لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو میلیارد تومان بودجه لینوکس ملی کجا خرج شد!!!
2011-02-09, 12:32 AM,
ارسال : #1
دو میلیارد تومان بودجه لینوکس ملی کجا خرج شد!!!
مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته شریف ۲ میلیارد تومان برای لینوکس ملی از بیت المال کشور بودجه دریافت کرد ولی هیچ خروجی ای به بیرون نداد!!!!
چرا کسی در مورد این مبلغ کلان چیزی نمیگه؟
اصلا این پول چی شد؟
چرا دوباره سعی دارن همچین بودجه ای را بگیرن؟ در حالیکه اصلا کاری نکردن
چرا بیت المال را به بهانه های دروغین خرج (راستی خرج چی کردن) میکنند
چرا پارسیکس را حمایت نمیکنند؟؟؟؟؟؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-02-09, 12:41 AM,
ارسال : #2
پاسخ: دو میلیارد تومان بودجه لینوکس ملی کجا خرج شد!!!
جفتشون مفت گرونند. هم پارسیکس هم لینوکس شریف.
2011-02-09, 12:51 AM,
ارسال : #3
نقل قول :جفتشون مفت گرونند. هم پارسیکس هم لینوکس شریف.
اولا که پارسیکس یک سیستم عامل گنو/لینوکس خوب محسوب میشه (طبق نظر سایت های خارجی) در ثانی لینوکس شریف و پارسیکس هیچ ربطی به این بودجه ندارن
پارسیکس توسط یک گروه مستقل و بصورت رایگان منتشر می شود و لینوکس شریف هم دیگه منتشر نمیشه
2011-02-09, 01:08 PM,
ارسال : #4
آقا چرا چرند میگی؟ مگه همین پارسیکس خودش از خروجی های شریف استفاده نمیکنه؟
2011-02-09, 01:15 PM,
ارسال : #5
بی سواد پارسیکس بر اساس دبیانه و لینوکس شریف بر اساس fedora و redhat بود.
2011-02-09, 01:26 PM,
ارسال : #6
نقل قول :آقا چرا چرند میگی؟ مگه همین پارسیکس خودش از خروجی های شریف استفاده نمیکنه؟
یک پیشنهاد : شما اول برو یه تحقیقی بکن ببین اصلا لینوکس چیه؟ بعد یه سری به سایت پارسیکس و فارسیوب یزن بعد بیا اینجا بحث کن عزیز
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3">http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%DB% ... A%A9%D8%B3</a><!-- m -->
parsix.com
fa.farsiweb.ir
2011-02-09, 05:09 PM,
ارسال : #7
اینها همه fake distribution هستند. توزیع مادر شش هفت تا بیشتر نیست، بقیه فقط دارند با آن چند توزیع مادر بازی میکنند. یک توزیع رو میگیرند، چند تا دستکاری رویش میکنند و روش اسم جدید میگذارند. Parsix هم بر اساس Kanotix هستش. (مهمترین فرقش با Kanotix اینه که بجای KDE محیط پیش فرضش GNOME هستش. بلی، خیلی فرق مهمی داره. چندتا فونت فارسی هم اضافه شده.) مثلا آیا ناسازگاری دوبسته در آن پیدا شده و به سورس کد PATCH اعمال کرده اند تا ناسازگاری رفع شود؟ آیا کلیه بسته ها از ایتدا با CONFIGURATION متفاوتی کامپایل شده اند و این تغییر CONFIGURATION گلی به سر توزیع زده؟ ... پاسخ منفی است.
2011-02-09, 11:01 PM,
ارسال : #8
تا حایی که من می‌دونم پارسیکس گنوم و کرنلش رو خودش بیلد می‌کنه.

[عکس : banner.png]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-02-10, 03:06 AM,
ارسال : #9
Re: پاسخ: دو میلیارد تومان بودجه لینوکس ملی کجا خرج شد!!!
Anonymous نویسنده :اینها همه fake distribution هستند. توزیع مادر شش هفت تا بیشتر نیست، بقیه فقط دارند با آن چند توزیع مادر بازی میکنند. یک توزیع رو میگیرند، چند تا دستکاری رویش میکنند و روش اسم جدید میگذارند. Parsix هم بر اساس Kanotix هستش. (مهمترین فرقش با Kanotix اینه که بجای KDE محیط پیش فرضش GNOME هستش. بلی، خیلی فرق مهمی داره. چندتا فونت فارسی هم اضافه شده.) مثلا آیا ناسازگاری دوبسته در آن پیدا شده و به سورس کد PATCH اعمال کرده اند تا ناسازگاری رفع شود؟ آیا کلیه بسته ها از ایتدا با CONFIGURATION متفاوتی کامپایل شده اند و این تغییر CONFIGURATION گلی به سر توزیع زده؟ ... پاسخ منفی است.
البته چیزی به نام fake distribution وجود نداره. کافیه یک سرچ بکنید ببینید چند نفر چنین اصطلاحی رو استفاده کردند. و distribution واقعا چیزی هستش که از همین تغییرات ایجاد میشه، که ممکنه توی بعضی توزیع‌ها کم باشه، توی بعضی ها زیاد.

همین بهینه‌سازی ها کمک میکنه افراد راحت‌تر بتونن با اون توزیع مادر کار کنند، بدون اینکه مثلا خودشون نیاز باشه که GNOME و همون فونت‌های فارسی رو نصب کنند، و در حد خودش کار مفیدی بوده.
2011-02-10, 04:25 PM,
ارسال : #10
windowsnf نویسنده :
نقل قول :آقا چرا چرند میگی؟ مگه همین پارسیکس خودش از خروجی های شریف استفاده نمیکنه؟
یک پیشنهاد : شما اول برو یه تحقیقی بکن ببین اصلا لینوکس چیه؟ بعد یه سری به سایت پارسیکس و فارسیوب یزن بعد بیا اینجا بحث کن عزیز
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3">http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%DB% ... A%A9%D8%B3</a><!-- m -->
parsix.com
fa.farsiweb.ir

متاسفانه شما و امثال شما که تازه گنو/لینوکس به خونتون تزریق شده اطلاعات ندارید و تازه خیلی طلبکار شدید! آخه برادر من، پروژه‌ی لینوکس فارسی که آقایون پول گرفتند و یه مشت کاغذ تحویل دادند با پروژه لینوکس شریف متفاوته. همین پشتیبانی فارسی از کتابخونه c گنو میفهمی اصلا یعنی چی؟! میدونی راست به چپ کردن و ترجمه تک تک کلمات یه سیستم عامل یعنی چی و چه قدر کار میبره؟ شما حتی وقتی میخوایی ویدئویی رو هم اجرا کنی پروگرس بار پلیر راست به چپ هست!
اضافه کردن تقویم هجری شمسی به کل سیستم و به اپن آفیس و غیره میدونی چه قدر کار میبره؟ فونتهای آزاد هم که جای خود دارند. آقا یه کم واقع بین باشیم، ببین کیا بودن پشت شریف و بعد رفتند کجا (ردهت)! بومیترین گنو/لینوکس ما شریف بوده و هست. من اسم پارسیکس رو نمیگذارم بومی چون اصلا بومی نیست. چهارتا کدک اضافه کردن و نرم افزار پیشفرض مگه سخته؟ استفاده کردن از خروجی یه پروژه دیگه و تغییرندادن در اونها ( یا خیلی کم) مگه سخته؟ با اینجور چیزا شد بومی و رفت پی کارش؟
البته ارزش شریف به بومی بودنشه، وگرنه من خودم چه اونموقع و چه الان از اسلکور و فدورا استفاده میکردم و میکنم.
2011-02-10, 04:28 PM,
ارسال : #11
Anonymous نویسنده :بی سواد پارسیکس بر اساس دبیانه و لینوکس شریف بر اساس fedora و redhat بود.

اولا پارسیکس بر اساس KANOTIX هست و اگه خیلی شاخ بود میرفت رو دبیان. دوما که چی؟ سواد بالای شما میگه که تفاوتی بین این دوتا توزیع هست و مثلا یه کارایی با یکی میشه کرد که با دیگری نمیشه؟ :lol:
2011-02-10, 06:28 PM,
ارسال : #12
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: دو میلیارد تومان بودجه لینوکس ملی کجا خرج شد!!!
نقل قول :آخه برادر من، پروژه‌ی لینوکس فارسی که آقایون پول گرفتند و یه مشت کاغذ تحویل دادند با پروژه لینوکس شریف متفاوته. همین پشتیبانی فارسی از کتابخونه c گنو میفهمی اصلا یعنی چی؟! میدونی راست به چپ کردن و ترجمه تک تک کلمات یه سیستم عامل یعنی چی و چه قدر کار میبره؟ شما حتی وقتی میخوایی ویدئویی رو هم اجرا کنی پروگرس بار پلیر راست به چپ هست!
اضافه کردن تقویم هجری شمسی به کل سیستم و به اپن آفیس و غیره میدونی چه قدر کار میبره؟ فونتهای آزاد هم که جای خود دارند. آقا یه کم واقع بین باشیم، ببین کیا بودن پشت شریف و بعد رفتند کجا (ردهت)! بومیترین گنو/لینوکس ما شریف بوده و هست. من اسم پارسیکس رو نمیگذارم بومی چون اصلا بومی نیست. چهارتا کدک اضافه کردن و نرم افزار پیشفرض مگه سخته؟ استفاده کردن از خروجی یه پروژه دیگه و تغییرندادن در اونها ( یا خیلی کم) مگه سخته؟ با اینجور چیزا شد بومی و رفت پی کارش؟
من حرف این دوستمون رو تایید میکنم .
یادم میاد آقای جلال حاج غلامعلی که یکی از اعضای این طرح بودند می گفتند که دارند کتابخانه C رو فارسی سازی میکنند که فکر کنم منظورشون این بود که می خواستند پشتیبانی زبان فارسی رو بهش اضافه کنند که یک پروژه نسبتا بزرگ بود که تا الان یه چیزی حدود 80درصد پیشرفت داشته و هنوز کامل نشده ... (سایت linuxfm مصاحبه با آقای جلال حاج غلامعلی)

Debian GNU/Linux System Administrator
2011-02-10, 09:46 PM,
ارسال : #13
Anonymous نویسنده :همین پشتیبانی فارسی از کتابخونه c گنو میفهمی اصلا یعنی چی؟! میدونی راست به چپ کردن و ترجمه تک تک کلمات یه سیستم عامل یعنی چی و چه قدر کار میبره؟ شما حتی وقتی میخوایی ویدئویی رو هم اجرا کنی پروگرس بار پلیر راست به چپ هست!
اضافه کردن تقویم هجری شمسی به کل سیستم و به اپن آفیس و غیره میدونی چه قدر کار میبره؟ فونتهای آزاد هم که جای خود دارند. آقا یه کم واقع بین باشیم، ببین کیا بودن پشت شریف و بعد رفتند کجا (ردهت)! بومیترین گنو/لینوکس ما شریف بوده و هست.
البته این مسائل ربطی به این توزیع خاص نداره، و این کارها در پکیج‌های اصلی انجام شدند، در نتیجه در توزیع‌های دیگه مثل پارسیکس هم همین مسائل هست. (البته اگر چیزی هست که در پکیج اصلی انجام نشده، اون کار اهمیتی نداره، چون با یک آپدیت همه چیز از بین میره)
در ضمن این مسائلی که مطرح کردید اکثرا توسط طرح لینوکس فارسی انجام شده، و البته قسمت‌هایی مثل ترجمه گنوم با فارسی‌وب بوده که برای اون ۳۰ میلیون تومان دریافت کرده.
http://foss.ir/web/guest/48
باید همچنین گفت کسایی که پشت لینوکس شریف بودند برای کارشون پول میگرفتند و کار تجاری می‌کردند، و مسلما خیلی هم این کار طرفداری نداشته، چون طرح تعطیل شده، و افرادی که پشت پارسیکس هستند بدون هیچ چشم‌داشتی این کار رو انجام میدن، و کار تجاری هم با این توزیع نمیکنند.
2011-02-10, 09:49 PM,
ارسال : #14
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: دو میلیارد تومان بودجه لینوکس ملی کجا خرج شد!!!
mah454 نویسنده :
نقل قول :آخه برادر من، پروژه‌ی لینوکس فارسی که آقایون پول گرفتند و یه مشت کاغذ تحویل دادند با پروژه لینوکس شریف متفاوته. همین پشتیبانی فارسی از کتابخونه c گنو میفهمی اصلا یعنی چی؟! میدونی راست به چپ کردن و ترجمه تک تک کلمات یه سیستم عامل یعنی چی و چه قدر کار میبره؟ شما حتی وقتی میخوایی ویدئویی رو هم اجرا کنی پروگرس بار پلیر راست به چپ هست!
من حرف این دوستمون رو تایید میکنم .
یادم میاد آقای جلال حاج غلامعلی که یکی از اعضای این طرح بودند می گفتند که دارند کتابخانه C رو فارسی سازی میکنند که فکر کنم منظورشون این بود که می خواستند پشتیبانی زبان فارسی رو بهش اضافه کنند که یک پروژه نسبتا بزرگ بود که تا الان یه چیزی حدود 80درصد پیشرفت داشته و هنوز کامل نشده ... (سایت linuxfm مصاحبه با آقای جلال حاج غلامعلی)

البته اون چیزی که حاج غلامعلی میگفت ربطی به لینوکس شریف نداشت، و در مورد طرح لینوکس فارسی بود.
2011-02-10, 10:53 PM,
ارسال : #15
Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :همین پشتیبانی فارسی از کتابخونه c گنو میفهمی اصلا یعنی چی؟! میدونی راست به چپ کردن و ترجمه تک تک کلمات یه سیستم عامل یعنی چی و چه قدر کار میبره؟ شما حتی وقتی میخوایی ویدئویی رو هم اجرا کنی پروگرس بار پلیر راست به چپ هست!
اضافه کردن تقویم هجری شمسی به کل سیستم و به اپن آفیس و غیره میدونی چه قدر کار میبره؟ فونتهای آزاد هم که جای خود دارند. آقا یه کم واقع بین باشیم، ببین کیا بودن پشت شریف و بعد رفتند کجا (ردهت)! بومیترین گنو/لینوکس ما شریف بوده و هست.
البته این مسائل ربطی به این توزیع خاص نداره، و این کارها در پکیج‌های اصلی انجام شدند، در نتیجه در توزیع‌های دیگه مثل پارسیکس هم همین مسائل هست. (البته اگر چیزی هست که در پکیج اصلی انجام نشده، اون کار اهمیتی نداره، چون با یک آپدیت همه چیز از بین میره)
در ضمن این مسائلی که مطرح کردید اکثرا توسط طرح لینوکس فارسی انجام شده، و البته قسمت‌هایی مثل ترجمه گنوم با فارسی‌وب بوده که برای اون ۳۰ میلیون تومان دریافت کرده.
باید همچنین گفت کسایی که پشت لینوکس شریف بودند برای کارشون پول میگرفتند و کار تجاری می‌کردند، و مسلما خیلی هم این کار طرفداری نداشته، چون طرح تعطیل شده، و افرادی که پشت پارسیکس هستند بدون هیچ چشم‌داشتی این کار رو انجام میدن، و کار تجاری هم با این توزیع نمیکنند.

با یه آپدیت همه چی از بین میره؟ :lol: فکر میکنم بحث کردن دیگه کافی باشه از جانب من.
+ آخه برادر من. شما داری تو ایران زندگی میکنی؟ مگه کاری به خاطر طرفدار داشتن یا نداشتن زنده میمونه؟ ورژن آقایون عوض بشه همه‌چی هم عوض می‌شه. مسئله کار تجاری نیست، اتفاقا همین کار تجاری یه مشوقه. چرا ناول و ردهت این همه سهم مهمی دارند در پیشرفت گنو/لینوکس؟ چون برنامه نویس با استالمنیسم محض نمیتونه نون در بیاره. شما گنومت رو شخم بزن، امکان نداره اهمیت ردهت و ناول رو درک نکنی. اینم همینه. اگر لینوکس شریف نبود، اگر این جو لینوکسی ایجاد نمیشد، خب پارسیکسی هم نبود. همین حاجی غلامعلی خودش ۳۰ ساله اینکاره ست. اگر جو توسط این بابا و امثالش ایجاد نمیشد که افرادی چون باغومیان که نمیتونست ظهور کنه.
الانم شما در نظر بگیر، دقیقا کجای پارسیکس تلاشی شده برای بومی سازی؟ اصلا یه بار فقط شریف رو اجرا کن و بعد مقایسه کن. خود پارسیکس داره از همون خروجیا استفاده میکنه که البته چیز بدی نیست، ولی انکار نقش سازنده اون خروجیا هم مسخره ست! اگه بومی سازی یعنی یه مشت نرم افزار خب AriOS مهدی فتحی که خیلی خیلی بومی تره :wink:
بعدشم اگر اینا فقط خواستن پولی به جیب بزنن و برن ( لینوکس فارسی رو نمیگم، پرونده اون مشخصه، البته اونا هم نقشی داشتند ولی خیلی کمتر از پولی که گرفتند) که ردهت نمیبردشون. آقا شما اصلا یه RHCE بگیر و با LPI مقایسه اش کن. از هفت جهت متفاوت مجرور میشی، دیگه چه برسه به ...
ظهور تکنولوژی های جدید در این مدل خیلی بیشتر زمان میبره تا مدل تجاری متن باز، مثلا چرا دبیان SELinux رو اجرا نکرد؟ یعنی امثال Dan Walsh کم داشت؟ حالا چرا برای این تارگت های محدود تونسته پیادشون کنه؟ چرا LVM... چرا ...؟
بیخیال رفیق
2011-02-10, 11:14 PM,
ارسال : #16
پاسخ: Re: پاسخ: دو میلیارد تومان بودجه لینوکس ملی کجا خرج شد!!!
پول پروژه رفته پای زمین خریدن اقای دکترای مالی مدیا
2011-02-10, 11:57 PM,
ارسال : #17
Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :

با یه آپدیت همه چی از بین میره؟ :lol: فکر میکنم بحث کردن دیگه کافی باشه از جانب من.
+ آخه برادر من. شما داری تو ایران زندگی میکنی؟ مگه کاری به خاطر طرفدار داشتن یا نداشتن زنده میمونه؟ ورژن آقایون عوض بشه همه‌چی هم عوض می‌شه. مسئله کار تجاری نیست، اتفاقا همین کار تجاری یه مشوقه. چرا ناول و ردهت این همه سهم مهمی دارند در پیشرفت گنو/لینوکس؟ چون برنامه نویس با استالمنیسم محض نمیتونه نون در بیاره. شما گنومت رو شخم بزن، امکان نداره اهمیت ردهت و ناول رو درک نکنی. اینم همینه. اگر لینوکس شریف نبود، اگر این جو لینوکسی ایجاد نمیشد، خب پارسیکسی هم نبود. همین حاجی غلامعلی خودش ۳۰ ساله اینکاره ست. اگر جو توسط این بابا و امثالش ایجاد نمیشد که افرادی چون باغومیان که نمیتونست ظهور کنه.
الانم شما در نظر بگیر، دقیقا کجای پارسیکس تلاشی شده برای بومی سازی؟ اصلا یه بار فقط شریف رو اجرا کن و بعد مقایسه کن. خود پارسیکس داره از همون خروجیا استفاده میکنه که البته چیز بدی نیست، ولی انکار نقش سازنده اون خروجیا هم مسخره ست! اگه بومی سازی یعنی یه مشت نرم افزار خب AriOS مهدی فتحی که خیلی خیلی بومی تره :wink:
بعدشم اگر اینا فقط خواستن پولی به جیب بزنن و برن ( لینوکس فارسی رو نمیگم، پرونده اون مشخصه، البته اونا هم نقشی داشتند ولی خیلی کمتر از پولی که گرفتند) که ردهت نمیبردشون. آقا شما اصلا یه RHCE بگیر و با LPI مقایسه اش کن. از هفت جهت متفاوت مجرور میشی، دیگه چه برسه به ...
ظهور تکنولوژی های جدید در این مدل خیلی بیشتر زمان میبره تا مدل تجاری متن باز، مثلا چرا دبیان SELinux رو اجرا نکرد؟ یعنی امثال Dan Walsh کم داشت؟ حالا چرا برای این تارگت های محدود تونسته پیادشون کنه؟ چرا LVM... چرا ...؟
بیخیال رفیق
منم اتفاقا با همینا موافقم، فقط نمیدونم چرا همه کارهایی که طرح لینوکس فارسی انجام داده رو با کارهایی که فارسی‌وب انجام داده اشتباه گرفتی. درسته، حاجی غلامعلی مؤثر بوده، ولی اون با طرح لینوکس فارسی همراه بوده، و اصلا ربطی به لینوکس شریف نداره.
گنوم فارسی شده ؟ پولش رو دوباره طرح لینوکس فارسی داده!
پشتیبانی فارسی تو glibc ؟ دوباره کار طرح لینوکس فارسی، و توسط شرکت افروز رایان پویا
اگر لینوکس شریف نبود جو لینوکسی ایجاد نمیشد ؟! کلا افرادی مثل باغومیان و خیلی از افراد دیگه لینوکس رو از روی جو خارج از ایران شناختن، و افرادی هم که از جو داخل ایران شناختن احتمالا با همین سایت تکنوتاکس بوده. اگه هم کسی در ایجاد جو موثر بوده، مسلما افرادی مثل باغومیان و حسن‌پور هستند که این فرهنگ رو همگانی کردند.

ردهت نمیبردشون ؟ دقیقا کدوماشون رو ؟ منظورت فقط بهداد اسفهبد هست دیگه ؟ اگه خودت نمیشناسیش، رزومه‌اش رو ببین، کلا بخاطر این بوده که خودش آدم فعالی بوده.

پارسیکس هم هدفش بومی سازی نبوده! و احتمالا قرار هم نیست اینترفیس فارسی تحویل کسی بده!

ولی کلا موافقم، این کارهایی که گفتی انجام شده (اکثرا توسط طرح لینوکس فارسی) مؤثر بوده.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان