لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كمك در زمينه كلاسترينگ
2007-08-07, 09:23 AM,
ارسال : #1
كمك در زمينه كلاسترينگ
با عرض سلام
من و چند تا از دوستام قصد داريم چند تا (4) سرور لينوكسي(ردهت) رو با هم كلاستر كنيم ولي چون در اين ضمينه هيچ اطلاعات و تجربه اي نداريم چند تا سوال برام پيش اومده كه خواهش مي كنم لطف كنيد و راهنماييم كنيد
1-ما مي خواهيم كه از 4 تا هارد 400 با raid 5 استفاده كنيم يعني در حقيقت تبديل به يكيشون كنيم اينكار شدني
2-تكليف mysql و آپاچي اين وسط جي ميشه يعني كانفيگش با حالت معمولي چه فرقي داره و اگه بخواهيم بالانس آپاچي رو توي او نا تعين كنيم شدنيه
3-آيا توزيعي هست كه براي كلاسترينگ طراحي شده باشه واحتياج به كامپايل مجددكرنل نداشته باشه واگه نيست ردهت گزينه مناسبي براي اينكاره يا شما توزيع ديگه اي رو پيشنهاد مي ديد
4- اگه بعد از اتمام كار بخواهيم تعدادي سيستم ديگه به گره ها اضافه كنيم بدون بهم زدن تنظيمات شدنيه

من در اين ضمينه تازه كارم و اين كاري كه مي خواهيم بكنيم اهميت زيادي داره (با توجه به اينكه چندتا ادمين ويندوزي هم داريم كه مشتاقانه منتظر شكست ما هستند )
اگه لطف كنيد تجارب خودتون يا هر منبعي رو كه در اين ضمينه مي شناسيد بهم معرفي كنيد واقعا ازتون ممنون مي شم
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-08-07, 09:42 AM,
ارسال : #2
پاسخ: كمك در زمينه كلاسترينگ
۱) مقالات مربوط به کلاسترینگ توی سایت رو بخونید.

۲) کلاستر سازی برای جمع کردن فضای هارد دیسک نیست!

۳) شما می‌خواهید کلاستر آپاچی درست کنید؟ یا به عبارت دیگه یه Apache Load Balancer یا یه کلاستر برای استفاده از قدرت پراسسورها؟

۴) توزیع‌هایی مثل Rocks Cluster و ParallelKnoppix برای کلاستر سازی طراحی شدن.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-08-07, 09:51 AM,
ارسال : #3
این اطلاعات بدردتون میخوره
[ltr]
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.linux.com/articles/53227">http://www.linux.com/articles/53227</a><!-- m -->
[/ltr]

هر چه دانایی٬ پرسان باش
2007-08-07, 12:02 PM,
ارسال : #4
کلاستر رو برای چی می خواین ؟ این قدم اوله (: البته چون صحبت از آپاچی و اینها بود این رو پرسیدم. کلاستر معمولا برای تقسیم قدرت پردازش است. مثلا یک برنامه که اجراش روی یک کامپیوتر معمولی خیلی طول می کشه، اگر به شکل کلاستر نوشته بشه، روی یک کلاستر چهارتایی، دو سه برابر سریعتر اجرا می شه. اما اگر دنبال این هستید که یک سرور وب بتونه به شکل همزمان به تعداد زیادی کاربر سرویس بده یا مثلا اگر یک کامپیوتر از کار افتاد، بقیه بتونن جبران کنن، دنبال load balancing هستین. در این حالت درخواست های ورودی تحویل کامپیوتری می شوند که بیکار است: قدرت پردازش تقسیم نشده بلکه مسایل مختلف به کامپیوترهای مختلف داده شده تا هیچ کدوم سرشون زیادی شلوغ نشه.

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
2007-08-07, 01:22 PM,
ارسال : #5
من مقاله هاي سايت رو خونده بودم خوب براي شروع خيلي خوب بودند و اون مقاله linux.com رو هم ديدم البته فكر نكنم كه اون به درد ما بخوره (ما يه سري تازه كاريم و ترجيح مي ديم كه يه كار روتين بكنيم يعني openmosix رو به استفاده از pvm ترجيح ميديم ) البته از لطفتون خيلي ممنون
شما می‌خواهید کلاستر آپاچی درست کنید؟ یا به عبارت دیگه یه Apache Load Balancer یا یه کلاستر برای استفاده از قدرت پراسسورها؟
بله دقيقا مي خواهيم هر دو كار رو بكنيم يعني در واقع ما مي خواهيم كه يه سايت رو روي اين سرورها آپ كنيم كه ديتا بيسهاش با mysql هستش وخودش با php البته هنوز آماده نيست و ما اطلاع چنداني از خود سايت نداريم فقط همينقدر مي دونيم كه ديتا بيس خيلي بزرگي خواهد داشت بنابر اين ما به فكر كلاستر كردن سرور ها افتاديم البته اگه مي شد روي اين گره ها raid هم نصب ميكرديم كه ديگه خيلي خوب مي شد حد اقلش اين بود كه ديگه نگران از دست رفتن يكي از هارد ها رو نداشتيم

ضمننا غير از load balancing به افزايش قدر ت پردازش هم احتياج داريم (براي mysql)

در مورد توزيع فكر نكنم ParallelKnoppix به درد اين كار بخوره ولي سعي مي كنم در اسرع وقت Rocks Cluster رو امتحان كنم البته نظر دوستام بيشتر روي ردهت هستش چون مي خواند بعدا رجيسترش كنند و از ساپورتش استفاده كنند

من سعي مي كنم در اين زمينه بيشتر سرچ كنم ولي اگه منابعي رو كه سراغ داريد بهم معرفي كنيد واقعا ازتون ممنون مي شم
2007-08-29, 08:26 PM,
ارسال : #6
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاستر ها به وبلاگ زیر مراجعه نمایید
http://xgrid.blogfa.com
2007-08-31, 09:07 PM,
ارسال : #7
از لطفتون واقعا ممنون اين اولين وبلاگ فارسي اي بود كه من در اين زمينه ديدم كه اكثر مطالبش هم ماله چند روزه قبله
2008-12-19, 09:11 AM,
ارسال : #8
نصب کلاسترینگ کارت شبکه
2008-12-19, 03:40 PM,
ارسال : #9
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.redhat.com/cluster_suite/">http://www.redhat.com/cluster_suite/</a><!-- m -->

م
2008-12-19, 06:51 PM,
ارسال : #10
سلام
ای کاش یه نفر هم روی کندر کار کرده بود منهم یه چنتا سوال دارم

تا با غم عشق تو مرا کار افتاد بیچاره دلم در غم بسیار افتاد
2008-12-19, 06:53 PM,
ارسال : #11
سلام
من نمی تونم روی بیشتر از دو تا سیستم condor رو راه بندازم ..... :?: :?: :oops: :cry:

تا با غم عشق تو مرا کار افتاد بیچاره دلم در غم بسیار افتاد
2008-12-20, 10:22 AM,
ارسال : #12
دوست عزیز پروژه من هم کلاسترینگ بود
من تحقیقات زیادی انجام دادم و به این نتیجه رسیدم که نرم افزار High Availability بهترین نرم افزار برای این کاره
برای تمام توزیع ها (تقریبا) یه نسخه داده
آدرس سایت: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.linux-ha.org">www.linux-ha.org</a><!-- w -->
اینو ببین سوالی بود بپرس
2008-12-20, 10:38 AM,
ارسال : #13
البته خود مای اس کیو ال هم یه چیزی به نام کلاستر داره، اما بنظرم اون چیزی نیست که دوستان نیاز دارن.
اینها گویا redundancy و high availability نمیخوان، بلکه میخوان دیتابیس حجیمی رو روی چند هارددیسک تقسیم کنن.
البته به گمانم RAID هم همین کار رو میکنه.
بهرحال بنظرم یک مطالعه ای درباب کلاسترینگ مای اس کیو ال بکنید بد نیست.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2008-12-20, 02:27 PM,
ارسال : #14
من فکر میکنم بیشتر میخوان آپاچی رو کلاستر کنن
البته به این دقت کنین که بعضی از نرم افزارها این امکان رو به شما میدن که کلاسترشون کنین مثل آپاچی و mysql
اما یه روش دیگه هم وجود داره که سیستم عامل ها رو کلاستر کنین که این بیشتر بدرد load balancing میخوره
اما اگر همون لینک بالا رو که براتون فرستادم بخونین در مورد تمام این موارد توزیع داده
ضمن این که اصلا هم کار مشکلی نیست یعنی اگر انگلیسیتون خوب باشه فقط کافیه 2 هفته داکیومنت بخونین و بعد حله
توزیع هایی هم که میتونین استفاده کنین از نظر من cent os خوبه (ضمنا centos و fedora وقتی نصب میشن یه سری پکیج های کلاسترینگ هم دارن که کاربردیه اما من زیاد ازشون اطلاعاتی ندارم)
SLES (suse linux enterprise server هم یه ماژول توی yast برای همون linux-ha (به محصولش میگن heart beat) اضافه کرده که از اون هم میتونین استفاده کنین
یکی دیگه از خوبیهای این نرم افزار اینه که یه محیط کاملا گرافیکی به شما میده و mailing list بسیار فعالی داره

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان