لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای سرور مجازی VPS
2014-01-12, 12:17 PM,
ارسال : #1
راهنمایی برای سرور مجازی VPS
سلام
می‌خواستم سایتمو از سرورهای اشتراکی به سرور مجازی انتقال بدم. به خاطر محدودیت‌هایی که سرورهای اشتراکی برام پیش آوردن.
می‌خوام بدونم واقعا تو سرورهای مجازی مشکلی از لحاظ تعداد ایمیلهای ارسالی و امثالهم نخواهم داشت؟
و اینکه آیا با این اطلاعات پایه‌ای که دارم می‌تونم از پس مدیریتش بربیام؟
تو چه سطحی باید باشم تا مشکلی برام پیش نیاد و یا از پس حل مشکلاتش بربیام؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2014-01-12, 01:22 PM, (آخرین ویرایش توسط : 2014-01-12, 05:08 PM Hadron.)
ارسال : #2
RE: راهنمایی برای سرور مجازی VPS
نقل قول :می‌خوام بدونم واقعا تو سرورهای مجازی مشکلی از لحاظ تعداد ایمیلهای ارسالی و امثالهم نخواهم داشت؟
محدودیت‌های شما بسته به سرویس‌دهنده و planی است که خریداری می‌کنید. برای مثال محدودیت در رم، ترافیک ماهیانه و... بستگی به نوع VPS خریداری شدهٔ شما دارد.

نقل قول :و اینکه آیا با این اطلاعات پایه‌ای که دارم می‌تونم از پس مدیریتش بربیام؟
چه اطلاعات پایه‌ای دارید؟ با SSH کنترل کامل روی VPS دارید و می‌توانید همان‌کارهایی را که روی سامانهٔ عامل خود انجام می‌دهید، با remote شدن روی VPS نیز انجام دهید.
با نصب LAMP/MAMP/WAMP می‌توانید تارنمای خود را روی VPSتان راه‌اندازی کنید و هم‌چنین با نصب رابط کاربری وب phpMyAdmin، مدیریت پایگاه‌های داده را برای خودتان آسان‌تر کنید. سپس با FTP و یک کلاینت مانند FileZilla می‌توانید همانند هاست اشتراکی با آن رفتار کنید.

نقل قول :تو چه سطحی باید باشم تا مشکلی برام پیش نیاد و یا از پس حل مشکلاتش بربیام؟
اگر با خط فرمان راحت هستید که چه عالی در غیر این‌صورت می‌توانید کمی از خیر کارایی و امنیت VPSتان بگذرید و یک Web hosting control panel، مدیر پنجره یا دسکتاپ روی سرور VPSتان نصب کنید.

در کنار VPS، یکی از انتخاب‌های دیگری که می‌توانید داشته باشید، PaaS است که البته کمی‌گران‌تر، متفاوت‌تر و محدودتر از یک VPS هم‌سطح(از نظر سخت‌افزاری) است، برای نمونه معمولاً باید با نرم‌افزار git آشنایی اولیه‌ای داشته باشید. کار با این سرویس‌ها را می‌توانید با پلن رایگان pagodabox.com تجربه کنید.

در زمینهٔ VPS که همین‌جا (sito) خدمات ارایه می‌دهد. هم‌چنین تجربهٔ خودم از Digital Ocean عالی بوده، هم از نظر قیمت و هم در پشتیبانی.
2014-01-12, 03:37 PM,
ارسال : #3
تشکر می‌کنم از پاسختون
من چطور می‌تونم محاسبه کنم چقدر رم کارمو جواب می‌ده؟ با خط فرمان خیلی مشکل ندارم. البته استفاده جدی باهاش ندارم، ولی می‌شناسمش.
فقط چیزی که هست من تا حالا از SSH استفاده نکردم.
راستی می‌تونم روی یک VPS‌ بیشتر از یک سایت داشته باشم؟
2014-01-12, 03:48 PM,
ارسال : #4
(2014-01-12, 03:37 PM)امیرپاشازاده نویسنده :  تشکر می‌کنم از پاسختون
من چطور می‌تونم محاسبه کنم چقدر رم کارمو جواب می‌ده؟ با خط فرمان خیلی مشکل ندارم. البته استفاده جدی باهاش ندارم، ولی می‌شناسمش.
فقط چیزی که هست من تا حالا از SSH استفاده نکردم.
راستی می‌تونم روی یک VPS‌ بیشتر از یک سایت داشته باشم؟

یک وی‌پی‌اس با ۵۱۲ مگابایت رم معمول‌ترین پلن برای وب‌سایت‌های معمولی است، این که هر سایت به چقدر منابع نیاز داشته باشد کاملا بستگی به نوع نرم‌افزار سایت و بحث‌هایی مانند کش کردن و تعداد request کاربران و تعداد کانکشن به دیتابیس و ... دارد، ولی همان طور که گفتم ۵۱۲ مگابایت رم یک حالت معمول برای اکثر کاربران است.

استفاده از SSH چیز خاصی نیست، آیا شما تاکنون بر روی توزیع گنو/لینوکس خود از خط فرمان (Terminal) استفاده نموده‌اید؟ اگر بله، SSH هم دقیقا همان است، فقط پروتکلی است که شما بتوانید با ترمینال سرور ارتباط امن برقرار کنید، همین!

روی یک VPS بی‌نهایت سایت و سرویس می‌توان راه‌اندازی نمود و تنها محدودیت شما شامل RAM و Hard و پهنای باند ماهیانه خواهد بود. همچنین ارسال ایمیل‌های Spam نیز شامل محدودیت‌های دیتاسنتر می‌گردد.

سی‌تو را در فیس‌بوک | توییتر | گوگل‌پلاس دنبال کنید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2017-04-08, 02:22 PM,
ارسال : #5
ممنون مفید بود

فروش مواد شیمیایی مرک جملات زیبا

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان