لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیایید لپ تاپ بدون ویندوز بخریم !
2009-09-02, 03:01 PM,
ارسال : #21
Re: پاسخ: Re: بیایید لپ تاپ بدون ویندوز بخریم !
ebe79442114 نویسنده :چند تا نکته رو روشن کنم که دوستان دچار اشتباه نشند، چون بعضی اطلاعات قدیمی هستند:

1- ویندوز روی لپ تاپها حدود 50 دلار هست نه 400 دلار، چون ماکروسافت برای سود بیشتر با شرکتهای فروشنده لپ تاپ قرارداد می بنده که روی هر لپ تاپی مثلا یک ویندوز به طور پیش فرض نصب باشه.

لطفا برای نوشته‌ی خودتون دلیل بیاورید !
لینکی از یک سایت معتبر !!

در ضمن لپ‌تاپ‌های dell به دلیل فروش زیاد بیخود قیمت هاش خیلی بیشتره !!
تفاوت رو من خودم در بازار دیدم !
حداقل ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومان گرونترون !!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-09-02, 09:23 PM,
ارسال : #22
پاسخ: Re: پاسخ: Re: بیایید لپ تاپ بدون ویندوز بخریم !
امروز 1520 رو بدون ویندوز یکی از دوستان گرفته بود 1 میلیون و 40 هزار تومان و با ویندوز و یکمی سی پی یو بالاتر 1 میلیون و 100 بود. اون لپ تاپهایی که دوستان مثال می زنند مشخصات دقیقش رو بزارن من فرقش رو می گم. مثلا شما می دونید فرق سی پی یو dual core با core 2 dua چیه؟ همین تو قیمت تفاوت داره.

Lenovo Thinkpad R61 , Arch 64Bit kernel 3.7, kde 4.10, chromium 25
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ebrahimraeyat.blogfa.com/">http://ebrahimraeyat.blogfa.com/</a><!-- m -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-09-02, 10:50 PM,
ارسال : #23
پاسخ: Re: پاسخ: Re: بیایید لپ تاپ بدون ویندوز بخریم !
نقل قول :مثلا شما می دونید فرق سی پی یو dual core با core 2 dua چیه؟
فرقش چیه؟
2009-09-03, 09:14 AM,
ارسال : #24
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: بیایید لپ تاپ بدون ویندوز بخریم !
ebe79442114 نویسنده :امروز 1520 رو بدون ویندوز یکی از دوستان گرفته بود 1 میلیون و 40 هزار تومان و با ویندوز و یکمی سی پی یو بالاتر 1 میلیون و 100 بود.

متاسفانه حرف شما قابل باور نیست !
چون در ۹۰ درصد موارد امکان انتخاب سیستم بدون سیستم‌عامل و یا همراه اون وجود نداره !!!

یعنی شما اگه یه سیستم خوب گیر بیارید ، امکان اینکه بگید یه مدل از این بدید که سیستم عامل روش نباشه نیست !! ( حتما یه مدل دیگه رو بهتون می‌دن که سخت افزارش صد در صد فرق می‌کنه ! )
2009-09-03, 11:17 AM,
ارسال : #25
Anonymous نویسنده :
نقل قول :مثلا شما می دونید فرق سی پی یو dual core با core 2 dua چیه؟
فرقش چیه؟
اساسا از لحاظ نظری dual core به سی پی یو هایی اطلاق می شه که دو هسته ای هستند، core 2 duo هم نوعی از این سی پی یو هاست پس نوعی dual core به حساب میاد. ولی یه فرق تاریخی (نه الزاما درست) هست که بنا به اون سی پی یو هایی که با نام dual core فروخته می شن از کش کمتری (1 MiB) برخوردارن.
dual core ها ارزانتر (حدود 150 هزار) هستند و در مقابل core 2 duo ها مصرف کمتر، خنک تر، و دارای کش بیشتر هستند.
برای دیدن تفاوت قیمت هم دو تا محصول شبیه هم رو مقایسه کنید:
================
LENOVO N500-6NG
Intel Dual Core 2.16GHz 1MB
2GB DDR2 667MHz,320GB HDD
Nvidia GForce 9300 256MB
Price: 699,000T
================
Intel Core 2 Duo 2.0 GHz 2MB
2GB DDR2 667MHz,320GB
Nvidia GForce 9300 256MB
Price: 795,000T
================
(اطلاعات از سایت سازگار ارقام گرفته شده)
با اینکه محصول اول کلاک اسپید بالاتری داره، حدود 100 هزار از محصول دوم ارزون تر هست.

یکی از دلایلی که من خودم لپتاپم رو ارزون گرفتم همین بود! فروشنده فکر می کرد dual core هست و حتی رو دستگاه intel celeron خورده، ولی مشخصات بایوس و lspci می گه core 2 duo هست.
2009-09-03, 11:22 AM,
ارسال : #26
Anonymous نویسنده :
ebe79442114 نویسنده :امروز 1520 رو بدون ویندوز یکی از دوستان گرفته بود 1 میلیون و 40 هزار تومان و با ویندوز و یکمی سی پی یو بالاتر 1 میلیون و 100 بود.

متاسفانه حرف شما قابل باور نیست !
چون در ۹۰ درصد موارد امکان انتخاب سیستم بدون سیستم‌عامل و یا همراه اون وجود نداره !!!

یعنی شما اگه یه سیستم خوب گیر بیارید ، امکان اینکه بگید یه مدل از این بدید که سیستم عامل روش نباشه نیست !! ( حتما یه مدل دیگه رو بهتون می‌دن که سخت افزارش صد در صد فرق می‌کنه ! )
محصولات شبیه هم تو بازار زیاد دیده می شن. ایشون هم گفتن "با cpu یکمی بیشتر" پس فکر نمی کنم کسی که اینجا اومده کمک کنه و خیلی هم خودش در مورد خرید لپتاپ تحقیق کرده (و افرادی مثل من زیاد از اطلاعاتشون استفاده کردن) مغرضانه صحبت کنن.
در ضمن هر مدل از محصولات یه ساب مدل هم دارن که اون مربوط می شه به یه خورده cpu بالا یا پایین تر یا حتی در بعضی مواقع سیستم عامل داشتن یا نداشتن!
2009-09-03, 03:50 PM,
ارسال : #27
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: بیایید لپ تاپ بدون ویندوز بخریم !
با سلام
دوستان توی ایران فروشنده‌ها فرق چندانی بین قیمت لپتاپ با ویندوز و بدون ویندوز نمی‌زارن . اونم بدلیل نا آشنایی ما با قیمت‌های جهانیست .
وگرنه شما در سایت خود Lenovo و shop گوگل که جستجو کنید به اختلاف قیمت ۲۰۰ دلار می‌رسید . در خود ایران هم بعضی از فروشنده‌ها این کار رو می‌کنند اما اکثرا زیاد تغییر در قیمت نمی‌دهند .
من همین چند روز پیش این اطلاعات رو گرفتم .
درباره‌ی لنوو هم باید به آدرس زیر برید تا ببینید که چقدر برای گنو از بقیه لپتاپ‌ها سر تره . تقریبا تمام مدل‌های لپتاپش برای گنو هم تست شده و بدون os فروش می‌ره اما در ایران وجود نداره .
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lenovo.com/linux">http://www.lenovo.com/linux</a><!-- m -->
یا علی
2011-02-12, 02:21 PM,
ارسال : #28
Re: بیایید لپ تاپ بدون ویندوز بخریم !
آقای تعجب! نویسنده :سلام دوستان
آقا نمی‌دونم این ملت چشون شده ؟!! پولشون اضافی اومده ؟!! بی خودی حداقل ۴۰۰ دلار پول اضافی زبون بسته رو می‌دن لپ تاپی که ویندوز روش نصبه !!!
و وقتی هم که از دوستان می‌پرسیم سرشون رو بالا می‌گیرن (( ویندوزش اوریجیناله ها!!! ))
وقتی هم بهشون می‌گی بابا به خدا ویندوز یعنی بدبختی ! یعنی بی‌پولی یعنی اینکه برای هرکاری کردن یه پولی دادن و به غارت رفتن امنیت !!
مگه به خورد این ملت میره ؟!!

همین خود بنده یه لپ تاپ خریدم بدون سیستم‌عامل (!) ۵۰۰ تومان. خیلی عالی هم داره لینوکس روش اجرا می‌شه و دارم باهاش حال می‌کنم. جالب اینکه وقتی از فروشنده خریدم اصرار می‌کرد آقا باید یه ویندوز XP روش بزنم که تست کنم !! گفتم بابا به خدا نمی‌خواد !! هارد بیچاره رو با این ویندوز نسوزون !!! این هم از سبزی فروش‌های ما ( آخه استادمون به این شرکت‌های فروش کامپیوتر می‌گفت سبزی فروشی !! )

به نظر من این نشانه یک مشکل روانی است، و محدود به افراد پولدار یا بازار کامپیوتر هم نیست. بیشتر ما وقتی با جنس ارزون مواجه می شیم فکر می کنیم کیفیت نداره.
خود من دوستی داشتم که می خواست لپتاپ بگیره، و بهش پیشنهاد دادم با حدود ۷۰۰ هزار تومن یک MSI بگیره. دوستم رفت بازار و با یک sony vaio برگشت که حدود یک میلیون براش خرج برداشته بود. جالب اینکه خصوصیات هر دو لپتاپ هم یکی بود. Confusedhock:

تجربه بهترين آموزگار است
بی تو من و پنجره های بسته...
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-02-12, 07:17 PM,
ارسال : #29
پاسخ: Re: بیایید لپ تاپ بدون ویندوز بخریم !
حرف شما صحیح است. مثل فرق خرید کردن مانتو از پاساژ تندیس یا میلاد نور با خرید کردن از چهارراه ولی عصر یا میدان هفت تیر میمونه... یک جنس با قیمت متفاوت... خریدار اگر قیمت بالا نباشه احساس خوبه به کالا پیدا نمیکنه (و نمیتونه جلوی دوستاش پز بده)
2011-10-24, 09:26 AM,
ارسال : #30
سلام
من قصد خريد لپ تاپ ترجيحا ميني لپ تاپ دارم
خواستم بدونم از كجا مي تونم بدون ويندوز بخرم؟
2011-10-24, 08:11 PM,
ارسال : #31
دوستان من براي خريد لپ تاپ خيلي عجله دارم اگه كسي مي تونه كمك كنه ممنون ميشم
خريد ميني لپ تاپ بدون ويندوز

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان