لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دات نت در لینوکس
2007-10-09, 10:30 PM,
ارسال : #21

چرا چيزي مثل .net نبايد تو گنو/لينوكس براي زبان هاي ديگه باشه؟!
چه بدي اي داره؟!
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-10-09, 10:43 PM,
ارسال : #22

همه ما خواسته و نا خواسته با میکروسافت پا به این عرصه گذاشتیم
حلا دور از انصاف هس که بگیم : ميكروسافت چيه؟؟
برای یک کاربر تازه کار هم چیزی بهتر از ميكروسافت پیدا نمیشه.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-10-09, 10:50 PM,
ارسال : #23

اتفاقا برای یک کاربر تازه‌کار توزیع‌های گنو/لینوکس به مراتب ساده‌تر هستند.برای کاربران قدیمی تغییر کردن سخته...

[عکس : banner.png]
2007-10-10, 02:11 AM,
ارسال : #24

سلام،فکر میکنم حق با emilsedgh باشه به نظر میاد یاد گرفتن لینوکس به خصوص توزیع‌های ساده‌ی اون اگر از پایه باشه هم مطالب بیشتری به کارآموز یاد میده و هم اصول کاری رو واضح و روشن بیان میکنه نه مثل مایکروسافت که خیلی از چیزهارو پنهان میکنه،من شخصا فکر میکنم از وقتی که به طور جدی با لینوکس کار کردم خیلی چیزهارو که قبلا نمیدونستم و در ویندوز پنهان بود آموخته‌ام. خدارو بی اندازه شکر

ای خدا جان را عطا کن آن مقام -- کندرو بی حرف می روید کلام

هرکه عاشق دیدیش معشوق دان -- کوبه نسبت هست هم این و هم آن
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-10-10, 05:56 AM,
ارسال : #25

من توزیع PCLinuxOS 2007 را به کاربران تازه کار توصیه می کنم که بسیار ساده است. و در ضمن سیستم MacOS X هم بد نیست.
2007-10-10, 04:58 PM,
ارسال : #26

سروش-آسمانی نویسنده :سلام،فکر میکنم حق با emilsedgh باشه به نظر میاد یاد گرفتن لینوکس به خصوص توزیع‌های ساده‌ی اون اگر از پایه باشه هم مطالب بیشتری به کارآموز یاد میده و هم اصول کاری رو واضح و روشن بیان میکنه نه مثل مایکروسافت که خیلی از چیزهارو پنهان میکنه،من شخصا فکر میکنم از وقتی که به طور جدی با لینوکس کار کردم خیلی چیزهارو که قبلا نمیدونستم و در ویندوز پنهان بود آموخته‌ام. خدارو بی اندازه شکر
این ویندوز و خط فرمانش و داس من رو تا مدتها گیج و گمراه کرده بود و برام هزارتا سوال درست شده بود.
فکر میکردم خط فرمان یه سیستم عامل نسل عهد بوقه که دیگه داره منقرض میشه و ضمنا فقط ۱۶ بیتی هم هست و غیره و غیره.
آدم وقتی یه چیزی رو از پایه بیاد بالا بهتر میفهمه و اصولی تر.
ولی با ویندوز ابتدا کلی میای بالا با کلی ابهام و سوال و گمراهی همراهت. بعد تازه دوزاریت به مرور میفته که آشنایی گنو/لینوکس سرعت این جریان به حد سرعت نور میرسونه!!
ضمنا یه زمانی میرسه که واقعا آدم خوراک اطلاعاتی میخواد. توی ویندوز دیگه هیچی نبود! همش بسته و مختصر. همش میخوردم به دیوار بتونی!!
همش یاد بگیری این تابع رو صدا کن واست فلان میکنه و چیز دیگه ای جز این بلد نباشی دیگه آدم رو به مرز احساس حقارت شدید میکشونه. چون آدم یه چیزی بیشتر میخواد. نه اینکه منتظر جناب گیتس باشه یه لطفی بهش بکنه یا اسباب بازی جدید بیرون بده.
مثلا احساس میکنی دوتا چرخ بهش اضافه میکنن اتومبیل شخصی رو بجای کامیون بازی کنی :lol:

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2007-10-10, 04:59 PM,
ارسال : #27

نقل قول :
نقل قول :مگه میشه نباشه

نشد که نداره ولی احتمالش کمه.
میکروسافت محصول تحت جی پی ال هم داره بنظرم. فکر کنم چند وقت پیش در یک موردی تصادفا به بخشی از سایت میکروسافت برخوردم که چنین برنامه هایی توش بود. البته برنامه های محدود شده و غیراصلی بودن. یه چیزایی تو مایهء ابزار برنامه نویسی بودن بنظرم. شما اطلاع دارید؟
البته اینها که محصولات کوچکی بوده احتمالا و نمیشه با دات نت مقایسه کرد؛ ضمنا یادم نیست مال چه تاریخی بودن.
ولی همینکه میکروسافت حاضر شده لایسنس جی پی ال رو اینطوری به رسمیت بشناسه خودش کلیه! حتی اگر فقط به قصد تبلیغات و عوام فریبی بوده باشه بازم موفقیت و شدت تاثیر فلسفهء نرم افزار آزاد رو نشون میده.

خب حالا بفرمایید محدودیتهای روی دات نت چی هست بطور مثال.

خواهش میکنم :wink:
خواهش کردما :cry:

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

رفتن به انجمن :