لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مودم adsl tplink
2008-10-02, 01:27 AM,
ارسال : #1
مودم adsl tplink
با سلام
من تازه کارم و می خوام کلا به لینوکس مهاجرت کنم
می خواستم راهنماییم کنین تا بتونم با مودم adsl آنلاین بشم،
راستش گشتم تو تکنوتاکس اما مطلبی نبود که دقیقا بفهمم باید چیکار کنم؟
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم!
:wink:
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-10-02, 01:31 AM,
ارسال : #2
پاسخ: مودم adsl tplink
یادم رفت بگم!
از فدورا استفاده می کنم.
2008-10-02, 09:11 AM,
ارسال : #3
قائدتا با تایپ دستور
کد :
#Internet-druid
در خط فرمان ( ترمینال ) شما به ابزار Internet Configuration Wizard دسترسی پیدا می کنید
گزینه های متعددی برای انتخاب خواهید داشت در این مورد شما از لبه ی xDSL استفاده می کنید که به منظور اتصال به اینترنت با پهنای زیاد از طریق خطوط تلفن مورد استفاده قرار میگیرد ( البته این با پهنای زیادش در مورد ایران صادق نیست :lol: )
در این مورد هم دو گزینه برای انتخاب دارید که قبلش باید در مورد نوع اتصال خود به اینترنت از شرکت خدمات دهنده ی خود سوال کنید و این به شرح زیر است :
- DHCP ، برخی از شرکت ها نیاز به این دارند تا شما برای دریافت یک آدرس IP از طریق یک کارت شبکه سیستم خود را آماده کنید برای این منظور باید Ethernet Conection vh را بر گزیده و در بخش Configure Network Settings گزینه ی DHCP را فعال نمایید

- اتصال PPPoE به وسیله تنظیمات از طریق کارت شبکه : برای این روش هم گزینه ی xDSL Connection را انتخاب کنید در این روش هم با دنبال کردن مراحل و تأیید آنها در دو مورد نام کاربری و کلمه ی عبور خود را وارد نمایید
  • توجه کنید که شما در همه ی موارد فوق همانطور که گفته شد ، قبلا باید از نام کاربری و کلمه ی عبور و همچنین نوع اتصال خود به اینترنت( DHCP/PPPoE ) از طریق شرکت خدمات دهنده مطلع شوید
    ضمنا می توانید از مسیر System Tools و انتخاب Network Device Control کلیه ی اتصالاتی را که ساخته اید ببینید [/list:u]

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-10-02, 12:58 PM,
ارسال : #4
یه ترمینال باز کن و بزن system-config-network و پیکربندی کن.
2008-10-02, 03:40 PM,
ارسال : #5
میشه یه توضیح مختصر بدین که هرکدوم اینا یعنی چی؟
DHCP/PPPoE
2008-10-02, 06:41 PM,
ارسال : #6
Re: پاسخ: مودم adsl tplink
Anonymous نویسنده :میشه یه توضیح مختصر بدین که هرکدوم اینا یعنی چی؟
DHCP/PPPoE
هر کدام یک پروتکل هستند ( دو روش ) برای تخصیص اعتبار به کاربران در یک شبکه شرکتهای مختلف بسته به توانایی و سیاست ها ی کاری خودشون یکی از ازاین دو روش را برای سرویس دهی به مشنریان خود انتخاب میکنند
البته اگر سرچ کنید اطلاعات مفیدی هم بدست خواهید آورد من به همین بسنده میکنم که
DHCP/Dynamic Host Configuration Protocol پروتکلی است جهت تخصیص IP به کاربران یک شبکه از طریق سرور .
در ارتباط از نوع DHCP هر کامپیوتر به محض روشن شدن درخواستی به سرور ارسال میکند و سرویس به صورت خودکار از محدوده ی آی پی های مجاز یک آی پی به سیستم مورد نظر اختصاص می دهد این روش برای گریز از آی پی دهی دستی کاربردی است
pppoe هم که Point-to-Point Protocol over Ethernet و پروتکل دیگری است و ...
شما در کل برای اتصال به اینترنت در مقطع کنونی همین که بدانید شرکت خدمات دهنده ی ADSL شما از کدام روش استفاده می کند کفایت میکند وقتی ADSL شما راه افتاد دسترسی ساده تر تان به اینترنت این فرصت را به شما خواهد داد که با آزادی عمل بیشتر از منابع اینترنتی استفاده کنید ...........
موفق باشید Smile

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-10-12, 05:32 AM,
ارسال : #7

salam man ubunto daram vali nemitonam be adsl vas besham lotfan email bezanid <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان