لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم بعدی! پرل یا پایتون یا جاوا یا ؟
2009-09-22, 05:50 PM,
ارسال : #21
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: قدم بعدی! پرل یا پایتون یا جاوا یا ؟
سلام بر پایتون آموز چند پست بالاتر
من خودم امروز پایتون رو تموم می کنم از روی کتاب OReilly.Learning.Python.3rd.Edition.Oct.2007
به همین شکلی که نوشتم تو گوگل سرچ کن یه کم بگردی پیداش می کنی
البته منظورم از تموم کردن اینه که سینتکس رو یاد گرفتم و حالا می تونم برنامه نویسی واقعی رو شروع کنم
و به همین صورتی که در پایین توضیح می دم می خوام ادامه بدم
به نظر من از روی کتاب به صورت پیوسته تری می شه مطالب رو یاد گرفت تا رفرنس.
این کتاب برای پایتون 2.5 هست البته هر جا لازم باشه به 3 هم اشاره می کنه.
بعد از اون می تونی بری دنبال یادگیری 3
در ادامه هم کتاب programming python و بعد هم
Foundations of Agile Python Development ,Expert's Voice in Open Source
وقتی به اینجا رسیدی دیگه خودت می تونی افراد دیگه رو راهنمایی کنی و من هم می تونم بازنشسته بشم!!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-09-22, 06:09 PM,
ارسال : #22
نقل قول :به نظر من از روی کتاب به صورت پیوسته تری می شه مطالب رو یاد گرفت تا رفرنس.
چون اسمش رو رفرنس میذاریم لزوما به این معنی نیست که فرم خاصی داره.
الان بیشتر رفرنسها خودشون خودآموز و منوال هم هستن و بعضا تمرین هم دارن. و تعداد زیادی مثال کوچک و موردی دارن.
بهرحال من همیشه دوست دارم اول رفرنس رو بخونم. و شاید دیگه کتابهای متفرقه رو نخونم.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-09-28, 07:12 AM,
ارسال : #23
الان که پایتون رو دارم یاد میگیرم دیگه احساس نیاز کمتری به پرل دارم. چون پایتون همه کار پرل رو انجام میده و حتی بیشتر. و ضمنا راحتتره. بگذریم از اینکه چقدر بیشتر بدرد کارهای امروزی میخوره و توی بازار کار حرف اول رو میزنه (در مقایسه با پرل).
بنابراین شاید دیگه دنبال یادگیری پرل نروم. شایدم حداقل یادگیری جاوا رو بر پرل اولویت بدم.
درمورد جاوا تاحدی احساس نیازم کمتر شده، اما نه بحدی که بگم نیاز به یادگیریش رفع شده.

اما پرل هم خوبیش اینه روی بیشتر سروهای گنو/لینوکس هست. کارهای پرل رو هم فکر نمیکنم بشه مثلا با پی اچ پی براحتی انجام داد.
ولی مثلا روی سیستم لوکال بخوام کار کنم و اسکرپیت های پیشرفته بنویسم که با شل نمیشه یا خیلی سخته، میتونم از پایتون استفاده کنم چون روی هر سیستمی هست و آماده بکاره. البته میدونم کاربردهای پایتون خیلی بیشتر از اینهاست. اما دارم مواردی رو میگم که آدم لنگ کارهای روزمره هست و نیاز داره یه چیزی آماده و استاندارد دم دستش باشه. وگرنه اینکه یه زبان برنامه نویسی داشته باشی و نصبش کنی و باهاش کار کنی و برنامه بنویسی واسه همهء زبانها همینطور هست.
جاوا هم خودتون میدونید چقدر کاربردهاش گسترده هست. مثلا توی موبایل بخوای برنامه بنویسی با چی مینویسی؟! یعنی یه برنامه ای که مطمئن باشی توی بیشتر embedded ها میشه اجراش کرد.
شما هم اگر نظری دارید بگید.
2017-01-31, 09:14 AM,
ارسال : #24
Wink  RE: قدم بعدی! پرل یا پایتون یا جاوا یا ؟
داداش اگه مخوای شاخ بر نامه نویسیو بشکونی با Python 3 شروع کن.
حرفیی که شدی یاد گرفتن بقیه زبان ها برات کار چند روز فقط.
برای یاد گیریه بهتر هم سایت اسفندونه سایت خوبیه تغریبا بیشتر آموزشاش رایگان و کاملا به زبان فارسی.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2017-01-31, 09:21 AM,
ارسال : #25
RE: قدم بعدی! پرل یا پایتون یا جاوا یا ؟
راستی در مورد برنامه های موبایل هم هم برای ios هم برای اندروید با پایتون می شه کد زد من خودم از #C هم استفاده میکنم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان