لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کدام خانواده لینوکس را انتخاب کنم - بهترین انتخاب برای من ؟؟
2012-11-04, 10:58 AM,
ارسال : #1
کدام خانواده لینوکس را انتخاب کنم - بهترین انتخاب برای من ؟؟
بازهم سلام . .

من میخوام در کار برنامه نویسی + شبکه کار کنم و میخوام با یکی از خانواده های لینوکس این کار را شروع کنم و میخوام بهترین انتخاب را انجام بدم که در آینده پشیمان نشم .
از شما کمک میخوام که بهترین و مناسب ترین خانواده لینوکس را برای انجام این کارم بهم معرفی کنید .

واگه راهنمایی دیگری هم لازم باشه حتما بگید خیلی ممنون میشم .

باتشکر .. از اعضای انجمن :!:
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2012-11-04, 12:12 PM,
ارسال : #2
Re: کدام خانواده لینوکس را انتخاب کنم - بهترین انتخاب برای م
این یکی از بحث های داغ همیشگی است. من الان یه چیزی بزنم دعوا می شه Wink
برای سرور debian و centos پیشنهاد می شه. چون هم پایدار هستند و هم تغییرات کمتری دارند
بعضی از برنامه نویس ها علاقه زیاد به fedora دارند به خاطر آخرین نسخه از نر مافزار ها که داخلش هست (به روز بودنش)

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2012-11-04, 07:10 PM,
ارسال : #3
بهترین کار اینه که وقت خیلی زیادی برای انتخاب توزیع و تست انواع توزیع‌ها نذارید و با یکی شروع به کار کنید.
من برای کاربردهای روزمره همیشه Ubuntu رو پیشنهاد میدم، چون بیشترین مستندات برای اون توی اینترنت موجود هست، و هر مشکلی که وجود داشته باشه، احتمالا یکی دیگه هم اون رو داشته، قبلا توی اینترنت پرسیده و می‌تونید جواب اون رو با یک جستجو پیدا کنید.
برای سرور هم Debian Stable انتخاب همیشگی من هست، بجز مواردی که نیاز به نصب cPanel هست و CentOS نصب می‌کنم، چون cPanel تنها CentOS، CloudLinux و Redhat Enterprise رو پشتیبانی می‌کنه.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2012-11-08, 08:25 PM,
ارسال : #4
تقریبا تمام لینوکس ها شبیه هم هستند .
مگر تعداد خیلی خاص و معدود که به خواطر پشتیبانی یک سری شرکت تفاوت هایی دارند . مثل ubuntu که کانونیکال ازش پشتیبانی میکنه و یا Fedora که درهت ازش همایت میکنه .
فقط یکی رو انتخاب کن و سعی کن یاد بگیری .
همین ! Wink

Debian GNU/Linux System Administrator
2012-12-17, 10:29 PM,
ارسال : #5
به نظر من mandriva هم میتونه انتخاب خوبی باشه. هم ساده است و هم اکثر نرم افزار هارو تو خودش داره. هم برای کسایی که طرفدار گرافیک هستند خوشگله. من که خیلی ازش راضیم
2013-05-22, 02:59 AM,
ارسال : #6
هر کدوم از توزیع‌های معروف دسکتاپ رو انتخاب کنید، بعیده پشیمون بشید! حتی اگه بعداً تصمیم به عوض کردن توزیع بگیرید.
در ضمن برنامه‌نویسی و شبکه تقریباً توی همهٔ توزیع‌ها یکی هست. مثلاً خودم توی این ۵ سال که برای لینوکس برنامه‌نویسی می‌کنم چند تا توزیع عوض کردم، ولی هیچ‌وقت مجبور نشدم برنامه‌هام رو از اول بنویسم!

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2013-05-27, 04:53 PM,
ارسال : #7
دوستان من یه سوال داشتم راجع به توزیع های لینوکس. من توزیع مجیا (magia) رو نصب کردن (نسخه گنوم) و دیدم که محیط کاریش دقیقا شبیه فدورای 18 هستش. بدون کوچترین تفاوت.البته چک نکردم که ابزاراشونم یکی هستن یا نه. میخواستم ببینم کسی اطلاعاتی درباره علت این شباهت داره؟؟؟ و دوم اینکه حجم مجیا 3.6 گیگ ولی برای فدورا حدود 900 مگه. اگه کسی پاسخ بده ممنون میشم.
2013-05-27, 07:51 PM,
ارسال : #8
mornwk نویسنده :دوستان من یه سوال داشتم راجع به توزیع های لینوکس. من توزیع مجیا (magia) رو نصب کردن (نسخه گنوم) و دیدم که محیط کاریش دقیقا شبیه فدورای 18 هستش. بدون کوچترین تفاوت.البته چک نکردم که ابزاراشونم یکی هستن یا نه. میخواستم ببینم کسی اطلاعاتی درباره علت این شباهت داره؟؟؟ و دوم اینکه حجم مجیا 3.6 گیگ ولی برای فدورا حدود 900 مگه. اگه کسی پاسخ بده ممنون میشم.
شباهت‌شون بخاطر اینه که هر دوشون میزکار گنوم دارن
تفاوت حجمشون بخاطر نرم‌افزارهایی هست که همراه خودشون دارن که می‌تونید نصب کنید (بطور پیش‌فرض نصب نمیشه همش)

2013-05-27, 09:55 PM,
ارسال : #9
ممنون از ilius. یه سوال دیگه اینکه تفاوت اصلی این دو تا نسخه رو (مجیا و فدورا) رو از کجا میشه فهمید؟ چون محیط یکی هست. و از کجا میشه فهمید که کدوم کارییش بالاتره یا بهتره؟
2013-05-27, 10:00 PM,
ارسال : #10
البته منظورم از تفاوت اصلی این دو تا نسخه، همون تفاوت تو کارایی و کرنل و ... بود. که از کجا میشه فهمید کدوم بهتره با وجود محیط یکسان.
2013-05-28, 02:48 PM,
ارسال : #11
mornwk نویسنده :البته منظورم از تفاوت اصلی این دو تا نسخه، همون تفاوت تو کارایی و کرنل و ... بود. که از کجا میشه فهمید کدوم بهتره با وجود محیط یکسان.
سوالتون خیلی کلی هست. هیچ‌کدوم بهتر نیست و بحث سلیقه و نیاز شما هست. تنها راه برای مقایسه‌شون اینه که هر دو رو تجربه کنید

2013-05-30, 11:20 AM,
ارسال : #12
میخواستم بدونم این که تاریخ یه توزیع لینوکس بعد از مثلا 6 ماه از انتشارش تموم میشه یعنی چی؟ یعنی دیگه قابل استفاده نیست؟ یا این که دیگه پشتیبانی نمیشه یعنی چی؟ و اینکه قابل آپگرید کردن به نسخه جدید هست یا خیر؟
2013-05-30, 01:31 PM,
ارسال : #13
mornwk نویسنده :میخواستم بدونم این که تاریخ یه توزیع لینوکس بعد از مثلا 6 ماه از انتشارش تموم میشه یعنی چی؟ یعنی دیگه قابل استفاده نیست؟ یا این که دیگه پشتیبانی نمیشه یعنی چی؟ و اینکه قابل آپگرید کردن به نسخه جدید هست یا خیر؟
کی گفته تاریخش بعد از ۶ ماه تموم میشه؟
مثلاً اگه ۶ ماه یه بار، یه ورژن منتشر بشه، هر ورژن رو حداقل تا یکی دو سال پشتیبانی می‌کنن (و پکیج‌هاش آپدیت میشه)
مثلاً در مورد اوبونتو، ورژن‌های عادی ۱٫۵ سال پشتیبانی می‌شه، و ورژن‌های LTS (مثل 10.04 و 12.04 و 14.04) تا ۵ سال پشتیبانی میشه.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://wiki.ubuntu.com/Releases">https://wiki.ubuntu.com/Releases</a><!-- m -->

توزیع‌های دیگه هم فرق داره سیاستشون...

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان