لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انجمن مهندسي نرم افزار
2007-12-08, 01:11 PM,
ارسال : #1
انجمن مهندسي نرم افزار
با عرض سلام.
به نظر من در ميان انجمنها جاي انجمن مهندسي نرم افزار كه در واقع مسائل مربوط به مديريت پروژه هاي نرم افزاري و مدلها و متدولوژيهايي كه در اين زمينه در دنياي اپن سورس هست واقعاً خاليه.در واقع بودن اين بخش به دانشجويان مهندسي نرم افزار نشون ميده كه دنياي اپن سورس هم در مباحث مهندسي نرم افزار چه پيشرفهايي داره.
من از مدير سايت تقاضا دارم كه اين انجمن رو ايجاد كنند تا بتونند در جذب مهندسان نرم افزار كه در واقع تحليلگران سيستمهاي نرم افزاري هستند علاقه ايجاد كنند كه دنياي اپن سورس هم براي اونها حرفي براي گفتن داره.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-12-08, 01:31 PM,
ارسال : #2

به نظر من جای خیلی از انجمن ها اینجا خالیه... یکیش انجمن مهندسی نرم افزار (که فکر کنم بهتره زیرمجموعه ی انجمن برنامه نویسی باشه)
یکیش انجمن بحث درباره ی مسائل به اصطلاح فلسفی GNU هست (کلا در مورد نرم افزار آزاد)
یکی دیگه انجمن linux embeded (یا یه چیزی تو این مایه ها) که مثلا راجع به گوشی های موبایل و نسخه های لینوکسی برای موبایل و...

فکر کنم خیلی وقت باشه که توی این سایت هیچ تغییری ایجاد نشده. فکر کنم وقتش باشه که یه دستی به سر و روی این سایت و انجمنهاش بکشید...اینجا مثلا بزرگترین سایت و مرجع بروبچ لینوکسی ایران هست!

ـــــــــــــــــــــ
این خرابه قبرستان نه ایران ماست ***‌ این خرابه ایران نیست٬ ایران کجاست؟
2007-12-08, 04:49 PM,
ارسال : #3

متاسفانه ایجاد بخش‌های جدید،باعث شلوغی بخش‌های انجمن خواهد شد!وگرنه خیلی هم خوبه که هر مبحثی،بخش مربوط به خودش را داشته باشهSmile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-12-08, 07:19 PM,
ارسال : #4

به نظر من مبحث مهندسي نرم افزار خيلي خيلي مهم است چون در حال حاضر انجام دادن يك پروژه چه كوچيك و چه بزرگ بدون در نظر گرفتن جنبه هاي مهندسي نرم افزار غير ممكن است.حالا من نميدونم چرا اين سايت تا حالا چنين انجمني رو ايجاد نكرده . آيا واقعاً در درنياي اپن سورس مباحث مهندسي نرم افزار ناديده گرفته شدند؟يا ما اونا را ناديده گرفتيم؟
2007-12-09, 03:07 AM,
ارسال : #5

تا زمانی به برنامه‌نویسی به عنوان یک صنعت نگاه می‌شده.
اما الان اثبات شده که یک هنره و اون هم سرچشمه از مهندسی نر‌افزار داره.
واقعا بحث قشنگ و جدیدی بود.

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
2007-12-09, 03:35 PM,
ارسال : #6

سلام

نيازي به يك انجمن جديد نيست !

اين رو ببين :
http://www.barnamenevis.org

Debian GNU/Linux System Administrator
2007-12-09, 05:30 PM,
ارسال : #7

واقعاً شما مباحث برنامه نويسي را با مباحث مدلها و متدولوژيها و ابزارهاي توسعه نرم افزار و مديريت پروژه هاي نرم افزاري يكي ميدونيد؟
2007-12-09, 06:58 PM,
ارسال : #8

دوست عزیز bluelyrical
شما از مهندسی نرم افزار چی می دونید؟؟؟
فکر می کنین چه خبره؟؟؟؟
کدوم مهندس نرم افزاری( در ایران ) حاضر میشه زیر سلطه اپن سورس بره؟؟؟؟
ضمنا شما لازم نیست غصه مهندسان نرم افزار را بخورید!!!
اگر شما با شعارهای اپن سورس مهندسان نرم افزار ( مخصوصا برنامه نویسانی مانند من ) را گمراه نکنید لطف بزرگی کرده اید.
همچنین این رو هم باید بگم که سایت barnamenevis.org توسط یک مشت افراد ( نمیگم برنامه نویس، چون واقعا نیستند ) مبتدی اداره می شود. مدیر این سایت برنامه نویسه delphi هست.
به نظر شما این فرد چی از مهندسی نرم افزار می دونه؟؟؟؟

موفق باشید.
2007-12-09, 09:45 PM,
ارسال : #9

دوست عزیز
barnamenevis.org غیر FOSS ی می‌باشد.
باید بایکوت شود.

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
2007-12-14, 02:42 AM,
ارسال : #10

mkargar نویسنده :متاسفانه ایجاد بخش‌های جدید،باعث شلوغی بخش‌های انجمن خواهد شد!وگرنه خیلی هم خوبه که هر مبحثی،بخش مربوط به خودش را داشته باشهSmile
به نظر من باعث شلوغی که نمیشه هیچ باعث مرتب شدن هم میشه.
الان من هر نوع سوالی راجع به برنامه نویسی داشته باشم اینجا یک انجمن بیشتر نداره و مجبورم تمام سوالاتم رو اون تو بپرسم. این یعنی شلوغ پلوغی.
اگه سوالی راجع به مسائل به فرض فلسفی گنو و سوالی راجع به pdaهای لینوکسی داشته باشم هر جفتشون رو باید توی انجمن عمومی بپرسم (با اینکه هیچ ربطی به هم ندارند) و این یعنی شلوغی.

والا من کاری ندارم که سایت barnamenevis.org توسط مبتدی ها اداره میشه یا افراد مافوق حرفه ای ولی به نظر من اون انجمن خیلی بهتر از این انجمن هست. البته سوتفاهم نشه...اصلا منظورم افراد یا بحثهایی که توی انجمن ها میشه نیست بلکه خود انجمن هست.

ببینید مثلا صفحه ی اول همون سایت رو اگه دیده باشید مطالب خیلی خوب دسته بندی شده و هر سوالی در جای مخصوص خودش پرسیده میشه (مرتب بودن انجمن)
در خیلی از انجمنهاش یک تاپیک (به صورت چسبانک) وجود داره که فهرست کامل تاپیکهای مفید و غیر مفید اون انجمن توش هست.

توی اون سایت یه کار جالبی که کردند (حالا نمیدونم ایدش مال خودشون بوده یا نه ولی مهم هم نیست) اینه که یک دکمه ی تایید تاپیک گذاشتند که با زدن اون جلوی اسم تاپیک عبارت «حل شد» نوشته میشه (جدا کردن تاپیکهای مفید از غیر مفید - کمک به مرتب شدن تاپیکها)

توی تکنوتاکس جای یه دکمه ی تشکر خالیه...

از لحاظ ظاهر حالا شاید سلیقه ای باشه ولی به نظرم روی ظاهر تکنوتاکس باید کار بشه حداقل برای تنوع هم هر چند وقت یک بار یه تغییری بکنه

همونطور که گفتم این سایت خیلی وقته که تغییر خاصی نکرده و فکر کنم وقتش باشه که یه دستی به سر و روش بکشید.

به هر حال خیلی خیلی خوشحالم و از همه مسئولین هم تشکر میکنم که یه همچین سایتی رو راه اندازی کردند و مدیریت میکنند (نیمه ی پر لیوان! Tongue ) این نظرات هم فقط به عنوان انتقاد و پیشنهاد بود :wink:

با تشکر....
شهاب.

ـــــــــــــــــــــــــــ
این خرابه قبرستان نه ایران ماست *** این خرابه ایران نیست٬ ایران کجاست؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان