لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل پارسیکس تو ابونتو گراپ
2009-04-16, 04:50 AM,
ارسال : #1
مشکل پارسیکس تو ابونتو گراپ
سلام

مشکلم گراپ نیست !!

مشکل اینه که پارسیکس رو نصب میکنم میاد بالا ! گراپش هم خیلی قشنگه

بعد اوبونتو رو نصب میکنم ، تو گراپ اوبونتو هم پارسیکس هست ، با همون آدرس بوت hd0,4 ؛ ولی نمیاد بالا !! ارور میده که فایل با دایرکتوری اشتباه هستش !!

از روشهایی هم که گفته شد مثل نصب دوباره grub ، یا همون root (hd0,4) هم رفتم ،بجای hd0 هم sd0 , ... هم گزاشتم ،

یکی رو pirmary یکی رو logical و برعکس هم نصب کردم ، هر در رو pirmary هم نصب کردم

ولی فایده ای نداشت ،

:oops: :oops: :oops:

شما چی میگید ؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-04-16, 08:21 AM,
ارسال : #2
پاسخ: مشکل پارسیکس تو ابونتو گراپ
نمی دونم مشکل فعلی چرا رخ میده اما اگر اول ابونتو و بعد پارسیکس را نصب کنید و درپایان هم ابنتو رو دستی به بوت گراب اضافه کنید 100 درصد مشکلی نخواهید داشت. با این همه در حال حاظر هم یک جای کار می لنگه که شما مشکل دارید !!
2009-04-16, 06:22 PM,
ارسال : #3
سلام

نمیدونم ، هر کدوم رو 6 7 بار نصب کردم ، با حالتهای مختلف ،
قانونا نباید ربطی داشته باشه ، لااقل بگیم boot رو MBR نصب کردم ، این مشگل پیش میاد ، ولی بوت رو هم رو خود پارتیشن نصب هم نصب میکنم همین مشکل پیش میاد !

این راهی هم که شما گفتید یه امتحانی میکنم ؛ ولی احساس میکنم با نصب اوبونتو ، پارسیکس میپره ! (هر چند دور از عقله)
2009-04-16, 08:46 PM,
ارسال : #4
چرا شایعه درست می‌کنید؟ Confusedhock: Confusedhock:
این خط رو به menu.listتون اضافه کنید :
کد :
title    Ubuntu 8.10

configfile (hd0,4)/boot/grub/menu.lst
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-04-16, 10:54 PM,
ارسال : #5
سلام

شایعه چیه بابا ! :oops: گفتم احساس میکنم میپره !

کار این کد میشه بگید چیه ؟؟

(آدرس بوت پارسیکس تو گراپ اوبونتو هست ، ولی همونطور که گفتم بالا نمیاد)

ممنون
2009-04-17, 12:34 AM,
ارسال : #6
نه، دقیقا بر عکس منظورشون این بود بعد از نصب دوم ( پارسیکس ) روی پارسیکس به مسیر
کد :
/boot/grub/menu.lst
رفته و در انتها بعد از دو گزینه‌ی مربوط به پارسیکس خطوط بالا رو اضافه کنید. بعد ذخیره و در انتها ری استارت.
همین دیروز توی دفترمون دقیقا همین مورد رو با آخرین نسخه‌ی حاضر (Boss) روی یک لپ تاپ که ابونتو داشت انجام دادیم. بعید می دونم عملی نباشه Smile
شاد باشید

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2009-04-18, 12:14 AM,
ارسال : #7
سلام

ممنون ، این روش هم عمل کرد .

کسی میدونه اون مشکل بالا برای چی اتفاق میافته ؟؟
2009-04-19, 11:35 AM,
ارسال : #8
فکر می‌کنم مربوط به کدگذاری یا یه همچین چیزایی باشه. به هر حال مربوط به پارسیکس و گراب اون نیست.این موردیه که بعد از نصب فدورا ۱۰ و اوبونتو ۸.۱۰ هم بوده و با دستور بالا حل شده.
2009-04-19, 12:58 PM,
ارسال : #9
سلام

یه نکته جالب !

بعد از اینکه از این کد استفاده کردم ، و گراپ پارسیکس میاد بالا ، و از اونجا میرم رو گراپ اوبونتو ، و پارسیکس رو انتخاب میکنم ،پارسیکس بوت میشه !!!!!

فکر کنم لینوکس باهام نمیسازه Big Grin Big Grin
2009-04-22, 08:40 AM,
ارسال : #10
سلام.
لطفاً سؤالات مربوط به پارسیکس را در انجمن رسمی این توزیع مطرح کنید.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://parsix.org/html/index.php?&newlang=far">http://parsix.org/html/index.php?&newlang=far</a><!-- m -->
متشکرم.
2009-04-22, 07:30 PM,
ارسال : #11
نقل قول :فکر کنم لینوکس باهام نمیسازه Very Happy Very Happy
چرا نسازه.فکر کنم این ماییم که با لینوکس نمی‌سازیم Big Grin
2009-05-14, 02:22 AM,
ارسال : #12
نقل قول :سلام

یه نکته جالب !

بعد از اینکه از این کد استفاده کردم ، و گراپ پارسیکس میاد بالا ، و از اونجا میرم رو گراپ اوبونتو ، و پارسیکس رو انتخاب میکنم ،پارسیکس بوت میشه !!!!!

فکر کنم لینوکس باهام نمیسازه

سلام ببین دوست عزیز این مشکل شما کاملا منطقی هست و قابل رفع نیست به آن دلیل که همان طور که میدانید فایل سیستمی پارسیکس و اوبونتو مثل هم است یعنی هردو *.deb هستند و هر گاه شما بخواهید اوبونتو را نصب کنید اوبونتو روت ریشه پارسیکس را فرمت وحذف میکنه وهمین طور به العکس اوبونتو بریزی به همین ترتیب و دلیلش هم فرمت فایل سیستمی است که نمیگذاره دو سیستم با یک نوع فرمت و از یک پارتیشن روت بالا بیاد شما فقط و فقط میتونید یک سیستم مبتنی بر deb با فدورا که rpmهست را در کنار هم نصب کنی چون فایل سیستمی اینها فرق داره و از دو روت استفاده میکنند. یا میتونی یک اسلاکور با اوبونتو نصب کنی خلاصه باید با هم فرق داشته باشند.
اون کدی هم که به تو گفتند در مورد دو لینوکس متفاوت از نظر فایل سیستم صادق هست در همون مورد کاربرد داره نه در مورد دو لینوکس مثل هم. ضمنا مواظب باش فرمت شدن زیاد هارد ممکن است باعث سوختن هارد بشه.
2009-05-14, 03:36 AM,
ارسال : #13
Re: پاسخ: مشکل پارسیکس تو ابونتو گراپ
Anonymous نویسنده :

یه نکته جالب !

سلام ببین دوست عزیز این مشکل شما کاملا منطقی هست و قابل رفع نیست به آن دلیل که همان طور که میدانید فایل سیستمی پارسیکس و اوبونتو مثل هم است یعنی هردو *.deb هستند و هر گاه شما بخواهید اوبونتو را نصب کنید اوبونتو روت ریشه پارسیکس را فرمت وحذف میکنه وهمین طور به العکس اوبونتو بریزی به همین ترتیب و دلیلش هم فرمت فایل سیستمی است که نمیگذاره دو سیستم با یک نوع فرمت و از یک پارتیشن روت بالا بیاد شما فقط و فقط میتونید یک سیستم مبتنی بر deb با فدورا که rpmهست را در کنار هم نصب کنی چون فایل سیستمی اینها فرق داره و از دو روت استفاده میکنند. یا میتونی یک اسلاکور با اوبونتو نصب کنی خلاصه باید با هم فرق داشته باشند.
اون کدی هم که به تو گفتند در مورد دو لینوکس متفاوت از نظر فایل سیستم صادق هست در همون مورد کاربرد داره نه در مورد دو لینوکس مثل هم. ضمنا مواظب باش فرمت شدن زیاد هارد ممکن است باعث سوختن هارد بشه.
این حرفا چیه؟! به قول دوستمون چرا شایعه درست می‌کنید؟! اصلاً فرمت پکیج‌ها(deb و rpm و tgz و غیره) چه ربطی به فایل‌سیستم داره؟!! فایل‌سیستم یعنی فرمت پارتیشن(مثل ext3 و ext4 و reiser و xfs و غیره). بعدشم این چیزا چه ربطی به گراب داره؟! اصلاً شما دو تا توزیع دلخواه(که از گراب استفاده کنن نه lilo) هر کدوم میخوان از هر فایل‌سیستمی(مثل ext3 یا reiser) استفاده کنن، نباید مشکل خاصی با بوت داشته باشن.
اون مشکل دوستمون هم (که حل شد) معلوم نیست علتش چی بود چون توضیحات کافی ندادن(شمارهٔ ارور گراب، و تعداد هاردها و شمارهٔ پارتیشن اوبونتو و پارسیکس و menu.lst هر کدوم). به هر حال با کمک دوستان حل شد(حالا علتش هر چی بود!)

نقل قول :یه نکته جالب !

فکر کنم لینوکس باهام نمیسازه Very Happy Very Happy
شما انتظار دیگه‌ای داشتید؟؟!!! اصلاً این که مشکل نیست!! کاملاً درست و طبیعیه!!

در ضمن گراپ نه گراب GRUB
ببینید دوست عزیز. هر کدوم از گزینه‌های منوی گراب چند حالت می‌تونه داشته باشه:
1- حالت اول اینکه خودش مستقیماً بره یه کرنل لینوکس رو که توی فلان پارتیشن هست بوت کنه.(حتی اون پارتیشن لازم نیست boot loader داشته باشه) با انتخاب این گزینه، مستقیم بوت میشه(دوباره منوی گراب نمیاد)
2- یه حالت دیگه اینکه بگه برو از توی فلان پارتیشن بوت شو(chainloader) دیگه کاری به کرنلش نداره، بقیهٔ کار به عهدهٔ boot loader همون پارتیشن هست.(بر خلاف مورد قبلی) حالا اگه روی اون پارتیشن گراب نصب باشه(یعنی اکثر توزیع‌های گنو/لینوکس)، گراب اون پارتیشن خودش یه منو باز می‌کنه. (اگه ویندوز باشه یا مسقیم ویندوز بوت میشه با منوی nt loader میاد)
3- حالت بعدی اینکه بهش بگید یه منو بیار که محتویاتش از فلان فایل menu.lst خونده بشه(یعنی همین کاری که شما انجام دادید). این فرقش با مورد 2 اینه که اون یکی پارتیشن لازم نیست گراب داشته باشه(اصلاً اون فایل menu.lst هر جایی میتونه باشه)

این گراب خیلی امکانات زیادی داره، شایدم یکم پیچیده به نظر برسه. حالا یواش یواش آشنا میشید(البته امیدوارم زیاد نیاز با مشکل بوت مواجه نشید و پیدا نکنید!)

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2009-05-15, 12:26 AM,
ارسال : #14
پاسخ: Re: پاسخ: مشکل پارسیکس تو ابونتو گراپ
ilius نویسنده :
Anonymous نویسنده :

یه نکته جالب !

این حرفا چیه؟! به قول دوستمون چرا شایعه درست می‌کنید؟! اصلاً فرمت پکیج‌ها(deb و rpm و tgz و غیره) چه ربطی به فایل‌سیستم داره؟!! فایل‌سیستم یعنی فرمت پارتیشن(مثل ext3 و ext4 و reiser و xfs و غیره). بعدشم این چیزا چه ربطی به گراب داره؟! اصلاً شما دو تا توزیع دلخواه(که از گراب استفاده کنن نه lilo) هر کدوم میخوان از هر فایل‌سیستمی(مثل ext3 یا reiser) استفاده کنن، نباید مشکل خاصی با بوت داشته باشن.
اون مشکل دوستمون هم (که حل شد) معلوم نیست علتش چی بود چون توضیحات کافی ندادن(شمارهٔ ارور گراب، و تعداد هاردها و شمارهٔ پارتیشن اوبونتو و پارسیکس و menu.lst هر کدوم). به هر حال با کمک دوستان حل شد(حالا علتش هر چی بود!)

نقل قول :یه نکته جالب !

فکر کنم لینوکس باهام نمیسازه Very Happy Very Happy
شما انتظار دیگه‌ای داشتید؟؟!!! اصلاً این که مشکل نیست!! کاملاً درست و طبیعیه!!

در ضمن گراپ نه گراب GRUB
ببینید دوست عزیز. هر کدوم از گزینه‌های منوی گراب چند حالت می‌تونه داشته باشه:
1- حالت اول اینکه خودش مستقیماً بره یه کرنل لینوکس رو که توی فلان پارتیشن هست بوت کنه.(حتی اون پارتیشن لازم نیست boot loader داشته باشه) با انتخاب این گزینه، مستقیم بوت میشه(دوباره منوی گراب نمیاد)
2- یه حالت دیگه اینکه بگه برو از توی فلان پارتیشن بوت شو(chainloader) دیگه کاری به کرنلش نداره، بقیهٔ کار به عهدهٔ boot loader همون پارتیشن هست.(بر خلاف مورد قبلی) حالا اگه روی اون پارتیشن گراب نصب باشه(یعنی اکثر توزیع‌های گنو/لینوکس)، گراب اون پارتیشن خودش یه منو باز می‌کنه. (اگه ویندوز باشه یا مسقیم ویندوز بوت میشه با منوی nt loader میاد)
3- حالت بعدی اینکه بهش بگید یه منو بیار که محتویاتش از فلان فایل menu.lst خونده بشه(یعنی همین کاری که شما انجام دادید). این فرقش با مورد 2 اینه که اون یکی پارتیشن لازم نیست گراب داشته باشه(اصلاً اون فایل menu.lst هر جایی میتونه باشه)

این گراب خیلی امکانات زیادی داره، شایدم یکم پیچیده به نظر برسه. حالا یواش یواش آشنا میشید(البته امیدوارم زیاد نیاز با مشکل بوت مواجه نشید و پیدا نکنید!)
اما من هم قبلا با همین مشکل مواجه شدم و از روی پیامهای ارورری که میداد فهمیدم که نمیشه دو تا لینوکس مبتنی بر دبیان را روی یک پارتیشن روت نصب کرد .من خودم میخواستم که کناپیکس را با اوبونتو با هم داشته باشم . اما نمیدونم چی میشد که پیام میداد که پارتیشن روت باید فرمت بشه این در حالی بود که من از قبل فضای خالی برای نصب خودکار اوبونتو روی پارتیشن ایجاد کرده بودم کناپیکس هم نصب بود .و هنگامی که نصب تمام میشد تو لیست بوت لودر نام کناپیکس نبود .با پاتیشن مجیک که بررسی میکردم مدیدم یک پارتیشن روت با نام ext3 هست که باید دوتا باشه چون از قبل یک لینوکس نصب بود .حالا جواب شما چیه ؟
تازه همین پارسیکس هم بعد از نصب اصلا توی لیست بوت لودرش نامی از ویندوز نیست درحالی که ویندوز نصب هست و با نرم افزار پارتیشن بندی میشه اونو دید.!! اینو چی میگی؟
2009-05-15, 04:26 AM,
ارسال : #15
Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل پارسیکس تو ابونتو گراپ
نقل قول :اما من هم قبلا با همین مشکل مواجه شدم و از روی پیامهای ارورری که میداد فهمیدم که نمیشه دو تا لینوکس مبتنی بر دبیان را روی یک پارتیشن روت نصب کرد .من خودم میخواستم که کناپیکس را با اوبونتو با هم داشته باشم . اما نمیدونم چی میشد که پیام میداد که پارتیشن روت باید فرمت بشه این در حالی بود که من از قبل فضای خالی برای نصب خودکار اوبونتو روی پارتیشن ایجاد کرده بودم کناپیکس هم نصب بود .و هنگامی که نصب تمام میشد تو لیست بوت لودر نام کناپیکس نبود .با پاتیشن مجیک که بررسی میکردم مدیدم یک پارتیشن روت با نام ext3 هست که باید دوتا باشه چون از قبل یک لینوکس نصب بود .حالا جواب شما چیه ؟
تازه همین پارسیکس هم بعد از نصب اصلا توی لیست بوت لودرش نامی از ویندوز نیست درحالی که ویندوز نصب هست و با نرم افزار پارتیشن بندی میشه اونو دید.!! اینو چی میگی؟
دوست عزیز. هیچ دو تا توزیعی رو نمیشه روی یک پارتیشن نصب کرد!! هیچ ربطی به نوع پکیج نداره!! اگه بهتون اجازه بده که یه توزیع رو روی پارتیشن توزیع قبلی نصب کنید(بدون فرمت) فایلهاشون با هم قر و قاتی میشه و آش‌شعله قلم‌کار درست میشه. اونوقت ممکنه اصلاً بالا نیاد، یا اگه بالا بیاد محاله کاملاً درست کار کنه. سیستم دیپندنسی‌ها، ورژن پکیج‌ها و کتابخانه‌ها، فایلهای تنظیمات و کلی خرت و پرت دیگه... فکر کردید الکیه؟!

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2009-05-15, 06:21 PM,
ارسال : #16
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل پارسیکس تو ابونتو گراپ
ilius نویسنده :
نقل قول :اما من هم قبلا با همین مشکل مواجه شدم و از روی پیامهای ارورری که میداد فهمیدم که نمیشه دو تا لینوکس مبتنی بر دبیان را روی یک پارتیشن روت نصب کرد .من خودم میخواستم که کناپیکس را با اوبونتو با هم داشته باشم . اما نمیدونم چی میشد که پیام میداد که پارتیشن روت باید فرمت بشه این در حالی بود که من از قبل فضای خالی برای نصب خودکار اوبونتو روی پارتیشن ایجاد کرده بودم کناپیکس هم نصب بود .و هنگامی که نصب تمام میشد تو لیست بوت لودر نام کناپیکس نبود .با پاتیشن مجیک که بررسی میکردم مدیدم یک پارتیشن روت با نام ext3 هست که باید دوتا باشه چون از قبل یک لینوکس نصب بود .حالا جواب شما چیه ؟
دوست عزیز. هیچ دو تا توزیعی رو نمیشه روی یک پارتیشن نصب کرد!! هیچ ربطی به نوع پکیج نداره!! اگه بهتون اجازه بده که یه توزیع رو روی پارتیشن توزیع قبلی نصب کنید(بدون فرمت) فایلهاشون با هم قر و قاتی میشه و آش‌شعله قلم‌کار درست میشه. اونوقت ممکنه اصلاً بالا نیاد، یا اگه بالا بیاد محاله کاملاً درست کار کنه. سیستم دیپندنسی‌ها، ورژن پکیج‌ها و کتابخانه‌ها، فایلهای تنظیمات و کلی خرت و پرت دیگه... فکر کردید الکیه؟!
البته من فکر کردم که مشکل اون نفر بالایی همین بود. و برای همین این رو نوشتم . والا که من میدونم دو تا را نمیشه روی یکی نصب کرد حرف منم همین بود از اول

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان