لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

موضوع بسته است 

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه جوری نصبش کنم؟
2008-01-20, 04:24 PM,
ارسال : #1
چه جوری نصبش کنم؟
سلام باز هم یه سوال از یه تازه کار می دونم که برای نصب نرم افزار های جانبی توubuntu می تونم
یه CD هما سفارش بدم اما برای یاد گیری میپرسم
من فایل برنامه xine-ui با فرمت tar رو دانلود کردم ولی نمی دونم از چه راههایی میشه نصبش کرد
اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم در ضمن نمی دونم چی کار کردم تو دسکتاپ درایوها رونشون نمیده
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-01-21, 01:32 AM,
ارسال : #2
پاسخ: چه جوری نصبش کنم؟
درود بر شما
ببین دوست عزیز معمولا توصیه می شود که افراد تازه کار به جای نصب از طریق کد منبع از روش های معمول دیگر مانند نصب از طریق بسته های rpm و یا deb استفاده نمایند شما در ubuntu می توانید از بسته های deb استفاده کنید ضمنا امکان تبدیل بسته های rpm به deb نیز وجود داد
...............
ضمنا برای شروع تاکید بر این است که برای نصب آسان به جای روش های ذکر شد ه ، از طریق نصب آسان ( با استفاده از Synaptic ) بسته های نرم افزاری خود را مدیریت نمایید
برای این منظور می توانید از | اینجا ( چگونه با کمک Synaptic ساده‌تر apt-get کنم‌؟ ) | روش کار را مطالعه نمایید
........................................
برای نصب از طریق بسته های deb باز از همان لینک بالا شماره ی 22 - چگونه فایل‌های deb. را نصب یا حذف کنم‌؟ را مطالعه نمایید
برای تبدیل بسته های rpm به deb نیز راهنمای شماره ی 23 از همان صفحه ( یعنی به ترتیب 21-22-23 )
...................
با همه ی اینها بد نیست ذهنیتی در مورد نصب از کد منبع ( یعنی همان فایل هایی که در اختیار دارید ) داشته باشید برای این منظور از | ایجاد و نصب نرم افزارها از کدهای منبع | مطالعه کنید .
من به جای شما سرچ کردم Wink فقط شما باید کمی همت کنید و لینک های موجود را مطالعه کنید
امیدوارم موفق باشید

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2008-01-21, 09:29 AM,
ارسال : #3
ممنونم عزیز
2008-01-21, 09:46 AM,
ارسال : #4
ولی اگه لطف میکردی واون مقاله نگاه میکردید (از نگاه یه تازه کار)بیشتر سردرگم می شدیدالبته شاید این موضوع زیاد درست نباشه که زحمت اون دوستان رو زیر سوال ببرم اما واقعا از اون مقاله چیزی دستگیرم نشد این همه که زحمت کشیدیدلطف کنید طبق اون مقاله
که لینک دادید یه نرم افزار نصب کنید می بینیدکه اگه ازدانسته های دیگه استفاده نکنید چقدر مشکله (در ضمن دوست عزیز من تمام اینها رو قبلا بصورت یکجا دانلود کردم وهمه رو پرینت کردم ) چون چیزی زیادی متوجه نشدم دست به دامان شما اساتید شدم من عرض کردم برای یادگیری بیشتر اصرار به نصب بصورت کدهای منبع دارم وگر نه نیازهای نرم افزاری رو میشه حل کردامیدوارم منو ببخشید
2008-01-21, 09:55 AM,
ارسال : #5
اینو ببین :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=3436.0">http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=3436.0</a><!-- m -->
یک برنامه هست برای تازه کارها که برنامه ها رو از سورس نصب می کنه فقط با چند تا کلیک . البته اینو فقط واسه تازه کارها گفتم.

[عکس : ehtemam.png]

gimp.ir

forum.gimp.ir
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-01-21, 10:08 AM,
ارسال : #6
ممنونم دوست عزیز
2008-01-21, 10:25 AM,
ارسال : #7
خوبه که خودتون جواب سوال خودتون رو دادید
..............
از طرفی تاکید به نصب از طریق کد منبع دارید و از طرف دیگر به جهت سر درگمی که نمیشه گفت بهتره بگیم کمی بیگانگی با این روش از سخت بودنش گله می کنید Smile‌ در هر صورت همانطور که عرض کردم و در اول مقاله ی نصب از طریق کد منبع ملاحظه می کنید این روش برای دوستان مبتدی کمی ناملموس و پیچیده به نظر خواهد آمد .
.............................
بسته ی نرم افزاری ای که sniper عزیز گذاشتند را کار نکرده ام اما پر واضح است شما این بسته ی نرم افزاری را نیز باید اول نصب کنید تا در مراحل بعدی کمی کار برایتان ساده تر شود ( مثلا برای نصب بسته های مورد نظر بعدی ) این بدان معنی است که :
حتما باید روش های معمول نصب را تمرین کنید و به خوبی به آنها مسط شوید
پیشنهاد دیگرم به شما دوست بزرگوارم کتاب پارسیکس گنو/لینوکسخواهد بود .
آن را دانلود و استفاده کنید چون پارسیکس و ubuntu هر دو بر اساس دبیان اند و شما می توانید نهایت بهره را برای کار با هر دو توزیع از این کتاب ببرید
شما از دیشب تا امروز صبح نباید از نا امیدی حرفی به میون بیارید فقط تمرین و تمرین و ... باز تمرین ، تنها راه موفقیت در هر کاری است
شاد و سر بلند باشید Wink

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2008-01-21, 10:37 AM,
ارسال : #8
یه سوال از ناظران سایت دارم: چرا این تاپیک را قفل نمیکنید؟ تا حالا عنوان پست را دیدید؟

من نمیدونم چرا ناظران سایت خط در میان کار می کنند. حتی هیچ کس به عنوان پست اعتراضی هم نکرد!

جالبه نه؟

شاید هم بهتر باشه الگوریتمی که بر اساس آن ناظران تاپیک ها را قفل و پاک میکنند بگویید تا ما هم بدانیم.

فکر کنم الگوریتمش این باشه:

کد :
while(1)
{
    if(there_is_new_post())
    {

do_not_read_topic_name_or_content();
        if(rand()<0.9999)
            lock_and_delete_topic();
    }
}

انا و جمیع من فوق التراب
فداء تراب نعل ابی تراب (ع)
2008-01-21, 11:20 AM,
ارسال : #9
#gcc -o lockandelete.out lockanddelete.c
#chmod +x lockanddelete.out
#lockanddele/.
2008-01-21, 11:21 AM,
ارسال : #10
#gcc -o lockandelete.out lockanddelete.c
#./lockanddelete.out
#New post deleted!
2008-01-21, 11:23 AM,
ارسال : #11
Re: پاسخ: چه جوری نصبش کنم؟
hady نویسنده :#gcc -o lockandelete.out lockanddelete.c
#./lockanddelete.out
#New post deleted!

دستور chmod اضافه است چون خود gcc این کار را می کند.

انا و جمیع من فوق التراب
فداء تراب نعل ابی تراب (ع)
2008-01-21, 03:03 PM,
ارسال : #12
Re: پاسخ: چه جوری نصبش کنم؟
417 نویسنده :یه سوال از ناظران سایت دارم: چرا این تاپیک را قفل نمیکنید؟ تا حالا عنوان پست را دیدید؟

من نمیدونم چرا ناظران سایت خط در میان کار می کنند. حتی هیچ کس به عنوان پست اعتراضی هم نکرد!

جالبه نه؟

شاید هم بهتر باشه الگوریتمی که بر اساس آن ناظران تاپیک ها را قفل و پاک میکنند بگویید تا ما هم بدانیم.

فکر کنم الگوریتمش این باشه:

کد :
while(1)
{
    if(there_is_new_post())
    {

do_not_read_topic_name_or_content();
        if(rand()<0.9999)
            lock_and_delete_topic();
    }
}
......................................
جالبه که دوستان اعتراضات خود را به این شکل ابراز می کنند Smile
اگر جایی مهمان و یا کاربری عنوان کرد من تازه کارم من را راهنمایی کنید و ناظران بدون توجه به این نکته که یکی از اهداف اصلی ما فرهنگ سازی و گسترش بیش از پیش روند استفاده از گنو/لینوکس و در کل نرم افزار های آزاد است تاپیک را قفل و پاک نمودند آن موقع شک نمی کنم بلکه برایم مسلم می شود راه را اشتباه آمده ام و انتخاب درستی نکردم
این گونه تاپیک ها با تاپیک هایی که مشخص است طرف تو باغه ولی با بی توجهی پست میزنه زمین تا آسمون فرق می کنه .
معمولا در یک بازه ی زمانی 24 ساعته اکثر تاپیک هایی که تکراری هستند و تنها به جهت راه اندازی مشکل یک دوست تازه کار باز نگهداشته شده اند نیز با یک تذکر قفل و پاک می شوند
...........................
یک اعتراضم من به شما دوستان گرامی دارم Wink
این دوستمون تازه کار است ( به فرمایش خودشان البته ) و من با همه ی تعاریف بالا انگیزه ای مضاعف برای راهنمایی ایشان داشتم چرا ؟! کاملا مشخص است این دوست عزیز در نصب یک بسته ی نرم افزاری سوال دارد پس در انجمن ها گشته و سوال خود را در بخش مربوط به خوش مطرح کرده فکر نمی کنم کسی این مورد رو تکذیب کنه ( فقط عنوان تاپیک نامناسب است و البته تکراری یعنی میشد از ادامه ی تاپیک های مشابه ی موجود مطرح بشه )
ولی در عوض در حالی که از کاربران عضو و قدیمی انتظار بیشتری می رود
شما چرا اعتراض خود را از محل پشنهادات و انتقادات مطرح نکرده اید Wink حالا بماند که هر وقت هم در دفاع از حقوق کاربران دیگر تاپیکی قفل و پاک می شود باز دوستان دیگری معترض می شوند Big Grin
در هر حال شخصا به نظر شما احترام میگذارم

2008-01-21, 06:06 PM,
ارسال : #13
پاسخ: Re: پاسخ: چه جوری نصبش کنم؟
دوستان از همه شما معذرت میخوام من نه قصد اذیت رو دارم نه وقت این کارو دارم هدفم فقط یادگیری بود نه چیز دیگه ببینید مشکل من اینه که وقتی یه نفر یه درخواست میده به درخواستش توجه نمیشه من مپرسم چه جوری یه نرم افزار نصب کنم اون وقت دوست عزیزی لطف میکنن میگن از نرم افزار kompile استفاده کن .اگر هم از ناظر انجمن تشکر کردم به خاطر این بوده که زحت کشیدند برخلاف فروم های دیگه زود جواب منو دادند خواه من بتونم ازش استفاده کنم یا نه. بهر صورت قفل کردن تاپیک نه مشکل منو حل میکنه نه کس دیگه ای رو اگه مشکل عنوان تاپیکه ببخشید اما فکر نمی کنم عنوان تاپیک خیلی مهم باشه درضمن عزیزان قبول کنید برای کسی که حداقل روزی چندین ساعت با ویندوز کارمیکنه مهاجرت به لینوکس سخته . dbkashaf از شما هم ممنونم .من حرفی از یاس نزدم ولی دوست دارم زود یاد بگیرم چون خیلی وقت ندارم تمام اون ساعاتی که شما زحمت کشیدیدولینوکس رویاد گرفتید من هم بشینم همون راه رو دوباره برم فکر هم میکنم هدف از ایجاد چنین سایتهایی کمک به کسانی باشه که از حداقل وقت برای یادگیری استفاده میکنن بااین حال باز هم از همتون ممنونم Smile
2008-01-21, 11:12 PM,
ارسال : #14
پاسخ: Re: پاسخ: چه جوری نصبش کنم؟
mines عزیز همه به شما حق می دهیم و به همین دلیل به سوالات پاسخ می دهیم
اما دوستانی هم که اعتراض کرده اند چندان بی منطق حرف نمی زنند
شما پاسخ خود را دریافت کردید فقط یک مورد می ماند و آن این است که بر خلاف تصور شما عنوان تاپیک بسیار بسیار مهم است چون عدم رعایت این مورد خلاف قوانین انجمن های تکنوتاکس است و به تجربه ثابت شده که دوستان معمولا از همان صفحه ی اول سراغ تاپیک هایی که از عنوان چندان مشخصی بر خوردار نباشند نمی روند در نتیجه دیرتر پاسخ می گیرند
از همه ی اینها مهمتر ،‌ اگر بنا باشد تاپیکی با همه ی مباحث خوبش در انجمن ها باقی بماند بهتر است از عنوان مناسبی برخوردار باشد تا ترجیحا در جستجویی که سایر کاربران در انجمن های تکنوتاکس انجام می دهند نیز قرار گیرد ( عنوان ، آیتم تعیین کننده ای در نتیجه ی جستجو است )‌ Smile
همه ی لینک های موجود در این تاپیک هم بار ها و بارها در انجمن های تکنوتاکس تکرار شده اند و موجودند . اگر سوال دیگری داشتید از ادامه ی تاپیک های موجود مرتبط آن را مطرح کنید ( تا حد امکان ) این طوری به ما کمک می کنید که کمتر در تاپیک
تاپیک به جهت تکراری بودن قفل و تا چتد ساعت آینده پاک می شود

موضوع بسته است 

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان