لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

نظر سنجي : نظرتون چیه؟
خوبه 50.00% 2 50.00%
بده 50.00% 2 50.00%
همه 4 راي 100%
* شما اين گزينه را راي خود کرديد. [مشاهده نتايج]

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فروشگاه جدید
2011-01-01, 06:29 PM,
ارسال : #1
فروشگاه جدید
سلام. من یه فکری کردم که بیایم یه فروشگاه گنو/لینوکس جدید ایجاد کنیم. با این تفاوت که فروشنده اعضای خود فروشگاه باشن. یعنی یکی بیاد در خواست فلان سی دی رو بنویسه و یه فر که اون محصول رو داره برای ایشون کپی و ارسال کنه(حالا یا با پست یا هر روش توافقی دیگه). تو این روش سعی بر این باشه که فقط هزینه ی ارسال و دیسک دریافت بشه. (اگرچه میتونه ممکن باشه که بر اساس توافق طرفین هزینه ی اضافی هم گرفته بشه).
این روش کمک می کنه به گسترش نرم افزار آزاد. یادمون باشه خودمون هم یه روز به نرم افزار یا توزیع جدید نیاز مند میشیم. با این روش میشه با قیمت خیلی خیلی کمتری اون کالا رو تهیه کرد. :wink:

مثلا من الان خودم دنبال دبیان تستینگم. اما تو هیچ فروشگاهی نیست که بخوام تهیه کنم. خودم هم از دانلودش عاجزم(یعنی حوصلشو ندارم دانلود کنم چون کار زمان بریه). خوب اینجوری میتونم از دوستانی که تهیه کردن این محصول رو بگیرم.
و البته مسائل دیگه که خودتون در جریان هستید حل میشه.

لطفا اگه توی نظر خواهی رای میدین، دلیلش رو هم بنویسین.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-01-01, 06:33 PM,
ارسال : #2
پاسخ: فروشگاه جدید
من موافقم . این فروشگاه میتونه به صورت یه mailing list یا حتی یه انجمن تو تکنو تاکس باشه. یا این که خارج از اینجا پیاده شه. البته نیاز به سازمان دهی و وضع قوانین کارآمد داره.
2011-01-01, 06:39 PM,
ارسال : #3
Re: فروشگاه جدید
TimmyTurner نویسنده :سلام. من یه فکری کردم که بیایم یه فروشگاه گنو/لینوکس جدید ایجاد کنیم. با این تفاوت که فروشنده اعضای خود فروشگاه باشن. یعنی یکی بیاد در خواست فلان سی دی رو بنویسه و یه فر که اون محصول رو داره برای ایشون کپی و ارسال کنه(حالا یا با پست یا هر روش توافقی دیگه). تو این روش سعی بر این باشه که فقط هزینه ی ارسال و دیسک دریافت بشه. (اگرچه میتونه ممکن باشه که بر اساس توافق طرفین هزینه ی اضافی هم گرفته بشه).
این روش کمک می کنه به گسترش نرم افزار آزاد. یادمون باشه خودمون هم یه روز به نرم افزار یا توزیع جدید نیاز مند میشیم. با این روش میشه با قیمت خیلی خیلی کمتری اون کالا رو تهیه کرد. :wink:

مثلا من الان خودم دنبال دبیان تستینگم. اما تو هیچ فروشگاهی نیست که بخوام تهیه کنم. خودم هم از دانلودش عاجزم(یعنی حوصلشو ندارم دانلود کنم چون کار زمان بریه). خوب اینجوری میتونم از دوستانی که تهیه کردن این محصول رو بگیرم.
و البته مسائل دیگه که خودتون در جریان هستید حل میشه.

لطفا اگه توی نظر خواهی رای میدین، دلیلش رو هم بنویسین.

آقا شما که موقعیتت Manchester هست. یعنی‌ ما برات به انگلیس debian بفرستیم؟؟؟!!
2011-01-01, 06:42 PM,
ارسال : #4
نقل قول :مثلا من الان خودم دنبال دبیان تستینگم. اما تو هیچ فروشگاهی نیست که بخوام تهیه کنم. خودم هم از دانلودش عاجزم(یعنی حوصلشو ندارم دانلود کنم چون کار زمان بریه). خوب اینجوری میتونم از دوستانی که تهیه کردن این محصول رو بگیرم.
Timmy‌جان، چرا این قدر مظلوم نمایی می‌کنی؟ ما با کلی هزینه دبیان تستینگ را تهیه می‌کنیم آن وقت تو روز روشن میای میگی تو هیچ فروشگاهی نیست؟ حداقل یک ذره انصاف و وجدان داشته باش.

در ضمن سمیر هم در IRC راهنمایی‌ات کرد که چطوری می‌تونی آخرین نسخه‌اش را تهیه کنی!

سی‌تو را در فیس‌بوک | توییتر | گوگل‌پلاس دنبال کنید.
2011-01-01, 06:53 PM,
ارسال : #5
سلام
من که خدمتت عرض کردم که مخازن testing و sid رو دارم و هر روز هم به روزشون می کنم . شما فرمودی DVD من هم عرض کردم که مخارن 42 گیگ هستش و نمی شه رو DVD زدش حالا با این شرایط یه فروشگاه جدید چه مشگلی رو حل می کنه ؟ مگه قبلی ها چه مشگلی داشتند که نیاز یه جدیدش باشه؟

Registered Linux User #443548
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lxsamee.com/">http://lxsamee.com/</a><!-- m -->
Follow me in Ohloh
http://www.karajlug.org
2011-01-01, 07:50 PM,
ارسال : #6
نقل قول :آقا شما که موقعیتت Manchester هست. یعنی‌ ما برات به انگلیس debian بفرستیم؟؟؟!!
اسم محلمون منچستره نه اسم شهرمون. اگه تو منچستر بودم که دیگه غمی نداشتم

نقل قول :Timmy‌جان، چرا این قدر مظلوم نمایی می‌کنی؟ ما با کلی هزینه دبیان تستینگ را تهیه می‌کنیم آن وقت تو روز روشن میای میگی تو هیچ فروشگاهی نیست؟ حداقل یک ذره انصاف و وجدان داشته باش.
ما مایخایم بحث انحصار گرایی رو متوقف کنیم. این جوری هم قیمت ها پایین میاد و هم کیفیت میره بالا که دیگه چگونگیش توضیح نمیخواد.
نقل قول :در ضمن سمیر هم در IRC راهنمایی‌ات کرد که چطوری می‌تونی آخرین نسخه‌اش را تهیه کنی!
من چند بار به شما توی آی آر سی پیغام فرستادم و پرسیدم آدرس گنو شاپ کجاست تا یه نفر رو هماهنگ کنم بره از اونجا همین دی وی دی هایی رو که آقای سمیر دارن رو کپی کنه. اما شما اصلا جواب بنده رو ندادی
نقل قول :من که خدمتت عرض کردم که مخازن testing و sid رو دارم و هر روز هم به روزشون می کنم . شما فرمودی DVD من هم عرض کردم که مخارن 42 گیگ هستش و نمی شه رو DVD زدش
بله.من هم همین کار رو اومدم انجام بدم منتها با مشکل بر خوردم که تو همین پست ذکر شد.
نقل قول :این شرایط یه فروشگاه جدید چه مشگلی رو حل می کنه ؟ مگه قبلی ها چه مشگلی داشتند که نیاز یه جدیدش باشه؟
قیمت ها بالا، سرعت به روز بودن پایین. هنوز که دبیان تستینگ i386 موجود نیست. یادمه قرار بود تو روز جشن آزادی نرم افزار بیاد. اما ببین من خودم دیسک ۲ و ۳ رو دارم.یکی دیگه از دوستام ۱ رو دانلود کرد. اینجوری تونستیم ۳ تاشو داشته باشیم. خوب ممکنه چند نفر دیگه نسخ های دیگه رو داشته باشن یا بگیرن و اینجوری مطلع میشیم. یا مثلا سر اوپن سوزه 11.3 کلی معطل شدم تا بیاد. واسه این موضوع میگم.
2011-01-01, 08:42 PM,
ارسال : #7
کلا نصب کردن debian با همه DVD هاش کار جالبی نیست و بیشتر افراد با یه installer که می تونه (netinstall, business card , CD1, DVD1) باشه debian رو نصب می کنن و بقیه چیزا رو از مخازن می گیرن ، من نمی خوام از کسی دفاع کنم اما هم فروشگاه های فعلی قیمتشون خوب هم سرویس دهشون. من با شما بحث قیمتی نکردم شما بیا تهران من راحت repo رو می دم کپی کن

<!-- m --><a class="postlink" href="http://lxsamee.com/">http://lxsamee.com/</a><!-- m -->
Follow me in Ohloh
2011-01-01, 08:50 PM,
ارسال : #8
نقل قول :من چند بار به شما توی آی آر سی پیغام فرستادم و پرسیدم آدرس گنو شاپ کجاست تا یه نفر رو هماهنگ کنم بره از اونجا همین دی وی دی هایی رو که آقای سمیر دارن رو کپی کنه. اما شما اصلا جواب بنده رو ندادی
بنده ۲۴ ساعته تو IRC آنلاین هستم، ولی همیشه که خودم نیستم برادر.
چند دفعه آمدم جواب بدهم شما نبودی. آدرس گنوشاپ هم که به فارسی نوشته‌ایم در صفحه مخصوصش : <!-- m --><a class="postlink" href="http://gnushop.sito.ir">http://gnushop.sito.ir</a><!-- m -->

فکر کنم شما از چیز دیگری دلخور هستید به ما فروشگاه دارای بدبخت گیر می‌دهید Smile اگر مشکل قیمت هست که با حساب کتاب و خرج‌هایی که داریم قیمت مناسب را تعیین می‌کنیم وگرنه در همین بازاز تهران نسخه‌های قدیمی دبیان را دیسکی ۸۰۰۰ تومان می‌فروشند، پس یک طرفه قضاوت نکنید. حمایت‌های مادی و معنوی فروشگاه چه؟ بیش از ۹۰۰ هزار تومان نقدا به انجمن‌ها بابت گسترش فرهنگ استفاده از نرم‌افزار آزاد کمک کرده‌ایم، صدها دیسک رایگان پخش کرده‌ایم و ... و خیلی موارد دیگر که اگر بنویسم این تاپیک به درازا می‌رود.
شما اگر مثلا به لاگ کرج دسترسی داشتید می‌توانستی هارد یا لپ‌تاپ ات را بیاری رایگان کپی بزنی بری، ما اگه در سی‌تو چیزی را می فروشیم برای این‌که بتوانیم زنده بمانیم و رشد کنیم وگرنه پس از ۳۷ ماه فعالیت فقط یک مقدار کم برایم بدهی داشته است و دیگر هیچ.

سی‌تو را در فیس‌بوک | توییتر | گوگل‌پلاس دنبال کنید.
2011-01-01, 08:50 PM,
ارسال : #9
نقل قول :کلا نصب کردن debian با همه DVD هاش کار جالبی نیست و بیشتر افراد با یه installer که می تونه (netinstall, business card , CD1, DVD1) باشه debian رو نصب می کنن و بقیه چیزا رو از مخازن می گیرن
من ADSL 2Mb/s دارم .اما بحث مشکل محدودیت ترافیک دانلودیه و خوب شما هم تو ایران زندگی میکنید.واسه همین ترجیه میدم ریپوچیتوری ها رو به صورت آفلاین استفاده کنم .
نقل قول : من نمی خوام از کسی دفاع کنم اما هم فروشگاه های فعلی قیمتشون خوب هم سرویس دهشون
میتونه بهتر هم باشه
2011-01-01, 08:59 PM,
ارسال : #10
در هر صورت من فقط نظرم رو بیان کردم تصمیم با خودته

Follow me in Ohloh
2011-01-01, 10:54 PM,
ارسال : #11
من بنظرم ایده‌ی خوبیه و بهتره روش فکر بشه. اینجوری هزینه ها میاد پایین و کلی صرفه جویی میشه.
یه مقداری کار داره. یه سایتم میخواد احتمالا. میتونه بصورت ویکیم باشه!
اسمشم میتونه ویکی شاپ یا یه همچین چیزی باشه Big Grin
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-01-01, 11:32 PM,
ارسال : #12
به نظر من دو هدف مطرحه:
۱-اینکه یک عده اهل گنو/لینوکس و نرم افزار آزاد در کشور باشیم و سعی نکنیم عده مون بیشتر بشه. خب اینطوری این ایده خیلی خوبه که از اونجایی که فرهنگ گنو/لینوکس همکاری و مساعدت و ساپورت از طرف یوزر هاست برای همدیگه سعی کنیم هزینه هارو پایین بیاریم و یکم دردسر اینکه یک نفر یک دی وی دی رو دانلود کنه و نفر دیگه یک دی وی دی دیگه و برای همه پست کنه رو تحمل کنیم... شاید اینطوری به فروشگاه های اینترنتی نیازی نباشه اصلا... و احتمالا هزینه ها هم خیلی پایین میاد...
۲-اینکه علاقه داشته باشیم که عده مون بیشتر بشه. در اینصورت طبیعیه که برای کاربرانی که تازه میخان به جمعیت گنو/لینوکس بپیوندند وجود چنین فروشگاه هایی لازمه چون حوصله تهیه دی وی دی های گنو/لینوکس و BSD ها و OpenSolaris و ... رو ندارند... با خریدمون از این فروشگاه ها و لو اینکه یکم هزینه بیشتری نسبت به حالت قبل بپردازیم بقای اونا رو تضمین میکنیم تا بتونیم به رشد گنو/لینوکس در کشور کمک کنیم... من شخصا وجود این فروشگاه ها رو مفید میدونم و حالا یکم هزینه هارو پایین نیاریم و از این فروشگاه ها استفاده کنیم تا این فروشگاه ها هم رشد کنند و بقاشون تضمین باشه اشکالی نداره به نظر من...
کیفیت فروشگاه ها به نظر من یکی که خوب و رضایت بخشه...

همیشه پیشگام ... همیشه بهترین ... همیشه فدورا
http://persian-foss-legal.blogspot.com
http://www.tesla-sanat.com
2011-01-02, 04:57 PM,
ارسال : #13
نقل قول :اگر کسی پول گرفت و dvd رو نفرستاد چی؟ راه کارهای حقوقیش چیه؟
پرداخت در محل
2011-01-15, 04:13 PM,
ارسال : #14
خوب اینجا جندتا مساله پیش میاد :
1 ) اولا همه که مثل هم نیستن و ممکنه بعضی (البته این جمع شاید نباشن) به فکر سوء استفاده بیافتند
2 ) بحث اعتماد به فرد ارسال کننده - مثلا من خودم به سیتو (این اصلا تبلیغ نیست بلکه واقعیته) اعتماد دارم و اکثر وقت ها خرید آنلاین میکنم
3 ) فروشگاه سیتو همیشه بروز بوده (این تجربه شخصی خودمه)
4 ) قیمت ها هم زیاد نیست - مثلا آریوس 2 در سیتو 1950 تومنه ولی در فروشگاه (...) 3000 تومن
5 ) دیگه DVD ای 1500 چه ارزشی داره که باید ارزانتر بشه - من فکر کنم هزینه رایت + DVD + لیبل + وقت آقایون فروشنده از 1500 تومن بزنه بالا

در آخر بنده نه تو فروشگاهی شریکم نه چیز دیگه ای که بخوام تبلیغ کنم من فقط حقیقت را گفتم - یا علی
2011-01-15, 09:51 PM,
ارسال : #15
نقل قول :2 ) بحث اعتماد به فرد ارسال کننده - مثلا من خودم به سیتو (این اصلا تبلیغ نیست بلکه واقعیته) اعتماد دارم و اکثر وقت ها خرید آنلاین میکنم

سیتو که همیشه محصولاتش خرابن
2011-01-15, 10:18 PM,
ارسال : #16
نقل قول :سیتو که همیشه محصولاتش خرابن
Ba hesabe karbari vared sho ta hovaiatet moshakhas beshe, ba@d begoo kodom mahsool
2011-01-15, 10:24 PM,
ارسال : #17
Re: پاسخ: فروشگاه جدید
TimmyTurner نویسنده :
نقل قول :سیتو که همیشه محصولاتش خرابن
Ba hesabe karbari vared sho ta hovaiatet moshakhas beshe, ba@d begoo kodom mahsool

مثلا الان هویت تو کاملا مشخصه دیگه...
2011-01-16, 12:55 AM,
ارسال : #18
پاسخ: Re: پاسخ: فروشگاه جدید
من اگه گفتم از سیتو راضیم دروغ نگفتم
تا حالا بیش از 10 ها لینوکس از سیتو خریدم ولی هیچ مشکلی نداشته - فقط یکم دیر ارسال میشه
محصولاتش هم خراب نبوده (من که خرابی ندیدم)
بهتره وقتی چیزی میگیم از روی دشمنی نباشه و حقیقت را بگیم
بنده نه پسرخاله آقای توکلیم نه شریکش - بلکه فقط حقیقت را گفتم
یا حق
2011-01-16, 01:28 AM,
ارسال : #19
به نظر من ایده‌ی در کل خوبیه، و ربطی به فروشگاه‌های دیگه نداره، ینی الکی بحث افتاده و تبدیل شده به بحث موافق و مخالف سیتو یا یه چیزی شبیه این.
این خیلی خوبه که آدما بتونن با هم مستقیم معاوضه کنن. تو مایه‌های DIY می‌شه که خود گنو/لینوکس هم یک همچین فلسفه‌ای رو در پشتش داره.
تازه لازم هم نیست که حتما فقط دیسک و محصولات گنو/لینوکس باشه. اگه قوانین خوبی داشته باشه، می‌شه چیزهای دیگه هم فروخت. پیشنهاد من اینه که الان به ایده‌ی اصلی بپردازیم که چجوری می‌شه یک فضایی راه انداخت و قوانین شکل کارش چجوری باشه.
یک ایده‌ای هست که من هنوز نفهمیدم شاید برای شما جالب باشه: altruistic economics

پیروز باشی
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-01-16, 09:33 AM,
ارسال : #20
به نظر من اضافه کاریه ... البته طبیعیه که اگه رقابت باشه کیفیت بالا میره. اما بهتره از یه جای مشخص گرفت (مثل همین فروشگاهها) که دارای گارانتی نصفه نیمه ای هم حداقل باشه و یکی باشه جوابگو باشه.
مثل همه جای دنیا ...

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان