لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در خصوص راه اندازی سرور پایگاه داده
2013-08-29, 05:35 PM,
ارسال : #1
در خصوص راه اندازی سرور پایگاه داده
با سلام خدمت دوستان گرامی ...

بنده می خواستم یه سرور پایگاه داده روی لینوکس CentOS راه اندازی کنم .
اما نمی دونم از کجا باید سروع کنم و چه تنظیماتی رو باید انجام بدم. ممنون می شم اگرکمک کنید. لیست عناوین کارهایی که باید انجام بدم هم بگید کافیه ...
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-08-29, 11:44 PM,
ارسال : #2
Re: در خصوص راه اندازی سرور پایگاه داده
چه پایگاه داده هایی؟
برای چه کاری؟
mysql؟
postgresql؟
یا چیز دیگه؟
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2013-08-30, 06:50 AM,
ارسال : #3
TimmyTurner نویسنده :چه پایگاه داده هایی؟
برای چه کاری؟
mysql؟
postgresql؟
یا چیز دیگه؟

کل کاری که قراره انجام بشه اینه که یه CMS برای دانشگاه راه اندازی کنیم (البته فعلا برای یکی از گروه ها) که دانشجوها بتونن از طریق اون کارهای خودشون رو انجام بدن. اگر پروژه ای دارن آپلود کنن و ...

حالا دیگه کدوم یکی از موارد بیشتر به کار میاد رو شما بگید ...
2013-08-30, 09:57 AM,
ارسال : #4
خوب پسر خوب، چه CMS یی؟
هر CMS یی پایگاه خودش رو داره
ولی در کل شما از MySQL یا MariaDB استفاده کن که معمولا اکثرشون کارتون رو راه می اندازه
البته من به شما پیشنهاد میکنم یک هاست برای خودتون تهیه کنید به جای این که بخواید یک سرور رو مدیریت کنید،‌ چون مدیریت سرور در حال حاظر برای شما کار ساده ای نیست و میتونه براتون مشکل ساز بشه. (این نظر منه، اگه شما شرایطتون فرق میکنه نمیدونم).
ولی موضوع اینه که مدیریت یه سرور خیلی بیشتر از نصب کردن یه پایگاه داده ها و آپاچی و PHP‌ هستش. شما ممکنه با مشکلات امنیتی که به وجود میارید کل سرور رو و محتویاتش رو ازدست بدید. اگه کارتون قراره رسمی باشه، این موضوع میتونه به ضررتون تموم بشه. بنابرین من به شما پیش نهاد میکنم یک هاست تهیه کنید.
هستند دوستانی که هاست خوب میدن. مثل MASoft توی همین انجمن
2013-08-30, 10:07 AM,
ارسال : #5
با این حال اگر میخواید شروع کنید به شما پیش نهاد میکنم از Ubuntu Server استفاده کنید. خیلی ساده تر از CentOS‌هست و پشتیبانی خوبی هم داره توی انجمن ها و IRC و البته بر پایه ی دبیان هست و تا حدودی خیلی از تنظیمات پیشفرض مورد نیاز شما رو انجام داده.

من نمیدونم شما از چه CMS‌یی میخواید استفاده کنید. ولی اینجا یک مثال آموزشی برای برپا سازی یک سایت Drupal بر روی Ubuntu Server هست.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://help.ubuntu.com/community/Drupal">https://help.ubuntu.com/community/Drupal</a><!-- m -->
2013-08-30, 10:16 AM,
ارسال : #6
TimmyTurner نویسنده :خوب پسر خوب، چه CMS یی؟
هر CMS یی پایگاه خودش رو داره
ولی در کل شما از MySQL یا MariaDB استفاده کن که معمولا اکثرشون کارتون رو راه می اندازه
البته من به شما پیشنهاد میکنم یک هاست برای خودتون تهیه کنید به جای این که بخواید یک سرور رو مدیریت کنید،‌ چون مدیریت سرور در حال حاظر برای شما کار ساده ای نیست و میتونه براتون مشکل ساز بشه. (این نظر منه، اگه شما شرایطتون فرق میکنه نمیدونم).
ولی موضوع اینه که مدیریت یه سرور خیلی بیشتر از نصب کردن یه پایگاه داده ها و آپاچی و PHP‌ هستش. شما ممکنه با مشکلات امنیتی که به وجود میارید کل سرور رو و محتویاتش رو ازدست بدید. اگه کارتون قراره رسمی باشه، این موضوع میتونه به ضررتون تموم بشه. بنابرین من به شما پیش نهاد میکنم یک هاست تهیه کنید.
هستند دوستانی که هاست خوب میدن. مثل MASoft توی همین انجمن

اگه به تعداد پست های بنده دقت کرده باشید متوجه می شید که اولین پست های بنده توی این سایت بود. تعریف اینجا رو زیاد شنیده بودم .ولی برام سوال شد که آیا نحوه ی برخورد همه ی کسانی که این جا پاسخ می دن همین جوریه ؟

دوست عزیز کسی شما رو مجبور نکرده بود که پاسخ بدید. اگر حوصله ی پاسخ دادن ندارید نیازی نیست دیگران رو تحقیر کنید و از موضع غرور و تکبر با اون ها صحبت کنید. نترسید بنده رقیب تجاری شما نیستم که خدایی نکرده با یادگرفتن چیزی بخواهم از رزق و روزی شما کم کنم هر چند که معتقدم رزق و روزی دست خداست.

این کار فقط یک کار آموزشی است که قرار است انجام شود. از توصیه های !!! شما سپاس گزارم . خدانگهدار ...

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان