لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

نظر سنجي : تا چه حد با FreeBSD آشنا هستید؟
تا بحال نصب نکرده ام 66.67% 2 66.67%
نصب و تست کرده ام ولی استفاده نمیکنم 33.33% 1 33.33%
همه 3 راي 100%
* شما اين گزينه را راي خود کرديد. [مشاهده نتايج]

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
غول با شاخ و دم ***FreeBSD***
2011-01-21, 12:15 AM,
ارسال : #11
پاسخ: Re: پاسخ: غول با شاخ و دم ***FreeBSD***
نقل قول :سیستم Production یعنی چی دقیقا؟

سیستم production یعنی سیستمی که برای test و debug و ... نباشه. یعنی سیستمی که قراره بطور جدی برای امری (سرور/دسکتاپ/...) بکار بره. مثلا سیستم پروداکشن باید پایدار باشه و باگ نداشته باشه...

نقل قول :مثلا به یه جنتوکار توصیه میکنی بیاد FreeBSD؟

بستگی داره با چیه gentoo حال میکنه. اگر به دلیل خاصلی رفته جنتو نه. ولی اگر با کامپایل-بازی حال میکرده که رفته جنتو آره شدیدا. البته من هم که سابقه چندانی در FreeBSD ندارم. حدود دو ماهه اصلا نصبش کردم و دو سه هفته بیشتر نیست که به حدی رسوندم که استفاده کنم و بیام تکنوتاکس و ... . ظاهرا freebsd یک سیستم پکیج داره قراره که عین لینوکس همه چی بسته بندی شده باشه و dependency و فلان و بیسار و مثلا با یک دستور yum -y install 'openoffice*' اوپن آفیس نصب بشه ولی خودمونیم پکیج هاش خیلی *** هست. همون کامپایل باید کرد.

نقل قول :OpenBSD به جز مسائل امنیتی با FreeBSD چه فرقی داره؟

آره آقا. بعضیا فکر میکنن FreeBSD و OpenBSD و ... توزیع های bsd هستند ولی اصلا اینطور نیست. تاریخچه اش اول freebsd handbook هستش. اول NetBSD بوده بر پایه 4.4 BSD UNIX Net/2.0 بعدش OpenBSD و FreeBSD از اون مشتق شدن و جداگانه ادامه دادن. الان شاید ۱۵ سال از اون موقع بگذره. هرچند که همه شون آزاد هستند ولی شباهتشون از توزیع های لینوکس کمتره.

نقل قول :میتونی ازش به عنوان دسکتاپ استفاده کنی مثل FreeBSD؟

والا من فعلا freebsd را تا حدودی راه انداختم. قبلا openbsd و netbsd را نصب کرده ام ولی فقط نصب خشک و خالی و هیچ کاری باهاشون نکردم. محیط گرافیکی openbsd رو میدونم داره چون gnobsd یک محیط گرافیکی gnome روی openbsd میده بهت. اون خوبه. ولی خود openbsd قشنگ موقع نصبش نشون میده با کی طرف هستی.... محیط نصبش یک چیزی شبیه محیط fdisk در لینوکس هستش... شما به نظر من freebsd نصب کن اول... (هرچند که نظرم حرفه ای نیست/خودم هم تازه کارم)

همیشه پیشگام ... همیشه بهترین ... همیشه فدورا
http://persian-foss-legal.blogspot.com
http://www.tesla-sanat.com
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

پيام هاي اين موضوع
غول با شاخ و دم ***FreeBSD*** - توسط bsdlinux - 2011-01-18, 10:00 PM,
پاسخ: غول با شاخ و دم ***FreeBSD*** - توسط مهمان - 2011-01-18, 10:51 PM,
پاسخ: غول با شاخ و دم ***FreeBSD*** - توسط مهمان - 2011-01-20, 05:49 PM,
پاسخ: غول با شاخ و دم ***FreeBSD*** - توسط navi - 2011-01-20, 05:58 PM,
Re: پاسخ: غول با شاخ و دم ***FreeBSD*** - توسط مهمان - 2011-01-20, 11:48 PM,
پاسخ: Re: پاسخ: غول با شاخ و دم ***FreeBSD*** - توسط bsdlinux - 2011-01-21, 12:15 AM

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان