لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایا نرم افزار حسابداری هم داریم؟
2007-11-17, 06:42 AM,
ارسال : #1
ایا نرم افزار حسابداری هم داریم؟
سلام به همه دوستان
ایا نرم افزار مالی برای انجام امور حسابداری به صورت پیشرفته مانند نرم افزار رافع داریم ؟ اگر هست نام انرا بگویید .من grisbi را دیدم فکر نمیکنم بشه به ان گفت نرم افزار حسابداری چون برای امور شخصی هست و گسترده کار نمیکنه. لطفا راهنماییم کنید.
ممنون
:roll: :lol:
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-11-17, 07:49 AM,
ارسال : #2
پاسخ: ایا نرم افزار حسابداری هم د
برنامه gnucash امکانات بیشتری داره. البته فکر کنم سیستم حسابداری ایرانی‌ها با اروپا و آمریکا تفاوت داشته باشه.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-11-17, 09:28 AM,
ارسال : #3
سلام
من به همراه تعدادی از دوستان داریم روی یک نرم افزار حسابداری کار می کنیم . فعلا بصورت آزاد منتشر نشده ولی سعی من و برخی از دوستان براین هست که بصورت آزاد منتشر بشه . تصمیمش هم گرفته شده و موافقت های لازمه کسب شده . نرم افزار مناسبی می تونه باشه . البته تا آخر امسال رلیز آزاد نخواهد شد !
ولی نرم افزار GNUCash هم بسیار مناسب هست . از دوستان تعدادی استفاده کردند و بسیار راضی هم بودند . بد نیست یه نگاهی بکنید .

سایت تخصصی زبان برنامه نویسی پایتون - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pythoni.ca">http://www.pythoni.ca</a><!-- m -->
2007-11-17, 10:23 AM,
ارسال : #4
KMyMoney هم هست، البته فکر می‌کنم اون هم برای اینه که حساب جیبتون رو داشته باشید (شخصی)

[عکس : banner.png]
2007-11-17, 11:09 AM,
ارسال : #5
برنامه‌ی رایگان و یا آزاد برای لینوکس نداریم که برای کارهای حرفه‌ای باشه چرا که بانک‌ها، موسسات مالی، بنیادها، سازمان‌های بیمه و کارخانه‌های بزرگ چه در ایران و چه در اروپا یا امریکا یا ... همشون از برنامه‌های اختصاصی برای مدیریت حساب‌ها و هزینه‌ها استفاده می‌کنند، به عبارتی برنامه‌های اختصاصی دارند.
شما نمی‌تونید یه برنامه حسابداری بنویسید که در سطح حرفه‌ای برای تمام مصارف قابل استفاده باشه، یعنی هر شرتی بگیره بتونه ازش استفاده کنه، در حقیقت این به دلیل استفاده نکردن از یک شیوه‌ی مشترک در شرکت‌هاست، شاید مبانی یکی باشه اما روش مدیریت حساب هر شرکتی منحصر به فرده و نوشتن برنامه‌ای که برای تمام شرکت‌ها کار کنه تقریبا غیر ممکنه.

از حرفه‌ای بگذریم دوتا چیز می‌مونه، حسابداری شخص و حسابداری متوسط، برای حسابداری شخصی یا حسابداری یه کارگاه، یه فروشگاه یا یه مغازه! می‌شه به خوبی از Grisbi استفاده کرد.
برای مصارف متوسط هست که توی ایرن تعداد زیادی برنامه حسابداری نوشته شده که شاید grisbi از بعضیاشون امکانات کمتری داشته باشه که چون دل خوشی از این برنامه‌ها ندارم من قضاوت نکنم بهتره!

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2007-11-17, 11:17 AM,
ارسال : #6
نوید جان الان کلی نرم افزار های یکپارچه (تحت ویندوز) داریم که شرکتها ازش استفاده می کنند
البته خیلیهاش هم خیلی گرونه
مثلا همکاران سیستم که هر بخشش یه نرم افزار جداگانه داره و قیمت هر کدوم هم میلیونیه
من خودم رشته تحصیلیم حسابداریه (چقدر مزخرف)
یه مسئله مهم اینه که حتما فارسی باشه
چون توی شرکتها معمولا فارسی استفاده می شه
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-11-18, 08:18 AM,
ارسال : #7

باسلام
دوستان من فکر می‌کنم وقتی یک پروژه بزرگ مثل gnucash ویا grisbi با اون امکانات جالبش وجود داره نیازی به نوشتن برنامه‌ای جدید کار زیاد جالبی نباشه و با توجه به این که اکثر این برنامهّا رو میشه از روش translate کردن به زبان‌های دیگه هم ترجمه کرد بهتره اونها رو ترجمه کرد و فایل ترجمه‌ش به سایت پشتیبانش فرستاد تا در نسخه‌های بعدی با اون ترجمه کامپایل بشه .
2007-11-18, 01:26 PM,
ارسال : #8

آخه مشکل این برنامه های تا اونجایی که من دیدم با ذهن من ایرانی آشنا نیست

این برنامه علاوه به ترجمه کردن نیاز به بومی سازی فرهنگ اون برنامه هم داره که واسه یک کاربر معمولی کار سختی هست
2007-11-18, 02:34 PM,
ارسال : #9
Re: پاسخ: ایا نرم افزار حسابداری هم
Flood نویسنده :نوید جان الان کلی نرم افزار های یکپارچه (تحت ویندوز) داریم که شرکتها ازش استفاده می کنند
البته خیلیهاش هم خیلی گرونه
مثلا همکاران سیستم که هر بخشش یه نرم افزار جداگانه داره و قیمت هر کدوم هم میلیونیه
من خودم رشته تحصیلیم حسابداریه (چقدر مزخرف)
یه مسئله مهم اینه که حتما فارسی باشه
چون توی شرکتها معمولا فارسی استفاده می شه

راستش الآن چهار پنج سالی هست که برای کارهای خودمون دنیابل یه برنامه مدیریت حساب + مدیریت انبار و ... هستیم که ناپال، نوید، آفتاب، برگ، سیما و خیلی‌های دیگه استفاده کردیم که هیچکدام قابلیت‌های مورد نیاز ما رو به صورت کامل نداشتند! برای این کی‌گم که سیستم کارامدی نداریم! روش‌های فروش هم که کاملا مذخرف، طرف یه برنامه می فروشه با یه قفل USB یا قدیم LP که ویندوز اگر عوض بشه دیگه کار نمی‌کنه، یا قابلیت ماژول نویسی ندارند، یا ایده‌های احمقانه‌ای مثل استفاده از Access و Net. توشون هست! اون‌هایی هم که از Delphi یا C همراه MS SQL استفاده می‌کنند تحت شبکه می‌پکند! اگر نحت شبکه نپکه، قابلیت افزودن مثلا Barcode reading رو نداره و چون ماژولار نیست نمی‌شه بهش اضافه کرد، چون سورس کد رو ندارین هیچ کاری نمی‌تونین بکنین .... نابه سامان و ناکارمدی یعنی این‌ها!

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2007-11-19, 01:18 PM,
ارسال : #10
پاسخ: Re: پاسخ: ایا نرم افزار حسابد
سلام
ببینید به نظر من اینجا ۲ تا مسئله هست
۱- مشکل حسابداری اون برنامه
۲- مشکل کامپیوتری و نرم افزاری اون برنامه
آقا نوید اینهایی که شما گفتی بیشتر مشکلات قسمت دومه
من gnucash کار نکردم
این برنامه های خارجی معمولا با آخرین استاندارهای حسابداری ساخته می شن ولی توی ایران هنوز خیلی جاها از سیستم ثبت دفتری استفاده می کنند
در هر صورت اگر می خواد برنامه ای ساخته بشه به نظر من باید "ایرانی، با قابلیت فارسی شدن، و همین امکانات تحته شبکه بودن و کارکردن با سیستم های بانک اطلاعاتی و قابل انعطاف بودن که از مزیتهای برنامه های لینوکسی هست'" رو داشته باشه
2007-11-19, 01:47 PM,
ارسال : #11

دوستان بتده حسابداری مربوط به کارهای خودم رو دارم با یک برنامه تحت داس انجام می‌دم که قفل هم داره ، بد نیست ! . ولی وقتی یک کم با gnucash ور رفتم و به یک حسابدار نشون دادم از امکانات برنامه خوشش اومد و قول همکاری با من برای آشنایی بیشتر هردو نفر رو داد ولی وقت کم من و موقعیت طرف با عث شده هنوز کار خاصی با اون نکنم .
چیزی که برای من جالب بود اینکه تمام چیزهایی رو که اون می‌گفت توی این نرم افزار بود .
تنها چیزی که من هنوز پیداش نکردم چگونگی تعریف کالا هست . که انم مال وقت کم منه .

من فکر میکنم بهتره با بر و بچ حسابداری هم یک تریپ داشته باشیم تا بتونیم در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنیم .

موفق باشید
2007-11-20, 06:04 AM,
ارسال : #12

من با گنو cash کار کردم یک عیب داره اونم اینکه بعد از هر تغییر در حساب یک فایل جدید باز میکنه در صورتی که باید کلیه تغییرات مربوط به هر حساب را در فایل مربوط به همان حساب و نه در فایل جداگانه ثبت کند. اخه بعد از مدتی متوجه پر شدن لوکیشن >خانه< شدم البته منظورم اینه که باید مثلا افزایش در درامد را در همان فایل مربوط به درامد ثبت کنه و کاهش در همین حساب را هم باز در همان فایل و نه برای کاهش یک فایل ایجاد کنه و برای افزایش یک فایل دیگه این باعث پر شدن فضا میشه
2014-10-06, 12:19 PM,
ارسال : #13
RE: ایا نرم افزار حسابداری هم داریم؟
با سلام خدمت دوست عزیز
بله نرم افزار حسابداریچ پیشرفته و خوب هم داریم
نرم افزار حسابداری میزان از مهمترین ابزاری که می تواند چنین امکاناتی را در اختیار سازمان قرار دهد. نرم افزار حسابداری میزان به عنوان هسته اصلی سیستم خاص وظیفه جمع آوری و یکپارچه سازی نتایج عملیات و کلیه فعالیت های انجام شده در سطح سازمان را به عهده دارد. شرکت داده کاوان پارس با هدف تامین نیازهای موسسات و سازمان ها طرف قرارداد و با اتکا به دانش متخصصین حسابداری و مالی و مهندسین نرم افزار خود نرم افزار حسابداری میزان را ارائه می نماید.[email]http://www.hesabdari-mizan.com/product4.aspx[/email]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان