لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب لینوکس روی کارت SD
2013-10-02, 01:32 PM,
ارسال : #1
نصب لینوکس روی کارت SD
من روی یه دونه SD Card اوبونتو نصب کردم. و کارت رو زدم به لپتاپ ولی متاسفانه متوجه شدم لپتاپم نمی تونه از روی SD Card بوت بشه.(توی BIOS هیچ گزینه ای برای این نوع بوت شدن نداره)
برای همین کلی توی اینترنت گشتم
به این نتیجه رسیدم که باید ماژول SD Card رو توی فایل initrd.img تزریق کنم تا گراب بتونه کارتم رو تشخیص بده و از روی اون بوت بشه ولی متاسفانه هر روشی رفتم جواب نداد.(اغلب روش های موجود در اینترنت برای نسخه های قدیمی گراب و لینوکس بودند و کمی هم گنگ بودن)
بهترین مقاله ای که در این مورد خوندم:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=986126&p=11915401#post11915401">http://ubuntuforums.org/showthread.php? ... st11915401</a><!-- m -->

نکته: نمی خام کارتم رو به مبدل USB بزنم.اصرار دارم برای سرعت بیشتر کارتم رو به ریدر خود لپتاپ متصل کنم

هدفم از این کار اینه که به بالاترین سرعت ممکن در بوت لینوکس روی کارت SD دست پیدا کنم.(سرعت SDCard معادل 30MB/s)

من از لینوکس مینت ۱۵ به گراب پیش فرض یعنی گراب ۲ (2.00-13ubuntu3) استفاده می کنم
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-10-02, 09:21 PM,
ارسال : #2
Re: نصب لینوکس روی کارت SD
Super Grub disk رو دانلود کنید. با dd اون روی یه فلش بنویسید و از روی اون بوت بشید. قبل از این که از روی فلش بوت بشید مموری رو داخل دستگاه قرار بدید که این بتونه لینوکس روی کارت اس دی رو شناسایی کنه. برای هر بار بوت شدن باید این کار رو انجام بدید. در ضمن محتویات فلش هم پاک میشه. اگه یه رم ریدر به درد بخور هم تهیه کنید سرعت خوبی بهتون میده.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2013-10-04, 12:09 PM,
ارسال : #3
Re: نصب لینوکس روی کارت SD
TimmyTurner نویسنده :Super Grub disk رو دانلود کنید. با dd اون روی یه فلش بنویسید و از روی اون بوت بشید. قبل از این که از روی فلش بوت بشید مموری رو داخل دستگاه قرار بدید که این بتونه لینوکس روی کارت اس دی رو شناسایی کنه. برای هر بار بوت شدن باید این کار رو انجام بدید. در ضمن محتویات فلش هم پاک میشه. اگه یه رم ریدر به درد بخور هم تهیه کنید سرعت خوبی بهتون میده.
با تشکر
هم Super Grub و هم Super GRUB2 روی فلش نصب کردم ولی متاسفانه هیچکدوم نتونستن کارت SD رو شناسایی کنن.

برای شناسایی کارت SD چه ماژولی رو باید توی گراب لود کرد؟
گراب این همه ماژول داره ولی یه راهنمای درست نداره!
موندم این همه ماژول برای کی نوشته شده؟ وقتی استفاده نشه به چه درد می خوره!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان