لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hardware Abstraction Layer Hald و نشناختن صفحهه کلید و موس
2009-05-12, 09:12 AM,
ارسال : #1
Hardware Abstraction Layer Hald و نشناختن صفحهه کلید و موس
موقع بروز رسانی اوبونتو (9.04) کانکشن قطع میشه و پروسه ی نصب یه سری از پکیج ها ناقص می مونه ... اتفاقی که دقیقا بعدش مافتاد این هستش که موقع بالا اومدن سیستم -وقتی می خواد سرویس های مختلف رو استارت کنه- به Hardware Abstraction Layer Hald میرسه چند دقیقه طول میکشه. بعد ok می زنه و استارت می کنه. اما وقتی به صفحه ی لاگین میرسه نه صفحه کلید رو شناخته و نه موس. نکته ی جالب این هستش که سیستم هنگ نکرده و cursor چشمک میزنه اما حتی وقتی من به پورت usb یه موس دیگه وصل می کنم بازهم کار نمی کنه ...

grub کار می کنه و من با Live CD -همون نسخه- می تونم فایل هام رو ببینم ... من آشنایی زیادی ندارم و چون Developer نیستم نتونستم با Single User بالا بیام و از Shell این مشکل و برطرف کنم ...

خواستم ببینم راهی هستش که بشه این مشکل رو حل کرد؟! میشه اون سرویس رو برای مدتی ignore کرد تا با خود سیستم تعمیرش کرد؟! و یا چه راه هایی برای حلش به کمک Live CD وجود داره؟! تمام این سوال ها برای این هستش که از یه Fresh Copy خلاص شم ...

من Ubuntu 9.04 رو روی Lenovo T60p نصب کرده ام ...

ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنیم ...
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-05-14, 06:30 PM,
ارسال : #2
Re: Hardware Abstraction Layer Hald و نشناختن صفحهه کلید و موس
تافته نویسنده :موقع بروز رسانی اوبونتو (9.04) کانکشن قطع میشه و پروسه ی نصب یه سری از پکیج ها ناقص می مونه ... اتفاقی که دقیقا بعدش مافتاد این هستش که موقع بالا اومدن سیستم -وقتی می خواد سرویس های مختلف رو استارت کنه- به Hardware Abstraction Layer Hald میرسه چند دقیقه طول میکشه. بعد ok می زنه و استارت می کنه. اما وقتی به صفحه ی لاگین میرسه نه صفحه کلید رو شناخته و نه موس. نکته ی جالب این هستش که سیستم هنگ نکرده و cursor چشمک میزنه اما حتی وقتی من به پورت usb یه موس دیگه وصل می کنم بازهم کار نمی کنه ...

grub کار می کنه و من با Live CD -همون نسخه- می تونم فایل هام رو ببینم ... من آشنایی زیادی ندارم و چون Developer نیستم نتونستم با Single User بالا بیام و از Shell این مشکل و برطرف کنم ...

خواستم ببینم راهی هستش که بشه این مشکل رو حل کرد؟! میشه اون سرویس رو برای مدتی ignore کرد تا با خود سیستم تعمیرش کرد؟! و یا چه راه هایی برای حلش به کمک Live CD وجود داره؟! تمام این سوال ها برای این هستش که از یه Fresh Copy خلاص شم ...

من Ubuntu 9.04 رو روی Lenovo T60p نصب کرده ام ...

ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنیم ...

۱- اینکه cursor می زنه نمی تونه نشون دهنده این باشه که هنگ نکرده
۲- اینکه grub کار می کنه هیچ ربطی به live cd نداره
۳- برای بالا اومدن با single mode و کار با شل نباید developer باشی. فقط باید بلد باشی Wink
۴- والا من نمی تونم بفهمم که دقیقا چه مشکلی می تونه باشه. ولی چیزایی که شما باسد بدونید تا مشکلاتتون رو پیگیری و حل کنید : یکی کار با خط فرمان یا همون shell هستش و دیگری سطوح اجرایی که اولی تو بخش مقالات شایت هست و دومی رو هم از لینک زیر که navid عزیز زجمت کشیده می تونی بخونی:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gnuiran.org/modules.php?op=modload&name=sections&file=index&req=viewarticle&artid=35">http://www.gnuiran.org/modules.php?op=m ... e&artid=35</a><!-- m -->

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان