لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در فعال سازی وایرلس
2010-12-03, 09:28 AM,
ارسال : #1
مشکل در فعال سازی وایرلس
سلام

یه سوال
اگه من دکمه وایرلس لپ تاپ رو قبل از بوت شدن لینوکس روشن کنم اون وقت توی لینوکس می تونم از امکانات وایرلس استفاده کنم
اما اگه روشن نکنمش و بعد از بوت شدن لینوکس اون رو روشن کنم دیگه نمی تونم از وایرلس استفاده کنم

کسی می تونه کمک کنه؟

نخسه لینوکس :‌اپن سوسه ۱۱.۳
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-12-03, 10:03 AM,
ارسال : #2
Re: مشکل در فعال سازی وایرلس
Ojvar نویسنده :سلام

یه سوال
اگه من دکمه وایرلس لپ تاپ رو قبل از بوت شدن لینوکس روشن کنم اون وقت توی لینوکس می تونم از امکانات وایرلس استفاده کنم
اما اگه روشن نکنمش و بعد از بوت شدن لینوکس اون رو روشن کنم دیگه نمی تونم از وایرلس استفاده کنم

کسی می تونه کمک کنه؟

نخسه لینوکس :‌اپن سوسه ۱۱.۳

با سلام خدمت دوست عزیز

این مشکل کاملا طبیعی است. عملا کلید روشن و خاموش وایرلس آن را قطع و وصل می کند و هنگامی که خاموش باشد موقع بوت کردن لینوکس کرنل درایور اون رو بوت نمیکنه. حالا شما یه کاری بکن:

۱-این رو تست بکن: وقتی با وایرلس روشن بوت کردی و اومدی داخل لینوکس و وایرلس کار میکرد اون رو یک دقیقه خاموش بکن و دوباره روشن بکن. ببین بعد از دوباره روشن کردن دوباره کار میکنه یا خیر؟

۲-این کار رو بکن: وقتی که با وایرلس روشن بوت کردی و وایرلس کار میکرد یک ترمینال باز کن و خروجی دستور زیر رو بطور کامل اینجا بنویس.

کد :
su -
lsmod

اگر مدل و اسم سازنده و خلاصه هرچه راجع به وایرلست میدونی هم بنویس.

موفق باشی
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-12-03, 12:27 PM,
ارسال : #3
پاسخ: Re: مشکل در فعال سازی وایرلس
البته این مشکل طبیعی نیست و به نظرم مشکل از درایوره. وگرنه هسته میتونه وقتی یه سخت افزار در حال اجرا بهش اضافه بشه درایورش رو بار کنه.

http://hedayatvk.blogspot.com
http://hedayatvk.wordpress.com
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-12-04, 02:14 AM,
ارسال : #4

برای من هم این اتفاق می‌افتد و در بعضی مواقع با اضافه کردن مجدد ماژول iwl3945 کارت شبکهٔ وایرلس مجددا فعال می‌شود.
و در بعضی مواقع هم چون راه دیگری بلد نیستم ریبوت می‌کنم!

کد :
sudo rmmod iwl3945
sudo modprobe iwl3945

کد :
lspci | grep Wireless
06:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection (rev 02)
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان