لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه های کاربردی
2011-03-13, 12:26 PM,
ارسال : #1
انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه های کاربردی
سلام سلام
به نظر شما توی لینوکس و مبتنی بر لینوکس روی چه زبانی میشه کار کرد که امکانات خوبی برای نوشتن یک برنامه کاربردی دسکتاپ با ظاهر گرافیکی خوبی باشه ؟ برنامه های که میخوام بنویسم اکثرا تحت شبکه هستند و با دیتابیس سر و کار دارن.
از اساتید و دوستان با تجربه درخواست می کنم یک زبان مناسب و آینده دار را به من معرفی کنند تا آخرش پیش برم
مرسی از همگی مرسی
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-03-13, 01:36 PM,
ارسال : #2
پاسخ: انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه های کاربردی
البته Qt و GTK+ که ابزار هستند، و زبان پیش‌فرضشون به ترتیب سی++ و سی هست.
من شخصا عمدتا سی++ رو ترجیح میدم. ولی برای کار با این ابزارها و کلا زبان پایتون هم گزینه‌ی مناسبیه.
هر چند کلا زبان درصد قابل توجهیش به شخص بستگی داره. ممکنه شما کار کردن با جاوا یا سی‌شارپ یا ... رو ترجیح بدین. سلیقه و راحتی خودتون هم خیلی مهمه.

http://hedayatvk.blogspot.com
http://hedayatvk.wordpress.com
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-13, 02:11 PM,
ارسال : #3
مرسی . برای برنامه نویسی شبکه و بانک اطلاعاتی میخوام ، میخوام یک زبان را تا آخر یاد بگیرم ، سرعت نوشتن برنامه و مرجع فارسی برای اون زبان برام خیلی مهم هست ، دیگه اینکه محیط گرافیکی راحتی و کاملی داشته باشه ، پایتون از چه آی دی ای استفاده می کنه ؟ یا بهتر بود می پرسیدم توی چه آی دی ای میشه از پایتون استفاده کرد ، مونو را نشنیدم
2011-03-13, 03:08 PM,
ارسال : #4
از توضیحات خوبتون کمال تشکر را دارم .
به نظر میاد پایتون زبان کاملی باشه ! زبان C / C++ برای پروژه های سطح بالا مناسب هست ؟ من هرچی کتاب سی ++ خوندم همگی مبتدی هستند و آخر به ساختمان داده ها و اشاره گر ها ختم میشن.توی کتاب امنیت شبکه که میخونم دیدم اکثر برنامه ها با زبان سی++ نوشته شدن و همگی تحت لینوکس هستن ، هیچ مرجع فارسی مناسبی در رابطه با سی ++ پیدا نکردم که در سطح بالایی باشه .
روی پایتون برای پروژه های بزرگ تحت شبکه میشه حساب باز کرد ؟ سی ++ را برای امنیت شبکه دوست دارم یاد بگیرم ، هسته لینوکس با سی ++ نوشته شده نه ؟
2011-03-13, 03:25 PM,
ارسال : #5
نقل قول :به نظر میاد پایتون زبان کاملی باشه !
درسته. فکر می‌کنم کامل‌ترین و جامع‌ترین زبان اسکریپتی هست. تقریباً هر کاری میشه باهاش کرد.

نقل قول :زبان C / C++ برای پروژه های سطح بالا مناسب هست ؟
نقل قول :روی پایتون برای پروژه های بزرگ تحت شبکه میشه حساب باز کرد ؟
بستگی داره سطح بالا و بزرگ رو چی تعریف کنید، ولی در کل بله! هم با پایتون و هم با ++C می‌شه برنامه‌های بزرگ نوشت، ولی طبیعتا با ++C برنامه‌های بزرگتری میشه نوشت چون سطح‌پایین‌تر هست و سرعت یا performance ش خیلی بیشتره (در عوض سرعت یادگیری و توسعه در مورد پایتون خیلی بیشتره). ولی مثلاً برنامه تحت شبکه بالای ۱۵۰ هزار خط هم با پایتون نوشته شده. پس در مورد پایتون هم لازم نیست زیاد نگران باشید.

در نهایت خودتون هستید که باید زبان برنامه‌نویسی و framework (های) مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید. هیچ‌کسی نمی‌تونه بجای شما انتخاب کنه.

نقل قول :هسته لینوکس با سی ++ نوشته شده نه ؟
با C نوشته شده.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2011-03-13, 03:50 PM,
ارسال : #6
مرسی دوست خوبم ، سی و سی ++ منبع یادگیری فارسی فکر نکنم داشته باشه ، در حد مبتدی یاد دارم ، پایتون سایت فارسی خوبی داره ، البته جاوا هم گزینه خیلی خوبیه اما یادگیری پایتون به قول شما سریع تر هست . من سی را از کجا میتونم یاد بگیرم ؟ شدیدا" دوست دارم این زبان را کامل یاد بگیرم البته برای علاقه خودم میخوام ، اون زبان دوم که حالا یا پایتون یا جاوا یا همین سی خواهد بود را بیشتر برای شرکت میخوام
2011-03-14, 12:15 AM,
ارسال : #7
Re: پاسخ: انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه های کاربردی
nicolas1390 نویسنده :مرسی دوست خوبم ، سی و سی ++ منبع یادگیری فارسی فکر نکنم داشته باشه ، در حد مبتدی یاد دارم ، پایتون سایت فارسی خوبی داره ، البته جاوا هم گزینه خیلی خوبیه اما یادگیری پایتون به قول شما سریع تر هست . من سی را از کجا میتونم یاد بگیرم ؟ شدیدا" دوست دارم این زبان را کامل یاد بگیرم البته برای علاقه خودم میخوام ، اون زبان دوم که حالا یا پایتون یا جاوا یا همین سی خواهد بود را بیشتر برای شرکت میخوام
به نظر من بهتره که سعی کنید از کتاب‌های انگلیسی شروع بکنید. چون زبان تخصصی هستش، یاد گرفتنش خیلی سخت نیست، و بعد از یک مدتی که کلمات خاص مورد استفاده رو یاد بگیرید، استفاده از منابع انگلیسی براتون راحت میشه، و دیگه سراغ منابع فارسی نخواهید رفت.
چه از Python استفاده کنید، چه از ++C/C، در انتها عموما نیاز به استفاده از کتابخانه‌هایی دارید که منابع اونها به فارسی موجود نیست، و باز نیازمند زبان انگلیسی خواهید بود.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2011-03-14, 12:59 AM,
ارسال : #8
پاسخ: Re: پاسخ: انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه های کاربردی
زبان فرقی نمیکنه. هر زبانی که شما با اون بازدهی تون بالاتره و بهتر و با کیفیت تر میتونید کد بنویسید مناسب شماست .

به هر حال واسه برنامه های کاربردی (به نظر من) پایتون انتخاب هوشمندانه ای هست. همین امروز تو کنفرانس pyCon 2011 یکی از مهندسان شرکت DropBox یه سخنرانی مفصل در مورد کاربرد وسیع پایتون در طراحی و پیاده سازی dropBox کرد که لینکشو اینجا میذارم :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://pycon.blip.tv/file/4878722/">http://pycon.blip.tv/file/4878722/</a><!-- m -->

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
2011-03-14, 01:10 AM,
ارسال : #9
اگه جلد دوم فارسی از کتاب دایتل ترجمه شده باشه مباحث نسبتا پیشرفته‌تری توش هست. یه کتاب دیگه هم هست ولی ترجمش خیلی تعریفی نداره: برنامه‌نویسی شیء گرا در سی++، رابرت دبلیو لی‌فور ترجمه قلزم. اینم یه کتابه که علاوه بر مباحث ابتدایی مباحث یکمی پیشرفته‌تر رو داره البته به صورت خلاصه و البته با ترجمه نه چندان جالب! اگه کتاب انگلیسی بخوای بخونی کتابهای خوبی هست از جمله کتابی که خود طراح زبان سی++ نوشته (استراستروپ یا یه همچین چیزی! )

http://hedayatvk.blogspot.com
http://hedayatvk.wordpress.com
2011-03-14, 05:57 AM,
ارسال : #10
نقل قول :من هرچی کتاب سی ++ خوندم همگی مبتدی هستند و آخر به ساختمان داده ها و اشاره گر ها ختم میشن.توی کتاب امنیت شبکه که میخونم دیدم اکثر برنامه ها با زبان سی++ نوشته شدن و همگی تحت لینوکس هستن ، هیچ مرجع فارسی مناسبی در رابطه با سی ++ پیدا نکردم که در سطح بالایی باشه .

دوست عزیز آن کتاب ها عموما به آموزش خود زبان c++ می پردازند و در نهایت کار شما به یادگیری خود آن زبان ختم میشود. برای برنامه نویسی امروزه کتابخانه زبان c دیگر کاملا ناکافی است و شما نیاز به یک فریم ورک مثل QT دارید. پس از پایان کتاب های C++ شروع به یادگیری یک فریم ورک کنید.
2011-03-14, 07:33 AM,
ارسال : #11
دوستان واقعا از همتون متشکرم ، خیلی آقایین ، ببخشید که زیاد سوال می کنم .
خوب پس من پایتون را برای برنامه های کاربردی یاد میگیرم و سی / سی++ را هم برای برنامه های مرتبط با امنیت شبکه . برای پایتون منبع فارسی که راه انداز باشه پیدا کردم ، اما برای سی مثل اینکه باید زبان اصلی بخونم . میدونید بزرگترین مشکل من زبان انگلیسی هست ، راستش خودم را ازش ترسوندم ، نمیدونم این زبان را باید از کجا شروع کنم ، اگر آموزش سی/سی ++ به زبان اصلی هست که روان و ساده باشه بگید تا از همونجا شروع کنم ، بازم میگم سی را فقط برای خود لینوکس و کدهای هسته و برنامه های امنیت شبکه میخوام و پایتون را برای برنامه های کاربردی ، تجربه کار با پایتون را دارم ، اما چیزی که هست میگن سرعت اجرای برنامه های بزرگ با پایتون پایین هست

مرسی
2011-03-14, 07:44 AM,
ارسال : #12
کتاب English Grammar in Use و Essential Grammar in Use و Steps to Understanding رو بخون.
2011-07-12, 07:57 PM,
ارسال : #13
Re: پاسخ: Re: پاسخ: انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه های کار
مهمان نویسنده :کتاب English Grammar in Use و Essential Grammar in Use و Steps to Understanding رو بخون.
سلام
دوستان عزیز بحث جالبی بود
راستش من تازه وارد دنیای برنامه نویسی شدم البته با عشق و علاقه ی زیاد و کیف میکنم
من دارم روی سی ++ کار میکنم و بهترین منبعی که پیدا کردم و به قول معروف زبانزد خاص و عامه دایتل و دایتله به ترجمه ی دکتر مرتضی صاحب الزمانی که واقعا کتاب عالیه
من این منبع رو پیشنهاد میکنم حالا خود دانید Smile
2012-03-26, 08:16 PM,
ارسال : #14
Re: انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه های کاربردی
با وجود الینترنت امروزه دیگر لازم نیست برای موضوعی مثل برنامه نویسی کتاب کاغذی بخرید
در شبکه به راحتی هزاران منبع برای برنامه نویسی پیدا می شود. در ضمن برای چاپ کتاب لازم است درختی قطع شود، و حمل و نقل تعداد زیادی کتاب نیز مشکل است.

تجربه بهترين آموزگار است
بی تو من و پنجره های بسته...
2012-04-14, 03:18 PM,
ارسال : #15
Re: انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه های کاربردی
من پایتون رو در حد عادی بلدم و میخوام برم گرافیک توی پایتون رو هم یاد بگیرم. فقط نمیدونم Qt بهتره یا wxpython؟ چون به کیوت کمی با عمق نرم افزارهای آزاد مشکل داره و میگه کسی که توی ویندوز اجراش بخواد بکنه و کسایی که بخوان نرم افزار غیر آزاد باهاش بسازن، باید پول بدن. GTK+ هم که توی kde و بعضی مواقع Xfce درست کار نمیکنه. میمونه wx. به نظرتون خوبه؟
در ضمن، بهترین منبع آموزشی، فیلم‌های آموزشی هست به نظرم.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان