لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل با لپ تاپ HP
2011-03-14, 06:27 PM,
ارسال : #1
مشکل با لپ تاپ HP
سلام

مدل لپ تاپ : HP Pavilion dv6 2170
توزیع : Fedora 14

1- دوستان وقتی خریدمش روش ویندوز نصب بود و وقتی که بهش هدفون وصل میکردم صدای بلندگوها قطع میشد و صدا میرفت روی هدفون. وقتی با هدفون صدا گوش میکردم صدای اسپیکرها قطع میشد ولی الان این طور نیست.
در فدورا حتی وقتی که هدفون بهش وصل میکنم صدای اسپیکرها قطع نمیشه و همچنان صدای اسپیکرها میاد. هم صدا از اسپیکرها میاد و هم از هدفون.

چی کار کنم تا وقتی که بهش هدفون وصل کردم صدای اسپیکرهاش قطع بشه و فقط صدا از هدفون بیاد؟

2- وقتی بعد از مدتی پس از اسکرین سیور میره روی ساسپند دیگه با هیچ کاری از حالت ساسپند در نمیاد مگر اینکه همون جور که در ساسپند هست یک بار ببندم و بازش کنم تا از حالت ساسپند خارج بشه و صفحه ی رمز و ورود به سیستم بیاد.
اما در ویندوز وقتی ساسپند بود با زدن یک دکمه از کیبورد شروع به کار میکرد.

چطوری میشه این ایراد رو درست کرد؟

3- وقتی می بندمش اصلا ساسپند نمیشه و کار میکنه و وقتی بازش میکنم ازم رمز ورود میخواد و وارد میشم... ولی در ویندوز وقتی می بستمش کاملا ساسپند میشد. کلا خاموش میشد و تا بازش نمیکردم هیچ کاری انجام نمیداد.

مشکل این از کجاست؟

پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-03-14, 08:22 PM,
ارسال : #2
پاسخ: مشکل با لپ تاپ HP
نقل قول :2- وقتی بعد از مدتی پس از اسکرین سیور میره روی ساسپند دیگه با هیچ کاری از حالت ساسپند در نمیاد مگر اینکه همون جور که در ساسپند هست یک بار ببندم و بازش کنم تا از حالت ساسپند خارج بشه و صفحه ی رمز و ورود به سیستم بیاد.
اما در ویندوز وقتی ساسپند بود با زدن یک دکمه از کیبورد شروع به کار میکرد.
ببین با زدن دکمه ی power مشکل حل نمیشه؟ من دو تا lenovo دارم. هر دو وقتی میخواد از توی حالت suspend خارج بشه باید حتما دکمه ی powerرو بزنم تا تصویر بیاد.
نقل قول :3- وقتی می بندمش اصلا ساسپند نمیشه و کار میکنه و وقتی بازش میکنم ازم رمز ورود میخواد و وارد میشم... ولی در ویندوز وقتی می بستمش کاملا ساسپند میشد. کلا خاموش میشد و تا بازش نمیکردم هیچ کاری انجام نمیداد.
خوب این مشکل نیست.این مربوط به تنظیمات.بسته به این که از چه میزکاری ستفاده میکنید این تنظیمات باید اعمال بشه.اگه از Gnome استفاده میکنید روی اون عکس باتری اون گوشه کلیک(چپ یا راستش رو نمیدونم.بزن تا بیادش) کنید تا تنظیمات بیاد.اونوقت تنظیم کنید که توی حالت برق یا باتری چه جوری رفتار کنه. و اگه توی KDE هستید: system settings>advaned>power management

نقل قول :1- دوستان وقتی خریدمش روش ویندوز نصب بود و وقتی که بهش هدفون وصل میکردم صدای بلندگوها قطع میشد و صدا میرفت روی هدفون. وقتی با هدفون صدا گوش میکردم صدای اسپیکرها قطع میشد ولی الان این طور نیست.
در فدورا حتی وقتی که هدفون بهش وصل میکنم صدای اسپیکرها قطع نمیشه و همچنان صدای اسپیکرها میاد. هم صدا از اسپیکرها میاد و هم از هدفون.
توی برنامه ی mixer تنظیم کن تا اگه هدفون وصل شد بلندگو قطع شه.اگه همچین گزینه ای نداشت خودت دستی صدای speaker رو ببند و صدای headphone رو زیاد کن از توی برنامه mixer. برای اجرای mixer هم روی اون آیکون بلندگوی گوشه کلیک کن و بعد ببزن روی (نمیدنم advanced یا volume control یا یه همچین چیزایی و بعد کانال هارو اضافه کن)

ممکنه یه کم گیج بشی و کارت چند روز طول بکشه.اما بگرد و ور برو تا یاد بگیری. ;-) خیلی از بچه های اینجا همه با ور رفتن به اینجا رسیدن.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان