لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 1 رأي - معدل امتيازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگي نصب کارتهاي ماهواره(DVB)
2010-08-06, 11:46 AM,
ارسال : #741

با سلام

1- در vdr چطوری میشه کانالها رو سرچ کرد ؟

این برنامه ذاتا توانایی اسکن نداره و فقط میتونه کانالها را اپدیت کنه مثلل اپدیت کردن pid کانالها و اضافه کردن کانالهای جدیدی که بعد از اسکن در یک ترانسپندر ایجاد میشند
ولی قابلیت اسکن کانالها از طریق پلاگین به برنامه اضافه میشه

2- چطوری میشه لیست کانالها رو تغییر داد و لیستهای دیگه رو جایگزین کرد؟

لیsت را میشه بدون خارج شدن از برنامه تغییر داد(ادیت کانالهاو کم وزیاد کردن تعداد اونها) ولی برای تغییر channellist باید از برنامه خارج شده و دستی محتویات اونرا تغییر بدبد

3- دراین ادرس( <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vdr-settings.com/download">http://www.vdr-settings.com/download</a><!-- m -->) لیست یکسری کانال برای vdr موجوده آیا اپدیت کانالهاست یا اینکه برای باز کردن کانالهای پولیه؟

نه یه لیست کانال معمولیه

4-در مورد sc اطلاعاتی میخوام(طرقه نصب - محل اپدیت و هرچیزی که لازمه)

مقررات این انجمن اجازه بحث در این مورد را نمیده به dvbn مراجعه کنید

5- در مورد طریقه فعالسازی ریموت کنترل کارتهای با در vdr راهنمایی می خواستم من تا مرحله learning remote control key پیش رفتم یکسری از دکمه رو تنظیم کردم ولی یکسری یا فعال نمی شدند و یا عملکردشون با کلیدهای دیگه جابجا میشه منظورم اینه که برای فعال سازی، یک دکمه خاص از vdr پیشنهاد میشه که باید بروی ریموت همون فشار داده بشه که در عمل به مشکل ذکر شده بر می خورم

بسته نوع ریموت شاید لازم باشه تغییراتی را تو بعضی setting ها انجام بدید
تمام سوالات شما بطور کامل در اینجا جواب داده شده
اگه جایی مبهم بود در خدمت هستم

در ضمن اگه میخواهید htpc بسازید یک مقدار معلومات الکترونیک نیاز دارید ضمنا ممکنه لازم باشه دست به حویه هم بشید توی این انجمن کمتر کسی را دیدم که حوصله این کار را داشته باشه- تعداد نمایش مقاله ماجولهای lcd گواه این ادعا است!!!!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-08-07, 03:56 PM,
ارسال : #742

با سلام
- آیااز پلاگین vdr-wirbelscan برای سرچ کانالها استفاده میشه؟
راستش درست حدس زدی قصدم همینه میخوام htpc با linux درست کنم برد و مدار اون ریموت vdr که در مقاله بهش اشاره کردید رو هم ساختم و آماده است چون در زمینه لینوکس مبتدیم یه مقدار سرعتم کمه ولی حوصله زیاد دارم و چشم به راهنماییهای شما Tongue
2010-08-07, 05:53 PM,
ارسال : #743

با سلام

>>- آیااز پلاگین vdr-wirbelscan برای سرچ کانالها استفاده میشه؟

بله

>>مدار اون ریموت vdr که در مقاله بهش اشاره کردید رو هم ساختم و آماده است

کدومشو ساختی؟ دو تا مدار هست یکی برای lirc یکی هم irda

>>در زمینه لینوکس مبتدیم یه مقدار سرعتم کمه ولی حوصله زیاد دارم

من هم در ابتدای کار همون چیزایی رو داشتم که شما حالا دارین-خیلی زود در زمینه لینوکس پیشرفت میکنین
با ارزوی موفقیت :wink:
2010-08-07, 09:48 PM,
ارسال : #744

با سلام
من مدار irdaرو ساختم البته همه اطلاعات مربوط ساختش رو از سايت vdr گرفتم ودر نهايت شما به من لطف داريد
2010-08-07, 10:40 PM,
ارسال : #745

با سلام
اکثر مادربردهای جدید از irda پشتیبانی نمیکنند
مطمین هستید میتونید ازش استفاده کنید؟
بنظر من اون طرح خیلی قدیمیه-من از این طرح استفاده کردم و خیلی خوب هم جواب داد
بدلیل اینکه در طرح فوق از پلاگین و نرم افزار استفاده میشه یکسری اشکالات داره ولی جلوه بسیار بهتری داره 8)
2010-08-08, 06:49 AM,
ارسال : #746

با سلام
راستش بخاطر همین irda کلی گشتم تا مادربرد مناسب رو پیدا کنم آخرش foxconn m61pmv رو خریدم مادر برد نسبتا جدیدیه و از irda پشتیبانی میکنه ولی عجب نمایشگریه از کجا میتونم اطلاعاتی در موردش پیدا کنم؟سیستم ریموت باهاشه یا اینکه مدار جداگانه داره؟
2010-08-08, 05:09 PM,
ارسال : #747

با سلام

اون میکروکنترلرpic را چطور پر کردید؟خودتون پروگرامر ساختید؟اگه اینطوره شماتیک اونرا میگذارید اینجا؟

>>ولی عجب نمایشگریه از کجا میتونم اطلاعاتی در موردش پیدا کنم؟

بابا تو همین قسمت لینوکس و سخت افزار هست!چسبناک هم هست پس مواظب باش!چطور اونرو ندیدی؟

>>سیستم ریموت باهاشه یا اینکه مدار جداگانه داره؟

نه- از lirc استفاده میشه!

اولین قدمها را بگذارید اینجاوبعد اینجاموفق باشید
2010-08-09, 11:31 AM,
ارسال : #748

با سلام
والا اون میکروکنترلر وهمون جاییکه خریدم پروگرام کرد الانم بدجوری به چسبناک چسبیدم Confusedhock:
یه سئوال در مورد پلاگین graphtft وروش راه اندازی و نمایشگرهاش دارم و چه فرقی با پلاگین graphlcd داره؟
2010-08-09, 03:32 PM,
ارسال : #749

نقل قول :بنظر من اون طرح خیلی قدیمیه-من از این طرح استفاده کردم و خیلی خوب هم جواب داد
ببخشید یادم رفت بپرسم این lcd ازنوع Toshiba T6963c هستش ؟
2010-08-09, 05:12 PM,
ارسال : #750

با سلام

>>الانم بدجوری به چسبناک چسبیدم

چندبار گفتم مواظب باش -بآزم گوش نکردی

>>یه سئوال در مورد پلاگین graphtft وروش راه اندازی و نمایشگرهاش دارم و چه فرقی با پلاگین graphlcd داره؟

‍اولی برای نمایشگرهای رنگی و دومی برای انواع تک رنگ هست راستش چون نوع اول هم گرون بود و هم یجوری بی مزه هم میشد(در کنار مانیتور) بیخیالش شدم و روش کار نکردم

>>ببخشید یادم رفت بپرسم این lcd ازنوع Toshiba T6963c هستش ؟

بله
2010-08-11, 12:13 PM,
ارسال : #751

با سلام
فکر کنم چسب چسبناک یکمی شل شده اگه امکان داره یه آپدیت بشه خیلی بهتره یکسری عکساش باز نمیشه توی این ادرس هم <!-- m --><a class="postlink" href="http://developer.berlios.de/projects/graphlcd">http://developer.berlios.de/projects/graphlcd</a><!-- m --> نرم افزار جدیدتر اومده ؟آیا با این ورژن جدید با راهنمایی قبلی شما در چسبناک میشه ادامه داد ؟
2010-08-11, 01:46 PM,
ارسال : #752

با سلام
بتاریخ اخرین پست دقت بفرمایین-مال سال 85 است
وقتی کسی علاقه نشون نده خوب هر کی باشه دلسرد میشه-با این وضع ایا اپدیت لازمه؟؟؟!!!
2010-08-12, 07:42 AM,
ارسال : #753

نقل قول :با سلام
فکر کنم چسب چسبناک یکمی شل شده اگه امکان داره یه آپدیت بشه خیلی بهتره یکسری عکساش باز نمیشه توی این ادرس هم <!-- m --><a class="postlink" href="http://developer.berlios.de/projects/graphlcd">http://developer.berlios.de/projects/graphlcd</a><!-- m --> نرم افزار جدیدتر اومده ؟آیا با این ورژن جدید با راهنمایی قبلی شما در چسبناک میشه ادامه داد ؟
با سلام
جاداره از زحمات اقای huxus در تهیه و ایجاد این مقالات تشکر کنم راستش علت اینکه این درخواست کردم این بود که خوشبختانه ویا بدبختانه تنها وتنها جاییکه بصورت کاربردی میشه در مورد لینوکس و سخت افزارهاش اطلاعات مفید و قابل اطمینان روی اینترنت پیدا کرد همین جاست (خانه امید ما اینجاست) یجورایی حیفه که اینطوری بمونه البته وقت هرکسی با ارزشه و می دونم تهیه این مقالات زمانبره
2010-08-15, 09:20 PM,
ارسال : #754

سلام huxus جان

من کارت کیو باکس 8920 اس۲ دارم سیگنال اس۱ رو دارم ولی هر کاری میکنم سیگنال اس۲ رو ندارم لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
2010-08-16, 09:49 AM,
ارسال : #755

نقل قول :بنظر من اون طرح خیلی قدیمیه-من از این طرح استفاده کردم و خیلی خوب هم جواب داد
با سلام huxus جان
یه سئوال برام پیش اومده آیا چیدمان المانهای تصویر در این ال سی دی رو میشه بصورتی چید که از این پانل بصورت ایستاده استفاده کرد Idea چون من یه مقدار از نظر ابعادی با برد زیری این پانل مشکل دارم :?:
با تشکر Big Grin
2010-08-16, 08:23 PM,
ارسال : #756

دوستان کسی میدونه چطوری میشه پروف ۷۵۰۰ رو توی اوبونتو ۱۰٫۰۴ نصب کرد؟
2010-08-16, 11:21 PM,
ارسال : #757

با سلام

>>یجورایی حیفه که اینطوری بمونه البته وقت هرکسی با ارزشه و می دونم تهیه این مقالات زمانبره

بروی چشم در اولین فرصت اوامر اطاعت میگردد

>>من کارت کیو باکس 8920 اس۲ دارم سیگنال اس۱ رو دارم ولی هر کاری میکنم سیگنال اس۲ رو ندارم لطفا راهنمایی کنید

لطف بفرمایید برای دانلود افلاین میخاهید یا برای تماشای تصویر-اگه برای تصویر میخواهید اسم برنامه را بفرمایین

>>آیا چیدمان المانهای تصویر در این ال سی دی رو میشه بصورتی چید که از این پانل بصورت ایستاده استفاده کرد

متاسفانه خیر در نمایشگرهای تکرنگ حرکت دادن پانل نسبت به برد پشتی باعث قطع تغذیه پانل میگردد در نمایشگرهای رنگی هم ارتباط پانل با برد پشتی از طریق یه تلق خیلی ظریف است که باز هم حرکت دادن پانل ابدا توصیه نمیشه

>>دوستان کسی میدونه چطوری میشه پروف ۷۵۰۰ رو توی اوبونتو ۱۰٫۰۴ نصب کرد؟

این قطعه در لینوکس پشتیبانی میشه
اخرین نسخه درایور را از linuxtv دانلود و نصب کنید ک‍پی کردن firmware در شاخه lib/firmware/ فرموش نشه
2010-08-17, 07:27 AM,
ارسال : #758

نقل قول :>>آیا چیدمان المانهای تصویر در این ال سی دی رو میشه بصورتی چید که از این پانل بصورت ایستاده استفاده کرد

متاسفانه خیر در نمایشگرهای تکرنگ حرکت دادن پانل نسبت به برد پشتی باعث قطع تغذیه پانل میگردد در نمایشگرهای رنگی هم ارتباط پانل با برد پشتی از طریق یه تلق خیلی ظریف است که باز هم حرکت دادن پانل ابدا توصیه نمیشه
با سلام
فکر کنم منظورم رو درست بیان نکردم :roll: منظورم اینه که پانل رو ایستاده نصب کنیم بعد نمایش اطلاعات هم 90 درجه بچرخه (نمایش اطلاعات بجای اینکه در طول باشه در عرض نمایش داده بشه حالا با یه چیدمان ابتکاری دیگه) :lol:
2010-08-17, 02:25 PM,
ارسال : #759

با سلام huxus جان
این نمایشگرهای tft از چه پورتی به کامپیوتر وصل میشند؟
2010-08-18, 05:09 PM,
ارسال : #760

سلام huxus جان

من کارت کیو باکس 8920 اس۲ دارم سیگنال اس۱ رو دارم ولی هر کاری میکنم سیگنال اس۲ رو ندارم لطفا راهنمایی کنید

بله برای دانلود آفلاین

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 3 مهمان