لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید. 
امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع اسپیلت
2018-01-16, 11:29 AM,
ارسال : #1
انواع اسپیلت
اسپلیت به معنای دو تکه می باشد. بدین ترتیب، اسپلیت دارای دو قسمت بوده که یکی قسمت بیرونی یا کندانسور و دیگری قسمت داخلی یا پانل داخلی محسوب می شود.

قسمت داخلی اسپلیت ها توسط یک جفت لوله مسی و عایق مجزا به همراه چند رشته کابل برق به قسمت خارجی یا کندانسور متصل می گردد.

اسپلیت ها یا دو تکه ها دارای انواع مختلفی اعم از دیواری، ایستاده، سقفی کاستی، سقفی کانالی و نیز زیرسقفی زمینی می باشند. کلیه مدل های اسپلیت ها در حالت فقط سرمایش و یا سرمایش و گرمایش تولید می گردند. و به ریموت کنترل مجهز می باشند. همچنین اسپلیت ها قادرند با سیستم اینورتر عرضه شوند.
انواع اسپیلت به شرح زیر می باشد:
اسپلیت دیواری
کولرهای گازی اسپلیت دیواری به طور معمول از دو قسمت اصلی پانل داخلی (اواپراتور) و یونیت خارجی (کندانسور) تشکیل شده است که توسط لوله های مسی عایق شده و کابل این دو قسمت به هم وصل می شود. و بسته به مدل و مارک دستگاه می توان تا 45 متر می توان بین دو یونیت لوله کشی کرد.

اسپلیت ایستاده
کولرهای گازی اسپلیت ایستاده عمدتا در ظرفیت های بالا تولید شده و سه فاز محسوب می شوند. از اسپلیت های ایستاده می توان در رستوران ها، تالارها، بانک ها و سالن های بزرگ استفاده کرد. چرا که توان سرمایشی بالا داشته و در عین حال توان پرتاب باد زیادی را دارند. استفاده از این نوع اسپلیت ها در واقع نقش موثری را در صرفه جویی در انرژی و فضای اشغال شده دارند. پانل داخلی مدل ایستاده بر روی زمین قرار می گیرد. نوع کمپرسور معمولا اسکرال بوده و فاصله لوله کشی بین پانل داخلی و کندانسور بیشتر از نوع دیواری است. ظرفیت های اصلی این نوع از اسپلیت ها عبارت از 48000، 60000، 80000 و 96000 بی تی یو بر ساعت می باشند.

اسپلیت سقفی کاستی
کولرهای گازی کاستی بسیار زیبا و مناسب فضای محیط های اداری است. این نوع از اسپلیت ها می توانند سرما و گرمای تولید شده را از سقف به چهار جهت به سوی زمین پخش کنند. قسمت اصلی آن ها در سقف کاذب پنهان شده و از بیرون پانل زیبایی دیده می شود. این نوع از اسپلیت ها مجهز به ریموت کنترل دستی یا دیواری می باشند. برای تخلیه آب در این دستگاه، پمپ به کار رفته در آن ها به بهترین نحو ممکن این کار را انجام می دهد. این پمپ تا ارتفاع 70 سانتی متر را پوشش می دهد.

اسپلیت سقفی کانالی
کولرهای اسپلیت سقفی کانالی یا داکتی بیشتر در ظرفیت های بالاتر کارایی و کاربرد داشته و طول لوله کشی بین یونیت داخلی وخارجی می تواند بیشتر باشد. بدین جهت، یونیت داخلی مستقر در سقف کاذب چندین دریچه خروجی داشته و با یکی از آن می توان چند محیط جداگانه را از طریق کانال پوشش داد.

اسپلیت زیر سقفی زمینی
کولرهای گازی زیر سقفی یا سقفی زمینی به شما این امکان را داده تا یونیت داخلی را روی دیوار یا زیر سقف و یا کمی بالاتر از زمین نصب کنید. این نوع از اسپلیت ها مناسب مکان هایی بوده که دارای سقف کاذب نبوده و نیز دستگاه را نمی توان بر روی دیوار نصب کرد.
[عکس : 250xNxarticle_138_5a5a1f9721d89.jpg.page...BJ_tO.webp]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ


رفتن به انجمن :


کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان