لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نابودی با FreeBSD
2011-01-05, 05:01 PM,
ارسال : #1
نابودی با FreeBSD
سلام دوستان
بنده دلم درد می کرد و امدم بدون مطالعه FreeBSD را به اصطلاح نصب کردم. تمام پارتیشن ها رو کامل پاک کردم و گذاشتم FreeBSD تمامش را استفاده کند. بعد از reboot کردن کامپیوتر هیچی بالا نمی اید! حتی تنظیمات بایوس و حتی F9 که انتخاب می کند هارد یا سی دی رام اول بوت شود!
لطفا کمکم کنید تا برگردم به لینوکس :cry:
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-01-05, 05:09 PM,
ارسال : #2
Re: نابودی با FreeBSD
Anonymous نویسنده :سلام دوستان
بنده دلم درد می کرد و امدم بدون مطالعه FreeBSD را به اصطلاح نصب کردم. تمام پارتیشن ها رو کامل پاک کردم و گذاشتم FreeBSD تمامش را استفاده کند. بعد از reboot کردن کامپیوتر هیچی بالا نمی اید! حتی تنظیمات بایوس و حتی F9 که انتخاب می کند هارد یا سی دی رام اول بوت شود!
لطفا کمکم کنید تا برگردم به لینوکس :cry:

من هم یکبار با نصب اوبونتو با چنین مشکلی مواجه شدم. بخاطر اشکال بایوس ها هستش... نکنه شما هم مادربورد های اینتل داری؟

یک تست بکن و اتصال هارددیسکت به مادربورد رو قطع بکن و کامپیوتر رو روشن بکن... اگر کار کرد یک مبدل SATA به USB بگیر (زیر ۱۰ هزار تومان) و هاردت رو از طریق اون نصب کن و پارتیشن تیبل رو دوباره برگردون. علی الخصوص اگر زیادی انگولک کرده باشی از حالت GUID به MBR...

یک سوال مطرحه: چه ربطی به هارد دیسک داره که حتی صفحه POST بایوس نمیاد؟ اصولا تحت هر شرایطی باید اون صفحه بیاد و فوقش سر پیدا کردن OS مشکل پیدا بشه.... جواب چیه؟؟ ربطش به ارتباطشه... لا اعلم ولی ربط داره...
2011-01-05, 05:20 PM,
ارسال : #3
پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
بایوس ها توی بدترین شرایط فلاپی را میشناسند میتونی از سایت مادربوردت بایوس اونو دانلود کنی و طبق راهنمایی های که توی هر سایت مادربوردی پیدا میشه اونو بریزی روی مادر بوردت با این روش مشکلت حل میشه و نیازی به خرید چیز اضافه نداری.
من برای خودم یکبار همچنین اتفاقی افتاد دلیلش یادم نمیاد فقط یادمه خیلی نگران بودم ولی در اخر با ریختن بایوس جدید از طریق فلاپی مشکلمو حل کردم.
2011-01-05, 05:32 PM,
ارسال : #4
پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
من لپ تاپ دارم با لپ تاپ هم همین راهش است؟؟ Sad
یک سوال: نمی دانم! فقط ان قسمت پارتیشن بندی تنها قسمتی بود که دست کاری کردم ( اول تمام دیسک را به FreeBSD اختصاص دادم و بعد فضای پارتیشن بندی پیش فرض را با A انجام دادم. بقیه را بدون دقت همه به حالت پیش فرض گذاشتم.البته در قسمت بوت لودر هم انتخابی کردم که آن MBR بود). صفحه اول که همان علامت hp است می اید اما زمانی که مثلا F9 را فشار می دهم در Loading باقی می ماند و اگر کلید دیگری بزنم بوق می زند!
لطفا کمک کنید!
2011-01-05, 05:35 PM,
ارسال : #5
Re: پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
Anonymous نویسنده :بایوس ها توی بدترین شرایط فلاپی را میشناسند میتونی از سایت مادربوردت بایوس اونو دانلود کنی و طبق راهنمایی های که توی هر سایت مادربوردی پیدا میشه اونو بریزی روی مادر بوردت با این روش مشکلت حل میشه و نیازی به خرید چیز اضافه نداری.
من برای خودم یکبار همچنین اتفاقی افتاد دلیلش یادم نمیاد فقط یادمه خیلی نگران بودم ولی در اخر با ریختن بایوس جدید از طریق فلاپی مشکلمو حل کردم.

اگر بایوس را دانلود کنم لپ تاپم فلاپی رام ندارد که بخواهم با آن روی مادر بورد بریزمش. :cry:
2011-01-05, 06:35 PM,
ارسال : #6
پاسخ: Re: پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
هاردت رو دربیار و با یک کامپیوتر دیگه ز بیخ از نو پارتیشن ببند.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-01-05, 06:41 PM,
ارسال : #7
Re: پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
Anonymous نویسنده :من لپ تاپ دارم با لپ تاپ هم همین راهش است؟؟ Sad
یک سوال: نمی دانم! فقط ان قسمت پارتیشن بندی تنها قسمتی بود که دست کاری کردم ( اول تمام دیسک را به FreeBSD اختصاص دادم و بعد فضای پارتیشن بندی پیش فرض را با A انجام دادم. بقیه را بدون دقت همه به حالت پیش فرض گذاشتم.البته در قسمت بوت لودر هم انتخابی کردم که آن MBR بود). صفحه اول که همان علامت hp است می اید اما زمانی که مثلا F9 را فشار می دهم در Loading باقی می ماند و اگر کلید دیگری بزنم بوق می زند!
لطفا کمک کنید!

آقا شما یک تست مهم بکن... هارد رو در بیار و کامپیوتر رو روشن کن (بدون هارد اصلا) و ببین به قسمت No operating system found یا این جور پیغامها میرسه؟ اون موقع با یک flash drive یا یک توزیع لایو ببین اگر بالا میاد سیستم راهش همونه که گفتم...

آقا شما کلید انتخاب BOOT DRIVE رو نزن. کلید SETUP چیه؟ F2? اونو بزن ببین چی میشه؟

بلدی هارد رو در بیاری؟
2011-01-05, 11:32 PM,
ارسال : #8
پاسخ: Re: پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
هارد را دراوردم و پیغام داد که سیستم عاملی یافت نشد. با دیسک لایو فدورا هم بوت کردم و مشکلی نبود. همان طور که تیمی گفت فکر کنم فردا که در یک کامپیوتر دیگر فرمتش کنم درست می شود.
- هیچ کدام بالا نمی ایند همانند تنظیمات بوت!
2011-01-05, 11:35 PM,
ارسال : #9
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
Anonymous نویسنده :هارد را دراوردم و پیغام داد که سیستم عاملی یافت نشد. با دیسک لایو فدورا هم بوت کردم و مشکلی نبود. همان طور که تیمی گفت فکر کنم فردا که در یک کامپیوتر دیگر فرمتش کنم درست می شود.
- هیچ کدام بالا نمی ایند همانند تنظیمات بوت!

اگر بایوس کامپیوتر دیگه بچه خوبی باشه ان شاء الله که مشکل حل بشه ولی اگر اونم غات زد دیگه دیگه... فکر box یا sata-to-usb باش...

همیشه پیشگام ... همیشه بهترین ... همیشه فدورا
http://persian-foss-legal.blogspot.com
http://www.tesla-sanat.com
2011-01-05, 11:48 PM,
ارسال : #10
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
نقل قول :هارد را دراوردم و پیغام داد که سیستم عاملی یافت نشد. با دیسک لایو فدورا هم بوت کردم و مشکلی نبود. همان طور که تیمی گفت فکر کنم فردا که در یک کامپیوتر دیگر فرمتش کنم درست می شود.
اگر با فرمت مشکل حل نشد یه کاری بکنی خوبه. یه توزیع هست به اسم redobackup
این یه قسمتی داره که میزنه کل هارد رو پاک میکنه و صفر میشه.من هاردم وقتی مرد اینجوری زندش کردم. اگه دیدی کارت اونجوری راه نیفتاد این رو بگیر.۱۰۰ مگه. بیارش بالا و کارش رو راه بنداز.ایشالا که درس میشه. کارش از نیم ساعت تا ۲ ساعت طول میکشه.اما دیگه همه ی امراض هارد رو میگیره.
اینم لینکش: sourceforge.net/projects/redobackup
2011-01-06, 08:52 PM,
ارسال : #11
با یک sata to usb و redobackup درست شد! دمتان گرم! فقط یک سوال... این که مشکل کجا بود؟؟
2011-01-06, 09:21 PM,
ارسال : #12
نقل قول :با یک sata to usb و redobackup درست شد! دمتان گرم! فقط یک سوال... این که مشکل کجا بود؟؟
الله اعلم
من کلا هر مشکل اینجوری که پیش بیاد که نشه دیگه کاری کرد یا با همین redobackup و یا با Maxblast درستش میکنم.اگه بشه با redobackup کارکرد که عالیه، سریع کار رو راه میندازه.اما اگه جایی باشه که نشه کابل برق رو وسط کار کشید بیرون،مثلا لپتاپ یا کیس که پولومپ باشه مجبورم از Maxblast استفاده کنم که خوب انصافا پدر آدم رو در میاره از بس طول میکشه! یه بار هارد لپتاپ خودم مشکل دار شده بود(ضربه خورده بود و خوب نمیدونم چش بود سر یه سر از سکتور ها جونش بالا میومد تا بخونتشون و حسابی خر خر میکرد). نمیشد از redobackup استفاده کرد چون باید کابل برق هارد رو وسط کار میکشیدم بیرون اما نمیشد در لپتاپ رو باز کرد.واسه همین از maxblast استفاده کردم. شب که گذاشتم فردا صبح هنوز تموم نشده بود کارش!
2011-01-06, 11:04 PM,
ارسال : #13
آقا حالا که سیستمت ردیف شد یادت نره که بایوس رو آپدیت کنی... فقط خیلی دقت کن که بایوسی که میگیری دقیقا مدل لپتاپت باشه...

2011-01-10, 02:50 PM,
ارسال : #14
دوستان عزیز با نصب یک سیستم عامل به هارد یا بایوس سیستم آسیبی نمی رسد فقط ممکن است جدول فت fat table آن دچار تغییر شده باشد که میتوان آنرا با ابزار های ترمیم بوت و MBR مانند MBR doctor و ... اصلاح نمود.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-01-10, 04:34 PM,
ارسال : #15
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
farhamxp نویسنده :دوستان عزیز با نصب یک سیستم عامل به هارد یا بایوس سیستم آسیبی نمی رسد فقط ممکن است جدول فت fat table آن دچار تغییر شده باشد که میتوان آنرا با ابزار های ترمیم بوت و MBR مانند MBR doctor و ... اصلاح نمود.

حرف شما صحیح است و حداکثر اتفاق ناگواری که هنگام نصب یک سیستم عامل میفتد از بین رفتن MBR و جدول پارتیشن هاست (بجز مدل MBR جدول های پارتیشن دیگری مثل GUID و Apple Paritition Table نیز داریم)... ولی بعضی بایوس های معیوب اگر MBR مطابق میلشان نباشد هنگ میکنند مثل مادربورد Intel DH55HC که خودم تست کردم دقیقا اینطور است... (حتی با آخرین ورژن بایوس)

2011-04-03, 02:19 PM,
ارسال : #16
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: نابودی با FreeBSD
با سلام به تمامی دوستان .... من مدت کوتاهی هست که با لینوکس آشنا شدم . و با توجه به علاقه ی شخصیم به مباحث شبکه در انتخاب اینکه آیا لینوکس یا فری بی اس دی برا شبکه مناسب هستش سر درراهی قرار دارم .. خواهش میکنم اگه میتونید کمک کنید ..... در ضمن من از محیط دسکتاپ میخوام استفاده کنم ... یا حق

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان