لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?How to switching out of games in fullscreen mode
2007-05-26, 03:20 AM,
ارسال : #1
?How to switching out of games in fullscreen mode
سلام.
ببخشید من این مشکل ساده ولی دردسر ساز رو دارم که شاید خنده دار بنظر برسه؛ ولی تا الان که راهش رو پیدا نکردم.
مثلا یک بازی هست که وقتی توی بازیش میری ظاهرا راهی برای خروج نداره مگر اینکه بسوزی یا مرحله بخواد عوض بشه تا دوباره بره توی منوی بازی و از اونجا بتونی از فول اسکرین خارج بشی یا از خود بازی. هر کلید و ترکیبی رو هم که بیاد داشتم روی کیبورد فشار دادم کار نکرد. حالا نمیدونم اشکال بازی هست یا بعضی کلیدها به هر علتی توش کار نمیکنه. بهرحال مشکل این نیست.
مشکل اینه که میخوام مثل ویندوز که کنترل-آلت-دلیت یا آلت-تب رو میزدی از بازی سویچ میکرد به خارج، این قابلیت رو در لینوکس هم داشته باشم. اما این ترکیبات هیچکدوم برای من کار نمیکنه؛ کنترل و ESC هم همینطور.
حتی یک اپلیکیشن دیگه رو باز گذاشتم تا با Alt-Tab سویچ بشه به اون اپلیکیشن، ولی بازم کاری انجام نشد.
حتی با کنترل-آلت-ESC هم که در محیط گرافیکی کار kill کردن رو میشه انجام داد، عملی انجام نمیشه.
خیلی ممنون میشم اگر چیزی بلدید بگید کار ما راه بیفته.
توزیع: فدورا ۵ + کی دی ای
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-06-09, 06:20 AM,
ارسال : #2
پاسخ: ?How to switching out of games in fullscreen mode
این مشکل برای خودم هم پیش اومده. حتی مجبور شدم دکمه ی ریست رو بزنم! اما راه دیگه ای هم داره!
Alt-Ctrl-F1 یا Alt-Ctrl-F3 رو بزن تا وارد محیط متنی بشی .بعد بعنوان root لوگین کن و بنویس ps -A و اینتر بزن. آخرای لیستی که میاد اولین خطی که اسم اون بازی اومده رو پیدا کن و شماره ی جلوش رو نگاه کن. مثلا اگه 5875 باشه بنویس kill 5875 و اینتر بزن. بعدش Alt-Ctrl-F7 رو بزن تا به محیط گرافیکی برگردی (اگه عمل نکرد Alt-Ctrl-F5 رو امتحان کن) باید از بازی خارج شده باشه.
ممکنه رزولوشن صفحه کم شده باشه یعنی نتونی در یک لحظه کل دسکتاپ رو ببینی (فکر میکنم وقتی اینجوری میشه که رزولوشن بازی کمتر از محیط گرافیکی باشه). اگه موس رو به لبه های صفحه ببری میتونی بقیه ی دسکتاپ رو ببینی. برای حل این مشکل هم login و logout کن.
اگه این هم عمل نکرد تو همون محیط متنی بنویس reboot یا poweroff .لااقل دکمه ی ریست رو نمیزنی!

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-06-16, 05:58 AM,
ارسال : #3
پاسخ: ?How to switching out of games in fullscreen mode
برای درست کردن رزولوشن نیاز به logout و login نیست مثلا توی گنوم میشه از gnome-display-properties استفاده کرد
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-06-17, 03:30 AM,
ارسال : #4
Re: پاسخ: ?How to switching out of games in fullscreen m
ilius نویسنده :این مشکل برای خودم هم پیش اومده. حتی مجبور شدم دکمه ی ریست رو بزنم! اما راه دیگه ای هم داره!
Alt-Ctrl-F1 یا Alt-Ctrl-F3 رو بزن تا وارد محیط متنی بشی .بعد بعنوان root لوگین کن و بنویس ps -A و اینتر بزن. آخرای لیستی که میاد اولین خطی که اسم اون بازی اومده رو پیدا کن و شماره ی جلوش رو نگاه کن. مثلا اگه 5875 باشه بنویس kill 5875 و اینتر بزن. بعدش Alt-Ctrl-F7 رو بزن تا به محیط گرافیکی برگردی (اگه عمل نکرد Alt-Ctrl-F5 رو امتحان کن) باید از بازی خارج شده باشه.
ممکنه رزولوشن صفحه کم شده باشه یعنی نتونی در یک لحظه کل دسکتاپ رو ببینی (فکر میکنم وقتی اینجوری میشه که رزولوشن بازی کمتر از محیط گرافیکی باشه). اگه موس رو به لبه های صفحه ببری میتونی بقیه ی دسکتاپ رو ببینی. برای حل این مشکل هم login و logout کن.
اگه این هم عمل نکرد تو همون محیط متنی بنویس reboot یا poweroff .لااقل دکمه ی ریست رو نمیزنی!
بابا ایول تو دیگه کی هستی Big Grin
این مشکل رو توی فرومهای خارجی هم نتونسته بودن جواب بدن (حداقل منکه پیدا نکردم).
البته من تاپیک توی فروم خارجی نزدم؛ فقط سرچ کردم؛ ملت خارجی هم همین مشکلات رو داشتن.
البته حیف که راه مناسبتری نیست. ولی بهرحال از هیچی خیلی بهتره! باید دخل بازی رو بیارم و شرش رو کم کنم!!
راستی یه نکتهء دیگه هم بنده اضافه کنم چون موقعی که روش شما رو تست کردم باهاش برخورد کردم: وقتی میخواید برید توی بازی در محیط کی دی ای، مواظب باشید کیبوردتون روی لاتین باشه!! چون در غیراینصورت نمیشه در محیط متنی که با آلت و اف ۱ یا ۳ میاد تایپ و لاگین کرد. سویچ کردن بین زبانها در این حالت ممکن نیست. تنها کاری که میشه کرد اینه که دوباره با آلت و اف ۷ برگشت به محیط گرافیک.

ضمنا رفیق ریستارت چرا؟ اومدیم تو محیط گرافیکی راحت میشه رزولیشن رو درست کرد (لاگ آوت هم نمیخواد). من تست کردم.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2007-06-17, 03:32 AM,
ارسال : #5
پاسخ: Re: پاسخ: ?How to switching out of games in fu
خوب شد این تاپیکو دیدم دوباره Big Grin
یه چیزی مفید یاد گرفتیم.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2007-06-17, 04:45 PM,
ارسال : #6
راستی من فکر کردم بجای هربار تایپ کردن این فرمانها برای یک بازی، یک شل اسکریپت بنویسم که این کارها رو انجام بده برام.
فقط قضیهء برگشتن به محیط دسکتاپ گرافیکی رو نمیدونم میشه با دستور شل پیاده کرد یا نه! یعنی بجای اینکه کنترل و آلت و اف۷ زده بشه دستور شل اسکریپت چطور باید اینکار رو انجام بده؟

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2007-06-17, 04:47 PM,
ارسال : #7
با gnome-display-properties هم میشه اما جای اپلتهای روی پنل به هم میریزه(واسه من که اینجوری شد!). آخه رزولوشن دسکتاپ که تغییر نکرده ،فقط بزرگتر نشون میده و بخشی از دسکتاپ دیده میشه. پس باید رزولوشن رو تغییر بدیم(و احتمالا کم کنیم که در نتیجه اپلتهای پنل به هم نزدیک میشن ) و دوباره برگردونیم به حالت اول.
من با nvidia-settings درستش کردم و هیچ مشکلی پیش نیومد. اگه این نبود ترجیح می‌دادم logout و login کنم تا جای اپلتهای پنلم عوض نشه.

راستی یه چیز دیگه. بعضی بازیها که دو تا پروسه دارن باید هر دوتاشون رو kill میکردم تا از بازی خارج بشه! (نه فقط اولی)
بعضی بازیها رو هم که هر چی kill میکردم بازم فایده ای نداشت!! مثل بازی GL-117 که خوشبختانه با Esc میشد ازش خارج شد.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان