لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 1 رأي - معدل امتيازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاریخ شمسی در تمامی میز کار لینوکس (کمک)(حل نشد)
2014-10-01, 01:34 PM,
ارسال : #2
RE: تاریخ شمسی در تمامی میز کار لینوکس (کمک)
این کار خیلی جالبیه من هم قبلا خیلی بهش فکر کردم. مشکل اینجاست که توی دنیا اکثرا از تقویم میلادی استفاده می‌شه بنابراین خیلی از برنامه‌ها به تقویم دومی فکر نکردند. توی KDE یادمه می‌شد تقویم رو توی تنظیمات شمسی کرد و بعد از اون توی میزکار همه جا تاریخ شمسی می‌شد. اما توی گنوم اینطور نبود. یعنی راه حلی جامعی برای خواندن و نمایش تاریخ‌های غیرمیلادی وجود نداره. توی استاندارد پوزیکس هم در این مورد چیزی نیست. قسمت ۴.۸ رو ببین که در مورد خواندن فایل‌ها و توابع مربوطه در زبان سی صحبت کرده.
به نظر من این تغییر باید در بالاترین سطح و در هر دسکتاپ جداگانه انجام بشه و قبلا هم مثلا در گنوم یه کارهایی انجام شده بود ولی توسعه‌دهندگان ارشد گنوم کامنت گذاشته بودند که در حال حاظر لزومی به لحاظ کردن این تغییرات نمی‌بینند (متاسفانه یادم نیست اون زمان کجای اینترنت خونده بودمش).
خلاصه روی این موضوع قبلا کار شده و متاسفانه به جایی نرسیده اگر دیگرانی هم که در جریان هستند اینجا لینک و کامنت بذارن خیلی خوب می‌شه باعث می‌شه بشه به راه حلی بهتری رسید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

پيام هاي اين موضوع
RE: تاریخ شمسی در تمامی میز کار لینوکس (کمک) - توسط mehdisadeghi - 2014-10-01, 01:34 PM

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان