لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 1 رأي - معدل امتيازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
2009-09-10, 08:58 PM,
ارسال : #361

دوستان من اکثر صفحات و مقالات رو خوندم ولی در هیچ کدم از کودک های تصویر و صدا حرفی نزده که چه جوری مثلا برای برنامه kaffeine نصب و استفاده کنیم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-09-10, 09:35 PM,
ارسال : #362

سلام دادش huxus جان کجایی شما ؟ این DVB protocol source را از کجا باید دان کنم ؟
2009-09-15, 06:34 AM,
ارسال : #363

با سلام
یه مقدار راه را اشتباه رفتید
برای استفاده از dvb در totem شما باید totem را در حالت پشتیبانی از gstreamer کامپایل کنید که حالت پیشفرض کامپایل هم همین است
اگر totem شما از قبل نصب است و میخواهید بدانید موتور ان چیست در خط فرمان دستورهای زیر را وارد کنید
[ltr]totem-gstreamer
totem-xine[/ltr]
برنامه باید با دستور اول بارکذاری بشه

بعد باید بسته های زیر را نصب کنید
[ltr]gst-plugins-base
gst-plugins-bad
gst-plugins-ugly[/ltr]
حالا channel.conf شما که باید فرمت zap داشته باشه داخل پوشه gstreamer-0.10. در دایرکتوری خانگی شما با نام dvb-channels.conf کپی بشه
در اینجا تصویری از برنامه را ملاحظّه بفرمایین
البته در حالت کلی gstreamer موتور خوبی نبوده است بهمین خاطر هم در مقاله به ان اشاره نکردم
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-09-15, 05:49 PM,
ارسال : #364

نقل قول :شما اول باید پلاگین cccam رو تو لینوکس نصب کنید بعد با sc-plugin کار کنید با یکم سرچ تو گوگل کار شما راه میفته ( مثل این لینک گوگل <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.google.com/search?q=%D9%86">http://www.google.com/search?q=%D9%86</a><!-- m -->%D ... firefox-a)
یکم سرچ که چه عرض کنم کلی توی گوگل وسایتهای ماهواره فارسی و لاتین به دنبال نصب و نحوه استفاده از پلاگین و کارت شرینگ CCcam گشتم و باز هم در حال جستجو هستم اما هنوز به جایی نرسیدم تنها کاری که انجام دادم نسخه پلاگین دبیان sc-plugin-0.4.2-svn deb package را نصب کردم حال سئوالی که مطرح است اگر این پلاگین واقعا نصب شده در پلیر کافیین چگونه قابل مشاهده است ؟ و چگونه باید کارت شرینگ CCcam را در این پلاگین راه اندازی کرد ؟ و یک سئوال مهمتر اینکه با توجه به ساخت کارت شرینگ CCcam توسط لینوکس کاران برای استفاده در لینوکس چرا کمتر مطلبی در این باره است در حالی که مقالات متعددی در این باره از ویندوز کاران منتشر شده که کارت شرینگ CCcam را از روی لینوکس مشابه سازی نموده و به جامعه ویندوزی ارائه کرده اند ؟
هنوز هم در حال پرس و جو برای رسیدن به جواب سئوالات خود هستم لطفا اگر کسی میتواند به سئوالات من جواب دهد مرا راهنمایی کند. متشکرم
2009-09-15, 10:02 PM,
ارسال : #365

سلام huxus جان تمام کارهایی که فرمودید انجام دادم اون ارور دیگه نمیاد ولی وقتی روی یک کانال مثل PMC کلید میکنم تا نمایش داده بشه totem چیزی نمایش نمیده و پنجره برنامه کم کم به رنگ سیاه در میاد و مینجوری میمونه تا برنامه را ببندم
اینم خروجی برنامه
در همین لحظه که میخواستم خروجی را بگذارم totem در ترمینال باز کردم وقتی pmc را انتخاب کردم تصویر نشون میده که خیلی خیلی بد تر از کافپین است تصویر هی فریز میشه و صدا همین طور شما درست میگفتید که این موتور خوبی نیست اما خروجی را میگذارم

totem-gstreamer

(totem-gstreamer:4255): Pango-WARNING **: Invalid UTF-8 string passed to pango_layout_set_text()

(totem-gstreamer:4255): Pango-WARNING **: Invalid UTF-8 string passed to pango_layout_set_text()

راستی من این vdr-1.6.0.tar.bz2 را از سایتش دان کردم اونجا گفته بود ظاهرا میشه خودشو کامپایل و نصب کرد و به صورت مستقل استفاده کرد بدون استفاده از برنامه دیگری اما موقع اجرای دستور make جهت شروع کامپایل این ارور را میده

In file included from audio.c:12:
dvbdevice.h:19:2: error: #error VDR requires Linux DVB driver API version 3!
In file included from dvbdevice.c:10:
In file included from dvbosd.c:15:
In file included from eitscan.c:13:
In file included from vdr.c:45:
make: *** Deleting file `.dependencies'
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 audio.c
make: *** [audio.o] Error 1

اصلا امکان استفاده تنها از VDR است یا باید مثل مقاله توی سایت با پلیر های دیگر ترکیب بشه
2009-09-15, 10:03 PM,
ارسال : #366

سلام huxus جان تمام کارهایی که فرمودید انجام دادم اون ارور دیگه نمیاد ولی وقتی روی یک کانال مثل PMC کلید میکنم تا نمایش داده بشه totem چیزی نمایش نمیده و پنجره برنامه کم کم به رنگ سیاه در میاد و مینجوری میمونه تا برنامه را ببندم
اینم خروجی برنامه
در همین لحظه که میخواستم خروجی را بگذارم totem در ترمینال باز کردم وقتی pmc را انتخاب کردم تصویر نشون میده که خیلی خیلی بد تر از کافپین است تصویر هی فریز میشه و صدا همین طور شما درست میگفتید که این موتور خوبی نیست اما خروجی را میگذارم

totem-gstreamer

راستی من این vdr-1.6.0.tar.bz2 را از سایتش دان کردم اونجا گفته بود ظاهرا میشه خودشو کامپایل و نصب کرد و به صورت مستقل استفاده کرد بدون استفاده از برنامه دیگری اما موقع اجرای دستور make جهت شروع کامپایل این ارور را میده

In file included from dvbdevice.c:10:
In file included from dvbosd.c:15:
In file included from eitscan.c:13:
In file included from vdr.c:45:
make: *** Deleting file `.dependencies'
g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -Wno-parentheses -c -DREMOTE_KBD -DLIRC_DEVICE=\"/dev/lircd\" -DRCU_DEVICE=\"/dev/ttyS1\" -D_GNU_SOURCE -DVIDEODIR=\"/video\" -DCONFDIR=\"/video\" -DPLUGINDIR=\"./PLUGINS/lib\" -DLOCDIR=\"./locale\" -I/usr/include/freetype2 audio.c
make: *** [audio.o] Error 1

اصلا امکان استفاده تنها از VDR است یا باید مثل مقاله توی سایت با پلیر های دیگر ترکیب بشه
2009-09-15, 10:14 PM,
ارسال : #367

با سلام
اگر کارت نکسوس داشته باشید vdr بتنهایی برای شما کافی است
در غیر اینصورت باید از پلاگین xineاستفاده کنید

بطر کلی vdr برنامه تقریبا بدون نقصی است و کیفیت بسیار بالایی داره

ضمنا از نسخه های جدیدتر این برنامه استفاده کنید
2009-09-16, 06:10 AM,
ارسال : #368

سلام کارتم که گفتم Skystar 2 Rev 2.8a است اما درمورد استفاده از Xine امتحان میکنم پس ظاهرا اگر از xine + vdr استفاده کنم موتور vdr تصاویر را پردازش میکنه نه xine البته در حال حاضر وقتی روی دکمه dvb در xine کلیک میکنم برنامه بسته میشه
در ابونتو 8.10 نمیدونم چیکار کردم که یه بار شد و برنامه بسته نشد ولی در موقع کانال عوض کردن طول میکشید و در ugi برنامه نشون میداد که اول باید کانال را بافر کنه و بعد پخش کنه خیلی افتضاح بود بحرحال ممنون
2009-09-17, 05:37 PM,
ارسال : #369

با سلام
huxus عزیز ، مقاله شما درباره کارتهای دی وی بی را خواندم خیلی خوب و مفید است اما یک پیشنهاد هم دارم شما درباره انواع پلیرها و اینترنت آفلاین و آنلاین و طریقه نصب کارتها توضیح کاملی دادید اما جای یک کاستی وجود دارد و آن هم نبود طریقه نصب پلاگین ها ، سافت کم ها و کارت شرینگها از جمله gbox و CCcam در پلیرها و نحوه باز کردن کانالهای کارتی . امیدوارم این مورد هم در ویرایشهای بعدی مقاله لحاظ شود . چون ویندوزکاران در این باره مقالات زیادی دارند و نمیخوام جلوشون کم بیاریم و به همین خاطر هم به فارسی و لاتین جستجو کردم اما هنوز به جایی نرسیدم . متشکرم
2009-09-18, 12:06 AM,
ارسال : #370

با سلام

>>اما جای یک کاستی وجود دارد و آن هم نبود طریقه نصب پلاگین ها ، سافت کم ها و کارت شرینگها از جمله gbox و CCcam در پلیرها و نحوه باز کردن کانالهای کارتی

باز کردن کانالهای کارتی (بروش غیر قانونی) بدلیل تضییع حقوق provider در اکثر کشورها جرم و قابل پیگرد قانونی است

بنابراین فکر میکنم اموزش مربوطه خلاف قوانین این انجمن باشه
البته این نظر شخصی منه و عقیده ناظرین انجمن هم بسیار مهم و تعیین کننده است
اگر اونها اموزش مربوطه را لازم بدونن حتما اوامر را اطاعت میکنم

باز هم ممنون از توجه شما دوست گرامی
2009-09-18, 05:33 PM,
ارسال : #371

من برای تماشای کانالها از پلیر کافیین استفاده میکنم . اما روی بعضی از کانالها که میروم فریز میشود و پلیر قفل میشه و چاره ای نیست جز اینکه پلیر را ببندم اما برای دوباره باز کردن پلیر باید کامپیوتر ریستارت شود . لطفا بگین مشکل فریز کانال و قفل شدن پلیر چه طوری برطرف میشه ؟ متشکرم
2009-09-19, 09:20 PM,
ارسال : #372

شما بفرمایید بعد از فریز شدن ایا میتونید یک ویدئو را از روی دیسک سخت باز کنید با همون کافئین؟
2009-09-20, 01:19 AM,
ارسال : #373

نقل قول :شما بفرمایید بعد از فریز شدن ایا میتونید یک ویدئو را از روی دیسک سخت باز کنید با همون کافئین؟
خیر
2009-09-20, 12:27 PM,
ارسال : #374

ایا بعد از فریز شدن و بستن کافیین میتونید بدون restart دوباره اون را باز کنی و یک ویدیو از روی دیسک سخت سیستم باز کنی؟

اگر باز هم باز نشد logoff کن بعد alt+ctl+f1 را بزن با کاربر ریشه در حالت متنی login کن و دستور زیر را بزن
/etc/init.d/gdm restart
بعد با نام کاربری تون login کنید و ببینید درست شده یا نه؟
2009-09-20, 09:54 PM,
ارسال : #375

نقل قول :اگر باز هم باز نشد logoff کن بعد alt+ctl+f1 را بزن با کاربر ریشه در حالت متنی login کن و دستور زیر را بزن
/etc/init.d/gdm restart
بعد با نام کاربری تون login کنید و ببینید درست شده یا نه؟

با انجام این کاری که گفتید دیگه نیاز به ریستارت کامپیوتر نیست متشکرم .
ولی هنوز مشکل فریز کانال ها وجود داره چگونه میشه این مشکل را برطرف کرد ؟
2009-09-20, 11:03 PM,
ارسال : #376

اگه با restart کردن gdm مشکل شما برطرف شد مشکل شما از راه انداز کارت گرافیک است
گرافبک شما بدرستی نصب نیست
2009-09-22, 11:45 AM,
ارسال : #377

نقل قول :با سلام

>>اما جای یک کاستی وجود دارد و آن هم نبود طریقه نصب پلاگین ها ، سافت کم ها و کارت شرینگها از جمله gbox و CCcam در پلیرها و نحوه باز کردن کانالهای کارتی

باز کردن کانالهای کارتی (بروش غیر قانونی) بدلیل تضییع حقوق provider در اکثر کشورها جرم و قابل پیگرد قانونی است

بنابراین فکر میکنم اموزش مربوطه خلاف قوانین این انجمن باشه
البته این نظر شخصی منه و عقیده ناظرین انجمن هم بسیار مهم و تعیین کننده است
اگر اونها اموزش مربوطه را لازم بدونن حتما اوامر را اطاعت میکنم

باز هم ممنون از توجه شما دوست گرامی

من فقط به خاطر دو برنامه در ویندوز هنوز نتوانستم به طور کامل به لینوکس نقل مکان کنم یکی از آنها همین نحوه نصب و راه اندازی و استفاده از پلاگینها و کارت شرینگ است که امیدوارم هر چه زودتر به آن دست پیدا کنم بخاطر اینکه دیگه از ویندوز خوشم نمیاد . بنابراین میخواستم اگر این آموزش در اینجا خلاف قوانین این انجمن میباشد و شما هم نمیتوانید خلاف آن عمل کنید لطفا یک مرجع لاتین یا فارسی و یک وب سایت در این زمینه معرفی کنید که هر چی در اینترنت گشتم هنوز به جایی نرسیدم . متشکرم
2009-09-22, 08:56 PM,
ارسال : #378

با سلام
ابنهم لینک شما
فقط با دقت مطالعه بفرمایید
2009-09-23, 06:26 AM,
ارسال : #379

نقل قول :اگه با restart کردن gdm مشکل شما برطرف شد مشکل شما از راه انداز کارت گرافیک است
گرافبک شما بدرستی نصب نیست
از کجا بدونم که کارت گرافیکم به طور کامل و صحیح نصب شده است ؟
2009-09-24, 06:21 PM,
ارسال : #380

خوب این بستگی به نوع کارت گرافیک شما داره
در مورد نصب کارتهای گرافیک مقالات زیادی هست
حتی توی همین انجمن
یه جستجویی بکنید

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 4 مهمان