لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
samba 4 or samba + openldap as pdcکمک
2014-01-20, 12:17 AM,
ارسال : #1
samba 4 or samba + openldap as pdcکمک
سلام دوستان شاید یکم تکراری باشه موضوعی که می زنم اما واقعا نیاز به کمک دارم اگر کسی میتونه کمکم کنه
من شبکه کوچکی شامل 25-30 کاربر windows دارم و دو کارت شبکه eth0 (برای لوکال) و eth1(برای وصل شدن به اینترنت ) و می حواهم به طور کلی در سرور از ویندوز و اکتیو دایرکتوری استفاده نکنم. و اینکه برای کلاینت ها اینترنت شیرینگ داشته باشم و محدود کردن آن ها برای دانلود و غیره .....بنده یک کوچولو لینوکس بلدم یکم مستندات openldap و سامبا رادیدم و بیشتر گیج شدم تا اینجا فهمیدم که به جای اکتیو دایرکتوری می توانم از ترکیب این دو تا استفاده کنم اما به تازگی گویا سامبا 4 آمده که احتیاجی دیگر به openldap نیست !!!(اگر درست فهمیده باشم) با توجه به اون چیزی که دیدم روی توزیع suse پیاده سازی openldap راحت تر هست با توجه به ابزار گرافیکی آن باتوجه به نکات بالا از کسانی می توانند کمک کنند ممنون میشم که من رو راهنمایی کنند که قدم به قدم این کار رو انجام بدم چون میخواهم پس از انجام آن مستندات آن را همین جا و در سایر سایت های فارسی زبان منتشر کنم برای استفاده همه....
.1-اول از همه اینکه باید از ترکیب سامبا و openldap استفاده کنم یا سامبا 4؟
2-روش پیاده سازی؟کدام توزیع آسان تر است؟ابزار گرافیکی (phpldapadmin یا webmin یا .....
3-policy ها رو چگونه تنظیم میشه کرد؟
4-برای اینترنت شیرینگ و محدودیت آن؟(squid و یا ....)
5-پیاده سازی سایر سرویس ها (ftp , ....)
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2014-01-20, 08:48 AM,
ارسال : #2
RE: samba 4 or samba + openldap as pdcکمک
سلام arash_6161 عزیز Rolleyes
از smbldap استفاده کنید
که ترکیب samba 4 و openldap هست

باقی بقایت Shy

www.bazyar.ir
وب سایتی متفاوت جهت آموزش لینوکس و محصولات بازمتن