برنامه های ویندوز رو هم اجرا کرد؟
2004-08-09, 12:18 PM,
ارسال : #29

redhatxman نویسنده :علی آقا من نمیدونم از شما چه طور تشکر کنم. خیلی لذت بردم از راهنمایی های شما. من هنوز آن لینکی که
دادین رو نخوندم ولی از آخرین پست شما این جور برداشت کردم که آخرین ورژن سیستم عامل مک روی پی سی ؛ البته با تمهیداتی قابل نصبه! درست فهمیدم؟
اگه مشکل داشتن فضای خالی روی هارده؛ همه هاردم
تقدیم به اون !!( به جز لینوکسم) ؛ برای من مهمه که این فاینال کات پرو رو ببینم. فکر می کنم اگه مک او اس
ایکس رو نصب کنم لابد این نرم افزار و بقیه رو هم می تونم ببینم. من منتظر یه راهنمایی جامع و کامل در این مورد می مونم ؛ فکر می کنم اگه فرصت نوشتنش رو داشته باشین ؛ چه این جا ؛ چه تو انجمن مک ؛ خیلی قابل استفاده باشه و خیلی استقبال شه. لطفا محل خرید سی دی و نرم افزار های مربوطه رو هم ذکر کنین
که پس از خواندن دستور العمل مربوطه ؛ مو به مو آن را
اجرا کنیم. باز هم تشکر.
خواهش می کنم Smile
بله میشه اجرا کرد اما با سرعت پایین و ناسازگاری با برنامه های بزرگ! هیچوقت نمیشه این رو جایگزین یک مکینتاش واقعی کرد. اما برای آشنایی و اعتماد شما به این سیستم عامل توصیه می کنم بر روی PearPC نصبش کنید. راهنمای کاملش رو هم چشم سعی می کنم زودتر بنویسم. البته این راهنمای نسخه ی ویندوز خیلی فرق نداره اگر خواستید در لینوکس هم امتحانش کنید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=6633&page=1">http://forum.persiantools.com/showthrea ... 633&page=1</a><!-- m -->
جاهایی که نرم افزارهاشو می فروشن:
بازار رضا:تکنو2000 و شاید خیلی مغازه های دیگه اش.
مجتمع پایتخت:تدارک نرم افزار(طبقه اول) و بقلیش طبقه های بالا هم شایان و یه مغازه دیگه. اینقدر از در و دیوار تصاویر Apple و نرم افزارهاشو آویزون کردن حتما می بینیشون Wink
موفق باشی.
2004-08-09, 12:26 PM,
ارسال : #30

Anonymous نویسنده :علی آقا
آیا در مک میشه برنامه های ویندوز رو هم اجرا کرد؟
شما می توانید در مکینتاش با استفاده از Virtual PC,Bochs,Qemu سیستم عامل های PC مانند ویندوز و لینوکس رو نصب و اجرا کنید با سرعت مناسب. اما اگر برنامه ای مانند Wine می خواهید می توانید از DarWine استفاده کنید که نسخه ای از wine برای Mac OS X هست و همچنین امکان ادغام شدن با شبیه سازهای x86 مانند Qemu را دارد و از این طریق برنامه ها را اجرا می کند.
سایت این برنامه:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://darwine.opendarwin.org/">http://darwine.opendarwin.org/</a><!-- m -->
2004-08-09, 12:35 PM,
ارسال : #31

mr_mohammad نویسنده :
نقل قول :... Mac OS X 10.3 رو اگر خواستید چند جا آدرس بدم نسخه ی کپی 3CD هم هست.(متاسفانه مثل اینکه CD4
علی اقا ادرسه رو بده بریم بگیریی نصب کنیم ببینیم چیه این مکینتاش؟؟؟!!!
راستی این cdهاش رو میشه با virtual cd ایمیج گرفت؟؟؟؟
تو دو نوشته بالاتر نوشتم آدرس رو :wink:
اما برای گرفتن image اکثرا با فایل سیستم HFS+ ناسازگارن اما خوب برای لینوکس خیلی آسون میشه اینکارو کرد:
cp /dev/cdrom imagename.iso
موفق باشی. :wink:
2004-08-09, 02:34 PM,
ارسال : #32

ممنون اقای علی رستگار واقعا راهنمایی‌هاتون عالی بود...
چشم با لینوکس ایمیج می گیرم....
راستی این فایل ppccfg.example تو لینوکس باید بقل دستور ppc تو مسیر /usr/local/bin باشه یا تو پوشه home باشه اشکالی نداره؟؟؟؟

آموزش بدون محدودیت
2004-08-09, 02:58 PM,
ارسال : #33

هرجایی باشه و اسم فایل رو هم هرچیز دیگه ای بذاری عمل می کنه Wink

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2004-08-09, 08:07 PM,
ارسال : #34

ممنون از راهنماییت....

آموزش بدون محدودیت

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان