لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Open Source (Mind) && You
2007-11-12, 02:55 PM,
ارسال : #1
Open Source (Mind) && You
با سلام!

بهتره قبول کنید فرهنگ کد باز بودن و به عبارت کلی تر ذهن باز بودن هنوز حتی برای شما که از این دو مفهوم دم میزنید هم جا نیفتاده.جه برسه به بقیه ی ایرانیهای عزیز که حتی اسم این اصطلاح رو نشنیدند ...
تبلیغ کتاب صفحه ی اول سایت اونم کتابی که قراره در مورد لینوکس و کد باز باشه بدون گذاشتن نسخه ی آنلاین خودش می تونه بزرگترین عمل در جهت نقض مفهوم ذهن باز بودن باشه ...

بگذریم ....
اگه خوشت نیومد زیاد سخت نگیر!
ما ایرانی ها فقط تا جایی طرفدار چیزی هستیم که منافع خودمون در خطر نباشه ....

Take it easy Dude!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-11-12, 03:49 PM,
ارسال : #2
پاسخ: Open Source (Mind) && You
درود بر شما
اینجا کسی چیزی و سخت نمی گیره اگر هم بگیره به فرمایش خودتون زیاد سخت نمی گیره
خوب نفرمودید منظورتون از این منافع کدوم ها است اگر منظورتون موارد مالی باشه که همه برنامه نویسان متن بازی که در سالهای گذشته برای توسعه ی این فرهنگ همت گماشته اند اگر کمی رویکرد خود را عوض می کردند الان وضعیت مالی بسیار بسیار بهتری نسبت به حالا داشتند ( فراموش نکنید منظورم سالهای گذشته بود وگرنه این در مورد متن باز در حال حاضر رویکرد عکس دارد و روندی رو به رشد )
............
در مورد کتاب هم بهتر است اول تحقیق کنید بعد به اظهار نظر بپردازید
اینکه آدم بدون اطلاع و آگاهی به شخص یا اشخاصی نسبت های ناروا بزند کار نسنجیده و ناپسندی است که کمتر فرد یا گروهی آن را تایید و تجویز نمایند . :wink:

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-11-12, 05:39 PM,
ارسال : #3
دوست عزیز، این کتاب برای چاپ شدن احتیاج به ناشر داره.بعید می‌دونم ناشری حاضر بشه کتابی که به طور آزاد در اختیار همه قرار داده شده رو چاپ کنه.
کتاب قبلی آقای باغومیان با اجازه ناشر بعد از جند سال به طور آزاد در اختیار همه قرار داده شد.همچنین کتاب الکترونیکی آموزش استفاده از پارسیکس گنو/لینوکس...

بهتره با واقعیات زندگی کنیم.
در ضمن فروش کتاب یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق نرم‌افزار‌های آزاد است.مثلا موتور الگو‌سازی Smarty یا سیستم مدیریت محتوای Drupal از این طریق کسب درآمد می‌کنند...

[عکس : banner.png]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-11-12, 05:42 PM,
ارسال : #4
در ضمن ما ایرانی‌ها هیچ فرقی با دیگران نداریم.

[عکس : banner.png]
2007-11-13, 02:31 PM,
ارسال : #5
Hello Every Body
ممنون از اینکه زود جواب دادید!
قبول دارم که من در مورد کتاب تحقیق نکردم.نمی دونم! شاید نسخه ی الکترونیکی این کتاب جایی غیر از اینجا باشه؟؟؟
من گاهی وقتا اخبار صفحه ی اول این سایتو می خونم (ممنون از خبر رسانیتون).به نظر من و خیلی از کسای دیگه ای که به ذهن باز بودن اعتقاد دارن مثل آقای استالمن اگه چیزی که قابل به اشتراک گذاشتن باشه رو به نوعی محدود کنیم عملی متناقض با مفهوم ذهن باز بودن انجام دادیم.و طبق چنین دیدی از ذهن باز بودن این تبلیغ اول سایت به نظر من مغایر با ذهن باز بودنه...
البته این مفهوم باید برای مصرف کننده گان نیز جا بیفته.مثلن کسی که آموزشگاه داره یا داره به صورت حرفه ای از اینچنین کتابی استفاده می کنه نباید از نسخه ی الکترونیکی اون استفاده کنه.اما کسی که واسش مشکلی پیش اومده و یه سرچ توی گوگل میزنه باید بتونه صفحه ای از نسخه ی آنلاین کتابو استفاده کنه ...

از Smarty گفتید.من تا حالا داکیومنتی کامل تر از داکیومنت Smarty ندیدم.حالا اگه من خواستم به صورت خیلی حرفه ای با Smarty کار کنم یا تکنیک های مهندسی نرم افزار و ... رو با Smarty یاد بگیرم مجبورم برم یکی از کتاباشو بخرم.این طور نیست؟

در ضمن ما ایرانی ها خیلی تفاوت ها به بقیه داریم.جون ماها یه چیزایی داریم که خیلیا ندارن.فقط قدرشونو نمی دونیم.منظور من از جمله ی پست اول اینه که هنوز خیلی راه مونده تا ما با فرهنگی مثل ذهن باز بودن با تعریفی که الان کردم الفت بگیریم .....

یکی از نمونه ی ارایه ی این فرهنگ توسط یک گروه موسیقی خیلی معروف رو می تونید اینجا ببینید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/In_Rainbows">http://en.wikipedia.org/wiki/In_Rainbows</a><!-- m -->
به نظرتون چند سال دیگه توی ایران ما از این کارها میشه؟
من که امیدوارم هر چه زودتر!

Be Happy
2007-11-13, 03:30 PM,
ارسال : #6
کتاب که هنوز نسخه الکترونیک نداره
شما به نکاتی که emilsedgh اشاره کردند توجه نکرده اید منظورمان این بود که کتاب قبل از آنکه به صورت الکترونیک منتشر شود باید برای چاپ و تکثیر در اختیار یک ناشر قرار گیرد
شما یه اینترنت دسترسی دارید آیا همه دارند ؟!!!
ضمنا این مثال عین این می مونه که بگیم من دارم به نیمه ی خالی لیوان نگاه می کنم
- توزیع پارسیکس گنو/لینوکس کا تا امروز رایگان از آن استفاده می کنیم با أن مستندات خوب ،
وب سایت ، لیست پستی ، ویکی و انجمن هایش
- سایت تکنوتاکس با همه مقالات خوبش و انجمن هایی که به جرات می توان گفت باب آشتنایی
بسیاری از دوستان لینوکسی در ایران است با این حجم سنگین از اطلاعات
- کتاب بسیار پر محتوای پارسیکس که رایکان منتشر شد و اصلا به هیچ ناشری سپرده نشد
چند سال جمع آوری و پخش توزیع های معروف لینوکس در سطح کشور که انصافا کار طاقت فرسایی است
- حمایت های بسیاری زیادی که از بسیاری از پروژه های بازمتن و لینوکسی شد
همه ی اینها هزینه بر هستند و ضمنا وقت بسیاری را مطالبه می کنند
اینها گوشه ای از زحماتی است که آقای آلن باغومیان برای جامعه ی باز متن ایران کشیده اند اگر خودش نمی گوید بی انصافی است که ما نبینیم
سپاسگذارم که نظرات خود را به شکل بسیار مطلوبی مطرح می کنید
شاد و پیروز باشید Tongue :wink:

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-11-13, 03:51 PM,
ارسال : #7
من کارهای انجام شده را انکار نمی کنم.
خیلی از افراد توی همین ایران هستند که برنامه های کدبازشون توی دنیا حرف اولو میزنه و شما حتی اسمشون هم نشنینید.من به هیچ وجه مخالف کارهای انجام شده شما و دوستانتون نیستم.
فقط می خواستم بگم اگه داریم فرهنگی رو به مردم کشورمون معرفی کنیم سعی کنیم اول خودمون اون فرهنگ رو خوب بشناسیم.تا بتونیم اونو خوب انتقال بدیم.تنها هدف من از باز کردن این بحث همین بود ...

و این هم شعری از شاملو یکی از کسایی که ما قدرشو نمی دونیم:

حتی بگذارآفتاب نیز برنیاید
به خاطر فردای ما اگر
بر ماش منتی است؛
چرا که عشق،
خود فرداست
خود همیشه است ....

Be Happy
poem source: <!-- m --><a class="postlink" href="http://zane-roozhaye-barfi.blogfa.com/8601.aspx">http://zane-roozhaye-barfi.blogfa.com/8601.aspx</a><!-- m -->
2007-11-13, 04:40 PM,
ارسال : #8
نظر شما این هست که کتاب باید نسخه انلاین داشته باشد . یعنی یک جوری رایگان .
اینجا کسی عاشق چشم و ابروی کسی نیست و هر کسی کاری انجام می ده از روی عشقی هست که داره
اگر قرار باشه که هر کتابی مربوط به لینوکس مفتی باشه که دیگه همه بدبختند .
گفتی از نسخه انلاین و ذهن باز . من برای ازمایش کتابی که با دوستم درباره گیمپ می نویسیم فصل اولش رو با اشکالاتی که داشت روی اینترنت گذاشتیم و این هم دقیقا جمله من بود " دوستان تا من میرم فصل بعدی رو بنویسم لطفا شما اشکالات این فصل رو بگیرید " غیر از چند نفر که پیغام خصوصی دادن و وعده سر خرمن همکاری دادند هیچ کس نگفت اقا تو فلان عکس شما بجای برگشت نوشتی برگست .
ایا مفهموم ذهن باز و متن باز اینه ؟! ایا بهتر نیست بگیم ذهن اماده خور و متن رایگان .
اقای باغومیان لطف کردند و وقت گذاشتند و یک کتاب نوشتند و این حرف من نیست حرف خیلی ها هست که بهترین کتاب فارسی برای کاربران حرفه ای هست . ایا ایشون نباید هزینه وقتی که صرف کردند رو از طریق فروش این کتاب جبران کنند . ایا اگر ایشون مایل بودند انلاین انتشار دهند ناشر اجازه می داد ؟ ایا اگر منتشر می شد و اقای باغومیان هم بصورت انلاین نشر می داد ایا از طرف ناشر مجازات نمی شد ؟ ایا شما حاضرید ایشون انلاین انتشار دهند و شما هزینه خصارت ناشر رو متقبل بشید ؟ ایا شما حاضرید خودتون نسخه رایگانی از این کتاب بنویسید و بصورت انلاین انتشار دهید و مشت مهکمی به کتاب اقای باغومیان بنویسید ؟ هر وقت این کار رو کردی دم از ذهن باز بزن .
در ضمن به هیج وجه قصد جسارت به شما و هیچ کس رو نداشتم و اگر متنم یکم طعم خشونت داشت متاسفم شاید هم شما بد متن رو خوندید . به هر حال منتظر جوابتون هستم .
یا حق

[عکس : ehtemam.png]

gimp.ir

forum.gimp.ir
2007-11-13, 06:00 PM,
ارسال : #9
سلام پسر خوب!
خوبی؟
اگه یه کم دکمه ی وسط موستو بچرخونی یا اون کلید کیبوردت که رو به بالاست رو بزنی میبینی که من هدفمو از باز کردن این موضوع نوشتم ...
من دم از ذهن باز بودن نمی زنم و نیومدم اینجا که بگم کی هستم و چی کار کردم.و اینکه توی جامعه ی ما هنوز این جور مسایل جا نیفتاده هم می دونم.و هیچ وقت هم نگفتم همه ی کتاب ها در مورد لینوکس مفتی باشه.
من هدفم این بود که یه تعریفی از ذهن باز اینجا ارایه بدم.و شاید خودم هم قبول نداشته باشم.اما تا جایی که می بینم دیگران از این روش استفاده میکنن و خیلی وقتا جواب هم می گیرن.نمونه ش همون گروه موسیقی بود که بالا گذاشتم.
بنابراین اگه اندیشه ای رو قبول نداریم نباید با اون مبارزه کنیم.

شما هم برو کتابتو بنویس.امیدوارم هرچه زودتر تمومش کنی و درست مثل خالق هری پاتر به درجه ی رفیعی از پول و ثروت و شاید هم انسانیت برسی ....
2007-11-13, 06:59 PM,
ارسال : #10
مساله ذهن باز بود این است که افراد حق انتخاب هم داشته باشند. اگر کسی بگه که هیچ کس نباید حق فروش نرم افزار داشته باشه به نظر من ذهن بسته ای داره و اگر کسی بگه که هرکس کتابش رو رایگان به بقیه نداد، کار بدی کرده هم به همچنین (:

مساله اینه که اگر من معتقدم که کتاب آزاد بهتر از کتاب کاغذی است، می تونم کتابهایی که خودم می نویسم رو آزاد منتشر کنم (: یا فلسفه منتج به این نتیجه رو تبلیغ کنم. اما نمی تونم بیام و سعی کنم محترمانه به آدم ها توهین کنم و بعد انتظار داشته باشم فرهنگی که تبلیغ می کنم پیشرفت کنه (:

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان