لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش لینوکس
2007-12-28, 10:57 AM,
ارسال : #1
آموزش لینوکس
سلام به همه ی دوستان!

بحثی که اینجا مطرح می کنم بحثی قدیمی است که به شکل جدیدی مطرح میشود.

دو نفر در چین به نزد یک استاد موسیقی رفتند که موسیقی بیا موزند. آنها از استاد پر سیدند کا این آموزش چقدر طول می کشد. استاد متقابلا از اولی پرسید که چیزی بلدی و او گفت که شش ماه دوره دیده است . استاد چینی به او گفت آموزش تو دو سال طول میکشد.
آن دومی گفت هیچی بلد نیستم و حتی ساز را هم ندیده ام. استاد گفت تو شش ماهه یاد میگیری.اولی اعتراض کرد که من بلدم دو سال و او که بلد نیست شش ماه؟ استاد به او پاسخ داد یک سال و نیم طول میکشد تا من مزخرفاتی را که تو در سر داری از مغزت بیرون بکشم و شش ماه هم یاد گیریت طول می کشد.

این داستان را از کتاب زیبا ناوک نقل کردم.
الان عده ی زیادی هستند ک تازه می خواهند کامپیوتر بخرند و کار با آن را هم بلد نیستند و نه ویندوز میدانند چیست و نه لینوکس و مثل آن شاگرد دومی هستند که شش ماه زمان برای یادگیری لینوکس نیاز دارند به شرطی که اول همان مسائل ابتدایی کار با دسکتاپ را به آنها یاد بدهید. و آنها رفتن به فروم و انجمنها و سرگردان شدن در آنها را هم بلد نیستند و باید به آنها حضوری و با دلسوزی و صمیمیت تمام آموزش داد و مثلا تو نوید که بابات کارخانه دار است و وقتت مال خودت است خوب میتوانی در این زمینه با راهنمایی مهدی جان فعال شوی و کلا سهیتان را هم باید برای ساعت مناسبی بعد از ساعت کار معمول بگذارید و حتما مجانی یا با پول خیلی کم برای تامین هزینه کلاس باشد.
زکات علم آموزش آن به دیگران است . کاری که هیچکدام شما غیر از کمی راهنمایی از طرف مهدی و آلن جان در حق من انجام ندادید و به همین دلیل من هنوز هم با بخشی از لینوکس مشکل دارم.

در هر حال این پشنهادی جدی است برای شروع یک کار جدی و دنباله دار و اگر هم خواستید آنرا انجام بدهید زیاد حرف نزنید و عمل کنید.

قربان همه
ناصر
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-12-28, 11:26 AM,
ارسال : #2
پاسخ: آموزش لینوکس
پشنهاد جالبی هستش.
ولی این پیشنهاد یه چیز می خواد که با هیچی نمی شه خریدش اونم وقته.
کی تو این انجمن اینقدر وقت داره. تمام کسانی که میبینی میان اینجا و به سوالات کاربران پاسخ میدن از جون و دل مایه میزارن. و هیچ نفع مالی براشون نداره.
در ضمن اینجا ما فقط راه رو به شما نشون می دیم و پیمودن بقیه اش با خودتونه.(عین این فرستاده های خدا حرف زدم Big Grin)
به امید یه روزی که ارزش واقعی نرم افزار آزاد تو کشور ما مشخص بشه.

آموزش بدون محدودیت
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-12-28, 04:11 PM,
ارسال : #3
Re: آموزش لینوکس
nasserdadras نویسنده :سلام به همه ی دوستان!

بحثی که اینجا مطرح می کنم بحثی قدیمی است که به شکل جدیدی مطرح میشود.

...

زکات علم آموزش آن به دیگران است . کاری که هیچکدام شما غیر از کمی راهنمایی از طرف مهدی و آلن جان در حق من انجام ندادید و به همین دلیل من هنوز هم با بخشی از لینوکس مشکل دارم.

در هر حال این پشنهادی جدی است برای شروع یک کار جدی و دنباله دار و اگر هم خواستید آنرا انجام بدهید زیاد حرف نزنید و عمل کنید.

قربان همه
ناصر
دوست عزیز ( گاهی آدم می مونه با افکاری از این دست چطور بر خود کنه )
می دونی منظورم اینه که فرمایش شما کاملا متین اما عملی نیست من هم با شما موافقم و خیلی از دوستان دیگر اما ... حتما این ضرب المثل رو شنیدی ( میخوام بگم که شما هم چنین تجربه ای داشته اید ) هر که بامش بیش برفش بیشتر
معموله که دوستانی که تجربه ی بیشتری در هر حرفه ای دارند طبعا مشغله بیشتری دارند و ضیق وقت و دیگر زمانی برای عملی کردن ایده هایی از این دست برایشان نمی ماند
حالا بگذریم . راه حل چیه ؟!
اول : قبول کنیم هیچ کس بیشتر از خودمان نمی تواند به ما کمک کند
دوم : داشتن یک گروه کاربری لینوکس و شرکت کردن در جلساتی از این دست می تواند بسیار راه گشاه باشد ( نمی شه توقع داشته باشیم دیگران همه چیز را برایمان لقمه لقمه آماده هضم و جذب کنند بلکه خودمان هم باید کمی وقت هزینه ی دستیابی به اهدافمون بکنیم )
سوم : خوب شما فرمودید " زکات علم آموزش آن به دیگران است " من میگم از این دست بدی از اون دست می گیری اگر منظور شما اینه که فقط از دیگران سوال کنیم و حتی لحظه ای هم تحمل نکنیم تا یک کاربر تازه کار که در انجمن ها سوالاتی مطرح می کند را پاسخ دهیم چطور می توانیم شاهد این باشیم دیگران به ما کمک کنند .
چهارم : همه می توانند کمک کنند ( حتی کاربری که فقط چند بار با راهنمایی سایرین توانسته یکی از توزیع های لینوکس را نصب کند حالا می تواند به فرد جدید دیگری همانها را انتقال دهد پس اگر من یک تازه کار باشم هم می توانم در حد توانم به جامعه ی نرم افزاری کمک کنم ( البته اجباری هم نیست )
وقتی منابع بسیار مفید در دسترس هستند وقتی در اکثر مناطق امکان داشتن یک گروه کاربری حتی چند نفره فراهم هست چه لزومی دارد تاکید داشته باشیم که فلانی یا X شما باید وقت بیشتری برای دیگران بگذاید ؟!!!
لطفا از منابع موجود استفاده کنیم و ناگفته نماند که کلاس هم همه جا هست ولی رایگان نیست حق انتخاب با خودمونه :wink: Tongue

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان